גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בת"א; מניית בזק צנחה בכמעט 4%

לאומי, שנפלה ב-1.52%, ומזרחי טפחות, שירדה ב-1.44%, בלטו בירידות במדד הבנקים, שאיבד 1% ● מניות הפניקס ושטראוס בלטו בעליות ● קבוצת המשביר לצרכן פרסמה דוחות כספיים מאכזבים ● הדולר מתחזק מול השקל בעוד האירו נחלש

הבורסה בתל אביב / צילום: Shutterstock
הבורסה בתל אביב / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר בבורסת ת"א ננעל הערב במגמה שלילית. מדדי ת"א-35 , ת"א-125  ות"א-בנקים  ננעלו בירידות. המניות שבלטו בעליות במדד ת"א-35 היו הפניקס , מליסרון  ושטראוס . בירידות בלטו בזק , כיל  וחברה לישראל . מדד הבנקים ירד בהובלת לאומי  ומזרחי טפחות .

מדד הביטוח  עלה היום בכ-1%, בהובלת מניות החברות אטראו שוקי הון  וכלל ביטוח .

גם מניות בעלת השליטה של בזק, בי קומיונקיישנס , ירדה במסחר. 

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.15 מיליארד שקל. באג"ח הוא עמד על 2.19 מיליארד שקל. 

16:30

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בירידות. מדדי ת"א-35 , ת"א-125  ות"א-בנקים  יורדים. ת"א-נדלן  ות"א-טכנולוגיה  עולים. המניות הבולטות בעליות במדד ת"א-35 הן הפניקס , מליסרון  ושטראוס . בירידות בולטות בזק , כיל  וחברה לישראל 

מניית פלרם  יורדת היום, לאחר שחברת התעשייה דיווחה הבוקר כי אתמול נמסרה במשרדיה בקשה לגילוי ועיון מסמכים שהוגשה ב-19 באוגוסט בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לשם בחינת הגשת בקשה לאישור תביעה נגזרת בקשר להליך משפטי שהתנהל באוסטרליה נגד החברה, חברת הבת הזרה ועובדת של החברה.

שער הדולר  היציג היום עומד על 3.6150 שקלים. האירו  היציג הוא 4.1987 שקלים.

15:00

המסחר בת"א ממשיך להתנהל במגמה שלילית בשעה זו, מדדי ת"א-35  ות"א-125  ממשיכים להיסחר במגמה שלילית, כך גם ת"א-טכנולוגיה  וגם ת"א-בנקים . מדדי ת"א-ביטוח , ת"א-נדלן  ות"א-נפט וגז  נסחרים בשעה זו במגמה חיובית.

בולטות בעליות במדד ת"א-35 בשעה זו מניות הפניקס , מליסרון  וקבוצת דלק , ואילו בירידות בולטות מניות בזק , כיל  וחברה לישראל .

קבוצת המשביר לצרכן  סיכמה את הרבעון השני של 2018 סיכמה בהפסד של קרוב ל-6 מיליון שקל, המצטבר ל-10 מיליון שקל בתקופת המחצית. זאת, בהמשך להפסד של 9 מיליון שקל שהציגה קבוצת הקמעונאות בשנת 2017 כולה.

במסחר במטבעות הדולר  מתחזק מול השקל ומנגד האירו  נחלש. שער הדולר היציג היום עומד על 3.6150 שקל ואילו שער האירו היציג על 4.1987 שקל.

13:00

בשעה זו המסחר בבורסת ת"א מתנהל במגמה שלילית, כאשר שני המדדים המובילים, ת"א-35 ות"א-125 רושמים ירידות שערים. גם ת"א-בנקים  ות"א-טכנולוגיה  במגמה שלילית כרגע. מדדי ת"א-ביטוח , ת"א-נדלן , ת"א-נפט וגז  ות"א-ביומד , לעומתם, נסחרים בעליות שערים.

בולטות בעליות במדד ת"א-35 כרגע הן מניות דלק קבוצה , שטראוס  והפניקס . מניות בזק , מזרחי טפחות , כיל , חברה לישראל  והראל השקעות  בולטות במדד בירידות.

11:00

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בירידות שערים. ת"א-35  ות"א-125  יורדים, כך גם ת"א-בנקים . ת"א-טכנולוגיה ,ת"א-נפט וגז  ות"א-ביטוח  לעומת זאת רושמים עליות שערים.

המניות הבולטות בירידות במדד ת"א-35 הן של חברות בזק , מזרחי טפחות  וכיל . מהצד השני בעליות נמצאות מניות אלוני חץ , גזית גלוב  וקבוצת דלק .

עוד בולטת בעליות הבוקר היא מניית רשת האופנה המשביר 365  שמטפסת.

בסיכום החודשי שפרסמה היום הבורסה לניירות ערך, היא ציינה כי בחודש שעבר נרשמו עליות שערים בכל מדדי המניות המובילים בתל אביב, בהשפעת עליות השערים בבורסות בארה"ב ופרסום דוחות כספיים חיוביים לרבעון השני של 2018 על ידי החברות הבורסאיות. מדד ת"א-35 עלה באוגוסט ב-5.5% והשלים עלייה של כ-10% מתחילת השנה. בעליות השערים באוגוסט בלטה מניית סודהסטרים, שזינקה בחודש שעבר בכ-63% בעקבות ההודעה על רכישתה על ידי ענקית המזון והמשקאות האמריקאית פפסיקו, בעסקת ענק ששוויה כ-3.2 מיליארד דולר.

ההאטה במחזורי המסחר, המאפיינת את חודשי יולי-אוגוסט, נרשמה גם השנה, והמחזור בשוק המניות (כולל תעודות סל) הסתכם בחודש שעבר ב-1.3 מיליארד שקל - גבוה ב-33% מהמחזור ביולי, אבל נמוך ב-11% מהמחזור במחצית הראשונה של 2018. לעליית המחזור באוגוסט לעומת החודש הקודם תרם עדכון המדדים החצי-שנתי, שחל ב-2 באוגוסט, וביום זה נרשם מחזור גדול בהיקף של כ-2.8 מיליארד שקל.

בשוק המניות המקומי גויסו באוגוסט כ-421 מיליון שקל. בין השאר, חברת המכון לחקר האינטרנט גייסה כ-20 מיליון שקל בהנפקה ראשונית (IPO) לפי שווי חברה של כ-80 מיליון שקל. חברת הטכנולוגיה סייפ-טי גרופ, שמניותיה נסחרות בתל אביב, גייסה כ-27 מיליון שקל בהנפקה ראשונה בארה"ב ומניותיה התחילו להיסחר גם בנאסד"ק. כיום נסחרות בת"א 60 חברות שמניותיהן נסחרות גם בארה"ב או גם באירופה.

בשוק איגרות החוב בתל אביב גויס באוגוסט סכום של 900 מיליון שקל מהציבור - רובו על ידי חברות נדל"ן. כמו כן, גויסו כ-600 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים.

איגרות החוב הקונצרניות עלו באוגוסט בכ-1.3% בממוצע. בלטו בעלייה של 2.1% מדדי תל בונד-תשואות ותל בונד-תשואות שקלי, הכוללים את כל אג"ח החברות בריבית קבועה בטווח דירוג אשראי שבין (-BBB) לבין (A) בדירוג מעלות, או בטווח דירוג שבין (Baa3) לבין (A2) בדירוג מידרוג, שנכללות במאגר התל-בונד.

09:30

יומו השני של שבוע המסחר בבורסת ת"א נפתח במגמה שלילית, עם שני המדדים העיקריים, ת"א-35  ות"א-125  בירידה. מניות חברה לישראל  וגזית גלוב  בולטות בעליות במדד ת"א-35 עם פתיחת המסחר, בעוד מזרחי טפחות , נייס  ודלק קידוחים  בולטות בירידות באותו המדד. בזק  בולטת גם היא בירידות.

06:30

המסחר בבורסה בת"א ייפתח היום (ב') על רקע הנעילה החיובית אתמול. מדד ת"א-35  הוסיף לערכו 0.60%, ומדד ת"א-125  כמעט שבר שיא, כשננעל על 1501.03 נקודות - מרחק של פחות מ-3 נקודות משיאו הקודם, שנרשם ב-18 באוגוסט 2015, ועמד על 1,503.53 נקודות. היום יתקיים מסחר באסיה ובאירופה בלבד. בארה"ב יצויין היום יום העבודה (LABOR DAY) והמסחר יתחדש מחר.

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בסוף השבוע במגמה מעורבת, וזאת לאחר פתיחה אדומה ומגמה תנודתית לאורך כל שעות המסחר. מחיר הנפט הגולמי נעצר על 69.72 דולר לחבית. המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום במגמה שלילית, בעקבות החששות ממלחמת סחר ומהסלמה ביחסי ארה"ב-סין, ולאור העובדה כי ארה"ב וקנדה לא הגיעו להסכמות בנוגע להסכם הסחר החדש ביום שישי, שאמור להחליף את הסכם NAFTA.

המדדים העיקריים באסיה (הניקיי היפני , מדד שנחאי  ומדד ההנג סנג ) רושמים ירידות.

השקל נחלש מול הדולר ב-0.17%, וכעת שערו היציג של הדולר עומד על 3.604 שקלים. האירו נחלש ב-0.24% מול הדולר ושערו היציג הוא 4.2119 שקלים.

מבול הדוחות הכספיים שפרסמו החברות הנסחרות בבורסת תל אביב בסוף השבוע האחרון, טומן בחובו תוצאות שרבות מהן היו מעדיפות להסתיר מעיני הציבור.

אתמול סקרנו ב "גלובס" את התוצאות הלא מחמיאות שרשמו במחצית השנה הראשונה וברבעון השני של 2018 תשע חברות: רכבת ישראל, קרסו מוטורס, רבוע כחול נדל״ן, האחים יעקובי, ארנה גרופ, קבוצת אלעזרא, אימקו וחברות הנדל״ן הזרות GFI וברוקלנד אפריל.

חברת תאי הגזע קדימהסטם , המפתחת תרופה למחלת ניוון השרירים ALS, הודיעה אתמול כי היא נמצאת במגיעים לגיוס 20 מיליון שקל בהקצאה פרטית

זמן קצר לאחר שמכרה 4.9% ממניות חברת הפניקס שבידה, שוב מוכרת קבוצת דלק, בשליטת יצחק תשובה, 4.9% ממניות קבוצת ה ביטוח והפיננסים שבשליטתה, במקביל לעסקת SWAP.

המכירה, שעליה דיווחה אתמול דלק , הכניסה לה 256 מיליון שקל, וזאת בהמשך למכירה דומה שביצעה בסוף השבוע האחרון, ושבה קיבלה 253 מיליון שקל עבור שיעור מניות זהה.

עוד כתבות

יחיאל שמן באסיפת ועד עובדי פלאפון / צילום: עובדי החברה

קשיים במו"מ בפלאפון: ועד העובדים מחדש את העיצומים

בין היתר אין הוצאה של ציוד וסחורה מהמרלו"ג (מרכז לוגיסטי), כולל מכשירים ניידים שנשלחו לתיקון ע"י לקוחות החברה

אילוסטרציה / צילום: שאטרסטוק

פיענוח פשעים וזיהוי רמאים: איך הפך הקול שלנו לטביעת האצבע החדשה?

פיתוחים טכנולוגיים, ובראשם הבינה המלאכותית, מאפשרים להתחקות אחר ניואנסים בקול וכך לאתר רמאים ולסייע לרופאים לאתר מחלות

מבחן הנאמנות / צילום: Shutterstock  א.ס.א.פ קרייטיב

המבחן של יועצי ההשקעות: אלה התשובות המנומקות

מה צופה עקום התשואות? מה משמעות מדד ה-TR? וכיצד יגיב השוק לעלייה במדד המחירים לצרכן? בחינה מקצועית א' של רשות ניירות ערך נערכה ב-4 ביולי למבקשים לעשות קריירה כיועצי השקעות ● הנה החלק השני של רשימת השאלות והתשובות לבחינה

אילוסטרציה: shutterstock

בכירים באמזון תרמו ליו"ר ועדת ההגבלים העסקיים בקונגרס שחוקרת את החברה

לפי דיווח ב-CNBC, התרומות בוצעו חודשיים לפני השימוע שנערך ביולי בו השתתפו נציגים מאמזון ומענקיות טכנולוגיה נוספות ● פרופסור למדעי המדינה: "התרומות מצד הבכירים מצביעות על תחושת לחץ או איום גדול מפני רגולציה של הקונגרס" ● אמזון סירבה להגיב

עובדי ההייטק / צילום: Shutterstock

חברת האד-טק הישראלית S&W Media Group נרכשה על ידי Bright Mountain Media תמורת 23 מיליון דולר

חברת Bright Mountain Media האמריקאית הודיעה על רכישת חברת האד-טק הישראלית S&W Media Group תמורת 22.75 מיליון דולר במניות ו-750 אלך דולר במזומן ● מייסדי החברה נדב סלוצקי וג'ואי וינשמן צטרפו לדירקטוריון החברה הרוכשת

איתן פטיגרו / צילום: יח"צ יוסי זליגר

ראש מועצת שוהם: בעלי קרקע מעכבים בנייה? שישלמו ארנונה כאילו הכול בנוי

ראש המועצה איתן פטיגרו מציע להשית על המתעכבים בבנייה ארנונה בגובה שימוש בזכויות הבנייה במגרש: "לממש את פוטנציאל ההכנסות ולמנוע פילים לבנים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי / צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

אוקראינה: נתניהו וזלנסקי דנו בפנסיות של יוצאי אוקראינה החיים בישראל

(עדכון) - רה"מ בנימין נתניהו החל את הביקור הרשמי באוקראינה והתקבל ע"י נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי במשמר כבוד בארמון הנשיאות בקייב ● על הפרק - דיון בהסכם סחר בין המדינות והסדרת תחום הפנסיות של יוצאי אוקראינה החיים בארץ ● במפגש נחתמו מספר הסכמים

שרה פריש / צילום: דוברות הכנסת

השופטת בדימוס שרה פריש הודיעה על אי קבלת התפקיד של יו"ר וועדת ההיתרים

"לאחר התלבטויות רבות הגעתי למסקנה ומאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם!", כך כתבה הערב השופטת בדימוס שרה פריש למבקר המדינה מתניהו אנגלמן

נתניהו וכחלון / צילום: אמיל סלמן-"הארץ"

כולם רוצים להיות חברתיים: ליברליזם הוא שמאלני או ימני?

שמאל - ליברלי, ימין - שמרן ● אלה סטיגמות שמלוות את הפוליטיקה הישראל ● האם אנחנו יודעים את ההגדרה הנכונה לליברליזם? ● מהו ליברליזם אמיתי? ● האזינו לפודקאסט "קטע כלכלי"

דונלד טראמפ ומנכ"ל אפל טים קוק / צילום: רויטרס

טראמפ: טים קוק הציג טיעונים טובים לגבי הקושי של אפל להתחרות בסמסונג לאחר שיוטלו עליה מכסים

מנכ"ל אפל נפגש לארוחת ערב עם נשיא ארה"ב ואמר לו כי "יהיה קשה לאפל לשלם מכסים אם היא מתחרה בחברה טובה מאוד שלא משלמת מכס" ● לדברי טראמפ, קוק העלה "טיעונים טובים" ● על רוב מוצרי אפל צפוי להיות מוטל מכס יבוא של 10% בקרוב, והם צפויים להיות מושפעים מהמכסים יותר מסמסונג שמייצרת את מוצריה במספר מדינות

עשו אקזיט/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מחקר חדש מצא: אלה התכונות שמאפשרות להפוך רעיון מהגראז' לאקזיט של מיליארדים

המחקר, שנערך באוניברסיטת בר-אילן, מנסה לייעל את השקעות העתק שזורמות לתעשיית הסטארט-אפים באמצעות זיהוי תכונות היזם ● החוקר ד"ר יחיאל רווה: "לא מדברים על בית הקברות של ההייטק, אנחנו רוצים להפחית את שיעור הכישלון מ־90% ל־70%"

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

זה לא מקרי: הוט מובייל שוברת את השוק עם מבצע הסלולר של סאני, ומניות פרטנר וסלקום מגיבות בהתאם

הוט משתמשת בזרוע הסלולר שלה כדי לפגוע במתחרותיה בתחום תשתיות האינטרנט והטלוויזיה, פרטנר וסלקום ● תתחרה ישירות בחברת אקספון, המציעה היום את חבילות הסלולר הזולות בשוק ● פרשנות

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

האם איילת שקד ניסתה לקדם את כניסתה לליכוד באמצעות הבטחה להשפעה על היועץ המשפטי לממשלה?

היום בצהריים פרסם עיתון "הארץ" (העיתונאי חיים לוינסון) כי במסגרת נסיונות ההצטרפות לליכוד, שקד שלחה שליחים מטעמה שניסו להבטיח לנתניהו שתעבוד למענו אצל היועץ המשפטי למממשלה אביחי מנדלבליט ותגבה מהלך של הענקת חסינות לנתניהו

רפי רותם. גם העונש צומצם צילום: איל יצהר

רפי רותם - עד בפרשת רצח או גם חשוד?

שבועיים אחרי רצח של עבריין, חושף השחיתות רפי רותם נלקח לתחנת משטרה ונחקר על מעורבות כביכול בפרשה ● לפי הפרקליטות, רותם היה רק עד בפרשת הרצח; לפי המשטרה, הוא היה גם חשוד ● עו"ד פנחס פישלר המסייע לרותם: "אני דורש שהפרקליטות תעביר את התיק המלא לעיונו של נציב התלונות דוד רוזן"

שפיר הנדסה / צילום: מצגת החברה

המצב שפיר, למרות השחיקה בהכנסות: שפיר הנדסה מציגה רווח של 164 מיליון שקל במחצית 2019

הכנסות חברת התשתיות והפרויקטים למחצית השנה קטנו ב-8% ל-1.4 מיליארד שקל ● שפיר נהנתה ברבעון השני משינוי חד בסעיפי המימון שלה, מה שסייע לה להציג שיפור של 3% ברווח הנקי

מוצר של ונוס קונספט  / צילום: אתר החברה

חברת האסתטיקה הרפואית ונוס קונספט תמוזג לחברת רובוטיקה בנאסד"ק לפי שווי של 240 מיליון דולר

החברה הממוזגת צופה השנה הכנסות של 130-135 מיליון דולר, רובן מפעילותה של ונוס ● המנכ"ל דום סרפינו: "אנחנו רוצים להגדיל את השוק ללקוחות שהם לא פלסטיקאים ויכולים להרשות לעצמם רק את המכשיר שלנו בזכות המודל העסקי" ● "הרובוטיקה תהיה השדרוג הבא שלנו בשוק האסתטי"

תאונת המנוף ביבנה / צילום: הפורום למניעת תאונות עבודה

מנהל חדש למינהל הבטיחות בעבודה: חזי שוורצמן, מנהל אגף התנועה בעיריית ת"א

ראש מינהל הבטיחות הקודם, ארז מימון, התפטר מתפקידו בחודש אוקטובר האחרון והטיח אגב כך ביקורת נוקבת בבכירי המשרד על כך שהם "מקדמים אג'נדה תקשורתית על חשבון אג'נדה מקצועית"

תעשייה מסורתית \ צילום: שאטרסטוק

הלמ"ס: ירידה של 4.6% בייצור התעשייתי בחודשים אפריל-יוני

התאחדות התעשיינים: "הוואקום המנהיגותי הכלכלי מדרדר במהירות את המשק הישראלי למיתון"

בית למכירה בניו יורק / צילום: Shannon Stapleton/רויטרס

טירוף המשכנתאות חוזר? היקף ההלוואות לרכישת בתים בארה"ב עבר את שיא 2008

עם זאת, תמונת החובות ב-2019 שונה, מאחר שתנאי ההלוואות נוקשים יותר, ופחות חובות לא נפרעים כיום ● המשכנתאות נשארו אומנם הרכיב הגדול ביותר של חובות משקי-הבית, אך הן ירדו בחלקן היחסי, מאחר שהצרכנים לוקחים יותר הלוואות לקניית רכב וללימודים אקדמיים

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

המדינה משותקת, והשטח מכתיב את המציאות: עיריית כפ"ס הוציאה היתרי בנייה לתמ"א 38 – וביטלה אותם

כפר סבא מצטרפת לרשויות מקומיות נוספות שלאחרונה קובעות מדיניות לתוכנית לחיזוק מבנים, מול שיתוק ממשלתי שנובע מתקופת הבחירות ● העירייה: מקדמים תוכנית כוללנית להתחדשות עירונית