גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המסחר בתל אביב ננעל בירידות; נורסטאר איבדה 7.7%

מדדי ת"א-35 ות"א-125 איבדו 1.3%, מדד ת"א-90 נחלש ב-1.6% ות"א נדל"ן ירד ב-2.2% ● בזן נחלשה ב-1.1% וג'י סיטי (גזית גלוב) השילה 6.1% ● שטראוס, אלוני חץ, או.פי.סי ואנלייט פרסמו דוחות

הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 17:44

המסחר בתל אביב ננעל היום בירידות שערים. מדדי ת"א-35 ות"א-125 איבדו 1.3%, מדד ת"א-90 נחלש ב-1.6% ות"א נדל"ן ירד ב-2.2%.

בזן נחלשה ב-1.1%, ג'י סיטי  (גזית גלוב) השילה 6.1% ונורסטאר  איבדה 7.7%.

13:55

מגמה שלילית בבורסה כעת. מדד ת"א 35 עבר לירידה של כ-0.8% ומדד ת"א 90 יורד ב-1.4%. מחזור המסחר מסתכם בכ-564 מיליון שקל.

חברת חנן מור  דיווחה היום כי הרווח הנקי הרבעוני הסתכם לשיא של כ-27 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה הגיעו ל-217 מיליון שקל, קפיצה של 242% בהשוואה לרבעון המקביל.

12:45

מגמה מעורבת בבורסה כעת. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.1% ואילו מדד ת"א 90 ממשיך לאבד גובה ויורד ב-0.4%. מחזור המסחר מסתכם בכ-564 מיליון שקל.

ירידות בולטות רושמות ריטיילורס , שצונחת ב-5%, סלקום , קרסו , נאייקס, מלם תים, אלקטריאון , וילק וגיבוי.

חברת שפיר הנדסה  דיווחה היום כי הכנסותיה ברבעון הראשון גדלו בכ-8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-922 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה גדל לעומת הרבעון המקביל אשתקד ב-10 מיליון שקל והסתכם בכ-87 מיליון שקל.

ירידות קלות נרשמות במסחר בחוזים עתידיים על מדדי בורסות ארה"ב ובאירופה המגמה מעורבת.

11:00

מדד ת"א 35 מטפס כעת ב-0.5% ומדד ת"א 90 עולה ב-0.6%. בשוק המט"ח הדולר נסחר ביציבות סביב 3.35 שקלים והאירו נחלש ב-0.2% ונסחר סביב 3.578 שקלים.

קרן הריט מניבים  דיווחה היום כי ה-NOI גדל בכ-29% לכ-34 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. ה-FFO הריאלי צמח בכ-35% לכ-24.6 מיליון שקל. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בסך של 17 מיליון שקל, וצופה שתחלק דיבידנדים בסך של 70-73 מיליון שקל בגין שנת 2022.

קבוצת אשטרום  דיווחה כי ההכנסות ברבעון הראשון צמחו בכ-12.7% לכ-1.23 מיליארד שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון עמד על 140.3 מיליון שקל.

חברת התרופות רקח  דיווחה על גידול של 12% בהכנסות ברבעון הראשון שהסתכמו ב-72.4 מיליון שקל. החברה ציינה כי ההכנסות כוללות את תוצאות טרי אוף לייף (TOL), הממוקדת בשוק האביזרים והמכשירים הרפואיים אותה רכשה רקח לפני כשנה בכ-30 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות קטן ביחס לאשתקד והסתכם בכ-0.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-1.8 מיליון שקל. בחברה מציינים כי הקיטון נבע בעיקר מהוצאות נוספות של כ-2 מיליון שקל הכוללות שיערוך התמורה המותנית בעסקת רכישת TOL בהתאם להיקף המכירות של החברה.

10:02

מגמה חיובית בבורסה בפתיחת המסחר. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.6% ומדד ת"א 90 עולה ב-0.5%.

עליות בולטות רושמות ביו דבש , דלתא, או.פי.סי והאב.

09:30

חברת אנלייט אנרגיה  דיווחה הבוקר כי הכנסותיה הסתכמו ב-112 מיליון שקל ברבעון הראשון, גידול של 60% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-29 מיליון שקל, עלייה של 7%. החברה מאשררת את התחזיות לשנת 2022 וצופה הכנסות Non Gaap בהיקף של 610-640 מיליון שקל.

חברת או.פי.סי אנרגיה  דיווחה כי ההכנסות ברבעון הראשון עלו ב-24.5% לכ-468 מיליון שקל, בהשוואה לכ-376 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2021. הרווח הנקי המתואם לרבעון , הכולל נטרול שווי הוגן של מכשירים פיננסיים נגזרים והשפעת מס בגינם, עמד על כ-66 מיליון שקל לעומת כ-28 מיליון שקל ברבעון המקביל.

08:50

הכנסותיה של ענקית המזון שטראוס עמדו על כ-1.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון לשנת 2022, בדומה לרבעון המקביל אשתקד (בנטרול השפעות המטבע), כך לפי דוחות החברה שפורסמו היום. עם זאת, בעקבות הריקול הענק עליו הכריזה בחודש שעבר, שטראוס דיווחה על פגיעה של 80% ברווח התפעולי שהסתכם בכ-53 מיליון שקל וירידה חדה של 93% ברווח הנקי לבעלי המניות שהסתכם ברבעון בכ-14 מיליון שקל בלבד. 

אלוני חץ דיווחה הבוקר כי ה-FFO המיוחס לבעלי המניות לרבעון הראשון הסתכם בכ-133 מיליון שקל, עלייה של 20% לעומת כ-111 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

באסיה נרשמת כעת מגמה מעורבת, ובמסחר בחוזים עתידיים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של עד 0.7%.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. צפי לעליות קלות

יום המסחר בבורסה, צפוי, כפי הנראה, להיפתח בעליות קלות. זאת לאחר שאתמול ננעל יום המסחר בתל אביב בירידות חדות, שהתחזקו לקראת סיום לאחר הפתיחה האדומה בוול סטריט. מדד ת"א 35 ירד 2.2%, מדד ת"א 90 נחתך 3.2% ומדד ת"א 125 איבד 2.4%.

2. נעילה מעורבת בוול סטריט

המסחר בוול סטריט שהתנהל בירידות חדות לאורך כל היום ננעל אמש במגמה מעורבת לאחר שהירידות התמתנו מעט לקראת סיום. מדד נאסד"ק נחתך 2.3%, הדאו הצליח להתאושש וסיים בעלייה של 0.1% ומדד S&P 500 נחלש ב-0.8%. 

3. המניות הדואליות יתמכו בשוק

מרבית המניות הדואליות חזרו מניו יורק עם פערים חיוביים והן צפויות לעלות הבוקר. טבע עם 0.9%, נייס 0.7%, אורמת 1.9% ואלביט מערכות כ-0.6%. 

4. דוחות: שטראוס ואלוני חץ

חברת קליל  דיווחה הבוקר כי ההכנסות ברבעון הראשון של שנת 2022 צמחו ב-20% לשיא של 129.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-108.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון הראשון של שנת 2022 עלה בכ-8.8% ל-21.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מלם תים דיווחה על רווח נקי של כ-17 מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת רווח של כ-25 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

היום צפויות לדווח, בין השאר, שטראוס , אלוני חץ , או.פי.סי ואנלייט.

5. עליות באסיה ובחוזים

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה חיובית. בטוקיו רושם מדד הניקיי עלייה של כ-0.1% ואילו בהונג קונג נרשמות עליות של 0.6%.

במסחר בחוזים עתידיים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של עד 0.9%.

בזירת המסחר בסחורות נרשמות עליות של כ-1.1% בחוזים על הנפט. הזהב רושם ירידה קלה ובזירת הקריפטו רושם הביטקוין עלייה של 2.5% ונסחר סביב 30,000 דולר.

התשואה על אג"ח הממשל האמריקאי ל-10 שנים מתייצבת על 2.76% לאחחר ירידה חדה אתמול והדולר מתחזק בכ-0.2% מול האירו והין היפני.

עוד כתבות

ניתוח באמצעות הרובוט של יומן אקסטנשנס

מועמדת להשתלטות: יומן אקסטנשנס משלימה התרסקות של 95% מההנפקה

חברת הרובוטיקה הרפואית דיווחה על הפסקת ההסכם עם המפיץ הבלעדי באירופה, על רקע צלילה חדה בהכנסות וזינוק בהפסדים ● בקופת החברה מזומנים בהיקף כ-90 מיליון שקל

הנפקת פלייטיקה בנאסד''ק, ינואר 2021 / צילום: יח''צ

דיווח רשמי על עסקת פלייטיקה; המניה מאבדת גובה בוול סטריט

אחד הגופים מהתאגיד הסיני ששולט בחברת הגיימינג הישראלית פלייטיקה פרסם דיווח ב-SEC שלפיו ימכור 25.7% ממניותיה ב-2.2 מיליארד דולר ● מניות חברת הגיימינג הישראלית ימשיכו להיסחר בוול סטריט

קנצלר גרמניה אולף שולץ נואם בפסגת G7 / צילום: Associated Press, Martin Meissner

בלי החלטות מהותיות, צעדים חדשים נגד פוטין או פתרון למשבר המזון: פסגת G7 הסתיימה בקול ענות חלושה

פורום הכלכלות המובילות בעולם מתקשה לגבות מחיר כלכלי נוסף מרוסיה, ומסתפק בהבטחות "להמשיך ולעבוד" על סנקציות נוספות ● בינתיים, הוא גם מכשיר את ההשקעה בגז טבעי, למרות שהבטיח בעבר לעצור השקעות בדלקי מאובנים "בגלל הנסיבות החריגות ובאופן זמני"

חנות לגו / צילום: LEGO

זה תאריך הפתיחה של החנות הראשונה של לגו בישראל

במקביל לפתיחת החנות הפיזית בדיזנגוף סנטר בתל אביב, יושק באותו היום גם אתר האינטרנט הרשמי של LEGO בישראל ● החנות תציע מגוון של מוצרים, ביניהן כאלה שניתן למצוא רק בחנויות הרשמיות

פיתוח חיסונים במעבדה של פייזר / צילום: Reuters, EyePress

חברות התרופות לא עומדות בקצב הווריאנטים: לאן נעלם החיסון נגד האומיקרון

במשך שנה וחצי חברות החיסונים מנסות לפתח חיסון ייעודי אפקטיבי ללא הצלחה ● מדוע הן מתקשות להשיק חיסונים רלוונטיים, איזה שוק בכלל מחכה לחיסונים האלה והאם הפרסום הצפוי של הנחיות מינהל המזון והתרופות האמריקאי לגבי הפיתוח שלהם יוציא את החברות מהקיפאון

שרת הפנים איילת שקד / צילום: מארק ישראל סלם - הארץ

הטבות המס נתקעו: אלפי דירות תמ"א 38 עלולות להתעכב

ההטבות שניתנו במסגרת חוק ההסדרים פקעו כבר לפני חצי שנה, אך בממשלה לא טרחו לחדש אותן עד היום ● בכיר באוצר: "דחו את הנושא, וכעת לא ברור מה יהיה איתו"

משקאות של Molson Coors. תשואות דו־ספרתיות ב־2022 / צילום: Shutterstock

משקיעי ערך מאמינים שהעליונות שלהם כיום היא רק תחילת הדרך

מנהלי השקעות בכירים בארה"ב משוכנעים שלאחר המהלומה הקשה שספגו מניות הערך מאז פרוץ הקורונה, הן צפויות כעת להביס בשנים הקרובות את מניות הצמיחה בפער הגדול ביותר מאז 2001 ● "כשמניות ערך נעשות זולות מאוד, הזינוק חזרה עשוי להיות חזק ומהיר"

מייסדי חברת גלואט / צילום: gloat

החברה הישראלית שעוזרת לספוטיפיי לשמר עובדים גייסה 90 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית גלואט, שפיתחה מערכת לניוד והשמה של עובדים בתוך הארגון, הודיעה על גיוס 90 מיליון דולר בסיבוב רביעי (D) בהובלת קרן ההשקעות של סגן נשיא ארה"ב לשעבר אל גור ● בין לקוחות החברה: שניידר, גולדמן זאקס וספוטיפיי

עדיקה. בדרך להפוך לחברה פרטית / צילום: ערן סלם יח''צ

המניה צנחה, עשרות מיליונים נמחקו ורגע לפני שהכסף נגמר: עדיקה מגיעה לסוף דרכה העצמאית

כארבע שנים לאחר שהונפקה כהבטחת אופנה מקוונת, במהלכן רשמה הפסד של עשרות מיליוני שקלים והמניה קרסה ב-85%, מגיעה עדיקה לסוף דרכה העצמאית ● בחברה מעריכים מעריכה כי בהעדר גיוס הון משמעותי בתקופה הקרובה היא לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה

דורון ארזי, מנכ''ל סרגון / צילום: ליאורה כץ

לקראת מאבק שליטה: "האסטרטגיה הנוכחית של סרגון הורסת את הערך לבעלי המניות"

אוויאט נטוורקס מציעה לרכוש את חברת הטכנולוגיה הישראלית לפי שווי של 235 מיליון דולר - פרמיה של 34% על מחיר השוק ● "ניסינו לדבר עם הנהלת סרגון על עסקה שאנו בטוחים שתביא ערך משמעותי לבעלי המניות של שתי החברות, אך זכינו רק לעיכובים ודחיות מצידם"

אימון של חיילי נאט''ו במקדוניה, בחודש שעבר / צילום: Associated Press, Boris Grdanoski

השינוי הגדול ביותר מאז המלחמה הקרה: נאט"ו תציב 300 אלף חיילים להגנת מזרח אירופה

בכך יכפיל הארגון את מספר חייליו במזרח אירופה ובמדינות הבלטיות פי 7.5 ממספרם כיום ● זאת בתגובה לפלישה הרוסית לאוקראינה ולהתגברות האיומים כלפי המדינות הבלטיות ופולין

גיליין מקסוול / צילום: Reuters, PA Images

גיליין מקסוול נשפטה ל-20 שנות מאסר על סחר בקטינות

מקסוול, בת 60, הורשעה בדצמבר על כך שגייסה וסחרה 4 נערות עבור אפשטיין, שהיה אז בן זוגה ● השופטת, בעת שהכריזה על העונש, קראה לפשעיה של מקסוול "אכזריים"

צילום מסך מתוך OpenSea. רכש יצירות רגע לפני העלאתן לאתר

ה-NFT מגיע לבתי המשפט: כתב האישום - מסחר על בסיס מידע פנים

מנהל בפלטפורמת ה-NFT הגדולה OpenSea הואשם כי רכש יצירות רגע לפני שהעלה אותן לאתר, ומכר אותן ברווח ● הודעת משרד המשפטים האמריקאי כי האישום "נועד להכחיד את מסחר הפנים - בבורסה ובבלוקצ'יין", מעלה שאלות בסיסיות על העירוב בין התחומים

איסטנבול / צילום: Shutterstock

אזהרת המסע לאיסטנבול חוזרת לדרגה 3. ההזמנות לאנטליה מזנקות

האגף ללוחמה בטרור במל"ל החליט להחזיר את רמת אזהרת המסע לאיסטנבול בחזרה לרמה 3 (איום בינוני) ● ההמלצות לנוסעים לטורקיה הן להימנע מפרסום פרטי הנסיעה ברשתות חברתיות, לשמור על ערנות ולא להחצין סממנים ישראליים ● אורן כהן מגורי, סמנכ"ל השטיח המעופף: "המוקד שלנו מוצף בפניות של ישראלים שביטלו חופשתם כשאזהרת המסע הייתה תקפה וכעת הם מבקשים להחזיר את הזמנתם"

הכרת דירוג האשראי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי

יותר הצעות וריביות אטרקטיביות: המדריך המלא לשיפור דירוג האשראי שלכם

דירוג האשראי הוא צעד נוסף וחשוב במהפכת הבנקאות הפתוחה, המאפשר למלווים לקבל תמונת מצב על היכולות הפיננסיות של כל אחד מאיתנו • מי מחזיק במידע הזה ולמי הוא נגיש, האם ניתן למחוק אותו ואילו סוגי אשראי קיימים? • ניהול החיסכון המשפחתי: כתבה 16 בסדרה

מליאת הכנסת / צילום: יוסי זמיר

שיא שלא היה כמותו: חברי הכנסת דאגו לעצמם להגדלה נוספת של מימון המפלגות

המימון צפוי לגדול בבחירות הקרובות בכ־20%, שהם כ־30־35 מיליון שקל לכל המפלגות יחד ● כל מפלגה מתוקצבת הדרגתית לפי המדד, ובהתאם לתוצאות הבחירות

דב בהרב / צילום: חברת החשמל

מנהלת רשות החברות לדב בהרב: לא תוכל לכהן כדירקטור בחברה ממשלתית

דוח הבודק בנוגע למינויים בחברת חשמל יופץ בקרוב למעורבים ● כפי שנחשף בגלובס, הדוח הודף טענות שהעלה היו"ר הפורש בנוגע להליך מינוי המנכ"ל ● בצעד חריג הודיעה מיכל רוזנבוים לבהרב כי הרשות לא תתמוך בו יותר לתפקיד דירקטור בחברות ממשלתיות

מדד התחבורה הציבורית / צילום: תמר מצפי

עוד לפני גל ההשבתות: מאות אוטובוסים סבלו מירידה חדה בתדירות

בחודש מאי 45% מהאוטובוסים העירוניים איחרו לתחנת האמצע, כך עולה ממדד התחבורה הציבורית של גלובס ו־Moovit ● בעקבות עיד אל פיטר, שהחריף את המחסור הקיים בנהגי אוטובוס, השירות צומצם ב–30% בממוצע והתדירות של קווים רבים ירדה משמעותית

וול סטריט / צילום: Shutterstock, Lucky-photographer

נעילה אדומה בוול סטריט: נאסד"ק נחתך ב-3%, קוגנייט נפלה ב-29%

מדד S&P 500 נסוג 2% ומדד דאו ג'ונס נחלש 1.6%. ● נפט ברנט עלה 2.5% ● נעילה באירופה: מדד דאקס התקדם 0.3%, פוטסי 100 עלה 1% וקאק 40 התחזק 0.6% ● סרגון זינקה 20% לאחר ניסיון השתלטות על החברה

אנדרו ביילי, כריסטין לגארד, ג'רום פאוול, יי גאנג / צילום: Associated Press, Jose Luis Magana, Geert Vanden Wijngaert, Patrick Semansky, Tolga Akmen

בנקים מרכזיים צריכים להעלות ריבית בחדות או להסתכן בתקופת אינפלציה גבוהה

כך עולה מדוח חדש של הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS) שמוכר כ"בנק המרכזי של הבנקים המרכזיים" ● חוקרי הבנק מזהירים כי הצעדים הנחוצים לבלימת האינפלציה עלולים לגרום לעוד העלאות מחירים גלובליי