גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה אדומה בבורסת ת"א; מניית דקסיה זינקה בכ-9%

מניות טאואר ונובה נפלו בכ-5% ● בנק דיסקונט הודיע הבוקר כי הוא קונה את בנק דקסיה ישראל תמורת 670 מיליון שקל ● המסחר במניות אופקו הלת' הושעה, לאחר שמנכ"ל ויו"ר החברה פיליפ פרוסט הואשם בהרצת מניות

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:45

המסחר בבורסת ת"א ננעל בירידות. מדדי ת"א-35 , ת"א-125 , ת"א-נדלן , ת"א-טכנולוגיה  ות"א-בנקים  סיימו במגמה שלילית. המניות שבלטו בעליות בת"א-35 הן אורמת , מזור רובוטיקה  וחברה לישראל . בירידות בלטו טאואר , לייבפרסון  ופריגו 

מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1.36 מיליארד שקל. באג"ח הוא עמד על 2.35 מיליארד שקל.

הדולר היציג עומד על 3.588 שקלים לאחר עלייה של כ-0.2% לעומת אתמול. האירו היציג, שעומד על 4.1595 שקלים, ירד בשיעור דומה. 

16:30

המסחר בת"א שעה זו מתנהל בתנודתיות. כך, מדדי ת"א-35  ות"א-125  נסחרים שוב בירידות, לאחר שחזרו לעליות. ת"א-בנקים  נסחר בעליות. ת"א-נדלן  ות"א-טכנולוגיה  נסחרים בירידות. המניות הבולטות בעליות בת"א-35 הן אורמת , חברה לישראל  וקבוצת דלק . בירידות בולטות טאואר , פריגו  ופתאל החזקות . דיסקונט  מובילה את העליות בת"א-בנקים. 

מנתוני הבורסה עולה כי את חודש ספטמבר פתח שוק ההון המקומי ברגל שמאל, ובסיכום שבוע המסחר הראשון של החודש הנוכחי ירד מדד ת"א 35 בקרוב ל-2%, אחרי סיכום מוצלח באוגוסט בו עלה ביותר מ-5%. בסך הכול, מתחילת השנה מציג מדד הדגל של הבורסה עלייה של כ-8%. המגמה השלילית בשבוע החולף נרשמה בדומה לכיוון המסחר שאפיין את מרבית השווקים הגדולים ברחבי העולם. בצד השלילי בלט בשבוע החולף מדד הבנקים, שאיבד קרוב ל-3% מערכו, אולם מתחילת השנה עדיין נהנה מתשואה חיובית נאה של כ-11%. מדד SME60 המשיך לבלוט לשלילה גם בפתיחת החודש הנוכחי, וירד בכ-2% בשבוע הקודם, ירידה שהשלימה לו צלילה של כ-11% מתחילת השנה.

עוד מעידים נתוני הבורסה על התעוררות שוק גיוסי האג"ח הקונצרניים, עם הנפקות חוב בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל שביצעו שש חברות, בעיקר מתחום הנדל"ן. לעומת זאת, בשוק הנפקות המניות כמעט ולא נרשמה פעילות, עם הנפקה אחת של מניות לציבור שביצעה חברת הביומד אקסלנז ביוסיינס בסך של 16 מיליון שקל.

בלאומי שוקי הון פרסמו בימים האחרונים התייחסות למניית בזק, בה הותירו את המלצתם על "תשואת חסר" וציינו כי "לדעתנו לשוק ציפיות גבוהות מדי". מניית בזק  עולה, כשברקע למסחר שוב נרשמו שיבושים ברשת הסלולר של פלאפון, וכן הקבוצה עדכנה על הסכם קיבוצי שנחתם מול עיתונאי אתר וואלה.

מניית קמטק  צוללת אחרי מגמה שלילית שנרשמה בה בימים האחרונים במסחר בארה"ב.

חברת אליום מדיקל  עדכנה על מזכר הבנות עליו חתמה חברה בת שלה להפצת מוצריה במשך שלוש שנים, עם אופציה לרכישת כל נכסיה, וכן דיווחה על מענק מהרשות לחדשנות לאומית.

המסחר בארה"ב נפתח במגמה מעורבת, כאשר דאו ג'ונס  עולה ו-S&P 500  ונאסד"ק  יורדים. המסחר באירופה מתנהל בעליות.

15:00

שני המדדים המובילים בבורסה בת"א - מדד ת"א-35  ות"א-125  עברו לירידות, לאחר פתיחה חיובית. התמתנו העליות גם במדד הבנקים .

מניית טבע  יורדת, על רקע חששות חדשים שהתעוררו בשוק בנוגע לקבלת אישור בארה"ב לתרופה של טבע לטיפול במיגרנה. מניית טלרד נטוורקס עולה, על רקע דיווח של החברה שלפיו זכתה בפרויקט להקמת רשת תקשורת עבור חברת תקשורת בהיקף של כ-22 מיליון דולר ל-5 שנים.

ביוטיים  וקמטק  עדיין מובילות בירידות. עוד בולטות בירידות טאואר , נורסטאר , נובה , סאמיט , אפריקה נכסים  ופריגו .

בולטות בעליות אשטרום , פוקס , קבוצת דלק , חברה לישראל  וישראל קנדה 

12:30

עליות שערים במסחר בבורסה בת"א היום בשני המדדים המובילים - ת"א-35  ות"א-125 . ת"א בנקים  קופץ בלמעלה מ-1%, כמו גם מדד הגז. 

ביוטיים  וקמטק  בולטות בירידות. מתחתיהן בטריטוריה השלילית טאואר , נובה , נורסטאר , סאמיט  ואפריקה נכסים . בולטות בעליות דקסיה ישראל לאחר ההודעה על רכישה על ידי דיסקונט , אורמת טכנו , אשטרום , ישראל קנדה , חברה לישראל , פוקס  ומזור רובוטיקה .

11:30

המסחר בבורסת ת"א מתנהל במגמה חיובית בשעה זו כאשר מדדי ת"א-35  ות"א-125  רושמים עליות שערים. מדד ת"א-בנקים  מזנק במעל 1% לאחר רכישת דקסיה ישראל על-ידי בנק דיסקונט , שמוביל את המדד בעליות בשעה זו. מניית דקסיה ישראל  מזנקת גם היא במסחר. מדדי ת"א-גז ונפט ות"א-תקשורת וטכנולוגיות מידע  רושמים גם הם עליות שערים בשעה זו.

בגלל שבוע המסחר הקצר בבורסת תל אביב, שלא פעלה בחמשת הימים האחרונים, מורגשת היום השפעת הארביטראז' על המניות של החברות הדואליות. כך למשל, מניית טבע , שירדה בניו יורק בכ-3% ב-5 ימי המסחר האחרונים, יורדת הבוקר בתל אביב ומצמצמת את פער המחירים מול וול סטריט. מנגד, מניית מזור רובוטיקה  שעלתה בנאסד"ק ב-3.4% ב-5 הימים האחרונים, עולה הבוקר בתל אביב וסוגרת את הפער החיובי.

09:45

יום המסחר הראשון לשנת תשע"ט בבורסה לניירות ערך בת"א נפתח ביציבות כאשר שני המדדים העיקריים, ת"א-35  ות"א-125  נעים במגמה חיובית.

בולטות בעליות במדד ת"א-35 בפתיחת המסחר מניות אורמת , מזור רובוטיקה  ובנק דיסקונט , שהודיע הבוקר על רכישת דקסיה ישראל  מידי בנק דקסיה העולמי תמורת 670 מיליון שקל. בצידו השלילי של המדד נמצאות בפתיחת המסחר מניות טאואר , פריגו  וטבע .

מניית אורמת  עלתה בבורסת ניו יורק ב-6.7% בחמשת ימי המסחר האחרונים, בזמן שבורסת תל אביב היתה בחופשת ראש השנה. כעת נסגרים פערי הארביטראז' והמניה מזנקת בתל אביב ביותר מ-5%.

מניית דקסיה ישראל  מזנקת לאחר הדיווח על מכירתה לדיסקונט.

חברת אופקו הלת'  מדווחת כי המסחר במניותיה בבורסת תל אביב מושעה, בעקבות השעיית המסחר בהן בנאסד"ק ביום שישי. ההשעיה באה על רקע תביעה של רשות ניירות ערך האמריקאית נגד פיליפ פרוסט, מנכ"ל אופקו ולשעבר יו"ר חברת טבע, המואשם יחד עם עוד 9 משקיעים בהרצת מניות של כמה חברות בארה"ב.

רפק  מודיעה על מכירת 50% מהחברה הבת רפק אנרגיה לקרן ג'נריישן קפיטל, תמורת 70 מיליון שקל. רפק אנרגיה, חברה בת של רפק תקשורת ותשתיות הציבורית, מחזיקה ב-82% מהון המניות של כל אחת מאיי.פי.פי. אלון תבור ואיי.פי.פי. רמת גבריאל, הפועלות להקמתן של תחנות כוח פרטיות.

בזק  מדווחת כי בחברה הבת פלאפון היו הבוקר שיבושים נוספים ברשת הסלולר, בהמשך לשיבושים שאירעו בפלאפון אתמול ולפני 10 ימים. לטענת נציגי פלאפון, התקלה טופלה ובשעה זו הרשת חזרה להתנהלות תקינה. נוסף על כך, בזק מדווחת כי בחברה הבת וואלה אישר הבוקר הדירקטוריון הסכם קיבוצי בין החברה לבין ארגון העיתונאים בישראל, ההסתדרות וועד עובדי וואלה.

06:30

היום ייפתח יום המסחר הראשון לשנת תשע"ט, כשהבורסה לניירות ערך תחזור מחופשת ראש השנה.

בנק דיסקונט חתם על עסקה לרכישת דקסיה ישראל מידי בנק דקסיה העולמי תמורת 670 מיליון שקל - מחיר הגבוה ב-12% מזה שבו נמכרו מניות השליטה בדקסיה ישראל לפני חצי שנה.

לפני החג, הבורסה ננעלה בירוק, עם מחזור של 3.5 מיליארד שקל. עם זאת, מדד ת"א-35  ירד בשבוע שעבר ב-1.8% ומדד ת"א-125  ירד ב-1.7%.

הדולר  והאירו  נחלשו מול השקל.

המסחר בשוקי אסיה מתנהל בשעה זו במגמה שלילית.

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל אמש במגמה חיובית.

עוד כתבות

אמיר ירון \ צילום: אונ' פנסילבניה

הממשלה רוצה לאשר ביום ראשון את מינויו של ירון לנגיד בנק ישראל

פרופ' אמיר ירון מבקש להמשיך ולשמש חבר בשלושה גופי מחקר כלכלי בתחום המימון, שבהם הוא משמש חבר ללא קבלת תשלום ● ד"ר נדין בודו-טרכטברג ממלאת כעת את תפקיד הנגידה באופן זמני

פועלי בניין / צילום: תמר מצפי

דרמה בענף הבניין: מהשבוע חובה להציב מנהל עבודה בכל סוגי עבודות הבנייה

לפי הוראה שנכנסה לתוקף השבוע כל עבודת בנייה בישראל לרבות שיפוצים מחייבת מנהל עבודה באתר ● גורמים בענף: אין מספיק מנהלי עבודה בישראל

האמן דיויד הוקני / צילום: רויטרס

שיא המכירות לאמן חי: ציור של דיוויד הוקני נמכר ב-90.3 מיליון דולר

המכירה, שהתרחשה ביום חמישי האחרון, הדיחה את "כלב הבלון" שנמכר ב-58.4 מיליון דולר מהשיא

בוב צ'יאוטי ואיל ולדמן/ צילום: צילום: מלאנוקס טכנולוגיות

עם הרגליים על הקרקע: איל וולדמן מארח בכיר מנאס"א

מלאנוקס טכנולוגיות ערכה במלון שרתון בדאלאס שבטקסס ארה"ב את הכנס השנתי שלה ● וגם: במרכז הירידים בתל אביב נערך הכנס הבינלאומי החמישי לביטחון המולדת והסייבר

שרת המשפטים איילת שקד בפורום האחד עשר / צילום: שלומי יוסף

האם שקד מתחמקת ממענה ברור בשאלת הסמכות של בג"ץ בעניין פוזננסקי-כץ?

נשיא העליון בדימוס א' גרוניס שעמד בראש בית הדין המשמעתי, קבע כי העונש עליו הסכימו הצדדים אינו בסמכות ביה"ד. על כך הגישה השופטת עתירה לבג"ץ ● בסיום הדיון בבג"ץ בעניינה של השופטת, ביקשו השופטים משקד כי תבהיר כיצד היא סבורה שיש לנהוג במקרה שיימצא כי העונש המוסכם חורג מסמכות ● היום הוגשה תגובת שקד: "העונש בסמכות. לא די בנזיפה"

אילן זיבוטופסקי אדם אייזנברג  ג'סטין בורוס/ צילום: איל יצהר

"לא אכפת לנו להשקיע בברווזון המכוער שכולם לפנינו דחו"

קרן הגידור IBEX השקיעה בישראל למעלה מ–300 מיליון דולר, בין השאר ב–Dome9, שנמכרה לאחרונה לצ’ק פוינט • למרות זאת שותפיה לא מתרכזים דווקא בסטארט–אפים ואין להם בעיה להשקיע זמן ומרץ גם בחברות שנשארו בשוליים • בראיון ל“גלובס” הם מספרים איך פיספסו השקעה במובילאיי ומתארים את הקושי שלהם בניהול מו”מ עם ישראלים

נתי כהן מנכל משרד התקשורת / יח"צ

בכיר במשרד התקשורת בכתב האשמה חריף: "נכשלנו. הידרדרנו למיקום מביך בכל המדדים"

חיים גרון, סמנכ"ל בכיר טכנולוגיות עתידיות וסייבר, כתב לראשי המשרד במכתב שהגיע לידי "גלובס": "כדי להציל את השוק נדרשים צעדים קשים וחישוב מסלול מחדש ברגולציה" ● גרון טוען קובע באופן חד-משמעי כי תחרות מחירים חריפה היא בבחינת פירות באושים שהובילה לעצירת השקעות ולדרדורה של ישראל בכל המדדים ההשוואתיים לעולם

מרים פיירברג / צילום: שלומי יוסף

בחירות תחת עננת חשדות: כמה הציבור בישראל מוכן לסלוח לנתניהו

האם הציבור הישראלי יבוא חשבון בקלפי עם הליכוד וראש הממשלה בשל החשדות נגד נתניהו ובני משפחתו? ● תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות לא יכולות לנבא את התשובה ● וגם: אם לאסירים בבתי הכלא מגיע שטח מחיה סביר, אז גם לחולים המאושפזים בבתי החולים ● פרשנות

בלונים שנתפסו במעבר כרם שלום / דוברות מתפ״ש

הפסקת אש? אלפי בלונים נתפסו במעבר כרם שלום בדרכם לעזה

את הבלונים גילו בודקים ביטחוניים של רשות המעברים היבשתיים במשרד הביטחון, בזמן שבחנו את התכולה של משאית שהכילה צעצועים המיועדים לילדי עזה

רונאלדו/צילום: Shutterstock צ א.ס.א.פ קרייטיב

בפריימר ליג באנגליה: חדר הלבשה אחד, 11 שחקני כדורגל מ-11 מדינות

בכדורגל האנגלי מנסים להשתמש בהסכם הברקזיט כדי לשנות את חוקי העיסוק בממלכה ולהגביל את כמות הזרים ששטפה את הליגה ● אבל מחקר חדש מראה שהלאומיות עזבה את אירופה: מעל 40% מהשחקנים משחקים מחוץ למדינה בה נולדו, והמעבר הראשון לחו"ל מתבצע כבר לפני גיל 22

בנימין נתניהו/צילום:אלכס קולומויסקי

בתום פגישת נתניהו-בנט מסתמן: ישראל הולכת לבחירות

בתום פגישת ראש הממשלה ושר החינוך הובן כי נתניהו לא ייתן לבנט את תיק הביטחון ופניה של ישראל לבחירות ● נתניהו במאמצים אחרונים למנוע בחירות קרא לשרים "לא להפיל ממשלת ימין" אולם הסיכויים לבלימת הבחירות קלושים

ויט ידליצ'קה, נשיא מדינת הקריפטו "ליברלנד" / צילום: איל יצהר

על גדות הדנובה ייסדתי את מדינת הבלוקצ'יין: נשיא ליברלנד אופטימי גם לאחר נפילת הביטקוין

"כמו שהביטקוין עשה במגזר הפיננסי, ליברלנד רוצה לחולל מהפכה בתחום הממשל באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ'יין", אומר בראיון ל"גלובס" ויט ידליצ'קה, מייסד ונשיא מדינת ליברלנד, הדוגלת באידיאולוגיה ליברטריאנית ● אף שקרואטיה וסרביה מסרבות להכיר במיקרו-מדינה שהוקמה על הגבול ביניהן, כבר חצי מיליון איש הגישו בקשות לאזרחות בליברלנד, ובהם יותר מ-4,000 ישראלים

אביגדור וילנץ / צילום: תמר מצפי

הבאנה של אביגדור וילנץ גייסה עוד 75 מיליון דולר לפיתוח שבבי בינה מלאכותית

הבאנה, שעוסקת בפיתוח שבבי בינה מלאכותית, גייסה עד כה 120 מיליון דולר ● החברה, שנחשפה לראשונה בגלובס לפני כחודשיים, מתכננת לגייס עשרות עובדים נוספים

משה חוגג / צילום:יונתן בלום

התכתשות משפטית בין משה חוגג לבעלי מניות בחברה שרכש

17 בעלי מניות בחברת AOH, שעסקה בשיווק אופציות בינאריות ונרכשה על ידי IDC מקבוצת סינגולריטים, שנמצאת בשליטת חוגג, טוענים כי הוא מבריח נכסים, כספים וזכויות של IDC לתאגידים אחרים בשליטתו או לאנשי קש מטעמו • חוגג לא נשאר חייב: "הם רימו את סינגולריטים במצגי שווא מגמתיים. בקשת הפירוק היא תגובה לתביעה שהגשנו נגדם בקפריסין"

מי שומר על המידע של משתמשי פייסבוק? שאלה טובה / צילום: shutterstock

דוח השקיפות של פייסבוק: מחקה 1.5 מיליארד חשבונות מזויפים בחצי שנה

כמו כן מחקה פייסבוק 5.4 מיליון ביטויים של דברי שטנה והסתה מהרשת החברתית ● במחצית השנייה של 2018 החברה אף הסירה 65.6 מיליון תכנים שהכילו עירום

עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה / צילום: איל יצהר

שקד לא תאפשר למשנה ליועמ"ש דינה זילבר להופיע בכנסת

שרת המשפטים הודיעה כי "לפי חוק יסוד: הכנסת, הסמכות על בחירת נציגי משרדי הממשלה בוועדות הכנסת נתונה לשר הממונה, ולו בלבד"

יוסי ואסה / צילום: כפיר זיו

יוסי ואסה מחפש חליפה לטקס האמי: "חשבנו איך נשווק אותה בחו"ל"

גם כשיוסי ואסה מתארגן על חליפה לטקס פרסי האמי בשבוע הבא, משחק בהפקה בינלאומית וכותב את העונה השנייה של "נבסו", הוא זוכר את המפגש הראשון שלו עם החברה הישראלית ואת הדרך הארוכה מאתיופיה ● ראיון

מפגין נגד ברקזיט בצעדה היום בלונדון / צילום: רויטרס

דרמה בבריטניה: שורת התפטרויות בממשלה מאיימת על הסכם הברקזיט ומטלטלת את השווקים

רק אמש הצליחה ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי לאשר הסכם ברקזיט המשמר ברובו את המצב הקיים מול האיחוד מבחינת סחר ומסים ● היום התפטרו במחאה שרים בכירים בממשלתה - ועתידה הפוליטי נמצא בסכנה ● הליש"ט משלימה נפילה של 5.2% מתחילת השנה ● סקטור הבנקאות באירופה נסחר תחת לחץ, מניית הבנק הסקוטי RBS צונחת ב-7%

טדי שגיא / צילום: יונתן בלום

מטומי מוכרת לטדי שגיא את פלטפורמת הפרסום Mobfox ב-7.5 מיליון דולר; המניה מזנקת

חברת הפרסום הדיגיטלי מוכרת את Mobfox לחברת Tightline Holdings שנמצאת בשליטת המיליארדר טדי שגיא ● הפעילות הנמכרת הניבה למטומי הכנסות של 16.8 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2018 ● מניית מטומי מזנקת היום ב-16% בלונדון, לאחר שבשנה האחרונה צנחה 77%

בורסת מילאנו / צילום: רויטרס

אירופה עברה לירידות שערים; החוזים העתידיים לוול סטריט מנבאים ירידות שערים

מדד פוטסי הבריטי ומדד קאק יורדים, דאקס עולה ● בשנגחאי ננעלה הבורסה עם עלייה של 0.4% במדד המניות המרכזי, ניקיי היפני ירד ב-0.57% ● בורסות וול סטריט ננעלו אתמול בעליות שערים ● הליש"ט מתייצב היום, לאחר שאתמול ספג את הנפילה החדה ביותר מאז יוני 2016