הגרסה הגנרית של טבע למזרק האפיפן זמינה בארה"ב

המוצר, שמיועד לטיפול באלרגיות מסכנות חיים, יהיה זמין ברוב בתי המרקחת בארה"ב ויעלה 300 דולר לאריזה של שניים • לאחרונה פורסם בארה"ב כי יש מחסור בתרופה המקורית, מזרק האפיפן של חברת מיילן

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: יח"צ
קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: יח"צ

חברת התרופות טבע   הודיעה היום (ג') על הזמינות בארה"ב של הגרסה הגנרית שלה ל-EpiPen (אפינפרין), התרופה המקורית של חברת מיילן, מזרק אוטומטי 0.15 מ"ג, המיועד לטיפול באלרגיות מסכנות חיים. המוצר יהיה זמין ברוב בתי המרקחת בארה"ב ויעלה 300 דולר לאריזה של שניים. לאחרונה פורסם בארה"ב על מחסור בתרופה, כך שמדובר בבשורה טובה עבור המטופלים, וכמובן גם בשורה חיובית לבעלי המניות בטבע.

נזכיר, שבשיחת הוועידה שערכה טבע לאחר פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני לפני כשבועיים, הבטיחה הנהלת החברה שהתרופה תושק בשבועות הקרובים, לקראת עונת החזרה ללימודים. המנכ"ל קאר שולץ אמר אז שאין סיבה שיהיה מחסור ב-EpiPen בסתיו הקרוב, הודות לגרסה הגנרית שטבע משווקת.

"אנו שמחים להציע גישה לזריקת אפינפרין (מזרק אוטומטי) בשני חוזקים עבור מטופלים העלולים לחוות מקרי חירום מסכני חיים כתוצאה מהתקפות אלרגיות", אמר ברנדן או'גריידי, סמנכ"ל בכיר, מנהל החטיבה המסחרית בצפון אמריקה. "נמשיך לעבוד כדי להבטיח זמינות של שני החוזקים בארה"ב ואנו מתכוונים להאיץ את הייצור כדי לעמוד בצורך הדחוף לתרופה זו".

הגרסה הגנרית של טבע למזרקי האפיפן משתמשת במכשיר של חברת Antares Pharma, שאיתה יש לטבע הסכם בלעדי לרישיון, פיתוח ואספקה של מוצרי מזרק אפינפרין בארה"ב.

צרו איתנו קשר *5988