50 הנשים המשפיעות
 

נראה אותן: נשים שהתברגו השנה לתפקידים בכירים

המעמד מחייב: האם הן ינצלו את הפוטנציאל ויובילו מהלכים פורצי דרך?

31/08/2010, 19:30     שלח תגובה במיילמירב מורן  
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
ארקיע
טסים- חופשה של פעם בחיים
 
נושאים: מירב מורן,
הכתבה המלאה במגזין ליידי גלובס - לקבלת הגיליון החדש הקלק

השקעה לטווח ארוך: גבי רביד, יו"ר דש-אייפקס

שלוש שנים, מאז פרישתה הכפויה מתפקיד מנכ"לית פסגות-אופק, חיכתה גבי רביד להזדמנות לחזור לשוק ההון. באפריל, כשאלי ברקת רכש את השליטה בדש-איפקס, הגיעה ההזדמנות שלה.

רביד, 63, ליוותה את ברקת בחיפושיו אחר השקעה בענף בתי ההשקעות, ולבסוף מונתה ליו"ר הבית שרכש. החברה מנהלת כ-45 מיליארד שקל ונחשבת לאחד הגופים החזקים בשוק ההון.

מטרתה המרכזית בתפקיד החדש היא הרחבת עסקי דש-איפקס לתחומי הביטוח. אתגר נוסף הוא השתלבות במבנה הניהולי הקיים: רביד, שמתכוונת להיות יו"ר פעיל, תידרש להתנהל בחוכמה במגעיה עם מייסדי בית ההשקעות, שהם גם המנכ"לים המשותפים, ועם מנכ"ל החברה הבת דש, שפועל היום בעצמאות גמורה.

(תמר קובלנץ)

מחפשת השקעה: ג'ודי שלום ניר מוזס, שותפה בקרן מדיה

אחרי שנים של התרחקות מביצת העיתונות המקומית, הכריזה השנה ג'ודי שלום ניר מוזס על שיבה לתחום. ביחד עם המיליארדר זקי רכיב היא הקימה קרן השקעות במדיה, ועברה ממדורי הרכילות אל עמודי הכלכלה.

בשנתיים הקרובות עומד שוק התקשורת להשתנות לחלוטין. גופי התקשורת החזקים לא בהכרח יישארו במקומם, וכוחות חדשים יוכלו לפרוח. זו תהיה ההזדמנות של מוזס, 52, להפוך לגורם משפיע ומרוויח בשוק.

בינתיים רכש רכיב מחצית מהשליטה ב"מעריב". מוזס, המחזיקה עדיין במניות ב"ידיעות אחרונות" - אחיה, נוני, הכריז בחודש שעבר על רצונו לקנות אותן ממנה - הכריזה שאין לה קשר לעסקה.

(לי-אור אברבך)

סופרת אחוזים: קרני פלזנטל-זיו, סמנכ"לית התוכן של ערוץ 10

אחרי שלוש שנים כמנהלת התוכן של HOT החליטה השנה קרני פלזנטל-זיו, 42, לקפוץ למימי הטלוויזיה המסחרית, וסימנה לעצמה אתגר גדול.

זיו היא אחת מאנשי התוכן הטובים בישראל, ובעלת הבנה עמוקה בתחום. אולם אחרי שנות פינוק בעולם התוכן של הכבלים, היא מגיעה לעולם שדורש קצב אחר וביצועים תחת אור הזרקורים, עולם שבו מה שקובע הוא הרייטינג ולא הערך האמנותי.

הכול מחריף כשמדובר בערוץ 10, שעתידו לוט בערפל. על כתפיה של זיו אחריות עצומה - עוד לפני שתתתפנה לעשות טלוויזיה מצוינת, היא צריכה לעשות טלוויזיה מספיק טובה בכדי לשרוד.

(לי-אור אברבך)

מדליית ערד: טלי פולסקוב, ראש עיריית ערד

שלטון הוועדה הקרואה בערד הגיע לסיומו באפריל בניצחונה הגורף (48% תמיכה במערכת שהתמודדו בה שמונה מועמדים) של טלי פולסקוב, חברת מפלגת ישראל ביתנו.

פולסקוב, 47, שעלתה לארץ ממולדובה ב-1991, היא העולה החדשה היחידה שעומדת בראש רשות מקומית בישראל.

לצד שמחת הזכייה בבחירות המוניציפליות, נכונים לפולסקוב אתגרים גדולים: עליה לשקם את אמון הציבור בשלטון המקומי, למצוא פתרון לבעיית הפליטים מסודן, שמאיימת למוטט את העיר כלכלית וחברתית, לטפל במאבקי דתיים-חילוניים שמחריפים והולכים, ועוד לא אמרנו מילה על המחסור במקומות עבודה.

(רועי גולדנברג)

עם הפנים לחו"ל: אורית לרר, משנה למנכ"ל וראש החטיבה הבינ"ל בבנק הפועלים

כשמאחוריה 30 שנות עבודה בבנק הפועלים, כולל תפקיד מבקרת הפנים, אורית לרר, 55, קיבלה השנה לידיה את*מושכות החטיבה הבינלאומית. החטיבה אחראית על פעילות הבנק ביותר מ-20 מדינות, ובהן אנגליה, טורקיה, ברזיל, סינגפור והונג קונג. בשווייץ, אגב, נחשב סניף הפועלים לאחד מ-20 הבנקים הזרים הרווחיים ביותר.

הציפיות מלרר גבוהות, ובבנק רואים בחטיבה שבניהולה מנוע צמיחה חשוב: בחו"ל הבנק יכול להגדיל את עסקיו ולהגדיל רווחים, בעוד שבשוק המקומי, בייחוד לאור התחרות המחריפה, קשה יותר לגדול משמעותית.

(מירב מורן)

קולעת שלשות: ד"ר אביטל שטיין, מנכ"לית משנה לנשיא הטכניון

התדמית המאופקת והיבשושית של אנשי אקדמיה דילגה מעל ד"ר אביטל שטיין, 49. רקורד של 15 שנה כשחקנית כדורסל, כולל הופעות בנבחרת ישראל, מבטיח לסגל שלה בטכניון חיים בלתי שגרתיים. הדוקטורט שלה, אגב, הוא בחינוך מתמטי.

שטיין, האישה הראשונה בתפקיד זה מאז ייסוד הטכניון לפני 86 שנה, הגיעה לחיפה אחרי עשור במכללה האקדמית להנדסה בירושלים, שהייתה ממייסדיה. שם היא יזמה השתלמות בשיווק למרצים, מעניין יהיה לראות מה תתכנן לקולגות במוסד החיפאי השמרן.

(רועי גולדנברג)

תרמתם כבר? בילי שפירא, מנכ"לית האוניברסיטה העברית

בסוף ספטמבר האחרון קיבלה בילי שפירא, ראש מינהל התלמידים באוניברסיטה העברית, את המושכות לניהול המוסד האקדמי הוותיק.

במהלך 34 שנותיה במקום, בנתה לעצמה שפירא שם כאישה דעתנית וחזקה. תכונות אלה, שעשויות להתגלות כמועילות בתפקיד החדש, ליוו אותה עוד קודם. תשאלו את נוני מוזס ואת שמואל סלבין, שהיו חייליה כשהייתה מפקדת קורס מד"נים.

האתגרים העומדים בפני שפירא כוללים את הניהול השוטף של המוסד, לצד קרבות מתמשכים על תקציבים מקוצצים, על שאריות תשלומי הפנסיה הכבדים ועל גיוס תרומות בחו"ל.

(רועי גולדנברג)

פנויה להשקעה: ד"ר דליה מגידו, שותפה מנהלת בקרן ההון סיכון 7Health Ventures

דליה מגידו, דוקטור לרפואה, ייסדה ועומדת בראש קרן השקעות המתמחה בחברות מהתחום הרפואי. השנה היא חברה ל-Bay City Capital מארה"ב, וזכתה עמה במכרז קרנות הביוטק הממשלתיות שאמורות להמריץ את הענף בישראל.

כעת על מגידו לגייס כ-76 מיליון דולר עד נובמבר 2010. אם תעמוד באתגר תזכה להשלמה בסך כ-26 מיליון דולר מהממשלה, ותוכל לצאת לדרך ההשקעות.

(שירי חביב ולדהורן)
 

גולשי "גלובס" בחרו את אשת השנה שלהם: שלי יחימוביץ' הכתבה הבאה: גולשי "גלובס" בחרו את אשת השנה שלהם: שלי יחימוביץ'
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
עוד במדריך
 
גולשי "גלובס" בחרו את אשת השנה שלהם: שלי יחימוביץ'
היכנסו לקרוא את הנימוקים המשכנעים ביותר שנבחרו ע"י "גלובס"

המשפיעות מספרות: מה המהלך המשפיע שלי השנה
6 מהנשים המשפיעות השיבו על השאלה ■ התשובות - לפניכם

גם את יכולה להשפיע על מראה עור הפנים שלך
חלק גדול מההצלחה הוא להרגיש טוב עם מי שאת ואיך שאת נראית: היופי והנעורים של העור

אשת השנה זהבית כהן: "אוכל לקנות את כלל ביטוח ופסגות"
אשת השנה בראיון חושפני: "צריך להפחית את המחיר של פסגות בגלל ההסתבכות" ■ ההזדמנות שלכם להיחשף לגיליון "50 המשפיעות"הפרויקט בתמונות

אביבה שליט:"לא מלמדים אמא איך להרגיש כשחוטפים את בנה"
אביבה שליט: "אני סופרת כל יום, כל דקה, ויודעת שלא ניכנס לשנה החמישית בשקט. לא ניתן לעוד קיץ להיות כזה" ■ לפרויקט 50 המשפיעות של "לידיי גלובס"