גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה אדומה בבורסה; ירידות חדות בבונוס ביוגרופ ובסלקום

ירידות בסיום המסחר בתל אביב: מדד ת"א 35 איבד 2.3%, מדד ת"א 125 ירד ב-2.6%, ומדד ת"א 90 נחלש ב-3.4% ● בונוס ביוגרופ, סלקום, נובה ואיי.סי.אל רשמו ירידות חדות ● הדולר מזנק ב-1.5% ונסחר סביב 3.40 שקלים ● דוחות: אנרג'יקס דיווחה על עלייה חדה ברווח

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

17:27
נעילה אדומה בתל אביב: מדד ת"א 35 איבד 2.3%, מדד ת"א 125 ירד ב-2.6%, ומדד ת"א 90 נחלש ב-3.4%.

ירידות חדות רשמו, בין השאר, בונוס ביוגרופ , מגה אור , סלקום , נובה , איי.סי.אל  ומבנה נדל"ן .

אלוט  זינקה ב-7.5%.

14:55

נמשכות הירידות החדות בבורסה. מדד ת"א 35 נסוג בכ-2.1%, ומדד ת"א 90 צונח בכ-4%. מדד ת"א בנייה נופל ב-4.2%.  

תדיראן גרופ  צונחת ב-7%, סלקום  ב-6.3%, אאורה  ב-5.5% וסאמיט  בולטת בירידה של כ-6%.

מנגד, פורסייט  קופצת ב-11% ואלוט ביותר מ-5%. 

חברת נאייקס  דיווחה היום על הכנסות של 34.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה, גידול של כ-50% ביחס לרבעון המקביל בשנת 2021. ההפסד התפעולי עמד על 9 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד הנקי ברבעון הגיע לכ-9.8 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

דנאל  דיווחה על הכנסות של 588 מיליון שקל ברבעון הראשון, עלייה של 31 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל ב-2021. הרווח הנקי עמד על כ-37 מיליון שקל לעומת 44 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הודיעה כי תחלק דיבידנד בהיקף של כ-26.4 מיליון שקל.

12:40

מתחזקות הירידות בבורסה. מדד ת"א 35 נסוג בכ-2.1%, ומדד ת"א 90 יורד בכ-3%. מדד ת"א בנייה צונח ב-3.6%.  

ירידות חדות של יותר מ-5% רושמות חג'ג' , אפולו פאוור , תורפז, חנן מור , נאייקס , אורמד והמשביר.

רב בריח  דיווחה היום על הפסד של כ-1.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. הכנסות הקבוצה צמחו ב-33% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו בכ-170 מיליון שקל.  

חברת רימון  עדכנה היום כי היא רוכשת את השליטה (67%) בחברה קבלנית לעבודות ימיות ופיתוח, מר-טר, לפי שווי מוערך של 50 מיליון שקל .

11:05

מחריפות הירידות בבורסה, במקביל למגמה שלילית באירופה ובחוזים על מדדי וול סטריט. מדד ת"א 35 נסוג בכ-1.9%, ומדד ת"א 90 יורד בכ-3%.

אלקטריאון  צונחת ב-4.5%, אי.סי.אל ב-4.8%, פרטנר ב-5%. עוד בולטות בירידות נאייקס, טרמינל איקס , ריטיילורס , לייבפרסון, האב ואפולו.

אנרג'יקס מנגד רושמת עלייה של 1.45 לאחר הדוחות.

10:01

מגמה שלילית בבורסה. מדד ת"א 35 נסוג בכ-1.7%, ומדד ת"א 90 יורד בכ-2.2%. מדד הבנקים נופל ב-2.3%. בשוק המט"ח, הדולר מזנק ב-1.2% ונסחר סביב 3.394 שקלים.

ירידות בולטות רושמות פוקס , נאייקס, קבוצת דלק , איי.סי.אל, ישראל קנדה ולייבפרסון.

חברת אילקס מדיקל  דיווחה היום כי ההכנסות נטו ברבעון הסתכמו בכ-254.3 מיליון שקל לעומת כ-284.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון גדל בכ-13.3% והסתכם ב-44.7 מיליון שקל לעומת 39.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

09:33

יובל גביש, המשנה למנכ"ל וראש החטיבה העסקית בדיסקונט , הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו ופורש מהבנק. גביש מונה ליו"ר פעיל של חברת המימון החוץ בנקאי אמפא קפיטל.

08:50

חברת אנרג'יקס  דיווחה היום כי ההכנסות ברבעון הראשון הסתכמו בכ-92 מיליון שקל, גידול של כ-60% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עמד על כ-43 מיליון שקל, עלייה של כ-150% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

חברת אדגר  דיווחה הבוקר כי הכנסותיה ברבעון הראשון השנה הסתכמו לכ-67.1 מיליון שקל, עלייה של 5.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ה-NOI עלה בכ-4.2% לעומת אשתקד והסתכם לכ-62.1 מיליון שקל וה-FFO לבעלי המניות צמח ב-17.6% לעומת אשתקד והסתכם בכ-29.0 מיליון שקל.

08:30

בשוק המט"ח, הדולר מזנק בכ-1% ונסחר הבוקר סביב 3.386 שקלים, והאירו מתחזק בכ-0.8% ונסחר סביב 3.553 שקלים.

התעשיה האווירית מציינת רבעון שיא נוסף עם קפיצה של 86% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-78 מיליון דולר. היקף המכירות גדל ב-18% לכ-1.2 מיליארד דולר וצבר ההזמנות, הגיע ל-14 מיליארד דולר. 

07:40

1. צפי לפתיחה שלילית

יום המסחר בבורסה צפוי להתחיל במגמה שלילית, לאחר יום של ירידות חדות בניו יורק. בתל אביב אתמול רשם מדד ת"א 35 ירידה של 0.4%, ומדד ת"א 90 נסוג ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.85 מיליארד שקל. 

2. ירידות חדות בוול סטריט

אתמול ננעל כאמור המסחר בוול סטריט נסגרה בירידות חדות, בהובלת סקטור הקמעונאות לאחר דוחות חלשים של טרגט. מדד הדאו ג'ונס נפל ב-3.56%, ה-S&P 500 ב-3.95%, והנאסד"ק ב-4.73%. עבור הדאו ג'ונס וה-S&P מדובר בנפילות הכי חדות מאז 2020. 

3. הדואליות יעיקו על השוק

מרבית המניות הדואליות המרכזיות חזרו מניו יורק עם פערים שליליים כך שהן צפויות לרדת הבוקר. איי.סי.אל  עם 3.5%, נייס  3.2%, נובה 3.8%, קנון 3.8% ולייבפרסון כ-5%.

4. מגמה שלילית באסיה, עליות קלות בחוזים

בורסות אסיה נסחרות היום בירידות, בהובלת מדד ההנג סנג שנופל בכ-2.2%. בטוקיו נסוג מדד הניקיי ב-1.9%. 

במסחר בחוזים עתידיים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות.

בשוק הסחורות נרשמות עליות של 1%-1.6% במחירי הנפט בעוד שהזהב נסחר ביציבות. נפט מסוג ברנט, מדד הייחוס העולמי, נסחר ברמה של 110.8 דולר לחבית ונפט אמריקאי מסוג WTI מטפס לרמה דומה. 

5. דוחות: אנרג'יקס, דנאל

במסגרת עונת הדוחות היום יפרסמו תוצאות, בין השאר, החברות אנרג'יקס , דנאל, רב בריח ונאייקס.

עוד כתבות

עימותים בכנסת. לא יותר מרעש וצלצולים / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

פארסת המטרו היא רק סימפטום. הבעיה האמיתית היא הפוליטיקאים

נפילת חוק המטרו היא רק דוגמה הממחישה את גודל הכישלון של השיטה הפרלמנטרית בישראל ● במקום למשול, הפוליטיקאים - כל הפוליטיקאים, מעדיפים לצאת בהכרזות חסרות תכלית ולגלגל את הצרות שלהם ל"קורבן הבא"

חממה לגידול קנאביס / אילוסטרציה: Shutterstock

הוגה מיזם קנאביס נושל מהפרויקט. מה קבע בית המשפט?

יזם פעל להקמת פרויקט לגידול קנאביס ברמת הגולן, שותפו, בעל הקרקע החקלאית ביקש להוציאו מהמיזם בטענה כי השניים לא חתמו על הסכם שותפות ולא הסדירו בכתב את חלוקת הזכויות ● בית המשפט קבע כי הצדדים הסכימו מתחילת השיתוף ביניהם על חלוקה שווה

טעינת מכוניות חשמליות / צילום: Shutterstock, Scharfsinn

שרי הסביבה של האיחוד האירופי אישרו: סוף למכוניות מונעות בדלק בשנת 2035

החל מ-2035 תיאסר בכל רחבי האיחוד האירופי מכירת כלי רכב חדשים המונעים בדלקי מאובנים כלשהם ● הצורך לקבוע את האיסור לשנת 2035 נובע מהצורך להגיע לאפס פליטות פחמן עד 2050, מטרה שהאיחוד האירופי שב והתחייב אליה בשנים האחרונות

צילום מסך מתוך OpenSea. רכש יצירות רגע לפני העלאתן לאתר

ה-NFT בבית המשפט: האם אפשר להחיל חוקי מסחר בני"ע על נכס דיגיטלי?

מנהל בפלטפורמת ה-NFT הגדולה OpenSea הואשם כי רכש יצירות רגע לפני שהעלה אותן לאתר, ומכר אותן ברווח ● הודעת משרד המשפטים האמריקאי כי האישום "נועד להכחיד את מסחר הפנים - בבורסה ובבלוקצ'יין", מעלה שאלות בסיסיות על העירוב בין התחומים

גיליין מקסוול / צילום: Reuters, PA Images

גיליין מקסוול נשפטה ל-20 שנות מאסר על סחר בקטינות

מקסוול, בת 60, הורשעה בדצמבר על כך שגייסה וסחרה 4 נערות עבור אפשטיין, שהיה אז בן זוגה ● השופטת, בעת שהכריזה על העונש, קראה לפשעיה של מקסוול "אכזריים"

מטבעות קריפטו / אילוסטרציה: Shutterstock, Dan Eady

בורסת הקריפטו שנאלצת להנפיק מטבעות בשווי 47 מיליון דולר כדי לחלץ לקוח

בורסת המטבעות הקריפטוגרפיים CoinFlex הודיעה כי תנפיק עד 47 מיליון דולר במטבעות "יציבים", במקביל לכוונותיה לחדש משיכות מחשבונות ● פעילות החשבונות תחודש לאחר שנעצרה לא מכבר על ידי CoinFlex, בעקבות קשיים אליהם נקלע אחד מהחשבונות הגדולים

שרת הפנים איילת שקד / צילום: מארק ישראל סלם - הארץ

הטבות המס נתקעו: אלפי דירות תמ"א 38 עלולות להתעכב

ההטבות שניתנו במסגרת חוק ההסדרים פקעו כבר לפני חצי שנה, אך בממשלה לא טרחו לחדש אותן עד היום ● בכיר באוצר: "דחו את הנושא, וכעת לא ברור מה יהיה איתו"

קנצלר גרמניה אולף שולץ נואם בפסגת G7 / צילום: Associated Press, Martin Meissner

בלי החלטות מהותיות, צעדים חדשים נגד פוטין או פתרון למשבר המזון: פסגת G7 הסתיימה בקול ענות חלושה

פורום הכלכלות המובילות בעולם מתקשה לגבות מחיר כלכלי נוסף מרוסיה, ומסתפק בהבטחות "להמשיך ולעבוד" על סנקציות נוספות ● בינתיים, הוא גם מכשיר את ההשקעה בגז טבעי, למרות שהבטיח בעבר לעצור השקעות בדלקי מאובנים "בגלל הנסיבות החריגות ובאופן זמני"

הפגנה נגד ביטול הזכות להפיל בבית משפט במיסיסיפי / צילום: Associated Press, Rogelio V. Solis

שופטים מקומיים נמצאים באור הזרקורים לאחר ביטול פס"ד רו נגד ווייד

שופטת בטקסס מטילה צו הקפאה זמני על איסור הפלות שנחקק לפני מאה שנה, בלואיזיאנה ויוטה ננקטים צעדים משפטיים דומים

מליאת הכנסת / צילום: יוסי זמיר

שיא שלא היה כמותו: חברי הכנסת דאגו לעצמם להגדלה נוספת של מימון המפלגות

המימון צפוי לגדול בבחירות הקרובות בכ־20%, שהם כ־30־35 מיליון שקל לכל המפלגות יחד ● כל מפלגה מתוקצבת הדרגתית לפי המדד, ובהתאם לתוצאות הבחירות

רה''מ בנט ורה''מ החליפי לפיד / צילום: יוסי זמיר

כך צפויה להיראות היממה האחרונה של הכנסת ה-24

החוק לפיזור הכנסת יעלה עד חצות להצבעה במליאה בקריאה שנייה ושלישית, ולאחר אישורו ימונה יאיר לפיד לראש ממשלת ישראל ● עד אז, חברי הכנסת נמצאים במרתון לחקיקת חוקים כמו חוק המכר, פיצוי לאומיקרון, חלופת שקד לתמ"א 38 ואחרים ● חוק המטרו וחוק הכניסה לישראל עדיין נמצאים תחת סימן שאלה

לימור בוזגלו / צילום: יח''צ

מי המנהלת החדשה באל על שתידרש לפתור את המחלוקת עם הטייסים?

לימור בוזגלו שמונת לסמנכ"לית משאבי אנוש באל על נדרשת להמשיך היכן שהפסיקה קודמתה ולנסות להשכין שקט סביב המחלוקת בחברה ● הטייסים מבקשים להחזיר את רמת השכר טרום קורונה, להיפרד מהוועד ולפעול כיחידת מקח עצמאית ● אל על הגישה בקשה לצו נגד הטייסים אך סורבה ונדרשת לחזור למו"מ

מסחר בבורסה / צילום: Shutterstock

ירידות בבורסות אירופה; דריכות לקראת פרסום נתוני מאקרו

בספרד פורסם היום (נתון ראשוני) כי קצב האינפלציה השנתי ביוני הגיע ל-10.2%, לעומת 8.7% במאי וצפי כלכלנים לרמה של 9% ● ה-GDP בארה"ב צפוי לרדת ב-1.5% ברבעון הראשון ורכיב האינפלציה (PCE) שבתוך הנתונים צפוי לרשום עלייה שנתית של 8.1%

תשואה סולידית למשקיעים, עשרות מיליוני שקלים ליזמים / צילום: Shutterstock

"המודל" של קרנות הריט: תשואה סולידית למשקיעים, עשרות מיליוני שקלים ליזמים

חברות הניהול של שבע קרנות נדל"ן ותשתיות הנסחרות בבורסה בת"א חילקו ביניהן אשתקד סכום של יותר מ-170 מיליון שקל - עלייה חדה של קרוב ל-25% לעומת 2020 ● הכירו את היזמים שמנווטים את קרנות ההשקעה וגוזרים קופון גדול על כל עסקה

בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון / צילום: Shutterstock, Orhan Cam

המשקיע שחזה את משבר 2008 מזהיר שהפד עשוי לשנות מסלול

המשקיע ומנהל קרנות הגידור האמריקאי, מייקל ברי, שידוע בתור נביא המשבר של 2008, מעריך כי שינויים בביקושי קצה במגזר הקמעונאי עשויים להוביל לכך שהפדרל ריזרב ישנה את מדיניות העלאות הריבית שלו

פיתוח חיסונים במעבדה של פייזר / צילום: Reuters, EyePress

חברות התרופות לא עומדות בקצב הווריאנטים: לאן נעלם החיסון נגד האומיקרון

במשך שנה וחצי חברות החיסונים מנסות לפתח חיסון ייעודי אפקטיבי ללא הצלחה ● מדוע הן מתקשות להשיק חיסונים רלוונטיים, איזה שוק בכלל מחכה לחיסונים האלה והאם הפרסום הצפוי של הנחיות מינהל המזון והתרופות האמריקאי לגבי הפיתוח שלהם יוציא את החברות מהקיפאון

ירידות בבורסה / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

ירידות בבורסה בת"א; ג'נסל צונחת ב-7%, ישראייר ב-3.6%

מדד ת"א 35 יורד ב-0.8% ות"א 90 נסוג בכ-0.9% ● המניות הדואליות מעיקות על השוק ● ירידות באירופה, יציבות בחוזים ● הדולר מתחזק, נפט בירידה קלה

ג'וני סרוג'י, סגן נשיא לפיתוח שבבים באפל, ובשאר אל מסרי, מייסד רוואבי / צילום: אפל

אפל חושפת: מפעילה מרכז מחקר ופיתוח ברשות הפלסטינית

במפגש של ג'וני סרוג'י, הישראלי הבכיר באפל, ונשיא המדינה יצחק הרצוג נחשף כי מאז שנת 2018 מפעילה ענקית המחשוב מרכז מחקר ופיתוח בעיר הפלסטינית רוואבי שבשומרון ● במרכז עובדים בשיתוף עם מרכזי הפיתוח בהרצליה ובחיפה על פרויקטי חומרה גלובליים ● אפל מתכוונת להרחיב את פעילותה ברשות הפלסטינית בשנים הקרובות

הנפקת פלייטיקה בנאסד''ק, ינואר 2021 / צילום: יח''צ

דיווח רשמי על עסקת פלייטיקה; המניה מאבדת גובה בוול סטריט

אחד הגופים מהתאגיד הסיני ששולט בחברת הגיימינג הישראלית פלייטיקה פרסם דיווח ב-SEC שלפיו ימכור 25.7% ממניותיה ב-2.2 מיליארד דולר ● מניות חברת הגיימינג הישראלית ימשיכו להיסחר בוול סטריט

מימין: דקל פרסי, ד''ר שירה ברזיס, חיים זילברשץ, גיא וולטש, ד''ר גיא נבון, נפתלי גיא, גיא ימין, עו''ד רז טפר, סא''ל מיל. זיוה שבתאי / צילום: נוי דקל

בוגרי מערך המבצעים המיוחדים של צה"ל משיקים מועדון יזמות ועסקים

מועדון היזמות והעסקים של בוגרי מערך המבצעים המיוחדים (מ"מ), מהיחידות המסווגות ביותר בצה"ל, הושק. בין החברים בו: מייסדי חברות הייטק, מנכ"לים ומשקיעים בקרנות הון סיכון ● וגם: עו"ד ארז קמיניץ, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עשוי לחזור בקרוב לתפקיד ציבורי ● אירועים ומינויים