גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ירידות בנעילה בת"א; אלקטריאון קפצה ב-8.5%, ג'נסל בכ-7%

מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.5%, ת"א 90 נסוג ב-0.7% ואילו מדד מניות הקנאביס עלה ב-1.2% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל

הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / אילוסטרציה: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:27

יום המסחר בבורסה ננעל במגמה שלילית. מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.5%, ת"א 90 נסוג ב-0.7% ואילו מדד מניות הקנאביס עלה ב-1.2%. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל.

ירידות בולטות רשמו דיסקונט השקעות  שצנחה בכ-10%, ורידיס  ב-5.7% וראדא שירדה ב-4.6%.

מנגד, עליות חדות רשמו אלקטריאון, אקרו , יוחננוף , קנאשור, דניה סיבוס וג'נסל.

15:55

מדדי המניות המרכזיים בבורסה בת"א ממשיכים להיסחר בירידה קלה של כ-0.2% עד 0.5%. מחזור המסחר מסתכם בכ-1.42 מיליארד שקל.

אלקטריאון  ממשיכה במומנטום חיובי ומשלימה קפיצה של כ-24% ביומיים. עוד בולטות בעליות חדות ג'נסל , דניה סיבוס , סונוביה, פורסייט וגבעות.

חברת המכשור הרפואי אנויז'ן מדיקל  המוכרת מערכות לניווט אלקטרומגנטי המסייעות בהחדרת צינורות הזנה (זונדות) דיווחה כי בית החולים Memorial Manatee שבפלורידה, הודיע לחברה על כוונתו לרכוש מערכת ENvue וצינורות הזנה, וכן מערכת נוספת עבור בית החולים Lakewood Ranch Medical Center. באנויז'ן ציינו כי שני בתי החולים שייכים למרכז הרפואי Manatee Healthcare System.

בשוק המט"ח, הדולר מטפס בכ-0.5% לאחר קביעת השער היציג ונסחר סביב 3.416 שקלים לאחר שירד לשער של 3.39 שקלים בבוקר. 

14:00

מדדי המניות הרציפים בבורסה בת"א ממשיכים להיסחר בירידה קלה של כ-0.2% עד 0.3%. בקרב המדדים הענפיים הירידה הגבוהה ביותר נרשמת במדד רשתות השיווק  שנחלש ב-0.9%, כאשר בתחתית ויקטורי שמאבדת 3% ומקס סטוק  ושופרסל  שיורדות ב-2%. בצד החיובי מדד הבנקים שמתקדם ב-0.3% ומדד הקנאביס  שנוסק ב-1.4%. מחזור המסחר עד כה מסתכם בכ-1 מיליארד שקל.

את הירידה הגבוהה ביותר במדד ת"א 35 רושמת החברה לישראל שמשילה יותר מ-4%, ואחריה החברה הבת איי.סי.אל שיורדת ב-2.6%. בראש המדד אנרג'יקס והפניקס.

מניית תיקון עולם-קנביט  דוחפת את מדד הקנאביס בעודה מתחזקת ב-6.9%. החברה דיווחה שורד רוזן, בעלת המניות הגדולה בחברה (17.7%) העבירה את מניותיה לידי בנה, בן רוזן, בן ה-23, שהשתחרר לאחרונה מצה"ל. המניות היו במקור בידי אביו של בן ובעלה של ורד, ברק רוזן, מבעלי ישראל קנדה . יחד עם זאת, וטו שהטילה המשטרה אסר עליו להחזיק במניות של חברת קנאביס.

בשוק המט"ח, הדולר ממשיך לאבד גובה והוא יורד כעת ב-1.3%, לשער של 3.39 שקלים. האירו נסוג ב-0.7% לרמה של 3.59 שקלים, הפאונד הבריטי צונח ב-1.1% לרמה של 4.17 שקלים.

12:40

התנודתיות בבורסה נמשכת, ומדדי המניות נסחרים בירידות של 0.2%-0.1%, בעוד שבאירופה ובזירת המסחר בחוזים העתידיים בוול סטריט המסכים ירוקים. מחזור המסחר מסתכם עד כה ב-735 מיליון שקל.

ירידות בולטות רושמות נקסט ג'ן  שמאבדת 4.8% (אחרי שצנחה אתמול ב-8.7%), ברנמילר  נסוגה ב-5%, רציו  ודיסקונט השקעות  יורדות ב-3%, וכך גם החברה לישראל  שמוצאת עצמה בתחתית מדד ת"א 35. בפסגת המדד אנרג'יקס  עם עלייה של 1.7%.

גלוב אקספלוריישן  ממשיכה לזנק בשיעור חד במחזור גבוה משמעותית ממהממוצע שלה (שמגיע כבר ל-1.5 מיליון שקל), אקונרג'י  קופצת 6% בהמשך לזינוק של 20% אתמול, בהמשך לדיווח שקרן ההשקעות האירופאית אינפרה גרין תשקיע בה לפי שווי 1.25 של מיליארד שקל. החברה מתקרבת לשווי שוק של מיליארד שקל, לאחר שהשילה כ-16% מערכה מתחילת השנה.

מזרחי טפחות  חתם על עסקת ביטוח שנייה של תיק הלוואות לדיור בהיקף של כ-4.2 מיליארד שקל. יחד עם העסקה הראשונה שבוצעה לפני כשלושה חודשים, ושבה בוטח תיק בהיקף של כ-3.7 מיליארד שקל, עומד היקף הביטוח שהבנק רכש לשני תיקי המשכנתאות, על כ-8 מיליארד שקל. המהלך מפנה הון למימון תנופת הצמיחה של הבנק.

11:30

שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בסערה כתגובה לעליות החדות בוול סטריט בסוף השבוע האחרון, והדולר צונח ב-1.2% לרמה של 3.40 שקלים. היצע הדולרים בשוק המקומי גדל ככל שהשווקים מעבר לים מטפסים, וזאת בעיקר בשל גידורי ההשקעות של הגופים המוסדיים בשוק המקומי. כאשר ערכן של ההשקעות של כספי החוסכים מעבר לים עולה, הגופים המוסדיים נאלצים למכור דולרים על מנת לאזן את התיק ולעמוד במדיניות ההשקעה. בסוף השבוע האחרון מדד S&P 500 יצא מטריטוריה דובית ומדד הנאסד"ק רשם עלייה של 7.5% בסיכום שבועי.

בתוך כך, מדדי המניות נסחרים כעת בדומה לרמת הפתיחה, על אף העליות הנאות בבורסות אירופה והתחזקות העליות של החוזים בוול סטריט.

11:00

מסחר תנודתי בבורסה, בהתאם לנדנדת החוזים העתידיים בוול סטריט. המדדים עברו כעת לעליות קלות, כשת"א 35 מוסיף 0.2%, ת"א 125 עולה ב-0.3% ות"א 90 בכ-0.5%. מדד הנפט וגז מתקדם ב-0.6%, מדד הביומד ב-0.9% ומדד הבנייה ב-1%. בצד השלילי נותר מדד רשתות השיווק שמשיל 0.2%, בין השאר בשל ירידה של כ-4% במניית ויקטורי . מחזור המסחר גבוה יחסית לשעה זו ומסתכם בכ-300 מיליון שקל.

שותפות חיפושי הנפט גלוב אקספלוריישן  מזנקת בעשרות אחוזים ללא סיבה נראית לעין או דיווחים משמעותיים ברקע. מחזור המסחר ביחידות ההשתתפות של השותפות גבוה משמעותית מהממוצע שלה. 

אל על  דיווחה שביום רביעי השבוע תפוג תקופת הבלעדיות לבדיקת המיזוג עם ארקיע, לאחר שהשנייה סירבה להאריכה. אל על הודיעה שבכוונתה להמשיך לנהל מו"מ עם ארקיע אף ללא סעיף הבלעדיות, אך אין ביכולתה להעריך אם ומתי תושלם העסקה ומה יהיו תנאיה. לגלובס נודע כי ארקיע מנהלת מגעים עם רוכשים חלופיים לרכישת חלקם של בעלי השליטה האחים נקש.

קבוצת אשטרום  גייסה 490 מיליון שקל בשלב המוסדי של הרחבת סדרת אג"ח ד', מתוך ביקושים בסך 600 מיליון שקל - כמעט פי שלושה מהיקף הגיוס המתוכנן.

10:01

המסחר בבורסה נפתח במגמה מעורבת, לאחר שהחוזים בוול סטריט שינו כיוון ועברו לטריטוריה השלילית וגם העליות באסיה נחלשו. מדד ת"א 35 יורד בכ-0.3%, ת"א 125 משיל 0.1% ות"א 90 מטפס ב-0.2%. בקרב המדדים הענפיים, מדד הנפט עולה ב-0.3%, מדד הבנקים נסוג מעט ומדד הבנייה מטפס ב-0.5%.

גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, התייחס למחירי הנפט הגולמי, וציין שהם צפויים להיות מושפעים בטווח הקרוב בין השאר מהפעילות הכלכלית בסין, מהמשך הצעדים הכלכליים כנגד רוסיה, מהקלה אפשרית של הסנקציות על וונצואלה וגם ממידת היישום של ההקלות במכסות הייצור של OPEC+. "הגידול ההדרגתי באספקת הנפט של OPEC+ עשוי להקל על עודפי הביקושים בשוק, אך העלייה הצפויה בביקושים של סין עלולה לקזז את ההשפעה של גידול זה ולתמוך בעלייה נוספת של מחיר הנפט במהלך הרבעון השלישי של 2022. הביקושים בשנת 2023 צפויים להתמתן באופן משמעותי. האטה זו יחד עם עליית ההיצע באופן הדרגתי, צפויים להחזיר את השוק למצב מאוזן ולסגור את עודפי הביקוש הקיימים בו, מה שעשוי לתמוך בירידה במחיר הנפט במהלך 2023".

09:10

אלביט מערכות  הודיעה שזכתה בחוזה בסכום של כ-70 מיליון דולר לספק פתרון לוחמה אלקטרונית עבור לקוח בינלאומי. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שנתיים וחצי.

קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל  הודיעה על מינויו של תא"ל במיל' ליהוא הכהן לתפקיד משנה למנכ"ל בחברה הבת GES, זרוע איכות הסביבה של הקרן. הכהן כיהן בשנתיים האחרונות כסמנכ"ל מבצעים ותפעול בחברת אל על.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר

1. צפי למגמה חיובית

יום המסחר בתל אביב ייפתח ככל הנראה במגמה חיובית, במקביל לעליות חדות שנרשמות בבורסות אסיה.

אתמול ננעלו המדדים בעליות. מדד ת"א 35 טיפס ב-1.8%, ת"א 90 התקדם ב-2.9%, מדד מניות הבנייה קפץ בכ-3.2% ומדד הקלינטק זינק ב-3.3%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל.

בשוק האג"ח, תשואת האיגרת הממשלתית השקלית ל-10 שנים טיפסה אתמול ב-3 נקודות בסיס ל-2.84%, ואילו תשואת האג"ח לשנתיים ירדה ב-3 נקודות ל-2.05%.

2. עליות חדות באסיה

המסחר בבורסות אסיה מתקיים הבוקר בעליות חזקות, בעיקר בהונג קונג - שם מטפס מדד הדגל הנג סנג  ביותר מ-3%. בטוקיו עולה מדד ניקיי  ב-1.3% וגם בסין העליות בשיעורים דומים. הקוספי בדרום קוריאה קופץ ביותר מ-2%.

בתוך כך, אנליסטים וסוכנויות דירוג מעריכים שרוסיה בדרך להגדרה רשמית כמדינה חדלת-פירעון כבר ביממה הקרובה, בפעם הראשונה מאז המהפכה הבולשביקית. זאת בעקבות חוסר היכולת של המדינה להעביר את התשלומים שהיא חייבת על שתי סדרות אגרות חוב ממשלתיות רוסיות.

3. החוזים ירוקים אחרי השבוע החזק בוול סטריט

החוזים העתידיים בוול סטריט מטפסים בשעה זו בעד 0.5%, וגם תשואות האג"ח עולות. תשואת האג"ח של ממשל ארה"ב ל-10 שנים מוסיפה 3 נקודות לרמה של 3.16%.

זאת לאחר נעילה חזקה במיוחד ביום שישי, שהובילה לעליות שבועיות חדות. מדד הדאו ג'ונס קפץ בארבעת ימי המסחר ב-5.4% (כך שהירידה שלו מתחילת השנה צומצמה לכ-14%), S&P500 קפץ ב-6.5% (וכעת רחוק משיאו ב-18.8%, כך שיצא רשמית משוק דובים) והנאסד"ק נסק ב-7.5%, אך עדיין נמוך בקרוב ל-27% מרמתו בתחילת השנה.

בשוק המט"ח, הדולר נסוג ושערו עומד על 3.40 שקלים. בהשוואה לרמת הדולר בתחילת השנה, עדיין מדובר בעלייה של כ-10%. האירו נחלש ב-0.5% ושערו עומד על 3.60 שקלים.

4. יציבות בשוקי הסחורות, ירידות קלות בקריפטו

מחירי הנפט הגולמי נסחרים הבוקר ביציבות, לאחר שקפצו בכ-3% ביום שישי האחרון. מחירה של חבית נפט מסוג ברנט עומד על 113.2 דולר והחוזים על הנפט האמריקאי נעים סביב 107.6 דולר לחבית.

מחירי החיטה מטפסים בשיעור קל אך עדיין נמוכים בכמעט שליש מאז השיא שנרשם בסוף פברואר, עם הפלישה הרוסית לאוקראינה.

בשוק הקריפטו, הביטקוין נסחר בירידה קלה ומחירו יורד ל-21.2 אלף דולר. האת'ריום יורד ב-1% ושערו נע סביב 1,220 דולר.

5. "ההליכה לבחירות לא תשפיע על הכלכלה המקומית בטווח הקצר"

ולסיכום, מודי שפריר, אסטרטג ראשי שווקים פיננסיים בבנק הפועלים, התייחס בסקירתו לפירוק הממשלה וההליכה לבחירות, ולהערכתו אלה לא צפויים להשפיע באופן מהותי על הכלכלה המקומית ועל דירוג האשראי בטווח הקצר. יחד עם זאת, ציין, "סבבי בחירות נוספים, ללא גיבוש תקציב בזמן וללא יישום רפורמות חשובות, צפויים לפגוע בכלכלת ישראל בטווח הבינוני-ארוך".

באשר לציפיות האינפלציה, בבנק מעריכים שמדד חודש יוני צפוי לעלות ב-0.4%-0.5% על בסיס חודשי בעיקר עקב זינוק חד במחירי הדלקים. "בהתייחס לעתיד - מחד, מתרבים הנתונים המצביעים על התמתנות צפויה באינפלציית ההיצע. מאידך, אינפלציית השירותים בישראל ובשווקים המפותחים צפויה להיוותר גבוהה עד להתמתנות ניכרת בפעילות הכלכלית".

עוד כתבות

מטוס אל על / צילום: מיכל רז חיימוביץ

"שיפור בכל הפרמטרים": אל-על מדווחת על ביקושים דומים לאלה שחוותה טרם פרוץ המגפה

חברת התעופה עברה להציג רווח נקי ברבעון השני בזכות הטבת מס גדולה, כאשר גם בנטרולה היא מציגה עלייה בהכנסות ומעבר לרווח גולמי ותפעולי על רקע הסרת הגבלות הקורונה ● עם זאת, הערת עסק חי עדיין מתנוססת בדוחות החברה לנוכח גירעון בהון העצמי של קרוב לחצי מיליארד דולר

חברים בקהילה הלהט''בית, אשר רואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ''הורות על תנאי'' / צילום: Shutterstock, fizkes

בית המשפט העליון קבע: פרידה אינה מצדיקה שלילת זכויות מהורה לא ביולוגי

מדאיג לראות כי מי שמערער את הלגיטימיות של הורות לא ביולוגית הם דווקא חברים בקהילה הלהט"בית, שרואים בהורותו המוכרת של ההורה הלא ביולוגי כ"הורות על-תנאי", שניתן להפקיעה במקרה של פרידה ● לאחרונה ניתנה שורת פסקי דין העוסקים בניסיונות של ההורה הביולוגי לבטל את זכויות ההורות של בן זוגו לשעבר, מה שמעיד כי מדובר בתופעה רחבת-היקף

ח''כ יריב לוין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

מסתמן: שינוי דרמטי בעשירייה הפותחת של הליכוד; יריב לוין בראש

לפי ספירת הקולות עד כה (כ-50%), את המקום הראשון כבש ח"כ יריב לוין, ואחריו אלי כהן, יואב גלנט, דודי אמסלם ואמיר אוחנה, שיחד עם נתניהו בראש – הם החמישייה הפותחת החדשה של הליכוד שמחליפים את נבחרי פריימריז 2019

המרכז לדרכונים זמניים, סמוך לקניון איילון בבני ברק, במאי השנה / צילום: שלומי יוסף

עובדים גויסו ולשכות חדשות נפתחו, אז למה עדיין צריך לחכות חודשים לדרכון חדש?

שרת הפנים איילת שקד הבטיחה בפברואר האחרון לפתור את משבר הדרכונים "בשבועות הקרובים" ● אבל חצי שנה אחר-כך, בדיקת גלובס מעלה כי התורים ללשכות עדיין ארוכים: 6 חודשים בתל אביב וירושלים, 4 חודשים בבאר שבע וכמעט חמישה חודשים בחיפה

3 יזמים מספרים על החיים בצל המשבר / אילוסטרציה: גלובס

"שיחות הפיטורים היו נוראיות, לא יכולתי לזוז": 3 יזמי הייטק מספרים על קשיי המשבר

המשבר בהייטק וגל הפיטורים שבא בעקבותיו מובילים לחוסר ודאות בקרב עובדי הענף ● אלא שגם המנהלים שלהם, שעד לפני חודשים בודדים התרברבו בהכנסות גבוהות ורווחי עתק, נאלצים להתמודד עם השינוי הדרמטי ● שלושה יזמים, שסירבו להיחשף בשמם ובחרו להתראיין באופן אנונימי, מספרים לגלובס כיצד המשבר משפיע על מצבם הנפשי

מחקר בתחום הביולוגיה הסינטטית / צילום: Shutterstock

תעשיית הביולוגיה הסינתטית בארץ מנסה להדביק את הפער מול ארה"ב

ביולוגיה סינתטית היא אחד התחומים החמים היום בביוטק, שמבטיח לשנות סדרי עולם ברפואה ובכל תחומי החיים כמעט ● חברת אלאג'ין, שזכתה במכרז רשות החדשנות להקמת מעבדת שירות לסטארט־אפים בתחום, רוצה להיות הצעד הראשון בדרך לתעשייה מקומית ● מה היא יכולה ללמוד מהמודל של חברת גינקגו האמריקאית, שחוותה הייפ וגם חטפה ביקורת חריפה

עמדת קרפור בתוך סניף יינות ביתן / צילום: איל יצהר

כניסת רשתות השיווק הבינלאומיות לישראל: 70% מאמינים כי המהלך יוביל להורדת מחירים

מחצית מהציבור מוכנים לוותר על המותגים האהובים עליהם בעקבות העלאות מחירים - כך עולה מסקר שנערך בשיתוף אוניברסיטת רייכמן, באמצעות פאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all ● שיעור דומה מצהיר כי יחליף את רשת המזון שבה הוא נוהג לערוך את קניותיו

בורסת ת''א / צילום: שלומי יוסף

העליות בבורסה התחזקו בסיום; סלקום צנחה ב-6.3%, מג'יק ב-7.3%

מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.9%. ת"א 90 טיפס ב-0.8% ומדד ת"א מניב חו"ל בלט בעלייה של 2.8% ● דוחות רבים זרמו לבורסה: פרטנר, אל על, דיסקונט וישראכרט כבר פרסמו תוצאות

צביעת הנת''צ החדש בנתיבי איילון / צילום: באדיבות נתיבי איילון

על חשבון כלי רכב פרטיים: נתיבי העדפה חדשים יסומנו בגוש דן

עיריית ת"א ומשרד התחבורה קרובים לסיכום על הכשרת 5 ק"מ של נתיבים לתחבורה ציבורית בחודשים הקרובים, שיבוצעו בין-לילה ● נתיבים דומים מתוכננים גם בבת ים ובראשון לציון ● גם בכביש 1 יסומן נתיב, אך האכיפה בו שנויה במחלוקת

אישה מצביעה בכפר מנדא / צילום: Associated Press, Ariel Schalit

הציבור הערבי יגיע הפעם לקלפי רק אם ירגיש שיש אופק, ולא בגלל חשש מנתניהו

כדי לעודד את המצביעים להגיע בהמוניהם לקלפיות, המפלגות הערביות משנות אסטרטגיה ומנהלות קמפיין ללא הכפשות ואיומים מפני חזרתו של נתניהו לשלטון ● כנראה שגם להן נפל האסימון שהאזרחים הערבים ייצאו להצביע הפעם רק מתוך תקווה לעתיד טוב יותר ולא מתוך פחד

רן עוז, מנכ''ל קבוצת ישראכרט / צילום: באדיבות ישראכרט

המכה שהנחית הפועלים על ישראכרט כבר מורגשת: מציגה רווח נמוך משל המתחרה הקטנה יותר כאל

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל העבירה ברבעון השני 47 מיליון שקל נוספים לבנק הפועלים, כתוצאה מהסכם התפעול החדש, שכבר הפיל את מניית החברה ● הרווח הנקי של ישראכרט ברבעון צנח בכ-70%, אך המנכ"ל רן עוז משוכנע: "הבטחנו את בסיס הלקוחות שנים קדימה, נדע להפיק תוצאות יפות בשנים הבאות ובדרך כלל זה בא לידי ביטוי בשווי של החברה"

יו''ר הפד ג'רום פאוול / צילום: Associated Press, Manuel Balce Ceneta

הפד צפוי להמתין לעדויות נוספות להאטה באינפלציה לפני קבלת החלטות

ההקלה בלחצי המחיר בחודש שעבר קרתה לאחר דיווחים על גידול שכר חזק מהצפוי, ובכך מסבכת את תחזית קביעת הריבית של הפד

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין / צילום: Associated Press, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool

יצוא לאסיה ומחירים מזנקים: כך מנצחת רוסיה במלחמת האנרגיה מול המערב

התלות האירופית המתמשכת ברוסיה כספקית אנרגיה, שווקים חדשים שאינם מהססים לסחור עמה והמחירים המטאוריים בשוק האנרגיה הביאו הכנסות-עתק למדינה, ומאפשרים לה לממן את המלחמה באוקראינה ואף לאיים על אירופה בחורף קר וחשוך ● לפי הבנק המרכזי הרוסי, עודף הסחר במדינה הגיע לשיא של 166 מיליארד דולר

בורסת וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה מעורבת בוול סטריט; אאוטבריין צנחה ב-23%, אופקו ב-7.7%

נעילה מעורבת באירופה ● מדד מחירי היצרן (PPI) בארה"ב רשם ביולי ירידה של 0.5% לעומת צפי לעלייה של 0.2% ● דיסני הכתה את התחזיות: מספר המנויים בסטרימינג עקף את של נטפליקס

עודד פורר, ישראל ביתנו / צילום: יוסי כהן

האם הירידה במחירי הפירות והירקות היא בזכות הרפורמה בחקלאות?

הרפורמה בחקלאות עשויה להוביל להורדת מחירים. האם היא כבר עושה זאת? ● המשרוקית של גלובס

מפעל ברזל באיטליה / צילום: Associated Press, Antonio Calanni

מחירי חומרי הגלם לבנייה צונחים, אבל מדד תשומות הבנייה לא צפוי לרדת בקרוב

מתחילת השנה זינק מדד תשומות הבנייה ב־4.4%, אף שמחירי חומרי הגלם בירידה ● בהתאחדות הקבלנים מסבירים כי חלקם של חומרי הבנייה במדד הוא 50% בלבד, וכי המשבר בשרשרת האספקה והתנודתיות במחיר הדלק מונעים מהירידות להגיע גם לכיס של הרוכשים

הפקולטה לניהול.  עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעם או פעמיים בשבוע? / צילום: Shutterstock

עובדים קשה כל היום ומתעמלים פעמיים בשבוע? מחקר חדש מגלה שזה לא מספיק

ידוע ששעות עבודה ארוכות תורמות לריבוי של מקרי מוות ממחלות לב ושבץ ● מחקר חדש מצא כי בניגוד למה שחשבנו עד כה, פעילות גופנית מתונה אינה מגינה עלינו מנזקי עומס העבודה, ובמובן מסוים אפילו להפך ● הפקולטה, מאמרים של חוקרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב

האחים מיכאל ודניאל זלקינד, בעלי השליטה בדסק''ש / צילום: ישראל הדרי

הבעלים של סלקום הפיצו מניות של החברה ב-300 מיליון שקל. מה עומד מאחורי המהלך?

לגלובס נודע כי דיסקונט השקעות הפיצה לשוק כ-9% ממניות סלקום בכ-300 מיליון שקל ● הפצת המניות תאפשר לדסק"ש לנהל את מכירת השליטה בחברת התקשורת  ללא לחצים, אחרי שהשיגה מקור תזרימי לתשלומי החוב הקרובים

עו''ד זאב פרל / צילום: דודו בכר

"אחרי 7 שנים אפשר להפוך לשותף": עו"ד זאב פרל מספר איך מנהלים משרד עורכי דין מרחוק

עו''ד זאב פרל, ראש משרד עורכי הדין פרל כהן, מסמן בראיון לגלובס את האתגר הבא של הפירמות בישראל ("גלובליות אמיתית, הלקוחות רוצים למכור לארה"ב") • וטוען: "בינתיים המשבר בהייטק הוא משברון. רואים יותר זהירות מצד החברות, ואולי זו זהירות טובה"

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Reuters, Mary F. Calvert

קרב האינפלציה של הפדרל ריזרב רחוק מניצחון

המפתח המרכזי למניעת סחרחרת מחירים ושכר נמצא בשוק התעסוקה, וכאן אין שום דבר שמניח את דעתו של הפדרל ריזרב – לפחות בינתיים ● הבנק המרכזי של ארה"ב יצטרך ככל הנראה לראות סימנים להקלה בשוק התעסוקה לפני שיאט את מבצע העלאות הריבית