גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בתל אביב: ת"א 90 ירד ב-0.8%; הבנקים התחזקו ב-0.5%

מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מדד ת"א 90 ירד ב0.8% ומדד ת"א 125 נסוג 0.6% ● הדואליות הכבידו על השוק ● הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.25 שקלים

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות במדדים המובילים. מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מדד ת"א 90 ירד ב-0.8% ומדד ת"א 125 נסוג 0.6%. מבין המדדים הענפיים, בלטו נגד המגמה מדד בנקים שעלה ב-0.5%, מדד פיננסים שהתחזק ב-0.3% ומדד נפט וגז שהתקדם ב-0.1%. בצד השלילי, מדד ביומד ומדד גלובל בלוטק ירדו ב-1.8%, מדד טכנולוגיה איבד 1.6%, מדד נדל"ן השיל 0.4% וביטוח פלוס נסוג 0.3%.

אי.בי.אי ירדה 3.3% לאחר שחוקרי רשות ניירות ערך פשטו על משרדי בית ההשקעות.

טוגדר זינקה ב-15.4% בעקבות הצטרפותו של יגאל דמרי שישקיע 25 מיליון דולר בחברת הקנאביס.

אודיוקודס ירדה ב-2.5% לאחר שסיכמה רבעון עם צמיחה של 13% בהכנסות ושל 39% ברווח הנקי.

16:55

לאחר הפתיחה השלילית בניו יורק העמיקו מעט הירידות בתל אביב. מדד ת"א 35 מאבד 0.3%, מדד ת"א 90 יורד ב-0.8%.

15:30

הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.25 שקלים. הליש"ט נסוגה ב-0.1% לשער של 4.49 שקלים והאירו איבד כ-0.2% ושערו היציק נקבע על 3.84 שקלעם.

15:13

מסחר תנודתי נרשם היום בתל אביב, כאשר כעת הבורסה שוב רושמת ירידות שערים קלות מאוד במדדים המובילים. בעוד שמדדים ענפיים רבים אחרים שבו לטריטוריה האדומה, מדד הבנקים עדיין מטפס כ-0.7%. מחזור המסחר מסתכם עד כה בכ-740 מיליון שקל.

שיח מדיקל  מוותרת על השליטה בטרג'ין: החברה דיווחה כי החברה הבת טרג'ין תגייס 2.4 מיליון שקל בתמורה להקצאת מניות של 7.79% וכן המרת הלוואות בעלים שהועמדו על ידי בעלי המניות בטרג'ין - לרבות של שיח מדיקל. הגיוס משקף לטרג'ין שווי של 15 מיליון שקל (לאחר הכסף). שיעור האחזקה של שיח מדיקל בטרג'ין לאחר גיוס ההון יעמוד על 48.5% (לעומת 52.3% לפניו).

14:32

תל אביב עברה לעליות קלות. מדדי ת"א 35 ו-125 עולים 0.1%, ת"א 90 מתחזק בכ-0.2%. מחזור המסחר עומד עד כה על כ-640 מיליון שקל.

מדד הבנקים מתחזק ב-0.7% כעת, כאשר דיסקונט והבינלאומי מחקו את הירידות שרשמו וכעת עולים 1%, לאומי ופועלים עולים מעל 0.5% ומזרחי עולה כ-0.8%. גם מדד הנפט וגז ממשיך להתחזק - במקביל לעליות של כ-0.4% בגזרת הנפט.

13:40

הירידות בתל אביב התמתנו וכעת המסחר מתקיים במגמה מעורבת, כאשר ת"א 35 יורד 0.3%, ת"א 125 יורד 0.1% ואילו ת"א 90 מתחזק ב-0.1%. מחזור המסחר מסתכם בכחצי מיליארד שקל עד כה.

מדדי הבנקים והנפט וגז עברו לעליות של כ-0.2%. לאומי  מוביל את מדד הבנקים עם עלייה של 0.7%, כאשר הפועלים  מתחזק ב-0.1%. את מדד הנפט מובילה לפידות חלץ  שמזנקת 6.7%, ואחריה ישראמקו , מודיעין  ותומר אנרגיה  קבוצת דלק   יורדת ב-0.9%.

מניית טוגדר  מזנקת ב-8.5% לאחר דיווח על כך שאיש העסקים יגאל דמרי נכנס כשותף וישקיע בה 25 מיליון שקל.

העליות במדד ת"א 35 התחזקו וכעת שופרסל מטפסת קרוב ל-2%, איירפורט סיטי עולה 1.6% ומליסרון מתקדמת ב-1.5%. גם הפניקס , אלוני חץ , איי.סי.אל  ואמות  רושמות עליות של יותר מ-1%.

12:09

המסחר בתל אביב עדיין מתקיים במגמה שלילית, כאשר מדדי ת"א הגדולים משילים כ-0.6% כל אחד. מדד הבנייה הוא היחיד שרושם עלייה היום, בין השאר בעקבות עלייה שרושמות חנן מור , אאורה , אזורים  וצמח המרמן . מחזור המסחר מסתכם בכ-290 מיליון שקל.

חברות בודדות במדד ת"א 35 רושמות עליות, בראשן שופרסל  שמתקדמת 0.9%, ושטראוס ואיירפורט סיטי שעולות 0.5%. בתחתית המדד נמצאות אופקו ונייס שיורדות 3%. את מדד ת"א 125 מובילה אקסיליון שעולה 2%, ובתחתית אודיוקודס שיורדת 4%.

11:00

הירידות בתל אביב נמשכות, כאשר שלושת המדדים הגדולים משילים 0.5% כל אחד. מחזור המסחר מסתכם עד כה בכ-140 מיליון שקל.

בין המניות שרושמות עליות נאות אפשר לציין את ביומיקס הדואלית שמזנקת 16%, בריל שעולה 7.5%, קנבוטק שממשיכה במומנטום החיובי בשבוע המסחר הראשון שלה ומטפסת 7.3% ואנליסט שעולה כ-6%.

מנגד, אקס טי אל צונחת מעל 9% לאחר ששבה עם פער ארביטראז' שלילי גבוה, וגם ביונ תלת מימד , יוניק-טק יהש , אופל בלאנס , נקסט ג'ן , אודיוקודס  (שפרסמה דוחות רבעון שני הבוקר, ראו דיווח קודם), אורמד , גילת , קומפיוג'ן  ואופקו  יורדות מעל 3% כל אחת.

10:04

יום המסחר נפתח בירידות שערים קלות, כאשר ת"א 35 יורד 0.3%, ת"א 125 יורד כ-0.2% ות"א 90 נסחר ביציבות יחסית, עם תנודות קלות מעלה. מדד הנפט וגז מתחזק מעט בתגובה לעליית מחירי הנפט.

אודיוקודס  הדואלית פירסמה את תוצאות הרבעון השני והכריזה על חלוקת דיבידנד חצי שנתי בסך 17 סנט למניה. ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-60.6 מיליון דולר, גידול של 13.2% לעומת אשתקד. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-12.7 מיליון דולר או 37 סנט למניה בדילול מלא.

עדיקה  עולה הבוקר לאחר שדיווחה על גיוס 36 מיליון שקל בהנפקה פרטית. במסגרת המכרז דירקטוריון החברה קיבל ואישר התחייבות ממשקיעים לרכישת מעל 59 אלף מניות.

ביומיקס  מטפסת לאחר שהודיעה שתצא לגיוס הון בהיקף של 15 מיליון דולר. החברה, שעוסקת בפיתוח תחליף אנטיביוטיקה, תציע 3.7 מיליון מניות ואופציות לרכישה של עוד 2.8 מיליון מניות. 

8:50

אלקטרה נדל"ן  מדווחת הבוקר שהקרן השנייה להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, שמחזיקה ב-49.5% מהזכויות במקבץ דיור באטלנטה, ג'ורג'יה, חתמה על עסקה עם צד שלישי למכירת זכויותיה בנכס בתמורה לסך של 48 מיליון דולר. הנכס נרכש ב-2018 תמורת כ-28 מיליון דולר. הרווחים (כולל דמי הצלחה) לאחר מס שינבעו לחברה מעסקה זו הם כ-600 אלף דולר (2 מיליון שקל), שייזקפו בדוחותיה הכספיים של החברה ברבעון השני של שנת 2021.

אנלייט אנרגיה מדווחת על חיבור לרשת החשמל ותחילת זכאות להכנסות בפרויקט אנרגיית הרוח Selac בקוסובו, ובכך הקדימה את לוח הזמנים בשלושה חודשים. החברה תחל בהפעלה מסחרית לאחר שקיבלה את אישור הרשויות לחשמול הפרויקט ולתחילת מכירת החשמל המיוצר. הפרויקט יהא זכאי להכנסות בגין החשמל המיוצר בשיעור של 60% מתעריף ייצור החשמל המלא, כאשר החברה מעריכה שתשלים את הקמת הפרויקט, הבדיקות, ההרצה וקבלת כלל אישורי ההפעלה המסחרית המלאה במהלך הרבעון הרביעי של 2021 ,ומשלב זה תהא זכאית לתעריף החשמל המלא. 

7:50

1. צפי למגמה מעורבת

יום המסחר בבורסה התל אביבית צפוי להיפתח במגמה מעורבת, במקביל לתנודות שנרשמות כעת בבורסות אסיה.

אתמול המדדים ננעלו בירידות שערים מתונות, כאשר ת"א-35 ירד ב-0.2% ות"א-90 איבד 0.6%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.3 מיליארד שקל.

2. המניות הדואליות יכבידו

מרבית המניות הדואליות שבו מוול סטריט עם פערי ארביטראז' שליליים והן צפויות לרדת בבורסה המקומית היום. אקס טי אל  שבה עם פער שלילי גבוה מאוד של 13%, כן פייט עם פער של 4.5%, אופקו 4% וקומפיוגן עם פער של 3%. גם אורמד , שאתמול זינקה 14% בתל אביב, שבה עם פער שלילי.

המניות היחידות במדד ת"א 35 שמגיעות עם פער ארביטראז' חיובי הן אורמת (פחות מ-1%) ואיי.סי.אל (0.5%).

3. עונת הדוחות בוול סטריט

עונת הדוחות בוול סטריט בשיאה. אתמול לאחר סיום המסחר טסלה  פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני, והמניה טיפסה במסחר המאוחר. החברה עקפה את הציפיות, ודיווחה לראשונה על יותר ממיליארד דולר רווח נקי רבעוני. ההכנסות הסתכמו בכ-12 מיליארד דולר והרווח למניה הגיע ל-1.45 דולר, כשהציפיות של האנליסטים היו 98 סנט.

הלילה בתום המסחר יפורסמו תוצאותיהן של ענקיות הטכנולוגיה אפל, גוגל ומיקרוסופט, וכן התוצאות הרבעוניות של ויזה, סטארבקס, AMD וצ'יזקייק פקטורי. במהלך יום המסחר ג'נרל אלקטריק ו-UPS יפרסמו את דוחותיהן.

אמש המדדים בניו יורק ננעלו בעליות שערים קטנות. הבוקר החוזים העתידיים על המדדים נסחרים בירידות קלות של עד 0.1%.

4. מגמה מעורבת באסיה, הביטקוין נחלש

בבורסות אסיה מתקיימת מגמה מעורבת הבוקר, כאשר מדד הניקיי בטוקיו עולה 0.5%, הבורסה בסידני עולה 0.6% ורושמת שיא חדש, מדד שנחאי מתחזק ב-0.1% ומדד שנזן נסחר ללא שינוי מהותי. המדד בהונג קונג עדיין מושפע מההגבלות הרגולטריות של הממשל הסיני ונסוג 1%, כשאת הירידות מובילות טנסנט ועליבאבא - שאיבדו גובה גם בוול סטריט אמש.

לאחר הראלי שנרשם אתמול בשוק הקריפטו, והקפיץ את הביטקוין מעל ל-39 אלף דולר, היום השוק נרגע והמטבעות הווירטואליים הגדולים מאבדים מעט גובה. הביטקוין יורד ל-36.8 אלף דולר (עדיין עלייה של 24% בהשוואה לשבוע שעבר), האת'ר יורד ל-2,180 דולר (26% יותר מהשבוע שעבר).

5. איך התחלואה תשפיע על מחירי הנפט

ולסיום, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, ד"ר גיל מיכאל בפמן, התייחס בסקירתו להתחדשות התחלואה ולהשפעה הצפויה שלה על שוק הנפט. "הרמה הגבוהה של תחלואה במדינות המתעוררות, בדגש על דרום אסיה, לצד עלייה תחלואה מסוימת בחלק מהמדינות המפותחות (והמגבלות החלות בעקבות כך) מהוות סיכון לביקושים הגלובליים של שוק הנפט. ברוב המשקים המפותחים יש התקדמות בתהליך ההתחסנות וחזרה לפעילות כלכלית, אולם, קיים חשש להתפשטות מחודשת של הנגיף. אם ההתפשטות תנבע ממוטציה קטלנית יותר, מדביקה, ועמידה במידה מסוימת לחיסונים, היא עלולה להביא להידוק המגבלות באופן גלובלי ולירידה בביקושים לנפט", אמר ד"ר בפמן, וציין כי בבנק מעריכים שבטווח הקצר מחיר הנפט ישמר סביב רמתו הגבוהה לאור הביקוש לדלק במדינות המפותחות צפויש לעלות בעונת הקיץ.

באשר להתפתחות המחירים בהמשך השנה, ד"ר בפמן ציין כי "ההגעה להסכם בקרב חברי OPEC+ על הגדלת היצע הנפט הסירה את החשש המיידי מפני שבירת הקרטל, מלחמת מחירים והצפת השוק בנפט. לעת עתה, הגדלת ההיצע עד לסוף השנה צפויה לענות על הביקושים הגוברים ואינה צפויה להביא לעודף היצע בשוק, מה שישמור על רמת המחירים הגבוהה יחסית. אולם, אנו מעריכים שלקראת סוף השנה מחירי הנפט ירדו מעט אל מתחת ל-70 דולר לחבית, זאת בדומה לחוזים העתידיים, הצופים גם כן ירידה מסוימת במחיר בהמשך השנה".

עוד כתבות

הפגנת תמיכה באסירים הביטחוניים בנצרת / צילום: Reuters, Ammar Awad

בריחת האסירים הוכיחה שוב: החברה הערבית תמיד חשודה במשהו במדינת ישראל

מפלגת רע"ם ניצלה השבוע את זכות השתיקה שלה, בעוד הרשימה המשותפת הפכה לקולנית במיוחד והכל בגלל שאלה אחת - האם כל האסירים הביטחוניים צריכים לשלם על ההימלטות מכלא גלבוע? ● וגם: כך השתנו דף המסרים של המשטרה ויחסה של התקשורת לחברה הערבית בבת אחת

יהב יולזרי, גל קרובינ, אביטל פרדו - בעלי פאגאיה / צילום: רועי פרי

לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר: חברת התשלומים פאגאיה תמוזג לספאק

חברת הפינטק חתמה על הסכם מיזוג עם ספאק לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר ● במסגרת העסקה צפויים בעלי המניות הקיימים בחברה לשמור על כ-94% ממנה בבעלותם

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

עליות באירופה: הקאק עולה בכ-1%; ירידות במטבעות הקריפטו

הדאקס עולה ב-0.62%, הפוטסי עולה ב-0.28%, והקאק עולה ב-0.96% ● בורסות אסיה נסגרו בעליות: מדד ניקיי עלה ב-0.58%, ובורסות שנחאי ושנזן בעליות של 0.19%, ו-0.71%  ● המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת

הדירות ''הכלואות'' הן אלה שבעליהן לא מעוניינים למכור אותן בשל החשש לתשלום מס שבח בעת מכירתן / צילום: Shutterstock, Pormezz

הפתרון המיידי למחסור בדירות המגורים: שחרור הדירות הכלואות

יש לחוקק הוראת שעה ולבטל מס שבח למשך שנה, מה שישחרר לשוק דירות מוכנות רבות

עבודות תשתית. ההיטל מותנה בכך שהרשות מבצעת את עבודות הפיתוח / צילום: Shutterstock

לרשויות מקומיות אסור לגבות היטלי פיתוח אם לא מימנו בעצמן את התשתיות המשרתות את הנכס

בית המשפט שב ומבהיר כי לא כל תוספת בנייה גוררת אוטומטית היטל פיתוח, וכי הנוהג שלפיו עיריות גובות תשלום גם על עבודות פיתוח של גורמים חיצוניים כמו רמ”י - איננו חוקי ● בנוסף כתב בית המשפט כי החיוב בהיטלים ואגרות הוא חד–פעמי ולא ייתכן חיוב כפול

רגעי לכידת האסירים הנמלטים / צילום: דוברות המשטרה

הציבור הערבי נמצא במלכוד נוכח בריחת האסירים הביטחוניים

בריחת האסירים מכלא גלבוע הציפה מחדש את הפלונטר הטעון שניצבים בפניו ערביי ישראל ● למי להיות נאמנים, למדינה או לזהותם הלאומית?

ברק כהן, מירב אורן, דני הרמן ורן אורן, Versatile / צילום: Ray Habot

מירב אורן גייסה 80 מיליון דולר ורוצה להיות חד-קרן ישראלי ראשון בעולם הבניין

הסטארט-אפ ורסטיל, שמנטר את עבודת המנופים באתר הבנייה, השלים גיוס משמעותי מקרנות הענק אינסייט פרטנרס וטייגר גלובל ● המייסדת-שותפה והמנכ"לית מירב אורן, שגדלה לאב קבלן, פוזלת היום לדבריה לתואר היוניקורן הישראלי הראשון בעולם של טכנולוגיית בנייה

אמזון פותחת חנות ראשונה ללא קופות בלונדון / צילום: אמזון

אמזון מביאה את הטכנולוגיה ל-Whole Foods

אמזון מכניסה את טכנולוגיית ה-Just Walk Out לסניפי Whole Foods, ותעשיית תאגידי האיקומרס פורחת

הכתבות הנקראות ביותר בתשפ״א

הונאת הפונזי החדשה והחסימה בסואץ: אלו הכתבות הנקראות ביותר בתשפ"א

לא צריך להיות מיליונר כדי לרכוש דירה בכמה מהשכונות הטובות ביותר בארץ ● הקשר בין חסימת תעלת סואץ ובין מיזמי התשתית הישראלים ● איך הגיעו פירמות עוה"ד הגדולות לרווחי שיא בשנת הקורונה ● ההשקעה בנדל"ן משתלמת, אבל בשוק ההון הרבה יותר ● ועוד שש כתבות שאהבתם ב-12 החודשים האחרונים

מנכ''ל Airbnb בריאן צ'סקי / צילום: Reuters, Mike Hutchings

מנכ"ל Airbnb מודה לראשונה: הקורונה הצילה אותנו ממשבר

רגע אחרי ההנפקה Airbnb לא היתה רחוקה ממשבר קיומי: על פניו היא היתה חברת ענק בשווי 100 מיליארד דולר, אבל היא גם דיממה מיליארדים ● תחקיר פאסט קומפני מביא את מאחורי הקלעים של הטלטלה שעברה על החברה שעיצבה מחדש את התיירות העולמית | מיטב הסיפורים מהעולם

מערכת ''הדק חכם'' / הדמיה: רפאל

מדע בדיוני ביישום מלא: מוצרי רפאל מככבים בתערוכה ביטחונית בלונדון

מערכת שיודעת לזהות אויב או ידיד בשדה הקרב המולבשת על משקפות היא רק אחד המוצרים של רפאל שתוכלו למצוא בתערוכה הביטחונית DSEI בלונדון, בחלקם צה"ל יתחיל להשתמש כבר בשנת 2022

יהב יולזרי, גל קרובינ, אביטל פרדו - בעלי פאגאיה / צילום: רועי פרי

מכשול בדרך למיזוג פאגאיה? האשמות בדילול יתר של מניות ה-SPAC

שני משרדי עורכי דין הוציאו מכתבים לבעלי המניות שהם פותחים בחקירה על טענות ל"דילול יתר של המניות" ● עסקת הספאק מגלמת שווי חברה של 8.5 מיליארד דולר, ובמסגרתה צפויים בעלי המניות הקיימים ב-SPAC להחזיק פחות מ-6% מהחברה לאחר המיזוג

דורי נאוי / צילום: איל יצהר

"התחרות האמיתית שלנו היא הבנקים": דורי נאוי מסכם תקופה סוערת ומספר על הקרע המשפחתי

דורי נאוי, בעל השליטה בחברת האשראי החוץ-בנקאי אחים נאוי, מסכם שנה וחצי סוערות, שכללו מאבק מול אחיו ושותפו לשעבר, מסביר למה רצה לעבור בלב משבר הקורונה למיאמי, מדבר על תרומת החברה לפריחת הענף ומספר מדוע אינו חושש מהתלות באשראי לענף הנדל"ן

טובי שמלצר - שלמה סיקס - משנה לשלמה ביטוח / צילום: איל יצהר

בגלל אינדיקציות לא טובות מהשוק: שלמה אחזקות דוחה את הנפקת שלמה ביטוח

בחברה שבבעלות משפחת שמלצר קיוו להנפיק את חברת הביטוח לפי שווי שוק של בין 1.2 ל-1.3 מיליארד שקל, אך הבינו שנכון להיום לא יקבלו זאת ● בשלמה מתכוונים להמתין כמה חודשים ולבחון את המצב מחדש

אוניברסיטת הרווארד / צילום: Shutterstock

קרן המיליארדים של הרווארד תפסיק להשקיע בתעשיות מזהמות

קרן ההשקעות של אוניברסיטת הרווארד, המוערכת ב-42 מיליארד דולר, הודיעה שתפסיק להשקיע בתעשיות מזהמות, ובמקום זה תתמוך בכלכלה ירוקה ● בצעד זה מצטרפת האוניברסיטה לגל ההולך ומתעצם של משקיעים המתרחקים מתעשיות אלו

שלט רחוב וול סטריט, והכניסה לבורסת NYSE בניו יורק / צילום: עוזי בלומר

נעילה מעורבת בוול סטריט; מניית מודרנה עלתה בכ-1%

המסחר באירופה ננעל בעליות ● ירידות נרשמו באסיה ● מניית מודרנה עולה לאחר שפרסמה נתונים טובים על החיסון השלישי ● אתמול, ערב יום הכיפורים, ננעל המסחר בארה"ב בעליות

כלי רכב צבאיים סיניים נושאים טילי DF-41. הטילים מיועדים לשאת עד 10 ראשי נפץ שניתן לשלוח למטרות שונות / צילום: Associated Press, Mark Schiefelbein

סין רואה בארסנל הגרעיני שלה יותר מגורם הרתעה

בייג'ינג מוסיפה ראשי נפץ, טילים וצוללות בקצב מדאיג. המטרה שלה היא דומיננטיות כלל עולמית

ניל צור, האוני' העברית / צילום: יוסי זמיר

"בעקבות ההרצאה 'המתמטיקה של המלחמה' הבנתי שאפשר לשלב יחסים בינלאומיים ופיזיקה"

ניל צור, בן 34, דוקטורנט במחלקה ליחסים בינלאומיים ומכון דיוויס ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית ● חוקר תופעות של סינכרון חברתי, השייכות לתחום הפיזיקה של מערכות מורכבות ● פרויקט מיוחד

הרצאה אקדמית / צילום: Shutterstock

החוק הראשון של המערכת האקדמית היום: אתה חייב להכניס לנו כסף

במודל התקצוב הנוכחי יכול חבר סגל להכניס למערכת כסף בשתי דרכים מרכזיות: קרנות מחקר ופרסום מאמרים ● כאשר המטרה היא הפרסום עצמו ולא תוכן הפרסום התוצאות לא מאחרות להגיע - כתיבה מיותרת ואינסופית תוך ציטוט עצמי בלתי נגמר ● התוצאה היא שאנשי האקדמיה נאלצים להצדיק את קיומם באינספור דרכים נלוזות

תמונתו של נשיא ז'ובנל מואיז על קיר חדר הישיבות / צילום: Reuters, Ricardo Arduengo

מי רצח את נשיא האיטי? חלפו חודשיים, והעלילה רק מסתבכת

בחודשיים שחלפו מאז נרצח הנשיא ז'ובנל מואיז, ראיינו כתבי הוול סטריט ג'ורנל יועצים פוליטיים, חוקרים ועורכי דין, קראו הודעות וואטסאפ של החשודים, האזינו להקלטות של פגישת המזימה, בחנו תצלומים מהתגרה שהובילה למות הנשיא - וחזרו עם יותר שאלות מתשובות | מיטב הסיפורים מהעולם