גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בת"א; אופקו וקומפיוג'ן הפילו את מדד הביומד

ת"א-125 עלה ב-0.1%, ת"א-90 הוסיף 0.4% ות"א-35 ננעל ללא שינוי ● ת"א-ביומד איבד 1.25%, בהובלת אופקו שצנחה ב-9% וקומפיוגן שאיבדה 7.2%

הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 


16:05

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום במגמה מעורבת. ת"א-125 עלה ב-0.1%, ת"א-90 הוסיף 0.4% ות"א-35 ננעל ללא שינוי. ת"א-בנקים ירד ב-0.1%  ות"א-ביומד איבד 1.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-564 מיליון שקל.

את הירידות בת"א-ביומד מובילים אופקו  שצנחה ב-9%, קומפיוגן שאיבדה 7.2% ופרוטליקס  שירדה ב-5.4%.

גבעות יהש  איבדה 6.7%, מאסיבית  נחלשה ב-3%, נורסטאר  ירדה ב-2.8%, אלומיי  איבדה ב-2.3% ואנרג'ין  ירדה 2.2%. סקופ  ומודיעין יהש  זינקו ב-15%, המשביר 365  קפצה ב-13.5%, אלוט  הוסיפה 5.1%, מיקרונט  טיפסה ב-5%, דלתא  עלתה ב-4.1%, קמטק  הוסיפה 3.4%, קרסו  וחילן  טיפסו ב-3.3%, הפניקס  ונייר חדרה  עלו ב-3.2% וחברה לישראל  הוסיפה 2.9%.

15:15

המסחר מתנהל במגמה יציבה: ת"א 35 ו-125 כמעט ללא שינוי (ירידה של 0.04% ועלייה של 0.01%, בהתאמה), ואילו ת"א 90 עולה ב-0.2%.

מדד הביומד נופל ב-1.16%: את הנפילות מובילה אופקו  שמתרסקת ב-8.95%, וקומפיוגן  נופלת ב-7.26%

14:16

המסחר בתל אביב מתנהל כעת במגמה חיובית: מדד ת"א 125 עולה ב-0.1%, מדד ת"א 90 מתחזק ב-0.3% ומדד ת"א 35 נותר ללא שינוי של ממש.

טבע מאבדת 0.9%, וחברת טקטונה (וויטסמוק תוכנה לשעבר) מזנקת ב-9.1%.

13:15

הבורסה בתל אביב מתנהלת במגמה מעורבת, כאשר מדדי ת"א 35 ו-125 רושמים ירידות קלות של עד 0.1%. ת"א 90 מתחזק ב-0.9%, כשאת העליות בו מובילות דלתא , אקוואריוס מנועים , אוגווינד , קמטק  ואלוט . מחזור המסחר עדיין נמוך מאוד, ועומד על כ-270 מיליון שקל בלבד.

בנק לאומי  נחלש ב-0.4% על רקע הכרזת סכסוך עבודה ע"י ההסתדרות הכללית. העובדים הציגו בפני ההסתדרות והנהלת הבנק מספר דרישות, בהן הסדרת עבודה היברידית שתאפשר עבודה משולבת ממתקני הבנק ומהבית.

12:40

הירידות בתל אביב התמתנו, וכעת ת"א 35 ו-125 נסחרים ביציבות ללא שינוי מהותי. מדד ת"א 90 מתחזק ב-0.1%. מדד הביומד מאבד כמעט 1%, ת"א ביטוח מוסיף 0.8%. מחזור המסחר עד כה נמוך ומסתכם בכ-220 מיליון שקל.

את הירידות במדד הביומד ממשיכות להוביל אופקו וקומפיוג'ן, ואחריהן פרוטליקס, קנאשור , אבוג'ן , שיח מדיקל  ופלוריסטם  עם ירידות של 2% עד 5%. את העליות במדד הביטוח מובילות מגדל  והפניקס  שמתקדמות כ-2%.

אריקה כרמל ממשיכה לנסוק ביום המסחר הראשון שלה, והוסיפה כ-35% לשוויה. גם המשביר, סקופ (שפרסמה דוחות לרבעון השני והציגה גידול ברווחים), רותם שני  ומודיעין  רושמות עליות נאות. 

מדד ת"א 35 נסחר במגמה מעורבת. בפסגה נמצאות טאואר  שעולה 2.8%, נובה, הפניקס ואשטרום  שעולות 2%. בתחתית: אופקו, אורמת טכנו , נייס וטבע .

11:30

המסחר בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת, כאשר ת"א 35 משיל 0.2% ות"א 125 יורד ב-0.1%, בעוד שת"א 90 מתחזק בשיעור דומה.

מפתחת הבי-קיור לייזר אריקה כרמל , שזהו יום המסחר הראשון שלה, מזנקת מעל 40%. החברה דיווחה שכלל ביטוח רכשה 7.6 מיליון מניות של החברה תמורת 4.9 שקלים למניה - ובסה"כ השקיעה 37.6 מיליון שקל תמורת 7.3% ממניות החברה (בדילול מלא).

טקטונה , אנדימד  וקוויקליזארד  עולות 9%, מודיעין  מתחזקת ב-8%, אנויז'ן , נור , ג'נגו , המשביר , אירודרום , פרפל ביוטק , ביומיקס  ורימוני  עולות 5%-7% כל אחת.

אופקו ממשיכה לאבד גובה ומשילה קרוב ל-10%, קומפיוגן יורדת 7%, פרוטליקס נפרדת מ-5%.

10:28

אפסלון , העוסקת בהקמה, איתור, רכישה, תפעול והשבחה של חנויות וירטואליות הפועלות באתר אמזון, עולה 3.2% לאחר שדיווחה שמותג אופנה שבבעלותה נבחר ע"י אמזון כ-1 מבין 50 המוכרים המובילים באמזון, בהתבסס על ביצועי המותג ומכירותיו ללקוחות מהודו, וזאת במסגרת תוכנית ה-Amazon Global Store.

אלקטרה נדל"ן  הודיעה שהקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב רכשה מקבץ דיור באורלנדו פלורידה, בתמורה ל-65.3 מיליון דול. ההון העצמי שהושקע הסתכם ב-29 מיליון דולר. סך ההתחייבויות שנחתמו בקשר לקרן השלישית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב מסתכמות לכ-980 מיליון דולר. עוד דיווחה החברה כי קרן החוב הראשונה ביצעה עסקה למימון רכישת מקבץ דיור ביוסטון, טקסס בהשקעה של כ-6.2 מיליון דולר.

10:02

שבוע המסחר בתל אביב החל במגמה שלילית, כאשר מדד הדגל ת"א 35 משיל כ-0.3% הבוקר ות"א 125 יורד ב-0.2%. מדד ת"א 90 נסחר ביציבות, עם תנודות קלות מעלה.

אופקו נחתכת במעל 10% לאחר שנפלה בוול סטריט בעקבות דוחות רבעוניים מאכזבים, ושבה עם פער ארביטראז' גבוה. גם קומפיוגן ופרוטליקס מאבדות גובה. מדד הביומד רושם ירידה של 0.8%.

אריקה כרמל, מפתחת המכשיר לטיפול בכאבים בי-קיור לייזר, קופצת עם פתיחת המסחר ביותר מ-9%, טרמינל איקס ממשיכה במומנטום החיובי מהשבוע שעבר ועולה ב-3.6%.

מודיעין אנרגיה  מזנקת 8% לאחר שפרסמה דוח עתודות מעודכן לשדה הנפט בקולורדו, המבוסס על תכנית פיתוח רב שנתית לפרויקט. היקף העתודות המוכחות (2P) עלה לכ-43 מיליון חביות, ששווין ברמת מחזיקי יחידות ההשתתפות כ-167 מיליון דולר. חלקה של מודיעין בהפקת הנפט צפוי לגדול לכ-2,000 חביות ביום ב-2023.

9:20

חברת מימון האשראי החוץ בנקאי אס.אר אקורד , שבשליטתו של עדי צים, פרסמה דוחותיה לרבעון השני של השנה. מהדיווח עולה שהחברה רשמה רווח נקי רבעוני של 16.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מתחילת השנה רשמה רווח נקי של 33 מיליון שקל, לעומת רווח 25 מיליון שקל ב-6 החודשים הראשונים של 2020. תיק הלקוחות (לז"ק ולז"א) גדל ב-28% והסתכם ב-888 מיליון שקל. בחציון הראשון של השנה הכנסות המימון של החברה גדלו ב-9.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בעוד שהוצאות המימון ועלות ההכנסות קטנו בכ-11% לעומת התקופה המקבילה.

החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 10 מיליון שקל - כ-73 אגורות למניה - שישולם ב-23 באוגוסט.

8:58

שותפות מילניום פוד טק  דיווחה שתוביל סיבוב השקעה A בהיקף של 3.5 מיליון דולר בחברת יופיקס, שעוסקת בתחליפי חלב מהצומח. השותפות עצמה תשקיע 2 מיליון דולר ובתמורה תקבל מניות בכורה א'. יחד עם השותפות, משקיעות ביופיקס במסגרת סבב הגיוס קרן ההון-סיכון Ventures Idea Big באמצעות זרוע ההשקעות שלה Protein New Fund וחממת "דה קיטשן פודטק האב" מקבוצת שטראוס  - שיופיקס היא בוגרת שלה.

תדיר גן  דיווחה שהושלמה מכירת מלוא החזקותיהן של קרנות פימי לרוכשות השליטה, די.בי.אס.אי השקעות וברין השקעות. השותף המנהל בדי.בי.אס.אי, דותן ברק, מונה ליו"ר דירקטוריון תדיר גן.

7:35

1. צפי לירידות בפתיחה

שבוע המסחר בתל אביב צפוי, ככל הנראה, להיפתח במגמה שלילית. זאת, במקביל לירידות שנרשמו בסוף השבוע שעבר ברוב בורסות העולם.

במהלך השבוע שעבר מדד ת"א-35 עלה ב-1.9% (ומתחילת השנה עלה ב-12.9%), מדד ת"א-90 עלה ב-1.4% (13.3% מתחילת השנה) ומדד ת"א-125 עלה ב-1.8% (12.4% מתחילת השנה). מדד נפט וגז התחזק בשבוע שעבר ב-3%, ומתחילת השנה זינק ב-25.8%.

היום יחל המסחר בתת ענף חדש בענף מסחר ושירותים - "רשתות שיווק". במדד כלולות 19 חברות ששוי השוק הכולל שלהן עומד על כ-35 מיליארד שקל, ובהן רשתות שיווק קמעונאיות, רשתות אונליין, מזון, צריכה, הלבשה, מוצרי חשמל וכד'. בין השאר יכללו בו שופרסל, פוקס, אלקטרה צריכה, יוחננוף, ריטיילורס, רמי לוי ועוד.

2. פערי ארביטראז' גבוהים

מרבית המניות הדואליות שבו מוול סטריט עם פערי ארביטראז' שליליים והן צפויות לרדת היום. אופקו הלת'  חזרה עם פער שלילי גדול מאוד של 12%, כך שהיא תשפיע לרעה על מדד ת"א 35. קומפיוג'ן  ופרוטליקס  חזרו עם פער שלילי של יותר מ-7%.

אופקו צנחה בוול סטריט לאחר שדיווחה על הפסד רבעוני של 3 סנט למניה. זאת לעומת הערכת הקונצנזוס של גולדמן זאקס של 2 סנט הפסד, ובהשוואה לרווח של 5 סנט למניה לפני שנה. במהלך ארבעת הרבעונים האחרונים, החברה עלתה על אומדני הקונצנזוס רק פעם אחת. 

מנגד, מיטק  שעוסקת בפיתוח בשר מתורבת חזרה עם פער חיובי של 7% וצפויה לעלות היום, אורמד  עם פער חיובי של 3.5%. במדד ת"א 35 יתמכו טאואר  (פער חיובי של 2%) ונובה  (1.8%+).

3. יולי בבורסה המקומית: 10 הנפקות שגייסו מיליארד שקל

בחודש שעבר 10 חברות חדשות הצטרפו לבורסה התל אביבית, כשבמסגרת הנפקתן גייסו סכום מצרפי שחצה רף של 1 מיליארד שקל. מספר החברות החדשות מתחילת השנה הגיע כבר ל-73, שגייסו יחד סכום מרשים המתקרב ל-9 מיליארד שקל.

בין החברות החדשות והבולטות בחודש זה אפשר לציין את משווקת האופנה המקוונת טרמינל איקס  שבשליטת קבוצת האופנה פוקס (שהחלה להיסחר ביום חמישי וקפצה 6.5%), וחברת רימון , העוסקת בביצוע פרויקטים בתחום תשתיות המים והאנרגיה, שהיו אחראיות יחד על כמחצית מסכום הגיוס החודשי - 530 מיליון שקל. שני גיוסים משמעותיים נוספים היו של חברת האנרגיה הירוקה אקונרג'י  שגייסה כ-150 מיליון שקל, ושל אריקה כרמל, מפתחת המכשיר לטיפול בכאבים בי-קיור לייזר, שגייסה כ-110 מיליון שקל.

4. האם הפיקוח על שוק הפיננסים יעבור מהפך?

רגע לפני שהממשלה מצביעה על תקציב 2021-2022 וחוק ההסדרים הנלווה לו, נכנסה לחוק רפורמה נוספת, שאם תעבור עשויה לשנות דרמטית את מבנה הפיקוח על הבנקים בישראל: במסגרת הטיוטה האחרונה של חוק ההסדרים מבקש שר האוצר אביגדור ליברמן להקים ועדה לבחינת מודל הפיקוח על השוק הפיננסי בישראל, בראשות מנכ"ל משרד האוצר, רם בלניקוב. זאת, במטרה להקים גוף פיקוח אחד שיבחן את כל השיקולים הרלוונטיים, תחת מודל פיקוח ענפי שקיים היום, ובמסגרתו שלל גופים המפקחים כיום על הבנקים וכל אחד מהם שוקל זווית שונה של פעילות הגוף הפיננסי.

לוועדה יהיה מנדט לשקול שיקולים של שמירה על יציבות המערכת הפיננסית; קידום התחרות במערכת הפיננסית; שמירה מיטבית על עניינם של הלקוחות; עידוד חדשנות ופיתוח שירותים ומוצרים פיננסיים; איזון בין מטרות הפיקוח הפיננסי; וקידום רגולציה יעילה ועקבית, מניעת ארביטראז' רגולטורי והפחתת הנטל הרגולטורי. הוועדה אמורה להגיש את המלצותיה לשר האוצר בתוך 270 יום ממועד אישור התקציב וחוק ההסדרים.

5. עונת הדוחות; הביטקוין מעל 42 אלף דולר

עונת הדוחות בוול סטריט בשיאה, והשבוע בין השאר יגישו את תוצאות הרבעון שלהן HSBC, טאואר , עליבאבא, איליי לילי, אמג'ן, רויאל קאריביאן, BMW, הונדה, פולו ראלף לורן, לייבפרסון , CVS, בוקינג, ג'נרל מוטורס, אובר, פלייטיקה , למונייד , מודרנה, וירג'ין גלקטיק, נייס  ונובה .

הביטקוין הגיע לרמתו הגבוהה ביותר מאז אמצע מאי, ונסחר בשעה זו תמורת 42.3 אלף דולר. מדובר בעלייה של 23% מאז השבוע שעבר, ושל 44% ביחס לשפל שרשם המטבע באמצע יולי כאשר ירד מתחת ל-30 אלף דולר.

מי שסייעו לעליית הביטקוין בין השאר, הם אלון מאסק שהודיע (שוב) שטסלה ככל הנראה תקבל את המטבע כתשלום, וכן ספקולציות שהועלו באשר לתוכניות של אמזון בנושא, לאחר שזו פרסמה משרה לאיתור מומחה נכסים דיגיטליים.

עוד כתבות

יאיר נתניהו / צילום: שלומי יוסף

מחיר הדחייה: יאיר נתניהו שילם 310 אלף שקל לעורך וואלה לשעבר - ואז גילה שהסכום תפח

בית המשפט המחוזי דחה את בקשת נתניהו לעכב את פסק דינו של בית המשפט השלום, וחייב אותו לשלם מיידית לאבי אלקלעי את הפיצוי שנפסק לטובתו במסגרת תביעת הדיבה שהגיש נגדו ● יאיר נתניהו טען כי לא קיבל את התביעה, אולם השופטת לא קיבלה את הטיעון והחליטה להותיר את פסק הדין על כנו, ואף לחייבו בהוצאות משפט נוספות בסכום של כ-30 אלף שקל

מבקר המדינה בביקור בבניין שקרס בחולון

לישון במתנ"ס, להתקלח בקאנטרי: מה יקרה למי שיאבד את הדירה ברעידת אדמה?

קריסת הבניין בחולון היא רק הקדמה לאסון גדול שיקרה אם תתרחש פה רעידת אדמה ● האם קיים נוהל לטיפול באנשים שאיבדו את ביתם, על מי האחריות לספק להם קורת גג ומזון והאם המדינה ערוכה לכך?

שדה תעופה בן גוריון / צילום: מיכל רז חיימוביץ

טורקיה נשארת אדומה, מקסיקו יוצאת מהרשימה: משרד הבריאות מעדכן את סיווג המדינות

משרד הבריאות פרסם את המלצת סיווג המדינות שתכנס לתוקף ב-27 בספטמבר ●  אוקראינה היא שיאנית שיעור התחלואה בחודש האחרון (לאחר הביקור ההמוני באומן) עם כ-5.5% שיעור הדבקה עד 10 ימים לאחר הנחיתה

ההחלטה של פורד להפסיק את הייצור הפתיעה את המומחים המקומיים / צילום: Associated Press, David Zalubowski

פורד מפסיקה את הייצור שלה בהודו עם הפסדים של 2 מיליארד דולר

שוק הרכב ההודי אינו מבטיח כפי שנדמה: ענקית הרכב פורד מסיימת את היצור שם עם הפסדים תפעוליים של שני מיליארד דולר בתוך 10 שנים ● תורה של פורד מגיע אחרי ג'נרל מוטורס, שעשתה צעד דומה ב-2017 ● המומחים מסבירים: "חברות הרכב האמריקאיות לא מבינות את הנפש ההודית"

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: רפי קוץ

ההחמצה הגדולה של תקציב המדינה - השינוי שלא נעשה במגזר הציבורי

מבנה השכר במגזר הציבורי מכיל במתכונתו הנוכחית עיוותים שהשפעתם השלילית חורגת למשק כולו ● קצב הגידול של 30% בשכר הנומינלי בעשור האחרון במשרדי הממשלה לעומת 19% בכלל המשק, מחדד את הפערים הכלכליים וחוסר השוויון ● המצב הקיים מייצר מערכת תמריצים קלוקלת - מערכת האיזונים המעוותת בין שני המגזרים, הפרטי והציבורי, לא תוכל להתקיים לאורך זמן

אחמד טיבי / צילום: אורון בן חקון

כשככה מתבטאים הח"כים, מה הפלא שמתעורר חשד

בשבוע שעבר קבע כאן עמיתי מוחמד מג'אדלה כי "כשיום כיפור בפתח, לאזרחים הערבים מגיעה סליחה מהאזרחים היהודים במדינה, ולא רק בגלל השבוע האחרון" בשל החשדות שעלו לאחר בריחת האסירים ● למרות שאסור להכליל את כל החברה הערבית, הטענה החמורה הזאת לא יכולה להישאר ללא מענה

הורים רבים מעידים שזמן המסך של ילדיהם התארך מעבר למה שהם היו רוצים בזמן הקורונה / צילום: Shutterstock, Subbotina Anna

איך תגמלו את ילדיכם - ואת עצמכם - מהמסכים

כעת זה הזמן לאיפוס דיגיטלי שיסיר מנהגי טכנולוגיה רעים שאתם ומשפחותיכם פיתחתם בזמן המגפה

אביגדור ליברמן, שר האוצר / צילום: איל יצהר

האוצר מקדם חוק: סרבתם להתחסן ופוטרתם? לא תהיו זכאים לדמי אבטלה במשך 90 יום

רגע לפני כניסת חג סוכות, הפיץ משרד האוצר תזכיר חוק, שקובע כי עובד אשר פוטר או התפטר עקב סירובו להתחסן או להיבדק יהיה זכאי לדמי אבטלה רק לאחר 90 יום בדומה למי שהתפטר ● התזכיר פתוח להערות הציבור עד ליום שלישי הבא בלבד

שרת הפנים איילת שקד / צילום: שלומי יוסף

"אני מתנגדת לפיקוח על שכר דירה. בניגוד לאירופה, פה יש תרבות של קנייה. ככה זה"

שרת הפנים איילת שקד מודה כי אין טעם לדבר על ירידת מחירים אלא על ייצוב, ומצהירה כי תקים שבעה יישובים חדשים בנגב ובגולן ותשחרר סמכויות לרשויות ולוועדות מקומיות ● האם היא תצליח בריסון שוק הנדל"ן, במקום שקודמיה נכשלו?

אתר הבנייה של חוות השרתים של אמזון באזור התעשייה הר טוב / צילום: איל יצהר

חווה בכל פינה: ענקיות הטק נכנסו למלחמה ואיתן חברות הנדל"ן - האם יש מקום לכולן?

מכרז נימבוס הממשלתי היה רק יריית הפתיחה בטרנד הנדל"ני הישראלי החדש, אליו הצטרפו צמרת חברות הנדל"ן ואפילו עומר אדם כבר התחייב להשקיע בחוות שרתים תת-קרקעית ● מי תהיה הראשונה ומי האחרונה במרוץ להשלמת חוות השרתים, והאם גוגל באמת תלויה בתושבי בני ציון כדי להשלים את השתלטותה על שוק הענן בישראל?

סוכות בירושלים. התעשייה סביב בנייתן מתחילה כבר באלול / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

אתרוגים לאחרי סוכות: איך לשווק לחברה החרדית בלי לטעות

כל אחד מחודשי השנה העבריים יכול לשמש הזדמנות מצוינת לקמפיין שיווקי ופרסומי עבור החברה החרדית, אם רק משתמשים בשפה המתאימה ● למה משתלם לקדם מוצרי חלב באוגוסט, מתי מומלץ לפרסם לימודים אקדמיים ומתי כדאי למכור מקפיאים ● מבוסס על פרק מהספר "איך למכור ארטיק לחרדים"

החוק הנורווגי: קומבינת ג'ובים או חיזוק לדמוקרטיה?

בישראל יצא לו שם רע בעקבות שימוש פוליטי ציני ● אבל במקור הוא נועד לחזק את הפרדת הרשויות, כך שהשרים יתפנו לעבודה במשרדיהם והח"כים שייכנסו במקומם יעסקו בפעילות פרלמנטרית שוטפת

נתב''ג / צילום: מיכל רז חיימוביץ

גם ארה"ב רוצה להחזיר את התיירות. מתי ישראל תתעורר?

אי אפשר להתווכח עם הרצון לשמור על הבריאות של האזרחים, אך אפשר כבר להבין שהקורונה אינה עניין זמני וחולף וצריך להסתכל על מדינות אחרות, בהן התחלואה נמוכה מזו שלנו, שכבר פתחו שעריהן לתיירות ומתנהלות לצד הקורונה

אלון מאסק / צילום: Shutterstock

בית עם בריכה, במחיר דירת 3 חדרים בסן פרנסיסקו: ההייטקיסטים הישראלים נוהרים לאוסטין. אלון מאסק כבר שם

הקהילה הישראלית באוסטין טקסס צמחה פי שלושה בשנתיים האחרונות, כשמרבית המצטרפים הם הייטקיסטים שהעדיפו אותה על פני עמק הסיליקון ● הנהירה של אנשי טכנולוגיה - אמריקאים וישראלים - לאוסטין, מתרחשת בשל יוקר מחיה נמוך וחיים שוקקים, ללא מגבלות קורונה ● אפילו טסלה ואלון מאסק כבר שם ● האזינו 

מי יכול להיות הייטקיסט

חולמים על משרה בהייטק? אלה חמשת המכשולים שתצטרכו לדלג מעליהם

אם נדמה לכם שכולם פתאום עוברים להייטק, אתם כנראה טועים ● לרבים הדרך למשרה מאתגרת בשכר דמיוני רצופה משוכות שצריך לדלג מעליהן: מחוסר ניסיון ועד קושי לדבר באנגלית ● בדקנו עם מגייסים ומנהלים מה הם באמת מחפשים ומה צריך לעשות כדי להכניס רגל בדלת של התעשייה

עמוס סימן טוב, מנכ''ל ומייסד החברה / צילום: יח''צ

חברת הפינטק הישראלית Way2VAT השלימה הנפקה בבורסה האוסטרלית

ההנפקה בוצעה לפי שווי של 30.7 מיליון דולר אוסטרלי (כ-72 מיליון שקל) ● ביום המסחר הראשון שלה המניה זינקה ב-57.5% ● אחרי העלייה ביום המסחר הראשון, ביום המסחר השני המניה ירדה בכ-8%

מפגינים נגד החובה להתחסן בקליפורניה,  אוגוסט 2021 / צילום: Associated Press, Rich Pedroncelli

ההיסטוריה הארוכה של חובת ההתחסנות באמריקה

מגפת הקורונה החייתה את השיח הציבורי על חירויות הפרט מול בריאות הציבור, שהחל כבר בזמנים קולוניאליים

מפעל כתר בצפון / צילום: רחפן באדיבות כתר

לאחר הפסדים של כמעט מיליארד אירו: כתר תנפיק בניו יורק בעיקר לצורך החזר חוב

יצרנית רהיטי הפלסטיק הוותיקה שעברה ב-2016 לשליטת קרן BC Partners, מבקשת להנפיק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר, כדי להחזיר הלוואה יקרה ששימשה לרכישתה ● שיפרה משמעותית את תוצאותיה על רקע משבר הקורונה, אך עדיין מתקשה להרוויח - לאחר הפסדי עתק בשנים 2020-2018

סמדר שאול, אונ' ת''א / צילום: כדיה לוי

"דרך ספרי זיכרונות לומדים שתהליך הרדיקליזציה באפגניסטן החל עוד לפני הטליבאן"

סמדר שאול, בת 37, דוקטורנטית בבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב ● חוקרת את תהליך הרדיקליזציה בקרב מתנדבים מוסלמים שסייעו לאפגנים במאבק נגד הסובייטים, ואת ההשפעה של הרשתות החברתיות הווירטואליות על קונפליקטים אלימים וטרור ● פרויקט מיוחד

טייוואן / צילום: Shutterstock, Sean Pavone

סין לא מוותרת לאף אחד ודואגת שכולם יכתבו "טיוואן" כפי שהיא רוצה – כולל תיכון בקולורדו

אף ארגון אינו קטן מדי או נידח מדי לחמוק מעיניהם הבולשות של בירוקרטים סינים הבודקים בקשות של עמותות להיות נוכחים באירועים של האו"ם