גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בבורסת ת"א; טבע צנחה במעל ל-9%

טבע ספגה הורדת מחיר יעד מ-HSBC ● טאואר פרסמה דוחות לרבעון וסיפקה צפי מעודד לרבעון השני ● מדד הבנקים איבד 1.2% ות"א-ביומד צנח ב-2.2% ● בזן פרסמה דוחות טובים לרבעון הראשון של השנה ● שערו היציג של האירו נקבע מתחת ל-4 שקלים

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום בירידות. ת"א-35  נפל ב-0.7%, ת"א-125  ות"א-90  איבדו 0.4%. ת"א-בנקים  צנח ב-1.2%, ת"א-ביטוח  איבד 2.14% ות"א-ביומד  התרסק ב-2.2%.

המניות שבלטו בעליות בת"א-35 הן טאואר  עם 6.7%, הראל השקעות  עם 4.2% ובזן  עם 3.9%. בירידות בלטו טבע  עם9.3%, פריגו  עם 3.5% ומזרחי טפחות  עם 2.7%.

מניית אינטרקיור  נפלה ב-7.46%, דלתא  איבדה 5.7% ודלק קבוצה  ירדה ב-2.6%. תדיראן הולדינגס  זינקה ב-7.8%, אלקטריאון  הוסיפה 6% והפניקס  עלתה ב-3.8%. 

15:50

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות שהתגברו בשעה האחרונה, כאשר טבע  צונחת ב-7% לאחר שבנק ההשקעות HSBC הוריד מחיר יעד למניה. מדד ת"א 35 מאבד כ-1%, ת"א 90 יורד ב-0.3% ומדד הבנקים מאבד 1.4%. 

בזן דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון כאשר ה-EBITDA המתואמת עלתה מעבר לצפי ל-153 מיליון דולר על רקע שיפור מגזר הדלקים.

בדוח ראשון לאחר הנפקתה, ישראכרט פרסמה כי הרווח הנקי ברבעון האחרון שלה כחברה פרטית עלה ב-7.2% והסתכם בכ-74 מיליון שקל. כאל רשמה רווח של 37 מיליון שקל, גידול חד של 27% ביחס לרבעון המקביל אשתקד שהושפע מאוד מתחילת החיבור בינה לבין מועדון שופרסל.

ההצבעות על הצעת הרכישה המעודכנת של שהגישה חברת דור אלון  נדחו למחר, לאחר שגם קרן התשתיות קיסטון ריט הגישה הצעתה רכישה מעודכנת.

האירו  איבד 0.6% ושערו היציג נקבע מתחת ל-4 שקלים. הדולר  השיל 0.16% ושערו היציג נקבע על 3.571 שקלים.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-790 מיליון שקל.

14:25

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת כאשר טבע צוללת ב-7% ומכבידה על מדד ת"א 35 שמאבד כ-0.6%. מנגד, מדד ת"א 90 מספק תמיכה לשוק, ומטפס ב-0.2%. מדד הבנקים יורד בכ-1%.

טבע נופלת ברקע להמלצה מעודכנת של בנק ההשקעות HSBC שהוריד את מחיר היעד למניה ל-10 דולרים בלבד, מתחת למחיר השוק.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-620 מיליון שקל.

13:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת, כאשר מניית טבע בולטת יותר מכולן עם נפילה של 7% במחזור גבוה. מדד ת"א 35 יורד ב-0.6%, ומנגד מדד ת"א 90 ללא שינוי. מניות הביטוח מספקות רוח גבית, כאשר הפניקס  עולה ב-4%.

מניית טאואר  עולה ביותר מ-5% לאחר פרסום הדוחות. טאואר רשמה הכנסות של יותר מ-300 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. 

מניית אפולו פאוור  מזנקת בחדות במהלך המסחר בהמשך לקפיצה של 14%. החברה, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות לתחום האנרגיה הסולארית, דיווחה אתמול כי החברה הבת סולארפיינט התקשרה עם נציגה רשמית של מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בהסכם, ללא תמורה, להתקנת היריעה הסולארית שפיתחה על גג רכב חשמלי מסוג רנו ZOE.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-500 מיליון שקל.

11:45

מניית טבע מאבדת 6% במחזור מסחר הגבוה בשוק, ומכבידה על מדד ת"א 35 שיורד ב-0.6%. מדד ת"א 90 נסחר ללא שינוי מהותי ומדד הבנקים מאבד 0.2%. כיל יורדת בכ-1%, ומניית דיסקונט עולה ב-0.4% במחזור השני בשוק. 

מניית הקנאביס אינטרקיור  נופלת בכ-7% ובכך משלימה צניחה של 40% מהשיא שנקבע בחודש פברואר האחרון.

תדיראן הולדינגס  פרסמה דוחות לפיהן הרווח הנקי הסתכם בכ-7.6 מיליון ש"ח, צמיחה של כ-22.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-270 מיליון שקל בלבד.

10:30

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות, כאשר מניית טבע  צוללת כעת ב-8.5% במחזור הגבוה בתל אביב, וזאת בצל חוסר הוודאות כתוצאה מפרשת תיאום המחירים, ונוכח החשש מכניסתה לסחרור פיננסי. עם הנפילה כעת, מניית טבע משלימה מהלך נפילות מתמשך של יותר מ-80% מהשיא של שנת 2015.

פגישות במגרשי גולף, מסיבות ו"ערבי בנות": כתב התביעה חושף את השיטה של טבע לתיאום מחירים 

מניית חברה לישראל יורדת ב-1.7%, אורמת טכנולוגיות מאבדת 0.9%, דלתא מאבדת 3.3% לאחר הדוחות, דיסקונט עולה ב-0.6% בהמשך לקפיצה אתמול.

מנורה מבטחים החזקות הודיעה כי יוני טל, מנהל השקעות ראשי ומשנה למנכ"ל בחברה הבת, ביקש לסיים את תפקידו מסיבות אישיות.

חברת פריון נטוורק  פרסמה דוחות טובים והעלאתה תחזיות לשנה כולה. פריון עולה בכ-5% בבורסה בתל אביב.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם כעת בכ-100 מיליון שקל בלבד.

9:50

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בטריטוריה הירוקה, וזאת על רקע העליות הבוקר באסיה ובחוזים בניו יורק. מדד ת"א 35 עולה 0.2% בפתיחה. מניית טבע  נופלת 4.5% בהמשך לפרשת תיאום המחירים שמעיבה על החברה.

8:30

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בהמשך לעליות שנרשמו אתמול בוול סטריט. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות של עד 0.4%.

אופקו הלת' חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2.4%, דלק עם פער חיובי של 1.9%, טאואר עם פער חיובי של 0.4% ומנגד טבע חוזרת עם פער שלילי של 3.7%, ופריגו עם פער שלילי של 0.8%.

סאטקום מערכות דיווחה הבוקר כי קיבלה הצעה מסייבל לרכישת החזקות יורוקום בחברה (כ-60.33%) תמורת כ-15.5 מיליון שקל. 

מלונות הכשרה  דיווחה כי הושלם הסכם המכר של מלון רימונים באילת, וכי החברה-הבת פרעה הלוואה. חברת קנביט דיווחה על שני מזכרי הבנות לשיתוף פעולה לפיתוח של 2 תרופות (ADHD ופיברומיאלגיה) בין קנביט ופאנקסיה.

חברת בי קומיונקיישנס  (ביקום) מסרה אתמול בערב את עמדתה בעניין הצעת קרן סרצ׳לייט לרכוש את השליטה בקבוצת בזק, ובשורה התחתונה, ההנהלה בעדה. על פי הודעת ביקום. "הצעת סרצ'לייט המעודכנת תגרום להזרמה כוללת של 640 מיליון שקל לקופת החברה (לעומת 250 מיליון שקל בלבד בהצעה המקורית)", כתבה ביקום, "כמחצית בהון מניות וכמחצית באיגרות חוב ארוכות טווח ונושאות ריבית. כמו כן, תאפשר הצעת סרצ'לייט פירעון סופי של התחייבויות החברה לאיגרות החוב סדרה ב'; פירעונות משמעותיים ביותר (614 מיליון שקל) על חשבון ההתחייבויות למחזיקי איגרות החוב סדרה ג' הנוכחיים (לפני ההקצאה של איגרות החוב הנוספות); תקופת שקט משמעותית לחברה, כפי שנדרש על מנת לאפשר לנכס הבסיס - מניית בזק - להתאושש״.

לדברי הנהלת ביקום, ״מחיר הקצאת המניות בעסקה אמנם משקף הנחה על מחיר השוק של מניות החברה, אך הוא משקף פרמיה על ערך ה-NAV של החברה על בסיס מחיר מניית בזק ב-30 ימי המסחר האחרונים. עדיין, במסגרת המו"מ דרשה החברה לאפשר לבעלי המניות כולם להשתתף, לפחות באופן חלקי, בהצעה לרכישת מניות ופעלה באופן ישיר לקידום מתווה זה. ואכן, לבעלי המניות כולם יוצע לרכוש מניות בהיקף של 70 מליון שקל, כאשר אינטרנט זהב תתחייב להיענות לחלק שלה בהצעה (כ-50%) וסרצ'לייט תבטיח את חלק הציבור (אם וככל וזה לא ימומש). הדירקטוריון בדעה כי ההצעה המתוקנת שהוגשה ודווחה מאזנת בצורה ראויה בין האינטרסים של כל הצדדים הרלבנטיים".

07:15

המסחר בתל אביב הבוקר ייפתח ברקע עליות בבורסות אסיה ונעלה חיובית בבורסות וול סטריט ואירופה אמש. העליות בוול סטריט ובאסיה ברקע אמירתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שקרא אתמול למלחמת הסחר "ויכוח קטן". 

אירועים כלכליים בולטים היום בעולם: הבוקר יתפרסמו נתוני התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) של גרמניה, ובצהריים נתוני התמ"ג של האיחוד האירופי לרבעון הראשון של 2019. אחר-הצהריים יתפרסמו בארה"ב נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל ונתוני מלאי הנפט הגולמי השבועיים. בישראל, הערב יתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל. 

מחיר הנפט יורד הבוקר בכ-0.6%, ומחיר חבית נסחר סביב 61.40 דולר אמריקאי.

האירו יורד הבוקר מול השקל ב-0.38% ונסחר סביב 4.002 שקלים לאירו. גם הדולר יורד בשיעור של 0.15% ונסחר סביב 3.751 שקל לדולר. 

אתמול ננעל יום המסחר בבורסה בתל אביב בעליות. מדד ת"א-35 עלה 1.1%, מדד ת"א-90  קפץ 1.3%, ומדד הבנקים זינק ב-1.7%.

רציו פטרול יהש זינקה אתמול ב-13%, עזריאלי  עלתה 2.5%, חברה לישראל  טיפסה ב-1.5%, אשטרום  זינקה ב-5.9%, ומניית פרשמרקט עלתה ב-7.44%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם אתמול ב-1.2 מיליארד שקל.

עוד כתבות

טל פרלמוטר / איור: גיל ג'יבלי

טל פרלמוטר מקים את "הקרקס" וינהל את קמפיין ישראל ביתנו

פרלמוטר, עד לאחרונה שותף בשמעוני-פינקלשטיין, פרש מהמשרד והקים סוכנות עצמאית ● אחרי עזיבתו של פרלמוטר, תומר פולישוק מונה למנהל הקריאטיב הראשי של המשרד

ניידת משטרה / צילום: יוסי כהן

מח"ש: להחמיר בעונשו של קצין משטרה שלקח שוחד מבתי בושת בתמורה לפרוטקשן

הפרקליטות ומח"ש הגישו לביהמ"ש העליון ערעור על קולת העונש שהוטל על גרי רבינוביץ', רכז מודיעין במשטרה, שהורשע כי לקח שוחד מבעלי בתי בושת בתמורה ל"הגנה משטרתית" שהעניק להם מפני פשיטות, ונידון ל-18 חודשי מאסר בלבד

פיטר מרטנס ואסף צין / צילום: יח"צ

הסטארט-אפ הישראלי VHOLA גייס כמשקיע את מנהל המו"פ לשעבר של אאודי

פיטר מרטנס יהיה גם חבר במועצת המנהלים של VHOLA ● החברה פיתחה פתרונות לניטור והפחתה של הקרינה האלקטרומגנטית שנוצרת בכלי רכב חשמליים והיברידיים

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

המשקיעים הקטנים נוהרים לבורסה: עלייה חדה בפתיחת חשבונות ני"ע וירידה בשווי העסקה הממוצעת

משבר הקורונה הוביל לעלייה של כ-40% במחזור היומי במניות ב-2020, עם זינוק בהיקף העסקאות במניות הטכנולוגיה - שהפכו לתחום הלוהט במשבר ● הפחתת שווי העסקה המינימלית עשויה לתמוך בהמשך המגמה של חזרת הציבור לבורסה

החיסון שבדרך. עד כמה הציבור מוכן להתחסן? / צילום: Shutterstock

אחרי האישור שניתן לכללית: גם שאר הקופות יוכלו לחסן בני 40 ומעלה

החל מהיום גם בני 40 ומעלה יוכלו לקבוע תור לחיסון לקורונה ● שר הבריאות אדלשטיין הורה למשרדו להיערך לביצוע 250,000 חיסונים ביום

חיסון לקורונה של פייזר במרפאה בירושלים / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

משרד הבריאות נגד ועדת הלסינקי: האם ההסכם עם פייזר נחשב ניסוי?

בוועדה האחראית על אישור ניסויים קליניים, וכפופה למשרד הבריאות, טוענים שהעברת מידע על מתחסנים לפייזר דורשת אישור שלה ● משרד הבריאות בתגובה: דוחים זאת מכל וכל

בריונות רשת / אילוסטרציה: שאטרסטוק

סקר: 82% מהציבור מעוניין בגוף שיחליש את עוצמת השיח האלים ברשתות

סקר חדש של איגוד האינטרנט מגלה כי חלק גדול מהציבור בישראל מוטרד מסגנון השיח ברשתות החברתיות ● 53% נמנעים מתגובות ברשת מחשש לתגובות אלימות ● 60% חשים שאין להם למי לפנות אם חוו פגיעה רגשית ברשת

נתניהו בנימין / צילום: אוליביה פיטוסי

נתניהו מגיב לאישומים נגדו: כתב האישום לוקה מיסודו

ראש הממשלה הגיב היום לראשונה פירוט לאישומים שהוגשו נגדו ● "כתב האישום מתיימר באורח ראשוני - ובדיעבד - להפליל התנהגויות שלא היה ואין בינן ובין הדין הפלילי דבר"

פריצת האקרים איראנים לרשתות ישראליות, מהשנה האחרונה / צילום: צילום מסך

גורמים ביטחוניים מעריכים: איראן עומדת מאחורי ריבוי מתקפות הסייבר נגד ישראל

לדברי גורם ביטחוני בכיר, בחודש האחרון ניכרת התגברות של ממש בתקיפות סייבר איראניות על מטרות ישראליות, במסווה של קבוצות האקרים עצמאיות, שחלקן קשורות גם למדינות כמו טורקיה ● ובינתיים, כך פתחו הסכמי השלום לסייבריזן הישראלית את הדלת לפרויקטי סייבר בסעודיה

היועמ”ש, ד”ר אביחי מנדלבליט / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

תלונה לנציב רוזן: הימשכות ההליכים בפרשת הצוללות פוגעת באמון הציבור

התנועה לטוהר המידות הגישה תלונה לנציב תלונות הביקורת על הפרקליטות, בטענה כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט משתהה בקבלת החלטה נגד החשודים בפרשה ● "מצופה היה כי התהליך יוחש ויבוא לכלל סיכום סופי בהקדם האפשרי"

כספית. "נעתר בשמחה לסייע למשטרה" / צילום: איל יצהר

כך הפך העיתונאי בן כספית למקור משטרתי חוזר בתיקי נתניהו

החקירה בתיק 1000, המידע המודיעיני בתיק וינשטיין-נתניהו שנגנז ו"ראיית הזהב" בעניין השופטת גרסטל ● כך הפך כספית למקור מודיעיני פורה, עד שהיועמ"ש ופרקליט המדינה הורו למשטרה להפסיק לקבל מידע ממנו ● כספית: "אין לי רצון להשתתף בחגיגת השיבוש וההתקפה על רשויות החוק והחקירה"

פרטיות הלקוח / אילוסטרציה: Reuters, Monster Ztudio

מפעילי התקשורת נגד דרישת המשרד למידע פולשני על לקוחותיהם

"פגיעה קשה בפרטיות הלקוחות. מדוע המדינה צריכה לדעת איזו חבילת אינטרנט הלקוח צורך ומדוע היא צריכה את כתובתו?"

יאיר לפיד, כחול לבן / צילום: תמר מצפי

האם לפיד חיסל בזמנו את הרוב הגברי בצמרת האוצר?

יאיר לפיד מתגאה ברוב הנשי שיצר בצמרת האוצר: "כשנכנסתי לאוצר היו בין שבעת המנכ"לים שישה גברים ואישה. כשעזבתי היו ארבע מנכ"ליות ושלושה מנכ"לים" ● יש לו על מה להתבסס ● המשרוקית של גלובס

אמיר ברמלי בית משפט הכרעת דין הונאת משקיעים / צילום: איל יצהר

הפרקליטות מתנגדת לבקשת ברמלי לפסול את השופט כבוב

אמיר ברמלי ביקש את פסילתו של השופט חאלד כבוב, לאחר שבנו של השופט הגיש נגד ברמלי תלונה על ניסיון סחיטה ● בתגובתה לביהמ"ש כתבה הפרקליטות כי "אין לאפשר לנאשם במחי לשונו ועטו להביא לפסילתו של שופט"

השופטת דפנה ברק-ארז / צילום: תמר מצפי

השופטת דפנה ברק-ארז: "אנחנו כאן כדי להבטיח שכל אסיר שמעוניין יקבל חיסון"

שופטי בג"ץ דנו היום בעתירה נגד החלטת השר לביטחון הפנים אוחנה שלא לחסן אסירים נגד קורונה בשלב הראשון ● שב"ס החל אתמול לחסן אסירים, כך שהסעד האופרטיבי שהתבקש בעתירה התייתר, אך היועמ"ש מנדלבליט ביקש לקבל החלטה עקרונית כי אוחנה פעל בהיעדר סמכות

יובל שטייניץ / צילום: איל יצהר

כך הפכה התוכנית שתקבע כיצד ייראה משק האנרגיה למוקד מריבה

יותר מ-120 מדינות יאפסו את פליטות הפחמן שלהן תוך 30 שנה ● ואצלנו? שרי האנרגיה והגנת הסביבה מתקוטטים, כולל ירידה לפסים אישיים, ובמשרד ראש הממשלה נוטים שלא להתערב, למרות הצהרת נתניהו בנושא

מנכ"לית משרד גורניצקי ושות', עו"ד עדי נחמיאס / צילום: יונתן בלום

משרד גורניצקי ושות' צירף ארבעה שותפים חדשים

המשרד הודיע על מינוי השותפות החדשות נגה חרובי, דנה סואידמן ושני וייס והשותף החדש איתמר בן יהודה

אחיות מחסנות בבית אבות בבלגיה בחיסון של פייזר / צילום: Associated Press, Francisco Seco

בינתיים באירופה: פייזר מפחיתה משלוחי חיסוני קורונה בגלל "מחסור זמני"

שותפות "ביונטק-פייזר"נימקה את הצעד בכך שהוא יסייע לה להגביר את יכולת הייצור בחודשים הקרובים ● "ביונטק" נמצאת גם כך תחת לחץ של הרשויות הגרמניות להגביר משמעותית את הייצור, בין השאר לאור העובדה שהממשלה הגרמנית השקיעה כ-200 מיליון אירו בפיתוח החיסון לקורונה

אלי וורטמן / צילום: יח"צ  קרן פיקו

מרכבים משומשים לשוק ההלוואות: היזם אלי וורטמן חוזר עם סטארט-אפ חדש

אלי וורטמן ייסד והשקיע באפליקציית הרכבים המשומשים Vroom, שנסחרת כיום בשווי של 4.8 מיליארד דולר ● הסטארט-אפ החדש שלו פיוז, שמנסה לתקן את עולם הלוואות הרכב בארה"ב, עדיין קטן, אבל הוא בטוח שהפוטנציאל עצום ● הפעם הוא מקווה שהחברה תישאר בארץ

קורונה - סגר  עסקים חנויות סגורים  רחובות ריקים / צילום: כדיה לוי

הלמ"ס: שיעור המשרות הפנויות במשק נחתך בשנה האחרונה ב-31%

מהנתונים שפרסמה הלמ"ס עולה כי ישראל לא חריגה במובן זה, אלא מדובר במגמה עולמית כתוצאה ממשבר הקורונה ● ענפי האירוח והאוכל וענפי הבידור והפנאי נפגעו בצורה הקשה ביותר