גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבורסה ננעלה בעליות: דלק רכב וגזית גלוב עלו בחדות לאחר הדוחות

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.66%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.88% ● דלק רכב זינקה בכ-10% ● קרסו רשמה זינוק ברווח הנקי ברבעון השני פי 3 ל-46.4 מיליון שקל ● מניית אפי נכסים זינקה ב-5.2%, אנלייט אנרגיה זינקה ב-5.66%, נורסטאר זינקה ב-7.85%

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:28

יום המסחר הרביעי לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בעליות, בדומה לסנטימנט מעבר לים, שם המדדים בוול סטריט עולים בכ-1%. מדד ת"א 35 עלה ב-0.66%, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.88%, ומדד הבנקים עלה ב-0.4%. 

המניות דלק רכב  וגזית גלוב  זינקו לאחר פרסום הדוחות לרבעון השני. מניית אפי נכסים  זינקה ב-5.2%, אנלייט אנרגיה  זינקה ב-5.66%, נורסטאר  זינקה ב-7.85%.

16:30

מדדי המניות המרכזיים בבורסה בתל אביב עולים בכ-0.8% על רקע מגמה חיובית בבורסות אירופה וצפי לעליות גם בפתיחת המסחר בוול סטריט היום, לאחר ירידות שנרשמו במדדי המניות בארה"ב אתמול.

בשוק האג"ח נסחרות הממשלתיות השקליות הארוכות בירידות של עד 0.9% ואילו מדדי התל בונד המרכזיים נסחרו ביציבות. בשוק המטבעות נסחר הדולר בעלייה של כ-0.1% סביב רמה של 3.53 שקלים והאירו התחזק בכ-0.3% ונסחר סביב 3.91 שקלים.

אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של אקסלנס, ציין בסקירתו השבועית כי "בנק ישראל איבד שליטה על הריבית, ואלה חדשות טובות - הריביות העתידיות החלו להיסחר ביום ראשון מתחת לרמה שבנק ישראל תיאר כמתאימה למשק. להערכתנו ריבית בנק ישראל תופחת פעם אחת בנובמבר הקרוב ל-0.1% ועוד שלוש פעמים במהלך 2020 עד לרמה של מינוס 0.4%".

עוד כתב כהנוביץ' כי "בנק ישראל איבד שליטה גם על האינפלציה - חודשיים אחרי שהעריך שהאינפלציה התבססה ביעד, בביטחון גבוה יותר מכל חודש שקדם לו, האינפלציה קרסה בחדות מ-1.5% בחודש מאי ל-0.8% ביוני ול-0.5% ביולי. מדד המחירים לצרכן לחודש יולי אומנם הפתיע עם נפילה של 0.3% לאינפלציה שנתית של 0.5%, אך הרמה עצמה איננה מפתיעה. להערכתנו האינפלציה צפויה להישאר סביב הרמה של 0.8% בשנה. סעיף המזון עלה ב-12 החודשים האחרונים ב-1.2% חלק מגל העלאות מחירים במשק שהחל מאמצע 2018. כעת לא נראה שיימשך גם ב-12 החודשים הבאים, כשלאחרונה פחות ופחות חברות מדווחות על תכניות להעלאת מחירים".

בהתייחסות לנתונים שפורסמו לאחרונה בארה"ב כתב כהנוביץ' כי "בשבוע שעבר דווח בארה"ב על עליה גבוהה מהצפוי במספר דורשי דמי אבטלה, תופעה שהתחילה כבר בסוף 2018, ועשויה לאשש את הטענה ששוק העבודה סיים את מחזור ההידוק שלו. בנוסף, הפתיע בשבוע שעבר סקר אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עם נפילה לא צפויה לרמה של 92.1 נקודות. במידה שהסנטימנט החלש יישאר, אנחנו עלולים לראות אותו מתגלגל לצריכה הפרטית ובכך גם החלק החזק בכלכלה ייחלש, מה שיקשה על הפד להמשיך לתאר סביבה כלכלית של 'אמצע מחזור' ויצריך ממנו לעבור להפחתות ריבית משמעותיות יותר מאלה שתיאר".

15:30

אורמת טכנולוגיות  הודיעה כי חברת בת בבעלות מלאה המחזיקה בשלב השלישי של תחנת הכוח הגיאותרמית מקגיניס הילס (McGinness Hills) שבנבדה, ארה"ב ובעלת הספק של 48 מגה-וואט, סגרה הסכם שותפות עם משקיע פרטי. במסגרת ההסכם, המשקיע רכש אחזקה בפרויקט בתמורה לסכום ראשוני של 59.3 מיליון דולר. השותף צפוי לשלם תשלומים נוספים בהיקף של עד 9 מיליון דולר.

מניית קרסו  מזנקת במחזור ער לאחר שהחברה פרסמה אתמול לאחר סיום המסחר דוחות טובים מאוד לרבעון השני. גם גזית גלוב  בולטת עם עלייה של 5.5% בעקבות פרסום תוצאותיה הבוקר.

עוד בולטות בעליות של 2%-5% מניות דלק רכב , אזורים , שטראוס , נייר חדרה , אנלייט  ודלתא  .

מנגד, שיכון ובינוי  רושמת ירידה של 2.5% במחזור גבוה לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה לחצי הראשון של השנה והודיעה כי היא מבטלת את מדיניות חלוקת הדיבידנדים שלה.

14:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות, כאשר מניות הקנאביס בהן אינטרקיור  בולטות לחיובי. מדד ת"א 35 עולה ב-0.6%, ת"א 90 מטפס ב-0.3% ומדד ת"א ביומד מטפס ב-1.5%.

גזית גלוב  מזנקת ב-5.2% לאחר הדוחות. מניית אינרום  מאבדת גובה ומשלימה מהלך ירידות של 15% בשבוע האחרון.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-460 מיליון שקל.

12:30

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות בדומה לסנטימנט מעבר לים. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.5%, ת"א 90 עולה בשיעור דומה ומדד הבנקים מטפס ב-0.4%. 

מניית קרסו  מזנקת ביותר מ-15% לאחר פרסום הדוחות. החברה רשמה זינוק ברווח הנקי ברבעון השני ל-46.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 14.9 מיליון שקל ברבעון השני של 2018.

מניות הקנאביס קנאשור , וויטסמוק , גבאי מניבים , יוניבו , אינטרקיור  ופי.אל.טי פיננס  רושמות עליות של סביב ה-10%.

11:30

ההודעה הרשמית של אמזון על כניסתה לישראל מכבידה על מניות הקניונים והאופנה, מליסרון , עזריאלי , ביג , פוקס . אלו מאבדות עד כ-3% במהלך המסחר. 

המדדים בתל אביב עולים כעת לאחר יציבות בפתיחה. מדד ת"א 35 עולה ב-0.4%, ת"א 90 מטפס ב-0.2% ומדד ת"א נדלן עולה ב-0.9%. מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-220 מיליון שלק בלבד. בוול סטריט החוזים העתידיים עולים בשעה זו בעד 0.7%.

גזית גלוב  מזנקת בכ-5% לאחר הדוחות, נורסטאר  קופצת ב-7%, קרסו  מזנקת ב-12% לאחר הדוחות, אינטרקיור  מזנקת ב-14%.

כלל ביטוח פרסמה היום דוחות כספיים והציגה רווח כולל אפסי. אייל דבי, ראש דסק מחקר מניות בלאומי שוקי הון, אמר בהקשר זה כי "הסיבה לתוצאה הנמוכה ברורה, והיא נובעת מירידת התשואות בתקופה - דבר שגרר הגדלה חריגה של עתודות הביטוח, ובהתאם לפגיעה משמעותית ברווח הנקי. מנגד, ביצועי שוק ההון בתקופה היו חזקים, מה שהוביל להכנסות גבוהות מהשקעות ומדמי הניהול הנגבים. כמובן שההשפעה השלילית של הגדלת העתודות הייתה דומיננטית יותר, אבל מה שמטריד בתוצאות של כלל עסקי ביטוח, זה שגם לאחר נטרול ההשפעה הראשונה, תשואת ההון החיובית שמתקבלת נותרת נמוכה - וזה, כאשר שוק ההון סיפק רוח גבית חזקה. בנוסף, הדוח הנוכחי לא היה ממש חיובי גם בהיבטים הבאים; ירידה בפרמיות הנגבות, בעיקר במגזר הבריאות, לצד עלייה בהוצאות - שיווק, עמלות ששולמו, הנהלה וכלליות ומימון".

הרווח הכולל ותשואת ההון של כלל ביטוח הסתכמו לכדי הפסד מינורי של 17 מיליוני שקלים ותשואה שלילית של 1.3%, בהתאמה. ההפסד ברבעון הכיל בתוכו הגדלה של עתודות ביטוח החיים, בסך של 268 מיליון שקלים, כאשר מנגד נרשמה הקטנת עתודות במגזר הבריאות ובביטוח הכללי (בגין ועדת וינוגרד) - בסך כולל של 162 מיליון שקלים. לפיכך, ההשפעה נטו על הרווח הכולל, לאחר מסים, הסתכמה לכדי פגיעה בסך של 70 מיליוני שקלים. הרווח המתוקן לרבעון, בנטרול השפעת הגדלת העתודות, מסתכם לכדי 53 מיליוני שקלים, מה שמשקף תשואת הון של 4.1% בלבד.

"שורה תחתונה", כותב דבי, "אם זו התוצאה שכלל ביטוח הציגה ברבעון השני, קשה לא לתהות מה יהיה ברבעון הבא? שהרי ירידת התשואות מאז סוף הרבעון השני רק הוחרפה, דבר שיוביל להגדלת עתודות עוד יותר גדולה".

09:50

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני, שקרובה לסיומה בסוף אוגוסט. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.1%, מדד ת"א 90 עולה ב-0.3%.

גזית גלוב  דיווחה על דוחות הרבעון השני לפיהם החברה הפחיתה את החוב, ורשמה ירידה קלה של 1.1% בהכנסות מהשכרת מבנים ל-702 מיליון שקל. בשורה התחתונה, גזית גלוב עברה להפסד של 83 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, לעומת רווח של 72 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

קבוצת ישרס  דיווחה על תוצאותיה למחצית הראשונה ולרבעון השני של שנת 2019. תחום הנדל"ן המניב של הקבוצה רשם NOI (הכנסות נטו משכירות) של כ-167.2 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, לעומת כ-146.8 מיליון שקל במחצית המקבילה ב-2018, עלייה של 13.9%. ברבעון השני של השנה ה-NOI היה 84.8 מיליון שקל, עלייה של 14.3% בהשוואה ל-NOI ברבעון המקביל אשתקד, שהסתכם ב-74.2 מיליון שקל. הגידול ב-NOI נובע בעיקר מתוספת ההכנסות ממתחם נווה אילן, שאותו רכשה ישרס בסוף 2018, מהכנסות בניין G ברחובות, שקיבל טופס 4 בחודש יוני 2018 וכן מגידול בהכנסות בנכסים הקיימים בנתניה ובגן הטכנולוגי בירושלים, בעיקר כתוצאה מגידול בשיעורי התפוסה בנכסים אלה. הרווח הנקי של ישרס ברבעון השני עלה ב-20.5% ל-33.5 מיליון שקל. ה-FFO המותאם ברבעון הסתכם ב-55.1 מיליון שקל, עלייה של כ-34% לעומת 41.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

יוניטרוניקס  דיווחה על זינוק של 73% ברווח הנקי מפעילות נמשכת ברבעון השני של השנה ל-3.7 מיליון שקל. בחצי הראשון של 2019 הרווח הנקי מפעילות נמשכת זינוק ב-124% ל-7.1 מיליון שקל.

06:50

המסחר בבורסה בת"א ייפתח הבוקר לאחר נעילה חיובית אתמול בת"א וירידות בסיום המסחר בוול סטריט.

הבורסה בת"א ננעלה בעליות שערים קלות, המדדים המובילים ת"א-35 ות"א-125 עלו עד 0.45%. ת"א-90 הוסיף לערכו כמעט 1%.

מניית אינטרקיור הובילה את העליות במגזר הקנאביס, החברה עלתה ב-15.6%.

מניית מלם תים זינקה כ-12.8%.

המסחר בוול סטריט ננעל אמש בירידות שערים. כך, S&P 500 איבד כ-0.8% מערכו, הדאו ג'ונס ירד 0.66% והנאסד"ק השיל 0.68% מערכו.

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בתנודתיות: בורסת טוקיו יורדת ב-0.4%, בורסות שנחאי והונג קונג שומרות על יציבות.

טבע  זינקה אתמול בכ-7%, לאחר שאתמול פורסם הסכם פשרה משמעותי ראשון לאנדו במסגרת פרשת משככי הכאבים ששלח את מנייתה לזינוק של כ-30% בוול סטריט, ואת מנייתה של טבע הישראלית בחזרה מעל למחיר של 7 דולר למניה.

UBS הוריד מחיר היעד למניית טבע בפעם השלישית בפחות מחצי שנה, ל-8 דולר.

טבע גם הודיעה אתמול על הזמינות בארה"ב של הגרסה הגנרית שלה ל-EpiPen (אפינפרין), התרופה המקורית של חברת מיילן, מזרק אוטומטי 0.15 מ"ג, המיועד לטיפול באלרגיות מסכנות חיים. המוצר יהיה זמין ברוב בתי המרקחת בארה"ב ויעלה 300 דולר לאריזה של שניים. לאחרונה פורסם בארה"ב על מחסור בתרופה, כך שמדובר בבשורה טובה עבור המטופלים, וכמובן גם בשורה חיובית לבעלי המניות בטבע. 

היום יפרסמו דוחות כספיים דנאל, מיטרוניקס, גזית גלוב ושיכון ובינוי.

אסיפת בעלי המניות של חברת אורביט טכנולוג'יס אישרה אתמול את מינויו של יו"ר החברה, יצחק גת, גם לתפקיד המנכ"ל הזמני, ובמקביל אישרה את מינויו של חבר הכנסת לשעבר עמר בר-לב כדירקטור חיצוני בחברה. שתי ההצעות אושרו בתמיכה של 100% מהמשתתפים בהצבעה וללא התנגדות. המניה ירדה ב-1%.

קרדן אן.וי דיווחה אמש על מגעים עם מספר משקיעים פוטינציאלים בקשר למכירה או השקעה בחברה הבת תהל, כאשר אתמול נחתם מזכר הבנות לא מחייב עם קרן פימי של ישי דוידי להשקעה כנגד הקצאת מניות השליטה בתהל.

עוד כתבות

מל״ט של חברת בלובירד ( BlueBird Aero Systems)  / צילום: תעשיה אוירית

התעשייה האווירית רכשה 50% מחברת מל"טים קטנים ששווייה מוערך ב-100 מיליון שקל

בלובירד מפתחת ומוכרת את המל"טים לשירותי הביטחון הישראלים ולמדינות זרות ● פי הודעת החברה, התעשייה האווירית זיהתה פוטנציאל בשוק המל"טים הקטנים, בעולם הצבאי והאזרחי, ורוצה להגדיל משמעותית את פעילותה בתחום

חגי ברנר / צילום: יוסי זמיר

בנק לאומי והבנק הבינלאומי מבקשים מביהמ"ש לקיים דיון דחוף בעניין כנפי משק

הבקשה לדיון באה לאור ההמלצות של הנאמן הזמני ● דו"ח הנאמן הזמני ייחס כשלים והתנהלות כספית בלתי תקינה לנושאי משרה, דירקטורים, משרד רואי החשבון, המבקר החיצוני, ומבקר הפנים של "כנפי משק"

נוריאל רוביני/ / צילום: רויטרס Lucy Nicholson

נביא הזעם של 2008 בטוח: "הולך להיות כמו המשבר הקודם, רק יותר גרוע"

הוא חזה את המשבר ב-2008 והפך לאחד מהכלכלנים הנודעים בעולם; כעת חוזר פרופ' נוריאל רוביני ומזהיר בריאיון בלעדי ל"גלובס" כי הדרך להתאוששות מהקורונה תהיה ארוכה וכואבת • ויש לו גם אמירה מפתיעה לקראת הבחירות בארה"ב: "טראמפ רק מעמיד פנים שהוא פופוליסט" ● האזינו

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק / צילום: גדעון לוין

רמי לוי בחוץ: תשובה צפוי לחתום עם קרן ארבל השקעה בדלק ישראל תמורת 450 מיליון שקל

העסקה עם קרן ארבל חוזרת להיות רלוונטית ולפי הערכות צפויה להיחתם עד כניסת יום הכיפורים ● קרן ארבל תעמיד לדלק את התמורה בעסקה מורכבת שעשויה להניב לה תשואה של 10% לחמש שנים בתוספת של 20% ממניות דלק ישראל

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

הסכמות היסטוריות: הנפקת התעשייה האווירית יוצאת לדרך

ועדת השרים להפרטה צפויה לאשר להנפיק עד 35% מהתעשייה האווירית, לאחר שהושגו הסכמות עם הממונה על השכר ועם גורמי ביטחון • העובדים לא יידרשו להחזיר כסף בשל חריגות שכר, והאינטרסים החיוניים של המדינה יוגנו בכנסת

הרכבת הקלה בירושלים / צילום: Eliricon, שאטרסטוק

החל מיום שלישי: התחבורה הציבורית תצומצם

בעקבות צמצום נפח הפעילות של התחבורה הציבורית, השירות העירוני ימשיך לפעול בתדירות נמוכה וברשת קווים בסיסית בלבד ● במהלך ימות השבוע יופעל השירות עד לשעה 20:00 בערב ויתחדש בכל בוקר עם תחילת השירות

שרת התחבורה מירי רגב / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

המתווה לסגר: יוכלו לצאת מהארץ מי שרכשו כרטיסים עד היום

המתווה שסוכם מאפשר יציאה מהארץ לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד למועד כניסת הסגר לתוקף, קרי היום ה-25 לחודש, עד שעה 14:00 ● לפי המתווה תותר כניסת ישראלים ארצה ללא הגבלה ● מדובר במתווה שיוביל לבריחת חברות תעופה זרות מכאן ולקושי גדול לחברות הישראליות

אריה דרעי ובנימין נתניהו / צילום: אמיל סלמן-הארץ

החלטות הממשלה משקפות את הוויכוח הפוליטי יותר משהן נוגעות לקורונה

ההתחלה דווקא נראתה טוב - דיונים ענייניים, אבל עם הזמן הכול התיישר, כרגיל, לפי הקווים הפוליטיים ● המשוואה של הפגנות - תפילות השתלטה על השיח ופרופ' גמזו כמעט שלא נשמע ● בינתיים זה עושה טוב לפוליטיקאים שמתנגדים להחלטות הממשלה

ניסוי הטילים  / צילום: צילום מסך

צה"ל הודיע על ניסוי מוצלח במערכת טילי ים-ים

הניסויים הכשירו את המערכת לשימוש מבצעי בזרוע הים, כאשר הטילים ישולבו בספינות הטילים "סער 5" ו"סער 6" העתידות להיקלט בחיל הים בחודשים הקרובים ● מדובר בטיל שפותח על ידי התעשייה האווירית

מחלקת קורונה בחניון בית החולים רמב"ם בחיפה / צילום: Oded Balilty, Associated Press

שיא נוסף נשבר: יותר מ-7,500 מקרי קורונה אובחנו אתמול

גם אחוז הבדיקות החיוביות הגיע לשיא; 12.8% מהנבדקים התגלו כחיוביים, מה שמעיד על תחלואה סמויה רבה יותר בקרב האוכלוסייה ● מספר אנשי הצוות המצויים בבידוד אף הוא נמצא בשיאו, ועומד על 4,592 אנשי צוות רפואי

יס פלנט / צילום: יחצ

סרט אימה לענקית הקולנוע של מוקי גריידינגר: סינוורלד דיווחה על הפסד של 1.6 מיליארד דולר

הקבוצה שמובלת על ידי מוקי גריידינגר הישראלי אשר גם שותף בה, עדכנה כי היום כי רשמה ירידה חדה בהכנסות במחצית הראשונה של 2020 - של כ-67% לסך של 712 מיליון דולר

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון / צילום:מתוך אתר המועצה

טענות נגד יישוב יצהר: מנעו מדוגם קורונה להיכנס ליישוב רק בשל מוצאו

לפי פרטי המקרה שפורסם בחדשות 12, הסטאז'ר לרפואה הגיע לבצע בדיקות קורונה לאחד מהתושבים, אך לא הורשה להיכנס לאחר שהתברר כי הוא ערבי ● ח"כ משה ארבל (ש"ס) פנה ליו"ר מועצה אזורית שומרון יוסי דגן בבקשה לברר את המקרה ואמר: "מדובר בחרפה שעלינו להסיר מקרבנו"

עליבאבא. חינכה את השוק מחדש / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

כיצד Nike סגרה 5,000 חנויות והמשיכה להרוויח? הכירו את הדרוויניזם הדיגיטלי

הקורונה חילקה באופן אכזרי את העולם העסקי: ארגונים ללא נכסים דיגיטליים לעומת כאלו שציידו את עצמם מבעוד מועד ● לרגל השנה החדשה, שווה ללמוד מ-NIKE ,easy עלי באבא ואחרים אשר ניווטו את הארגון למקום הנכון ● אורחים מנתחים מהלכים שיווקיים מעבר לים 

פרויקט "המארג" בסינגפור / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

עיר בתוך עיר: האם מתחמי הדיור שמספקים לנו הכל הם התשובה לאושר?

למקום המגורים חשיבות גדולה לתחושת האושר והרווחה, וגם האדריכלים נרתמים ליצירת סוגים חדשים של בנייה עירונית: קומפלקסים שיודעים לספק את כל הצרכים, ממגורים ועבודה ועד ספורט וטבע ● היתרונות של עיר קטנה בלי לוותר על העיר הגדולה ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד 

בנימין נתניהו כשהודיע על הסגר השני / צילום: via Pool , רויטרס

עשרות ישראלים מתים מדי יום, וממשלת "האחדות הלאומית" מתעסקת במגזריות

ההתמקדות של רה"מ בנימין נתניהו בהפגנות הייתה מלאכת הסטת דיון אחרי ישיבות הקבינט וישיבות הממשלה ● כעת כולם מאשימים אותו בכך שבניגוד לעמדת הפרויקטור, משרד האוצר ונגיד בנק ישראל הוא גרר את המשק הישראלי לסגר כולל, רק כדי לדכא את המחאה

מכונית חשמלית של ג'נרל מוטורוס / צילום: רויטרס

קליפורניה תאסור מכירות של מכוניות מונעות דלק החל משנת 2035

מושל המדינה אומר כי אימוץ נרחב של כלי רכב ללא פליטה יפחית את פליטת גזי החממה ויסייע במאבק בשינויי האקלים

המספרים מאחורי הסגר במשק / צילום: כדיה לוי, גלובס

מינוס 150 מיליארד שקל (בינתיים): האם כלכלת ישראל בדרך לעשור אבוד

לפי התחזיות המעודכנות הנזק הכלכלי למשק בשנים 2020-2021 כבר חוצה את קו ה-150 מיליארד שקל ● סגר במתכונת הסגר של חודש מרץ דוחה בשנה נוספת את ההתאוששות, רק שהפעם המשק מוחלש ווהסכנה להדרדר לשפל של שנים גדולה הרבה יותר

הפגנה בעזה נגד השלום בין ישראל לאמירויות / צילום: Mohammed Salem, רויטרס

הדילמה הפלסטינית: התנגדות לשלום בין האמירויות לישראל או הצלת הכלכלה

המנהיגים הפלסטיניים מתקשים להתרגל ליחסים החמים בין ישראל לאבו דאבי ודובאי, אבל יש כבר קולות שקוראים להם לרכך את עמדתם ● דוח חדש של ארגון זכויות האדם "גישה" מלמד כי הקורונה והשלכותיה הביאו את העזתים למצב קריטי, ולשיאי אבטלה ועוני

מנדלבליט מודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו/ צילום: רפי קוץ

מלחמת מנדלבליט בשמיעת עמדה מתחרה

בין כפל תפקידיו של אביחי מנדלבליט, כיועץ משפטי וכפרקליט מדינה, להתנגדותו להשמעת עמדה משפטית אלטרנטיבית בקבינט הקורונה עובר קו ישר אחד: צמצום טווח העמדות המשפטיות בקרב הממשלה • זו כבר לא בעיה של ניגוד עניינים מובנה, זו דוגמטיות משפטית

החיים זה לא הכל / צילום: יוני המנחם, יח"צ

הסיטקום הוותיק "החיים זה לא הכל" נמכר לערוץ יווני

וגם: מאבקים וריבים בחברת נקסטג'ן ● השיחה