גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בבורסת ת"א; טבע צנחה במעל ל-9%

טבע ספגה הורדת מחיר יעד מ-HSBC ● טאואר פרסמה דוחות לרבעון וסיפקה צפי מעודד לרבעון השני ● מדד הבנקים איבד 1.2% ות"א-ביומד צנח ב-2.2% ● בזן פרסמה דוחות טובים לרבעון הראשון של השנה ● שערו היציג של האירו נקבע מתחת ל-4 שקלים

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום בירידות. ת"א-35  נפל ב-0.7%, ת"א-125  ות"א-90  איבדו 0.4%. ת"א-בנקים  צנח ב-1.2%, ת"א-ביטוח  איבד 2.14% ות"א-ביומד  התרסק ב-2.2%.

המניות שבלטו בעליות בת"א-35 הן טאואר  עם 6.7%, הראל השקעות  עם 4.2% ובזן  עם 3.9%. בירידות בלטו טבע  עם9.3%, פריגו  עם 3.5% ומזרחי טפחות  עם 2.7%.

מניית אינטרקיור  נפלה ב-7.46%, דלתא  איבדה 5.7% ודלק קבוצה  ירדה ב-2.6%. תדיראן הולדינגס  זינקה ב-7.8%, אלקטריאון  הוסיפה 6% והפניקס  עלתה ב-3.8%. 

15:50

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות שהתגברו בשעה האחרונה, כאשר טבע  צונחת ב-7% לאחר שבנק ההשקעות HSBC הוריד מחיר יעד למניה. מדד ת"א 35 מאבד כ-1%, ת"א 90 יורד ב-0.3% ומדד הבנקים מאבד 1.4%. 

בזן דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון כאשר ה-EBITDA המתואמת עלתה מעבר לצפי ל-153 מיליון דולר על רקע שיפור מגזר הדלקים.

בדוח ראשון לאחר הנפקתה, ישראכרט פרסמה כי הרווח הנקי ברבעון האחרון שלה כחברה פרטית עלה ב-7.2% והסתכם בכ-74 מיליון שקל. כאל רשמה רווח של 37 מיליון שקל, גידול חד של 27% ביחס לרבעון המקביל אשתקד שהושפע מאוד מתחילת החיבור בינה לבין מועדון שופרסל.

ההצבעות על הצעת הרכישה המעודכנת של שהגישה חברת דור אלון  נדחו למחר, לאחר שגם קרן התשתיות קיסטון ריט הגישה הצעתה רכישה מעודכנת.

האירו  איבד 0.6% ושערו היציג נקבע מתחת ל-4 שקלים. הדולר  השיל 0.16% ושערו היציג נקבע על 3.571 שקלים.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-790 מיליון שקל.

14:25

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת כאשר טבע צוללת ב-7% ומכבידה על מדד ת"א 35 שמאבד כ-0.6%. מנגד, מדד ת"א 90 מספק תמיכה לשוק, ומטפס ב-0.2%. מדד הבנקים יורד בכ-1%.

טבע נופלת ברקע להמלצה מעודכנת של בנק ההשקעות HSBC שהוריד את מחיר היעד למניה ל-10 דולרים בלבד, מתחת למחיר השוק.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-620 מיליון שקל.

13:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת, כאשר מניית טבע בולטת יותר מכולן עם נפילה של 7% במחזור גבוה. מדד ת"א 35 יורד ב-0.6%, ומנגד מדד ת"א 90 ללא שינוי. מניות הביטוח מספקות רוח גבית, כאשר הפניקס  עולה ב-4%.

מניית טאואר  עולה ביותר מ-5% לאחר פרסום הדוחות. טאואר רשמה הכנסות של יותר מ-300 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. 

מניית אפולו פאוור  מזנקת בחדות במהלך המסחר בהמשך לקפיצה של 14%. החברה, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות לתחום האנרגיה הסולארית, דיווחה אתמול כי החברה הבת סולארפיינט התקשרה עם נציגה רשמית של מעבדות החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בהסכם, ללא תמורה, להתקנת היריעה הסולארית שפיתחה על גג רכב חשמלי מסוג רנו ZOE.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-500 מיליון שקל.

11:45

מניית טבע מאבדת 6% במחזור מסחר הגבוה בשוק, ומכבידה על מדד ת"א 35 שיורד ב-0.6%. מדד ת"א 90 נסחר ללא שינוי מהותי ומדד הבנקים מאבד 0.2%. כיל יורדת בכ-1%, ומניית דיסקונט עולה ב-0.4% במחזור השני בשוק. 

מניית הקנאביס אינטרקיור  נופלת בכ-7% ובכך משלימה צניחה של 40% מהשיא שנקבע בחודש פברואר האחרון.

תדיראן הולדינגס  פרסמה דוחות לפיהן הרווח הנקי הסתכם בכ-7.6 מיליון ש"ח, צמיחה של כ-22.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-270 מיליון שקל בלבד.

10:30

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות, כאשר מניית טבע  צוללת כעת ב-8.5% במחזור הגבוה בתל אביב, וזאת בצל חוסר הוודאות כתוצאה מפרשת תיאום המחירים, ונוכח החשש מכניסתה לסחרור פיננסי. עם הנפילה כעת, מניית טבע משלימה מהלך נפילות מתמשך של יותר מ-80% מהשיא של שנת 2015.

פגישות במגרשי גולף, מסיבות ו"ערבי בנות": כתב התביעה חושף את השיטה של טבע לתיאום מחירים 

מניית חברה לישראל יורדת ב-1.7%, אורמת טכנולוגיות מאבדת 0.9%, דלתא מאבדת 3.3% לאחר הדוחות, דיסקונט עולה ב-0.6% בהמשך לקפיצה אתמול.

מנורה מבטחים החזקות הודיעה כי יוני טל, מנהל השקעות ראשי ומשנה למנכ"ל בחברה הבת, ביקש לסיים את תפקידו מסיבות אישיות.

חברת פריון נטוורק  פרסמה דוחות טובים והעלאתה תחזיות לשנה כולה. פריון עולה בכ-5% בבורסה בתל אביב.

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם כעת בכ-100 מיליון שקל בלבד.

9:50

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בטריטוריה הירוקה, וזאת על רקע העליות הבוקר באסיה ובחוזים בניו יורק. מדד ת"א 35 עולה 0.2% בפתיחה. מניית טבע  נופלת 4.5% בהמשך לפרשת תיאום המחירים שמעיבה על החברה.

8:30

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר בהמשך לעליות שנרשמו אתמול בוול סטריט. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות של עד 0.4%.

אופקו הלת' חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2.4%, דלק עם פער חיובי של 1.9%, טאואר עם פער חיובי של 0.4% ומנגד טבע חוזרת עם פער שלילי של 3.7%, ופריגו עם פער שלילי של 0.8%.

סאטקום מערכות דיווחה הבוקר כי קיבלה הצעה מסייבל לרכישת החזקות יורוקום בחברה (כ-60.33%) תמורת כ-15.5 מיליון שקל. 

מלונות הכשרה  דיווחה כי הושלם הסכם המכר של מלון רימונים באילת, וכי החברה-הבת פרעה הלוואה. חברת קנביט דיווחה על שני מזכרי הבנות לשיתוף פעולה לפיתוח של 2 תרופות (ADHD ופיברומיאלגיה) בין קנביט ופאנקסיה.

חברת בי קומיונקיישנס  (ביקום) מסרה אתמול בערב את עמדתה בעניין הצעת קרן סרצ׳לייט לרכוש את השליטה בקבוצת בזק, ובשורה התחתונה, ההנהלה בעדה. על פי הודעת ביקום. "הצעת סרצ'לייט המעודכנת תגרום להזרמה כוללת של 640 מיליון שקל לקופת החברה (לעומת 250 מיליון שקל בלבד בהצעה המקורית)", כתבה ביקום, "כמחצית בהון מניות וכמחצית באיגרות חוב ארוכות טווח ונושאות ריבית. כמו כן, תאפשר הצעת סרצ'לייט פירעון סופי של התחייבויות החברה לאיגרות החוב סדרה ב'; פירעונות משמעותיים ביותר (614 מיליון שקל) על חשבון ההתחייבויות למחזיקי איגרות החוב סדרה ג' הנוכחיים (לפני ההקצאה של איגרות החוב הנוספות); תקופת שקט משמעותית לחברה, כפי שנדרש על מנת לאפשר לנכס הבסיס - מניית בזק - להתאושש״.

לדברי הנהלת ביקום, ״מחיר הקצאת המניות בעסקה אמנם משקף הנחה על מחיר השוק של מניות החברה, אך הוא משקף פרמיה על ערך ה-NAV של החברה על בסיס מחיר מניית בזק ב-30 ימי המסחר האחרונים. עדיין, במסגרת המו"מ דרשה החברה לאפשר לבעלי המניות כולם להשתתף, לפחות באופן חלקי, בהצעה לרכישת מניות ופעלה באופן ישיר לקידום מתווה זה. ואכן, לבעלי המניות כולם יוצע לרכוש מניות בהיקף של 70 מליון שקל, כאשר אינטרנט זהב תתחייב להיענות לחלק שלה בהצעה (כ-50%) וסרצ'לייט תבטיח את חלק הציבור (אם וככל וזה לא ימומש). הדירקטוריון בדעה כי ההצעה המתוקנת שהוגשה ודווחה מאזנת בצורה ראויה בין האינטרסים של כל הצדדים הרלבנטיים".

07:15

המסחר בתל אביב הבוקר ייפתח ברקע עליות בבורסות אסיה ונעלה חיובית בבורסות וול סטריט ואירופה אמש. העליות בוול סטריט ובאסיה ברקע אמירתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שקרא אתמול למלחמת הסחר "ויכוח קטן". 

אירועים כלכליים בולטים היום בעולם: הבוקר יתפרסמו נתוני התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) של גרמניה, ובצהריים נתוני התמ"ג של האיחוד האירופי לרבעון הראשון של 2019. אחר-הצהריים יתפרסמו בארה"ב נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אפריל ונתוני מלאי הנפט הגולמי השבועיים. בישראל, הערב יתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל. 

מחיר הנפט יורד הבוקר בכ-0.6%, ומחיר חבית נסחר סביב 61.40 דולר אמריקאי.

האירו יורד הבוקר מול השקל ב-0.38% ונסחר סביב 4.002 שקלים לאירו. גם הדולר יורד בשיעור של 0.15% ונסחר סביב 3.751 שקל לדולר. 

אתמול ננעל יום המסחר בבורסה בתל אביב בעליות. מדד ת"א-35 עלה 1.1%, מדד ת"א-90  קפץ 1.3%, ומדד הבנקים זינק ב-1.7%.

רציו פטרול יהש זינקה אתמול ב-13%, עזריאלי  עלתה 2.5%, חברה לישראל  טיפסה ב-1.5%, אשטרום  זינקה ב-5.9%, ומניית פרשמרקט עלתה ב-7.44%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם אתמול ב-1.2 מיליארד שקל.

עוד כתבות

מאיה גורה / צילום איליה מלניקוב

"החלטתי שבמקום לראיין אסירות וזונות לדוקטורט שלי, אנסה ליצור להן פרנסה"

בגיל 40, מאיה גורה כבר אחרי אקזיט שלישי, עם מכירת הסטארט-אפ שלה מיסביז לענקית האיפור איל מקיאג', וכבר מתכננת את המיזם הבא: "בשלב זה בחיי אני יודעת שמה שמניע אותי הוא הרצון להרים אנשים מלמטה למעלה" ● ליידי גלובס

מייסד אינסייט ג'ף הורינג / צילום: מתוך flickr

צ’קים שמנים והערכות שווי נדיבות: כך הפכה אינסייט לשחקן הכי משמעותי בהייטק הישראלי

קרן אינסייט פרטנרס, שרכשה את השליטה בחברת הסייבר ארמיס, השקיעה באופן שיטתי בסטארט-אפים ישראליים מבטיחים רבים ● מאחורי ההשתלטות עומדים משקיעים תחרותיים ורעבים, שזיהו שבישראל יש הזדמנות בחברות צמיחה

נתניהו ואדלשטיין / צילום: רויטרס

דעה: אדלשטיין צריך ללכת עד הסוף ולקבוע תקדים

חוות-הדעת שהוגשה השבוע ליו"ר הכנסת בעניין דיוני החסינות מחייבת אותו לבחור: לקיים את החוק ולאבד בכך את אהדת מפלגתו - או להפר את החוק ולומר שלום לכהונה אפשרית במשכן הנשיא ● אלא שיש גם דרך שלישית, והיא עוברת דרך התקדים של כפירה בחוות-הדעת המשפטית ● דעה

בנימין נתניהו/ צילום: תמר מצפי

נתניהו: בן גביר צריך לפרוש; בן גביר: שלא יטיף מה שאינו עושה בעצמו

מסביבת נתניהו נמסר כי הווטו שהציב נפתלי בנט נגד בן גביר העמיד בסכנה את כל שלטון הימין ● בן גביר הגיב לדברי נתניהו: "אם נתניהו היה פורש הייתה מוקמת ממשלה. שלא יטיף לבן גביר"

צילום: באדיבות סרטי יונייטד קינג

שי גולדן נגד אור סיגולי במלחמת תרבות: "1917" - סרט חד פעמי או יצירה גנרית?

"1917" - קלישאה או יצירת מופת? אור סיגולי בטוח שזהו סרט גנרי ושטחי ● שי גולדן משוכנע שזה סרט היסטורי תרתי משמע ● מדור התרבות של G מכריז מלחמה

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 15 בינואר 2020

אתמול באיכילוב: 8 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

יחסי ציבור, קמפיין, מסיבת עיתונאים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

ארבעה כלי תקשורת הצטרפו לארגון העיתונאים העצמאי

כלי התקשורת שעברו הם קבוצת "הארץ-דה מרקר", "טיים אאוט-וואלה" ו"ערוץ עשרים"

חיים מסילתי / צילום: אילל יצהר

חיים מסילתי נבחר לקדנציה שנייה כיו"ר לשכת שמאי מקרקעין

מסילתי: אנחנו נמשיך בקדנציה הזו לחזק את מעמדו של השמאי

לאן נעלם דוח הגירעון באתר משרד האוצר? / צילום מסך של אתר משרד האוצר, אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

האם המסמך עם תחזית הגירעון של האוצר הועלם כדי לא לפגוע בסיכויי הליכוד בבחירות?

המסמך, שהוצג השבוע בפני ישיבת הממשלה, נעדר מאתרי הממשל הרשמיים ובניגוד לשנים קודמות אינו זמין לציבור הרחב ● אולי זה קשור לכך שבליכוד רואים בו מסמך פוליטי שיכול לפגוע בסיכויי ההצלחה בבחירות

פוסום שנפגע בשריפה באוסטרליה / צילום: רויטרס

סיכונים חדשים והקלה אפשרית: גשם וברד באוסטרליה הבוערת

יבשת של קיצון: הממטרים הכבדים הגיעו לאוסטרליה, אך לצד ההקלה בשריפות הם מייצרים בעיות חדשות

קופקסון 40 מ״ג / צילום: יחצ

הסוף של משפט טבע-פרוניורון? העליון דחה את ערעור טבע

לאחר מעל עשור של התדיינות משפטית, כשפרונוירון האשימה את טבע בסיכון חיי חולים, וטבע האשימה את מייסדת פרונוירון בסילוף תוצאות ניסויים, אושרר פסק הדין של המחוזי: טבע ביצעה ניסוי שלא תוכנן היטב, ועליה להחזיר לפרוניורון את הרישיון לקופקסון על התוויות שאינן טרשת נפוצה

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ / צילום: טום ברנר, רויטרס

בחזרה לתקופת הנייר: האיסור של טראמפ על עיתונאים למניעת זליגת מידע פנים

החל מחודש מארס השנה יאסר השימוש בטכנולוגיה כלשהי על ידי עיתונאים בחדרי הכינוס של מחלקת העבודה האמריקאית לפני פרסום הודעות, וזאת על מנת למנוע זליגת מידע טרם פרסום ההודעה לציבור

הכרזת סל התרופות / צילום: משרד הבריאות, יח"צ

גם בלי ממשלה: אילו תרופות נכנסו לסל התרופות ואילו נשארו בחוץ?

ועדת סל התרופות הכריעה היום אילו תרופות חדשות יכנסו לסל התרופות במימון של 500 מיליון שקל שהתווספו לסל

ב.מ.וו 118  2020 / צילום: יח"צ

עם הפנים קדימה: ההנעה של סדרה 1 החדשה של ב.מ.וו

הרשת סערה כאשר ב.מ.וו החליטה לצייד את סדרה 1 בהנעה קדמית ולא אחורית ● למרות אובדן הייחוד, מדובר במכונית ספורט נעימה לנהיגה שמציעה תא נוסעים מרווח ● מחיר גבוה ואבזור בסיסי מצומצם יקשו על המכונית לנצח את המתחרים

נתי כהן/  צילום: כדיה לוי

משרד התקשורת שקל להרחיב את חובת הפריסה של IBC ל-50% - וחזר בו

בעקבות חשיפת "גלובס" על בדיקת משרד התקשורת את נתוני המנויים של החברה, נערכה השבוע פגישה בין הצדדים שגלשה לצעקות, ובסופה התקפל המשרד

כנס G7 בקנדה, 2018 / צילום: Gettyimages/Anadolu Agency

"האויב הכי גדול של ארצות הברית": החזיתות והעימותים של טראמפ מול האיחוד האירופי

העוינות הכלכלית שצמחה בין ארה"ב לאירופה בתקופת טראמפ מתרחבת גם לאזורים הביטחוניים והפוליטיים ● אירופה, מצדה, בעיקר מחכה ש"תופעת טראמפ" תעבור ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד

משה ברקת / צילום : רפי קוץ

ברקת על סוכנויות ביטוח של חברות כרטיסי אשראי: "צריך לדעת שאין מדובר רק בתחרות טורפנית לזמן קצר"

לאחר שרשות התחרות נתנה אור ירוק להקמת סוכנות ביטוח בבעלות חברת כרטיסי אשראי, הממונה על רשות שוק ההון, משה ברקת, מבהיר מהם תנאיו ושיתיר זאת רק לסוכנות אובייקטיבית שתפעל מול מגוון חברות ביטוח

מתחם המרכז הקהילתי בשכונת גילה בירושלים - 7 כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / הדמיה: איי אל וויופוינט

מאות מיליונים לורטהיימרים, ומה מחפשת הראל בסן פרנסיסקו. כותרות הנדל"ן

רכישה נדל"נית רביעית בחמש שנים לחברת הביטוח הראל בסן פרנסיסקו, מה הם מחפשים שם? איזה אייקון אדריכלי בירושלים עומד לעבור מן העולם, הכתבה הכי מתסכלת שעורכת מוסף הנדל"ן שלנו, הלית ינאי-לויזון, כתבה, והאם התגלה העיוות הגדול ביותר של תוכנית מחיר למשתכן

בית חולים אסף הרופא - מיטות אישפוז / צילום: איל יצהר

שווים יותר ושווים פחות: למה נסגרה המרפאה לטרשת נפוצה באסף הרופא ומה זה אומר על הקשר בין הון לרפואה?

בתי החולים מפעילים מרפאות באמצעות קרנות המחקרים, מה שמאפשר הגמשת תקנים והזרמת כספים. אבל מה קורה כשיש הפסדים? סגירת המרפאה לטרשת נפוצה באסף הרופא, כשלא ברור כמה חולים טופלו בה ומה היה מצבה הכלכלי לאשורו, מציגה את הבעיה שבשיטה

 צילום: מאיר כהן

"אין לי הרבה חברים, אמירה שמצחיק להגיד בעולם של עוקבים ורשתות חברתיות, אבל זאת האמת”

לי בירן אינו רק ליבי מכוכב נולד, סלב נוער, זמר עם סינגל טרי וכוכב סדרות למבוגרים, אלא גם יזם ואיש עסקים, שסדרת היוטיוב שיצר זכתה בפרס