גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה אדומה בבורסת ת"א; מניית דקסיה זינקה בכ-9%

מניות טאואר ונובה נפלו בכ-5% ● בנק דיסקונט הודיע הבוקר כי הוא קונה את בנק דקסיה ישראל תמורת 670 מיליון שקל ● המסחר במניות אופקו הלת' הושעה, לאחר שמנכ"ל ויו"ר החברה פיליפ פרוסט הואשם בהרצת מניות

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:45

המסחר בבורסת ת"א ננעל בירידות. מדדי ת"א-35 , ת"א-125 , ת"א-נדלן , ת"א-טכנולוגיה  ות"א-בנקים  סיימו במגמה שלילית. המניות שבלטו בעליות בת"א-35 הן אורמת , מזור רובוטיקה  וחברה לישראל . בירידות בלטו טאואר , לייבפרסון  ופריגו 

מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1.36 מיליארד שקל. באג"ח הוא עמד על 2.35 מיליארד שקל.

הדולר היציג עומד על 3.588 שקלים לאחר עלייה של כ-0.2% לעומת אתמול. האירו היציג, שעומד על 4.1595 שקלים, ירד בשיעור דומה. 

16:30

המסחר בת"א שעה זו מתנהל בתנודתיות. כך, מדדי ת"א-35  ות"א-125  נסחרים שוב בירידות, לאחר שחזרו לעליות. ת"א-בנקים  נסחר בעליות. ת"א-נדלן  ות"א-טכנולוגיה  נסחרים בירידות. המניות הבולטות בעליות בת"א-35 הן אורמת , חברה לישראל  וקבוצת דלק . בירידות בולטות טאואר , פריגו  ופתאל החזקות . דיסקונט  מובילה את העליות בת"א-בנקים. 

מנתוני הבורסה עולה כי את חודש ספטמבר פתח שוק ההון המקומי ברגל שמאל, ובסיכום שבוע המסחר הראשון של החודש הנוכחי ירד מדד ת"א 35 בקרוב ל-2%, אחרי סיכום מוצלח באוגוסט בו עלה ביותר מ-5%. בסך הכול, מתחילת השנה מציג מדד הדגל של הבורסה עלייה של כ-8%. המגמה השלילית בשבוע החולף נרשמה בדומה לכיוון המסחר שאפיין את מרבית השווקים הגדולים ברחבי העולם. בצד השלילי בלט בשבוע החולף מדד הבנקים, שאיבד קרוב ל-3% מערכו, אולם מתחילת השנה עדיין נהנה מתשואה חיובית נאה של כ-11%. מדד SME60 המשיך לבלוט לשלילה גם בפתיחת החודש הנוכחי, וירד בכ-2% בשבוע הקודם, ירידה שהשלימה לו צלילה של כ-11% מתחילת השנה.

עוד מעידים נתוני הבורסה על התעוררות שוק גיוסי האג"ח הקונצרניים, עם הנפקות חוב בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל שביצעו שש חברות, בעיקר מתחום הנדל"ן. לעומת זאת, בשוק הנפקות המניות כמעט ולא נרשמה פעילות, עם הנפקה אחת של מניות לציבור שביצעה חברת הביומד אקסלנז ביוסיינס בסך של 16 מיליון שקל.

בלאומי שוקי הון פרסמו בימים האחרונים התייחסות למניית בזק, בה הותירו את המלצתם על "תשואת חסר" וציינו כי "לדעתנו לשוק ציפיות גבוהות מדי". מניית בזק  עולה, כשברקע למסחר שוב נרשמו שיבושים ברשת הסלולר של פלאפון, וכן הקבוצה עדכנה על הסכם קיבוצי שנחתם מול עיתונאי אתר וואלה.

מניית קמטק  צוללת אחרי מגמה שלילית שנרשמה בה בימים האחרונים במסחר בארה"ב.

חברת אליום מדיקל  עדכנה על מזכר הבנות עליו חתמה חברה בת שלה להפצת מוצריה במשך שלוש שנים, עם אופציה לרכישת כל נכסיה, וכן דיווחה על מענק מהרשות לחדשנות לאומית.

המסחר בארה"ב נפתח במגמה מעורבת, כאשר דאו ג'ונס  עולה ו-S&P 500  ונאסד"ק  יורדים. המסחר באירופה מתנהל בעליות.

15:00

שני המדדים המובילים בבורסה בת"א - מדד ת"א-35  ות"א-125  עברו לירידות, לאחר פתיחה חיובית. התמתנו העליות גם במדד הבנקים .

מניית טבע  יורדת, על רקע חששות חדשים שהתעוררו בשוק בנוגע לקבלת אישור בארה"ב לתרופה של טבע לטיפול במיגרנה. מניית טלרד נטוורקס עולה, על רקע דיווח של החברה שלפיו זכתה בפרויקט להקמת רשת תקשורת עבור חברת תקשורת בהיקף של כ-22 מיליון דולר ל-5 שנים.

ביוטיים  וקמטק  עדיין מובילות בירידות. עוד בולטות בירידות טאואר , נורסטאר , נובה , סאמיט , אפריקה נכסים  ופריגו .

בולטות בעליות אשטרום , פוקס , קבוצת דלק , חברה לישראל  וישראל קנדה 

12:30

עליות שערים במסחר בבורסה בת"א היום בשני המדדים המובילים - ת"א-35  ות"א-125 . ת"א בנקים  קופץ בלמעלה מ-1%, כמו גם מדד הגז. 

ביוטיים  וקמטק  בולטות בירידות. מתחתיהן בטריטוריה השלילית טאואר , נובה , נורסטאר , סאמיט  ואפריקה נכסים . בולטות בעליות דקסיה ישראל לאחר ההודעה על רכישה על ידי דיסקונט , אורמת טכנו , אשטרום , ישראל קנדה , חברה לישראל , פוקס  ומזור רובוטיקה .

11:30

המסחר בבורסת ת"א מתנהל במגמה חיובית בשעה זו כאשר מדדי ת"א-35  ות"א-125  רושמים עליות שערים. מדד ת"א-בנקים  מזנק במעל 1% לאחר רכישת דקסיה ישראל על-ידי בנק דיסקונט , שמוביל את המדד בעליות בשעה זו. מניית דקסיה ישראל  מזנקת גם היא במסחר. מדדי ת"א-גז ונפט ות"א-תקשורת וטכנולוגיות מידע  רושמים גם הם עליות שערים בשעה זו.

בגלל שבוע המסחר הקצר בבורסת תל אביב, שלא פעלה בחמשת הימים האחרונים, מורגשת היום השפעת הארביטראז' על המניות של החברות הדואליות. כך למשל, מניית טבע , שירדה בניו יורק בכ-3% ב-5 ימי המסחר האחרונים, יורדת הבוקר בתל אביב ומצמצמת את פער המחירים מול וול סטריט. מנגד, מניית מזור רובוטיקה  שעלתה בנאסד"ק ב-3.4% ב-5 הימים האחרונים, עולה הבוקר בתל אביב וסוגרת את הפער החיובי.

09:45

יום המסחר הראשון לשנת תשע"ט בבורסה לניירות ערך בת"א נפתח ביציבות כאשר שני המדדים העיקריים, ת"א-35  ות"א-125  נעים במגמה חיובית.

בולטות בעליות במדד ת"א-35 בפתיחת המסחר מניות אורמת , מזור רובוטיקה  ובנק דיסקונט , שהודיע הבוקר על רכישת דקסיה ישראל  מידי בנק דקסיה העולמי תמורת 670 מיליון שקל. בצידו השלילי של המדד נמצאות בפתיחת המסחר מניות טאואר , פריגו  וטבע .

מניית אורמת  עלתה בבורסת ניו יורק ב-6.7% בחמשת ימי המסחר האחרונים, בזמן שבורסת תל אביב היתה בחופשת ראש השנה. כעת נסגרים פערי הארביטראז' והמניה מזנקת בתל אביב ביותר מ-5%.

מניית דקסיה ישראל  מזנקת לאחר הדיווח על מכירתה לדיסקונט.

חברת אופקו הלת'  מדווחת כי המסחר במניותיה בבורסת תל אביב מושעה, בעקבות השעיית המסחר בהן בנאסד"ק ביום שישי. ההשעיה באה על רקע תביעה של רשות ניירות ערך האמריקאית נגד פיליפ פרוסט, מנכ"ל אופקו ולשעבר יו"ר חברת טבע, המואשם יחד עם עוד 9 משקיעים בהרצת מניות של כמה חברות בארה"ב.

רפק  מודיעה על מכירת 50% מהחברה הבת רפק אנרגיה לקרן ג'נריישן קפיטל, תמורת 70 מיליון שקל. רפק אנרגיה, חברה בת של רפק תקשורת ותשתיות הציבורית, מחזיקה ב-82% מהון המניות של כל אחת מאיי.פי.פי. אלון תבור ואיי.פי.פי. רמת גבריאל, הפועלות להקמתן של תחנות כוח פרטיות.

בזק  מדווחת כי בחברה הבת פלאפון היו הבוקר שיבושים נוספים ברשת הסלולר, בהמשך לשיבושים שאירעו בפלאפון אתמול ולפני 10 ימים. לטענת נציגי פלאפון, התקלה טופלה ובשעה זו הרשת חזרה להתנהלות תקינה. נוסף על כך, בזק מדווחת כי בחברה הבת וואלה אישר הבוקר הדירקטוריון הסכם קיבוצי בין החברה לבין ארגון העיתונאים בישראל, ההסתדרות וועד עובדי וואלה.

06:30

היום ייפתח יום המסחר הראשון לשנת תשע"ט, כשהבורסה לניירות ערך תחזור מחופשת ראש השנה.

בנק דיסקונט חתם על עסקה לרכישת דקסיה ישראל מידי בנק דקסיה העולמי תמורת 670 מיליון שקל - מחיר הגבוה ב-12% מזה שבו נמכרו מניות השליטה בדקסיה ישראל לפני חצי שנה.

לפני החג, הבורסה ננעלה בירוק, עם מחזור של 3.5 מיליארד שקל. עם זאת, מדד ת"א-35  ירד בשבוע שעבר ב-1.8% ומדד ת"א-125  ירד ב-1.7%.

הדולר  והאירו  נחלשו מול השקל.

המסחר בשוקי אסיה מתנהל בשעה זו במגמה שלילית.

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל אמש במגמה חיובית.

עוד כתבות

סקר הסקרים

סקר הסקרים: כחול לבן הדיחה את הליכוד מראש הטבלה

מי מתחזק, מי נחלש ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

בני גנץ/ צילום: כדיה לוי

3 גנרלים וכתב צבאי מחליטים לרוץ יחד לכנסת: מה חשבו ברשת על איחוד גנץ-לפיד?

בחירות 2019 העלו הילוך הבוקר לאחר הודעת איחוד לפיד-גנץ וברשתות החברתיות לא בדיוק נשארו מאופקים ● אז כמה רמטכ"לים צריך כדי להחליף נתניהו אחד? התשובות בטוויטר

ז'אן סממה מנכל שיכון ובינוי אנרגיה הנכנס / ציליום: יחצ

ז'אן סממה מונה למנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיה

שיכון ובינוי הודיעה היום על מינויים חדשים בהנהלת הקבוצה ● סממה ימנכ"ל את החברה הבת, לשעבר אנרגיה מתחדשת ● דידי פז ימונה למנהל תפעול ראשי של הקבוצה (COO) ● במקביל הודיעה שיכון ובינוי על רכישת חברת הקבלנות האמריקאית i+icon USA

בני גנץ בוועידת מינכן / צילום: רויטרס, Andreas Gebert

האתגר הגדול של גנץ ולפיד אינו מבחן המנדטים, אלא הגושים. אם יצליחו כולם יצטרפו אליהם, גם החרדים

אם יצליחו גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי להשיג יותר מנדטים, הרי שהסיעות החרדיות ורסיסי מפלגות מרכז, גם העבודה ומרצ - ינהרו אליהם באוטובוסים ● פרשנות

עצרת זיכרון לחללי הפיגוע בקשמיר. /Rupak De Chowdhuri

דרוש משכין שלום: כמה שהודו ופקיסטן שונאות זו את זו

44 חיילים הודים התפוצצו לרסיסים בקשמיר, והודו יודעת את מי להאשים ● זה קורה ערב בחירות כלליות בהודו, שבהן מפלגת הימין השלטת זקוקה לקצת רוח גבית ● טרור איסלמי יכול לעזור, כידוע ● מי יכול לתווך? לא הנשיא טראמפ, הוא אינו סובל את הפקיסטנים ● אולי נסיך סעודי?

מוצר של מיקרונט /צילום: אתר החברה

מניית מיקרונט שוב נופלת: צופה גידול ניכר בהפסדים ומחיקת נכסים בדוחות 2018

מניית חברת הטכנולוגיה הקטנה מאזור, הנמצאת בשליטת היו"ר דוד לוקץ, צנחה בכ-25% במהלך המסחר בבורסה • החברה מעריכה כי ההכנסות ב-2018 ירדו בכ-23% ביחס ל-2017 וכי ההפסד התפעולי כמעט והוכפל ● בנוסף מעריכה החברה כי "תידרש להפחתה חשבונאית מלאה של יתרת הנכסים הבלתי מוחשיים במאזן בסכום המוערך בכ-7-10 מיליון שקל"

אהוד אולמרט / צילום: שלומי יוסף

אולמרט: "בגין היה מתבייש שבליכוד יש איש כהנא מוצהר"

רה"מ לשעבר בכנס המגזר העסקי: "הבחירות שמתקיימות כעת אינן בין ימין לשמאל, ומי שמציג אותן כבחירות בין נאמנים לבוגדים ובין נאמני הביטחון ולבין מפקיריו - עושה עוול לעם ישראל, ועם ישראל לא ילך שולל אחרי ההצגה המזויפת הזאת"

רפי פרץ / צילום: פביאן קולדורף

עידית סילמן תשוריין בבית היהודי; אלי ישי ירוץ בנפרד

סילמן (38), פעילה ותיקה של הבית היהודי, תיכנס למקום המשוריין במקום יפעת ארליך, שהודיעה על פרישה

אינטרקיור מינתה את האלוף ניצן אלון למנכ"ל קנדוק; רואי זרחיה יהיה סגן נשיא קנדוק

יו"ר אינטרקיור, אהוד ברק: "השינויים בדרג הניהולי של קנדוק מעידים על הדגש על הרחבת הייצור והשיווק בכוונה להתבסס כחברה מובילה בתחום הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם"

קואופשופ / צילום:: בר אל

ביהמ״ש דחה פעם נוספת את ההכרעה בנוגע לרכישת הקואופ

השופט האריך את מועד הגשת הצעות והסתייגויות בנוגע למחיר ולהשגת הסכם קיבוצי מול עובדי הקואופ עד ליום שני הקרוב

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

בורסה תחת חקירות: שבוע סוער שבמרכזו חקירת חשדות לשימוש במידע פנים, אך גם עבירות של מרמה וסיוע להלבנת הון

תוך ימים ספורים התפרסמו פרשיות וחשדות הנוגעות ללא פחות מ-7 חברות בורסאיות, או לחילופין לנושאי משרה, בעלי שליטה ועניין הקשורים בהן ● החברות הגיבו בירידות, אבל נראה שהפרשות רחוקות מסיום, ולא מן הנמנע כי אלה יתרחבו בהמשך לחברות ולפעילים נוספים בשוק ● תמונת מצב

עסקה / צילום: Shutterstock

כשמקומות עבודה צריכים ללמד עובדים מיומנויות חברתיות

תופעה: חברות מפעילות שלל תוכניות המלמדות את עובדיהן מיומנויות חברתיות - מגילוי אמפתיה ועד לבוש הולם והגעה בזמן לעבודה

שיגור בראשית \ צילום מסך מ-SpaceX

היסטוריה ישראלית: החללית בראשית שוגרה בהצלחה לירח

החללית שוגרה בשעה 03:45 שעון ישראל, ואיתה שוגרו גם לוויין תקשורת אינדונזי ולוויין אמריקאי ● נשיא המדינה ראובן ריבלין שיגר לתעשייה האווירית ברכה מצולמת ואמר: "מזל טוב מדינת ישראל! יש לך חללית בדרך לירח" ● החללית מתוכננת להגיע אל הירח ולנחות עליו בעוד 7 שבועות

מנחם ויינברג/ צילום: כדיה לוי

מנחם ויינברג מציג: לשחק במגרש של הגדולים, להישאר מתחת לרדאר ואז לסבך את כולם

רו”ח מנחם ויינברג נחקר אתמול ע"י רשות ניירות ערך בפעם השנייה בחשד לשימוש במידע פנים של מספר חברות ציבוריות • כל הפרטים על עסקאות העבר, הסכסוך המשפחתי והקאמבק הלא מתקושר שעבר דרך כנס הקנאביס

יאיר לפיד בכנס יש עתיד / צילום: טל שניידר

כמה מנדטים יאבד האיחוד של גנץ ולפיד בחודשיים? ומה עם מרצ?

פאנל האסטרטגים של "גלובס" מלווה את הבחירות • והפעם: ד"ר גיל סמסונוב, נסים דואק ושירה מרגלית מנסים להבין האם האיחוד בין גנץ ללפיד ישרוד את החודשיים הארוכים עד יום הבחירות • שידורי התעמולה

אריה דרעי/ צילום: רפי קוץ

אחרי איחוד גנץ-לפיד: מה יעלה בגורל המפלגות החרדיות?

אחד התרחישים שאותו מטפחים שואפי המהפך הוא חבירה למפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה ● ההנחה בבסיס התרחיש הזה היא כי אלה מפלגות לשון מאזניים שאינן ימין מובהק, ושהן ניתנות ל"רכישה" באמצעות תקציבים מוגדלים לישיבות ולצרכים המגזריים האחרים - אלא שהנחה זו כבר מזמן אינה כנכונה

מכונת קפה ורטו/ צילום: יחצ

נספרסו משיקה ליין חדש של מכונות ושל קפסולות מוגנות פטנט

המכונות והקפסולות מסדרת Vertuo מיועדות למי שאוהב משקאות מבוסס אספרסו כקפה גדול - כלומר עם כמות גדולה יותר של קפה בכל קפסולה ועם יותר מים חמים ● המחיר למכונה עומד על כ-1,300 שקל; ומבחר הקפסולות החדשות, שמחירן נע בין 2.40-2.90 שקלים, כולל 25 טעמים

מנחם ויינברג/ צילום: כדיה לוי

החקירה מתרחבת: רשות ני"ע ערכה חיפוש במשרדי מיקרומדיק

עם זאת, החברה דיווחה כי החקירה אינה נוגעת לחשדות נגד החברה או נגד נושאי משרה בה ● מוקדם יותר השבוע, נחקר גם נושא משרה בכיר בחברת רוסאריו קפיטל, שהובילה יחד עם אחרים הנפקה של מיקרומדיק בעקבותיה נהיה רו"ח מנחם ויינברג, שנחקר השבוע באזהרה בחשד לשימוש במידע פנים, בעל עניין בחברה

איילת שקד ורועי פולקמן / צילום: שלומי יוסף

למה מתכוונים הח"כים כשהם אומרים "הוצאה אזרחית"

חברי הכנסת סתיו שפיר ורועי פולקמן מצאו עצמם מתווכחים מה קרה להוצאה האזרחית בתקופת הממשלה האחרונה - האם היא עלתה או ירדה ● מי צודק? בדיקת המשרוקית של גלובס מצאה ששניהם לא מדייקים ומבלבלים בינה לבין מונחים אחרים

אלי ישי / צילום: אריק סולטן

דרעי הטיל וטו על מקום ריאלי לאלי ישי ברשימה המשותפת של הימין הדתי

כך חושף עו"ד יוסי פוקס, איש הבית היהודי, שהיה מעורב אמש בניסוח ההסכמות עם ראש הממשלה