גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ת"א ננעלה בעליות: מדד הבנקים קפץ ב-1%, בזק זינקה 5%

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב הצביעו בעד ההצעה של סרצ'לייט ● סדרות האג"ח הממשלתיות לטווח ארוך רשמו עליות חדות על רקע הכניסה הצפויה של ישראל למדדי פוטסי ראסל ● שיכון ובינוי דיווחה באופן רשמי על מינויו של אייל לפידות למנכ"ל החברה

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בתל אביב ננעל בעליות, בדומה לסנטימנט החיובי בוול סטריט. מדד ת"א 35 עלה ב-0.6%, ת"א 90 טיפס ב-0.4% ומדד הבנקים קפץ ב-1%. 

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב הצביעו בעד מתן הבלעדיות לקרן סרצ'לייט, שתוכל לקנות ממנה את מניותיה בביקום. אג"ח אינטרט זהב  קפצו בכ-10%, מניית בזק זינקה ב-5% במחזור מסחר של יותר מ-92 מיליון שקל.

מניית שיכון ובינוי זינקה ב-3.4% על רקע המינוי הרשמי של איל לפידות למנכ"ל. מניית אנרג'יאן איבדה 2%, עזריאלי עלתה ב-1.3%, ומניית קמהדע זינקה ב-6.7%.

מידרוג החלה לדרג את חברת אנלייט בפעם הראשונה בדירוג A3 עם אופק יציב.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.17 מיליארד שקל.

14:45

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל בשעה זו במגמה חיובית, בזמן שהחוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

המסחר באפיק הממשלתי מרכז גם הוא עניין, על רקע הכניסה הצפויה של ישראל למדדי פוטסי ראסל (FTSE Russell), כפי שעדכנה חברת המדדים, האנליזה והנתונים. על רקע העדכון, סדרות האג"ח הממשלתיות לטווח ארוך רושמות עליות חדות של כ-1% והעליות בסדרות לטווח ארוך באפיק צמוד המדד נעות בטווח של 0.5%-1%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית. צמד האג"ח הלא-מובטחות של אול-יר  (ד' ו-ב') עולות כ-3%, וכמה סדרות אג"ח אמריקאיות נוספות עולות בכ-2%.

בבית ההשקעות פסגות מציינים בסקירתם השבועית: "אי אפשר לתזמן את השווקים. בחינה של המחזורים הכלכליים, עקום התשואות ושוקי המניות מלמדת ששוק המניות, צפוי לשנות כיוון ולרדת מתישהו ב-6-18 החודשים הבאים". להערכה זו, לפי פסגות, יש משמעות לטווח הארוך יחסית, משום שלפי בית ההשקעות, "כל חודש שעובר ובו השווקים ממשיכים לעלות מגדיל את ההסתברות לירידה ואת העוצמה הצפויה שלה בחודשים שלאחר מכן. לכן, להערכתנו, יש מקום להקטנה הדרגתית ואיטית מאוד של הסיכון בתיקים לאורך השנה הקרובה". עוד בפסגות העריכו כי "ההסתברות שהמשק האמריקאי יצליח להתחמק מהאטה משמעותית בפעילות הכלכלית היא נמוכה מאוד".

בצד החיובי במדד ת"א-35 , מניית איירפורט סיטי מתחזקת בכ2%, וזו של קבוצת דלק  עולה בשיעור דומה. באקסלנס ברוקראז' העלו בימים האחרונים את מחיר היעד שלהם למניית איירפורט סיטי, ל-70 שקל - גבוה ב-15% משוויה הבוקר, בהמלצת "קנייה", "בעקבות השיפור בנכסים המניבים והתקדמות בייזום".

בין היורדות במדד המוביל, מניית אנרג'יאן  נחלשת בכ-2%, אחרי זינוק של כ-6% שרשמה אתמול בעקבות עדכון שפרסמה על גילוי גז בקידוח "כריש" צפון. מניית הפניקס נחלשת בכ-1.5%, לאחר שהחברה עדכנה על רצונו של המנכ"ל איל לפידות לסיים את תפקידו לטובת ניהול קבוצת התשתיות והנדל"ן שיכון ובינוי, שמנייתה עלתה בכ-2%-3%.

מניית הראל  השקעות יורדת כ-1%, אחרי שבימים האחרונים בלטה בצד החיובי של המסחר, יחד עם שאר מניות חברות הביטוח הגדולות. מניות מגדל ומנורה נחלשות בכ-0.5%, ומדד ביטוח פלוס יורד בשיעור דומה, בניגוד למגמה הכללית במסחר.

מניית ישראכרט ממשיכה לרכז עניין ועולה בכ-1% במחזור מסחר ער, בהמשך למגמה שאפיינה אותה ביומיים הקודמים של השבוע, מאז שהתחילה להיסחר - במגמה חיובית ומחזורים גדולים.

בלאומי שוקי הון פרסמו עדכון על מניית רמי לוי , במחיר יעד הגבוה בכ-25% משווי השוק של המניה, במה שהוגדר על ידי לאומי שוקי הון "פוטנציאל מרשים להשקעה בסיכון נמוך". מניית רמי לוי עולה בכ-1% אחרי עלייה של 2.5% אתמול.  

חברת קמהדע  עדכנה על קבלת הסכמת FDA (רשות התרופות והמזון האמריקאית) למתווה תוכנית המוצר שהיא מפתחת, ומנייתה מטפסת בכ-5%.

13:30

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות, כאשר החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על עליות בפתיחה, ובאירופה הבורסות נסחרות בעליות.

בשוק האג"ח, איגרות החוב הממשלתיות הצמודות נסחרות בעליות חדות. כך למשל, אג"ח ממשלתי צמודה לפדיון ב-2045 מזנקת ב-0.97%, האג"ח הממשלתי הצמודה לפדיון ב-2036 מזנקת ב-0.92%. הזינוק מיוחס להודעה של חברת המדדים FTSE כי ישראל עומדת בתנאי הכניסה למדד האג"ח הממשלתי העולמי.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום את האומדן השלישי לנתון הצמיחה של המשק, לפיו התמ"ג עלה ב-3.1% ברבעון הרביעי של 2018.

השקל מתחזק ונסחר ברמת שיא מול סל המטבעות. לדברי יוסי פרנק, מנכ"ל אנרג'י פייננס התחזקות השקל מיוחסת "להימור של קרנות גידור וספקולנטים מקומיים. אין כמעט מוסדיים במשחק, יצואנים המירו כבר בתחילת השנה כך שההשפעה שלהם קטנה. מדובר בהימור נטו בחסות אוזלת היד של בנק ישראל שלא מתערב, ויותר חמור מכך - האוצר".

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות: "היצעי מט"ח של קרנות גידור וגופי השקעה, תורמים לעודפי היצע ולייסוף השקל. דבריו של נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, המפנה את תשומת הלב לזירה הגלובלית כגורם מרכזי בקביעת צעדיו של בנק ישראל, באשר לריבית השקל, תומכים בהערכה כי פער הריביות שבין הדולר לשקל מיצה את הפוטנציאל וכי המגמה השתנתה והפער צפוי להצטמצם, מהלך שיתרום להתחזקות השקל. חולשת הדולר בעולם והארכה שקיבלה אנגליה ליציאה מהאיחוד האירופי, תורמות אף הם לחולשת הדולר בשוק המקומי. עליות מחירים הגוררות לעלייה במדד המחירים לצרכן, בתקופה בה ריבית הדולר מיצתה את פוטנציאל העלייה, מלמדת כי ריבית השקל, בניגוד לריבית הדולר, צפויה לעלות במהלך השנה הקרובה, כאשר הערכה בבנק ישראל מדברת על פוטנציאל עלייה של 0.5% במהלך שנת 2019".

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-450 מיליון שקל.

12:05

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות, בעוד מדד ת"א 35 עולה ב-0.5% מעל ל-1,600 נקודות. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב נסחרים בשעה זו בעליות.

מניית חברת הקנאביס יו ניבו עולה כעת 5.7% במסחר, זאת על בעקבות האישור שהעניקה היחידה לקנאביס רפואי (היק"ר) להסכם רכישת 65% מחברה בדרום הארץ לשת"פ בתחום הקנאביס.

חברת המכשור הרפואי בריינסווי תנסה לגייס היום כ-30 מיליון דולר בהנפקה בנאסד"ק ■

11:35

חברת שיכון ובינוי  דיווחה הבוקר (ג') על מינוי אייל לפידות למנכ"ל החברה. לפידות, שייכנס לתפקיד ב-15 ביולי 2019, כיהן כמנכ"ל הפניקס מאז יוני 2009. בכוונת דירקטוריון הפניקס  להתחיל בתהליך איתור מחליף ללפידות בתקופה הקרובה. מניית החברה עולה כעת 2.5% במסחר.  

09:45

המסחר בבורסה נפתח הבוקר בעליות קלות. מדדי ת"א-35  ות"א-125  עולים בכ-0.2%. 

חברת קנביט דיווחה הבוקר לבורסה כי חברה בת קיבלה אישור מהיק"ר לייבוא של זרעי קנאביס, כפוף לאישורים נוספים. דיווח נוסף הגיע מיו ניבו, בו נכתב כי יו אן וי מדיסין בע"מ, חברת בת בשליטתה המלאה של יו ניבו חתמה על הסכם עם "בטר" גידול קנאביס בע"מ, המפעילה חוות גידול קנביס רפואי הממוקמת בדרום הארץ.

מניות הקנאביס מזנקות, בהן מדיוי , יו ניבו  ופנטזי נטוורק .

בזק  רושמת עלייה של כ-1% הבוקר, לאחר שאתמול ירדה בכמעט 4%. אנרג'יאן  מיתנה את העליות של אתמול ובשעה זו עולה בכ-1%. 

07:00

הבורסה בתל אביב תיפתח הבוקר לאחר שאתמול נרשמו ירידות קלות עם תום המסחר. מדדי ת"א-35  ות"א-125  סגרו את יום המסחר במגמה שלילית.

מניית בזק ירדה ב-3.7%, ישראמקו ותמר פטרוליום ננעלו בירידות של 3.6 ו-3% בהתאמה, דלק קידוחים ירדה ב-2.9%, אנרג'יאן זינקה בלמעלה מ-6^%, סלקום עלתה בכ-5%.

מניית אנרג'יאן  זינקה אתמול יותר מ-6% לאחר דיווח על גילוי גז במאגר כריש צפון

מניית בזק ירדה אתמול 3.7%, לאחר דיווח כי בי קומיוניקיישנס, בעלת השליטה בבזק, קיבלה החלטת דירקטוריון לאמץ מתווה פעולה לחיזוק מבנה ההון של החברה והסדרת התשלומים לאג"ח. 

מניית חברת הקנאביס אינטרקיור זינקה אתמול לאחר שדיווחה כי החברה הבת, קנדוק, הגישה טיוטת תשקיף לקראת הנפקה ראשונה לציבור בנאסד"ק. 

עוד כתבות

רכישת דירה / צילום: Shutterstock

הניסוי של מדד הדירות החדשות נכשל, וכולנו משלמים את המחיר

מחירי הדירות עולים לאיטם, למרות המאמצים הכבירים והמשקולות הממשלתיות ● אולם לצד מדד מחירי הדירות, מתקיים לו מדד מחירי הדירות החדשות, שנוצר בעקבות לחצים של אנשי כחלון ● אך את המחיר לניסוי הכושל הזה משלם כלל הציבור, ובמיוחד רוכשי דירות צעירים

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

שמור לי ואשמור לך, גירסת טראמפ: כך מנצל נשיא ארה"ב את יחסי החוץ שלו לטובתו האישית

זה כבר הפך לשיטה: בשורה של שיחות טלפון ופגישות שניהל עם מנהיגים בעולם הציג להם טראמפ דרישות שנועדו להועיל לו בהפרכת חשדות נגדו ובקמפיין לנשיאות 2020 ● כך זה עבד עם מנהיגי אוקראינה, אוסטרליה ובריטניה וגם עם ראש ממשלת ישראל, שאף קיבל מתנת בחירות נאה לעצמו

שואשי קיאננגואו / צילום: רויטרס Jason-Lee

הדרך החדשה של סין לאסוף מידע על אנשים: תרגום של מידע פומבי מ-65 שפות שונות

במערב חוששים כי הממשל הסיני אוסף מידע ונתונים באמצעות טכנולוגיות סלולר, אך מחקרים חדשים מעלים כי הריגול כולל גם שימוש בטכנולוגיות פשוטות יחסית

סניף של ארומה ת"א / צילום: יח"צ

משרד הבריאות ערך שימוע לארומה ת"א; הערכה: הבעיה הייתה במקרר

(עדכון) - הרשת סוגרת עד להודעה חדשה את הסניף ברחוב מנחם בגין בת"א, לאחר ששני לקוחות שאכלו בו כריך וסלט טונה אושפזו אמש בשל תגובה אלרגית ● בנוסף הוחלט לבצע החלפה של מוצרי הטונה בכל הסניפים ולערוך בדיקת מעבדה וביקורת על כלל המוצרים ● "נפרסם את התוצאות בשקיפות לציבור"

הקשיות של רשת לנדוור / צילום: חי דורני

המשבר האקולוגי הכריע: רשת לנדוור נפטרת מכל קשיות הפלסטיק

ל"גלובס" נודע כי רשת בתי הקפה מוותרת על קשיות הפלסטיק שלה ותשלים בקרוב העברה של כל הרשת לקשיות מקרטון ● ככל הידוע, מדובר על רשת המסעדות הראשונה בישראל שמבצעת מהלך כזה בפריסה ארצית

אג"ח ירוקות / צילום: שאטרסטוק

אג"ח ממשלת ישראל - גן עדן למשקיעים זרים

כניסת ישראל למדד האג"ח הממשלתי העולמי WBGI רק מחזקת את הסיבות שיש למשקיעים הישראלים והזרים להחזיק כיום אג"ח ישראלי בתיק ההשקעות

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

ליברמן: נשמח לשמוע שנתניהו מפרק את גוש הליכוד-חרדים

באשר לאמירות כאילו נתניהו מתעכב עם השבת המנדט לנשיא כי הוא מחכה לשמוע שליברמן מתנער מתמיכה בממשלת גנץ מבחוץ באמצעות הסיעה המשותפת, אמר ליברמן: "היחיד ששיתף פעולה לאורך שנים עם הח"כים הערבים, זה נתניהו"

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה

נזקי הסנדוויץ' המורעל: לצרכנים יש זיכרון קצר, אבל לא בטוח שזה יעזור במקרה של ארומה ת"א

אשפוז לקוחות ארומה ת"א שאכלו כריך טונה עלול לגרום לחברה נזק תדמיתי שעוד מוקדם להעריכו ● מומחים מעריכים שכעת הדילמה היא בין עורכי הדין שמפחדים מתביעות לבין יועצי התקשורת שמציעים שקיפות ● ועד כמה נלקח הזיכרון הקצר של הצרכנים בניהול המשבר? ● ניתוח גלובס

אמיר אוחנה, נעמה יששכר / צילום: כדיה לוי, רויטרס

פרשת נעמה יששכר: האם הסמכות להסגרת ההאקר הרוסי נתונה בידי שר המשפטים?

בג"ץ קבע בעבר כי "בידי השר הכוח שלא להסגיר, אך רק בנסיבות מיוחדות וכבדות-משקל" ● האם מקרה שבו אזרחית ישראלית מוחזקת כבת-ערובה ברוסיה על החזקת כמות מינימלית של סמים קלים, כקלף מיקוח נגד הסגרת האקר רוסי לארה"ב, נחשב לנסיבות כאלה?

אלכס ספיר / צילום: יח"צ

זה שמוכר וזה שקונה: ספיר צפויה לממש את הנכס "מיאמי 18", מנרב תקים שני בניינים במנהטן ב-127 מיליון דולר

לספיר קורפ, הפועלת בנדל"ן להשקעה, ייזום ומלונאות בארה"ב, יש החזקה של כ-21% בנכס, והיא זכאית ל-40% מרווחי העסקה ● מנרב רכשה קרקעות באזור פארק גראמרסי להקמת שני פרויקטי מגורים שיכללו כ-90 יחידות דיור

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 קפץ ב-1.2%, טבע זינקה ב-9%

פריגו עלתה ביותר מ-2%, כיל טיפסה ב-1.2%, טאואר זינקה ב-4.66% ומניית אל על זינקה בכ-5% ● טבע הציעה פשרה בפרשת משככי הכאבים האופיואידים ● מדד המחירים לצרכן בספטמבר ירד ב-0.2%, בהתאם לצפי

טרודו עם בוחרים פוטנציאלים /צילום: רויטרס

החרדות הכלכליות של תושבי קנדה ינצחו בבחירות בעוד שבוע

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו ויריבו השמרן אנדרו שיר נושאים עיניים לפרברי טורונטו, שמהם תבוא ההכרעה בבחירות בשבוע הבא • אף שתמונות ישנות של טרודו מחופש לשחור עלולות לפגוע בתמיכה בו, מה שמעניין את הבוחרים הם מחירי הדיור ומס שמייקר את הנסיעה

רוני אלשיך/ צילום: שלומי יוסף

הסיפור המוזר על קצין המשטרה, חקירת מח"ש והניסיון לכאורה להפליל את המפכ"ל לשעבר אלשיך

קצין בכיר במשטרה טוען כי חקירת מח"ש נגדו נפתחה ללא בסיס וממניעים זרים ● לדבריו, באחת מההפסקות בחקירה התברר לו לכאורה המניע האמיתי לחקירתו - חוקר שוחח איתו על חקירה אחרת וניסה לגרום לו להפליל את המפכ"ל לשעבר

דונלד טאסק, נשיא המועצה האירופית / צילום: Bartosz Banka/Agencja Gazeta, רויטרס

נמשכות השיחות על הסכם "ברקזיט"; טאסק: "נדע בעוד שבע-שמונה שעות"

השיחות על הסכם הברקזיט החדש בין האיחוד האירופי לבריטניה נמשכות בשעה זו, לאחר שהדד-ליין שנקבע להיום אחר-הצהריים חלף

בני גנץ בכנס התאחדות התעשיינים / צילום: אלעד מלכה

גנץ והרמטכ"ל כוכבי ייפגשו "לאור ההתפתחויות האזוריות”

הפגישה נערכת לאור בקשתו של ח"כ בני גנץ ובאישור רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו ● ב-23 באוקטובר יפקע המנדט שמחזיק נתניהו להרכבת הממשלה

גיל גזית/ צילום: איל יצהר

גיל גזית, נעמי אנוך ואבי בניהו מצטרפים לאס. אר אקורד של עדי צים

עדי צים עצמו, בעל השליטה בחברה, סיים את כהונתו בדירקטוריון החברה והחל לשמש כמנהל אשראי וסחר לקוחות

אצטדיון המושבה / צילום: רויטרס

הדיל של עיריית פתח תקווה: שלמו כמיליון שקל בשנה - וקבלו אצטדיון על שמכם

אצטדיון "המושבה" בפתח תקווה עשוי בקרוב לשנות את שמו ● העירייה פרסמה מכרז שבו היא מציעה לחברות מסחריות את שם האצטדיון, בסכום שעשוי להגיע ל-8 מיליון שקל ב-8 שנים ● ניסיונות דומים בנתניה ובאילת נכשלו, ורק בת"א מצליחים להפיק מיליונים

בצלאל סמוטריץ / צילום: אתר הכנסת

המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון: סמוטריץ' מגיב לחשיפת "גלובס"

שר התחבורה שלח מכתב חריף למנכ"ל משרד רה"מ, בו הוא מותח ביקורת קשה על המשנה ליועמ"ש, עו"ד ארז קמיניץ, וקורא שלא לציית להוראתו בעניין המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון ● "סגנונו מבטא בעיית משילות קשה ואובדן דרך של מי שאמורים להיות משרתי הציבור תחת הנחיית נבחריו. אין להשלים עם היפוך יוצרות כזה"

הנשיא טראמפ./ צילום:רויטרס

בעימות הדמוקרטי מאשימים: "לטראמפ דם כורדי על הידיים"

המפלגה הדמוקרטית יצאה בעבר נגד המעורבות האמריקאית באפגניסטאן, אבל 12 המתמודדים הדמוקרטים בעימות הרביעי היו תמימי-דעים: טראמפ נושא באחריות להרוגים בסוריה ● בכל זאת, המתמודדים הליברליים, ובראשם וורן, אמרו שצריך להוציא את כוחות ארה"ב מסוריה, אך יש לעשות זאת בתבונה, לא כפי שנהג טראמפ

טראמפ וארדואן במטה נאט"ו בבלגיה ביולי / צילום: רויטרס

מכתבו של טראמפ לארדואן: "בוא נסגור עסקה, אל תהיה טיפש"

במכתב מתאריך 9 באוקטובר כותב טראמפ בשפה פשטנית לארדואן: "בוא נעבוד על עסקה טובה. אתה לא רוצה להיות האיש האחראי לטבח אלפי אנשים ואני לא רוצה להיות אחראי להרס הכלכלה של טורקיה