50 הנשים המשפיעות
 

סקר "ליידי גלובס" והגל החדש: מי המשפיעה ביותר בישראל?

בדקנו כיצד נתפסות המנהלות וחברות הכנסת הבכירות בקרב הציבור הרחב. נשות העסקים יכולות לקבל שיעור מהפוליטיקאיות

31/08/2010, 19:30     שלח תגובה במיילעופר לוי
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
תמ"א 38
כל מה שצריך לדעת בדרך לתמ"א 38
 הכתבה המלאה במגזין ליידי גלובס - לקבלת הגיליון החדש הקלק

רבע מהציבור הישראלי (25.2%) סבור שציפי לבני, יו"ר מפלגת קדימה, היא האישה המשפיעה ביותר במדינה. כך עולה מסקר מיוחד שערכנו באמצעות מכון המחקר הגל החדש. כיו"ר האופוזיציה הציגה לבני אלטרנטיבה משמעותית לממשלת נתניהו.

במקום השני ניצבת שרי אריסון (19%), ואחריה דורגו ח"כית שלי יחימוביץ' (העבודה) ונשיאת ביהמ"ש העליון דורית ביניש, כל אחת עם 15%. עבור אריסון מדובר בירידה מהמקום הראשון שבו דורגה בשנה שעברה, בעיצומו של המשבר. ייתכן והדבר מצביע על כך שהשנה עמדו במרכז הזירה נושאים אחרים, כמו המדיניות הבינלאומית ופערים חברתיים. בנוסף, מעניין לגלות כי למרות משקלה הסגולי במשק, זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס, עדיין אינה מוכרת לציבור הרחב. לכן שמה לא הוזכר כלל בין המשפיעות.

בסקר נבדקו שלושה ממדים - שאלת "האישה המשפיעה ביותר" ניצבת בקודקוד המשולש, ובשני צדיו ניצבים הממדים שמשקפים את עולם הרגש של המרואיין ("האהודה ביותר"), והעולם הקוגנטיבי שלו ("המוערכת ביותר").

מכל הפרמטרים עולה בבירור כי לבני ויחימוביץ' האפילו השנה על נשות העסקים. הדי המשבר הכלכלי טרם נדמו, וברורה השפעתם על פעילותן של נשות העסקים ועל האופן שבו הן נתפסות. עם זאת, כל אחת מהמנהלות שנבדקו בסקר שערכנו הציגה השנה מהלכים בולטים וחשובים שמידת השפעתם על הכלכלה והחברה הישראלית אינה מוטלת בספק.

הדמות המוערכת ביותר על הציבור היא חברת הכנסת הלוחמנית שלי יחימוביץ' (26.4%). הדמות האהודה ביותר היא, שוב, לבני (26.8%), למרות שהפער מיחימוביץ' קטן (25.1%). למקום השלישי הגיעה אריסון בפער גבוה מחברות הכנסת (12%).

היכן טמונים מרכזי הכוח של הנשים השונות?

ניתוח דמוגרפי של הממצאים מלמד כי לבני צוינה בעיקר על ידי צעירים בגילאי 24-18 - 38% מקרב הצעירים ציינו אותה כמשפיעה ביותר, לעומת 25% מכלל האוכלוסייה. אריסון צוינה בעיקר על ידי גברים - 24% מהגברים ציינו אותה כמשפיעה ביותר, לעומת 15% בלבד מהנשים. יחימוביץ' צוינה יחסית יותר בקרב מבוגרים - 25% מקרב גילאי 65 ומעלה ציינו אותה כאישה המשפיעה ביותר, לעומת 5% בלבד מקרב צעירים.

הסקר בוצע בקרב מדגם מייצג של 502 מרואיינים, דוברי עברית, בגילאי 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית עומדת על 4.5% . הסקר בוצע בתאריך 13.7.10.
 

התרשמנו: הנשים שהותירו השנה חותם הכתבה הבאה: התרשמנו: הנשים שהותירו השנה חותם
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
עוד במדריך
 
גולשי "גלובס" בחרו את אשת השנה שלהם: שלי יחימוביץ'
היכנסו לקרוא את הנימוקים המשכנעים ביותר שנבחרו ע"י "גלובס"

המשפיעות מספרות: מה המהלך המשפיע שלי השנה
6 מהנשים המשפיעות השיבו על השאלה ■ התשובות - לפניכם

גם את יכולה להשפיע על מראה עור הפנים שלך
חלק גדול מההצלחה הוא להרגיש טוב עם מי שאת ואיך שאת נראית: היופי והנעורים של העור

אשת השנה זהבית כהן: "אוכל לקנות את כלל ביטוח ופסגות"
אשת השנה בראיון חושפני: "צריך להפחית את המחיר של פסגות בגלל ההסתבכות" ■ ההזדמנות שלכם להיחשף לגיליון "50 המשפיעות"הפרויקט בתמונות

אביבה שליט:"לא מלמדים אמא איך להרגיש כשחוטפים את בנה"
אביבה שליט: "אני סופרת כל יום, כל דקה, ויודעת שלא ניכנס לשנה החמישית בשקט. לא ניתן לעוד קיץ להיות כזה" ■ לפרויקט 50 המשפיעות של "לידיי גלובס"