50 הנשים המשפיעות
 

התרשמנו: הנשים שהותירו השנה חותם

לצד 50 הנשים המשפיעות יש גלריה של נשים כאלה

31/08/2010, 19:30     שלח תגובה במיילמירב מורן  
globes
עיתון גלובס עד הבית לחודש במתנה >>
קבלו ניוזלטרים והתראות SMS
קבלו ניוזלטרים
והתראות SMS
עקבו אחרינו בטוויטר
הצטרפו אלינו בפייסבוק
ארקיע
טסים- חופשה של פעם בחיים
 
נושאים: מירב מורן,
הכתבה המלאה במגזין ליידי גלובס - לקבלת הגיליון החדש הקלק

המגפיים של לוין: לימור דנש, מנהלת ההשקעות בחברת הביטוח מגדל

המעבר של ענת לוין לבנק הפועלים הזניק את לימור דנש, 35, לעמדת סמנכ"לית בקבוצת מגדל, תוך שהיא מקבלת לידיה סמכויות חדשות. דנש אחראית על השקעות ריאליות, פעילות פרייבט אקוויטי, אשראי ונוסטרו בכל חברות הקבוצה, בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים.

דנש הצטרפה למגדל לפני כעשור, ומ-2006 ועד חודש מאי השנה ניהלה את תיק הנוסטרו של החברה. אחרי שנים בצלה של לוין היא עברה השנה למרכז הבמה. עם המעבר לשורה הראשונה בעולם ניהול ההשקעות יהיה עליה להוכיח כי היא עומדת על רגליה שלה, ושגילה אינו חיסרון. לכל אורך הדרך היא תיבחן לא רק בהשוואה לקולגות, אלא גם בתוך הבית - מול עומר קרייזל, עמו היא חולקת את הסמכויות של ענת לוין. את המהלך הראשון היא כבר עשתה: ניהול המגעים עם בני שטיינמץ בעניין חובות סקורפיו.

(רון שטיין)

מכל הלב: פרופ' סמדר כהן, מהנדסת ביוטכנולוגיה

המכשיר הרפואי שפיתחה פרופ' סמדר כהן, מאוניברסיטת בן גוריון, הגיע השנה לשלב המסחור עם הסכם בהיקף של 285 מיליון דולר. את ההסכם חתמה חברת ביוליין עם חברת Ikiria Holdings.

פרופ' כהן פיתחה פולימר המתגבש במקום שבו התרחש התקף לב, ומשמש כמעין פיגום, המונע את התרחבות והצטלקות הלב, ומאפשר את המשך פעילותו התקינה. ה-FDA, מינהל המזון והתרופות האמריקנית, הגדיר את הפיתוח כמכשיר רפואי ולא כתרופה - מה שיאפשר לו מסלול אישורים פשוט יחסית, למרות חלוציותו.

(גלית חתן)

רשמה פטנט: פרופ' ניבה אלקין קורן, מנהלת ביה"ס לפטנטים

השנה הוקם בית הספר הבינלאומי לפטנטים בישראל, ואת מושכות הניהול קיבלה פרופ' אלקין קורן, דיקנית הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

בעבר ניהלה אלקין את המרכז למשפט ולטכנולוגיה באוניברסיטה, והיא מתמחה בקניין רוחני. הידע הרב שצברה במרוצת השנים ובקיאותה בנושא אינם מסתכמים בהיבטים מחקריים ומדעיים בלבד. אלקין "משופשפת" גם בהיבטים יומיומיים, כמו הגנה על זכויות יוצרים בעידן האינטרנט והאייפוד - ידע שיעזור לה בהתמודדות עם האתגרים שמציב התחום המרתק והחדשני.

(רועי גולדנברג)

מהפך במאבק: ד"ר רונית סצ'י-פאינרו, חוקרת בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב

חולי סרטן קיבלו השנה חיזוק משמעותי בזכותה של ד"ר רונית סצ'י-פאינרו, העומדת בראש צוות חוקרים שפיתח מנגנון לעצירת התפתחות תאים סרטניים בגוף האדם, על ידי חסימת המנגנונים המזינים אותם. השורה*התחתונה של הפיתוח הוא הפיכת הסרטן ממחלה ממארת למחלה כרונית שחיים איתה, כשם שחיים עם מחלות כרוניות אחרות כגון סוכרת ואסתמה, ובאיכות חיים טובה. בנוסף, הפיתוח*של פאינרו וצוותה יאפשר את יישומו של טיפול מונע סרטן לאוכלוסיות בסיכון ללקות במחלה.

(מירב מורן)

פייטרית: בת אל גטרר, אלופת אירופה בטאקוונדו

קריירת הטאקוונדו של בת אל גטרר, 22, החלה כבר בגיל תשע בהתנחלות כוכב יעקב שבשומרון. מאז היא עוסקת באופן רציף בענף אומנות הלחימה הקוריאני, שבו רשמה השנה שורת הישגים מרשימה: מדליית הזהב באליפות הולנד, שתי מדליות ארד בתחרויות שנערכו באליפויות בלגיה וארה"ב, ורגע השיא - מדליית זהב באליפות אירופה בקטגוריית משקל עד 57 ק"ג.

על פניו, נראה שמדליה באולימפיאדת לונדון 2012 היא יעד לא פשוט, במיוחד כשבתמונה נמצאות הלוחמות האסייתיות, הנחשבות למובילות בתחום. גטרר תקווה להתקדם מעבר לסיבוב הראשון, שבו כשלה באולימפיאדת בייג'ין 2008.

(שרון בורנשטיין)

תנועת ההשכלה: ג'ני ברוכי, סטודנטית ואם חד הורית

הניצחון של ג'ני ברוכי, 45, נרשם מאוחר מדי עבורה, אבל המהלך צפוי להשפיע על עתידן של נשים רבות בישראל.

באוגוסט אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק, הקובעת כי קצבתן של אמהות חד הוריות לא תישלל בעת רישום ללימודים במוסד אקדמי - בדומה לתנאים שמקבלים אברכי כוללים. החוק זכה לכינוי "חוק ג'ני ברוכי" על שם העתירה שהגישה לבג"ץ עוד בשנת 2000, לאחר שנשללה ממנה זכאותה לקצבה.

ברוכי, אם חד הורית לשתי בנות, סיימה מאז תואר ראשון בתיאטרון וספרות באוניברסיטה העברית, ובימים אלה היא מסיימת תואר שני בבית הספר לעבודה סוציאלית, גם הוא באוניברסיטה העברית.

(מירב מורן)

מיגור הפשע: סיגל בר צבי, מפקדת תחנת משטרת תל אביב צפון

ביולי 2009 מונתה סגן ניצב סיגל בר צבי למפקדת התחנה הראשונה בתל אביב. תחת פיקודה נמצאים 130 שוטרים, 24 ניידות משטרה, ואזורים כמו מתחם הנמל, גני התערוכה והספורטק, שבהם מתנהלים חיי לילה שוקקים, המועדים להפרות סדר ותקריות אלימות.

מאז כניסת בר צבי, 40, לתפקיד, חלה ירידה ברמת הפשיעה באזור צפון ת"א.

(חן מענית)

באה לעשות שמח: שרון ניב, סטודנטית בנאס"א

הישראלית היחידה שהתקבלה השנה לקורס הקיץ היוקרתי בנאס"א, תוכנית ייחודית של אוניברסיטת סינגולרטי, היא שרון ניב. בקורס, שאליו ניגשו 1,600 מועמדים, משתתפים 80 מדענים מרחבי העולם, שפיתחו המצאות שאמורות "לשנות את העולם" בתחומים שונים.

ניב, 26, שוקדת בימים אלה על דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית המתמקד בהפרעות אישיות ובהתנהגות קרימינלית אנטי סוציאלית. את הדוקטורט היא עושה באוניברסיטת דרום קליפורניה, ובו היא מפתחת שיטות מדעיות שיאפשרו לאנשים להיות שמחים יותר, באמצעות שימוש בטכנולוגיות ביו פידבק מבוססות MRI. פירוש הדבר שהאדם עצמו יפעיל גלי מוח מסוימים כדי להרגיש טוב יותר.

(יעל ולצר)

שווים לאירופה: ציונה קניג-יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה

לפני כשנתיים היא הקימה את נציבות שוויון ההזדמנויות, והשנה ציונה קניג-יאיר, 39, פעלה בהצלחה נגד אפליה גזעית במקומות עבודה.

קניג גם החלה השנה שיתוף פעולה עם האיחוד האירופי במסגרת פרויקט Twining - מהלך המציב את ישראל על מפת המאבק הבינלאומי לשוויון הזדמנויות בתעסוקה. במסגרת הפרויקט, המתוקצב במיליון אירו, משתפת ישראל פעולה עם צפון אירלנד ועם מומחים מרחבי אירופה, במטרה להעשיר את הידע בנושא שוויון בהעסקת מגזרים, מגדרים ולאומים שונים.

(מירב מורן)

עצמאות לבנק המרכזי: עו"ד טידה שמיר, היועצת המשפטית של בנק ישראל

בנק ישראל ניהל השנה מספר מאבקים, ובהם הדרישה להדחת דני דנקנר מתפקידו כיו"ר בנק הפועלים. עו"ד טידה שמיר הייתה מעורבת בכל ההכרעות שקדמו למהלך, וסיפקה לנגיד הבנק, סטנלי פישר, את הקרקע המשפטית במאבקו מול בעלת הבנק, שרי אריסון.

עיקר גאוותה של שמיר הוא על העברת חוק בנק ישראל החדש, הקובע מפורשות כי היעד העיקרי של הבנק המרכזי הוא שמירה על יציבות מחירים, מבסס את עצמאותו של הבנק וקובע מנגנונים לבקרה ציבורית ופנימית. יישום החוק החדש, שאותו תלווה שמיר בשנה הקרובה, מצריך שינוי מהותי בהתנהלות הבנק, לרבות הקמת גופים סטטוטוריים חדשים.

(אלה וינריב-לוי)

פינס מתעוררת: ציפי פינס, מנכ"לית תיאטרון בית ליסין

ציפי פינס רגילה לחבוש כמה כובעים בו-זמנית: מנכ"לית, מנהלת אמנותית, ואחרי הפסקה בת מספר שנים, גם במאית. השנה היא ביימה שתי הצגות: "המלאך", המיועדת לילדים, ו"רוחל'ה מתחתנת", בכיכובם של ששון גבאי ומיה דגן.

פינס רשמה השנה עוד מספר הישגים: את יגאל נאור היא הצליחה לשכנע לשוב מהרפתקאותיו בהוליווד לטובת תפקיד ב"מראה מעל הגשר", ואת נינט טייב השכילה לשלב בקבוצת הצעירים המוכשרת של התיאטרון, לשלאגר הקופתי "אביב מתעורר".

(רון שוורץ)

הנשיא ואני: יונה ברטל, סמנכ"לית בית הנשיא

כבר כמעט 15 שנה שיונה ברטל (57) מלווה את שמעון פרס כעוזרת האישית שלו, ומשמשת בת לוויתו בכל האירועים. מאז נבחר לנשיא המדינה היא גם מכהנת כסמנכ"לית משכן הנשיא. "לדחוף את המילים החשובות", זה תפקידה הראשון והרשמי של מי שבאופן יומיומי משתתפת בפגישות הכי חשאיות של הנשיא עם ראש הממשלה, צמרת הביטחון הישראלית, ואורחים רמי דרג שבאים לבקר בארץ. באופן קבוע ובדיסקרטיות מלאה היא דואגת לפרטים הקטנים ביותר, כולל המתנות שפרס ייתן לאורחיו, במטרה להשאיר רושם חיובי.

בביקורה של הילרי קלינטון בישראל, דאגה ברטל לתת לה תמונות של פצצות שנעשו בעזה ממשחות שיניים, על מנת להזים את תלונת הפלסטינים כי אין להם משחות שיניים.

ברטל אחראית ליצירת ההדים התקשורתיים סביב פרס. במקביל, משקיטה ומרככת את מה שעלול לפגוע בתדמיתו, כמו למשל במקרה שהוא נוטל לעצמו תפקידים שאינם בהגדרת תפקידו של הנשיא, כמו בהצגת האג'נדה הפוליטית האישית שלו.

(יעל ולצר)

עיסוי לקריירה: רונית רפאל, בעלת רשת מרכזי אסתטיקה ויופי

מסאז' רקמות עמוק לעסקים - כך נראתה השנה של רונית רפאל. בינואר היא השיקה קו מוצרי טיפוח וטיפולים בספא של מלון היוקרה "ארבע העונות ג'ורג' החמישי" בפריז. בימים אלה משיקה רפאל, 44, אתרי ספא גם במלונות הרשת בדרום צרפת, הונג קונג וניו יורק, כשהמטרה שהציבה לעצמה היא הקמת רשת אתרי ספא הנושאת את שמה בכל מלונות "ארבע העונות" ברחבי העולם.

(גלית חתן)

נכנסת לתמונה: מאירה קובלסקי, אדריכלית מוזיאון ישראל המחודש

100 מיליון דולר עמדו לרשותה של האדריכלית מאירה קובלסקי בעת שתכננה את פרויקט חידוש מוזיאון ישראל בירושלים.

עבודתה של קובלסקי, 51, כללה תכנון מחדש של חללי התצוגה הקיימים במוזיאון, שלא חודשו מאז 1965, בניית חללים נוספים, ובניית כניסה חדשה בשטח של כ-8,000 מ"ר. תכנון הפרויקט החל ב-2002, והביצוע הגיע לסיומו ביולי השנה.

(מירב מורן)

טיפסה למצדה: חנה מוניץ, מנכ"לית האופרה הישראלית

בשנים האחרונות הפכה חנה מוניץ, 64, את האופרה הישראלית לבית אופרה ברמה בינלאומית, למרות מגבלות תקציביות קשות. השנה הניעה פרויקט מרשים במיוחד - הפקת האופרה "נבוקו" מאת ורדי למרגלות המצדה. ההפקה, בניצוחו של דניאל אורן ובהשתתפות סולנים מובילים, משכה לארץ אלפי תיירים ושמה את ישראל על מפת תיירות המוזיקה העולמית.

(עומר שומרוני)

תקדים חינוכי: פרופ' פאדיה נאסר-אבו אלהיג'א, ראש החוג לתכנון והוראה באוניברסיטת תל אביב

אחרי שנים רבות באקדמיה הפכה השנה פרופ' אבו אלהיג'א, 54, לאישה הערבייה הראשונה שמקבלת תואר פרופסור חבר מאוניברסיטה ישראלית. אבו אלהיג'א, ילידת טירה, היא בת לאב שסיים בית ספר יסודי בלבד ולאם אנאלפבתית. מחקריה מתמקדים במתודולוגיה של מדידה והערכת הישגים, בזיקה למגדר ולתרבות.

(רועי גולדנברג)

שיט בלי תענוגות: קרוליין גליק, עורכת לאטמה

סרטון סאטירי קצר על המשט הטורקי לעזה עורר תשומת לב תקשורתית לא פחות מזו שעוררו כל המסבירים הרשמיים של ישראל. מאחורי הסרטון, שנצפה על ידי מיליוני גולשים מרחבי העולם, ניצבת העיתונאית קרוליין גליק, עורכת אתר האינטרנט "לאטמה".

(לי-אור אברבך)
 

נראה אותן: נשים שהתברגו השנה לתפקידים בכירים הכתבה הבאה: נראה אותן: נשים שהתברגו השנה לתפקידים בכירים
    
פירסומת
 
 
 
 

הוספת תגובה

 
כינוי:    
נושא:
תוכן: Hyperlink in a new window Hyperlink Right Left underline italic bold Bulleted List Ordered List Face1 Face2 Face3 Face4 Face5 Face6
פרסם גם ברשתות שלי
בהגיבי הנני מסכים לתוכן תנאי השימוש, המחייב שמירה על אתיקה, כבוד הדדי ותרבות הביטוי והדיון. תודה.

 
 
 
טוען תגובות...טוען
עוד במדריך
 
גולשי "גלובס" בחרו את אשת השנה שלהם: שלי יחימוביץ'
היכנסו לקרוא את הנימוקים המשכנעים ביותר שנבחרו ע"י "גלובס"

המשפיעות מספרות: מה המהלך המשפיע שלי השנה
6 מהנשים המשפיעות השיבו על השאלה ■ התשובות - לפניכם

גם את יכולה להשפיע על מראה עור הפנים שלך
חלק גדול מההצלחה הוא להרגיש טוב עם מי שאת ואיך שאת נראית: היופי והנעורים של העור

אשת השנה זהבית כהן: "אוכל לקנות את כלל ביטוח ופסגות"
אשת השנה בראיון חושפני: "צריך להפחית את המחיר של פסגות בגלל ההסתבכות" ■ ההזדמנות שלכם להיחשף לגיליון "50 המשפיעות"הפרויקט בתמונות

אביבה שליט:"לא מלמדים אמא איך להרגיש כשחוטפים את בנה"
אביבה שליט: "אני סופרת כל יום, כל דקה, ויודעת שלא ניכנס לשנה החמישית בשקט. לא ניתן לעוד קיץ להיות כזה" ■ לפרויקט 50 המשפיעות של "לידיי גלובס"