גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התמתנו העליות בנעילה: מדד ת"א 35 טיפס 0.6%

עליות של כ-1% התמתנו ביום מסחר דליל ● כיל וטבע הובילו את העליות עם זינוק של 3.8% ו-3.5% בהתאמה ● מניית יו ניבו זינקה ב-10% על רקע הודעה ● מניות הפארמה הדואליות פריגו ואופקו הלת' בלטו בירידות של כ-2% כ"א ● דלק עלתה 1.3%, טאואר טיפסה בכ-2%

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:26

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות, שהתמתנו לקראת סגירת המסחר, כאשר מדד ת"א 35 שעלה מוקדם יותר בכ-1% סגר את יום המסחר הראשון לשבוע זה בעלייה של 0.56%. מדד ת"א 125 עלה בשיעור דומה, מדד ת"א 90 טיפס 0.5% ומדד הבנקים עלה בכ-0.15%.

כיל  וטבע  הובילו את העליות עם זינוק של 3.8% ו-3.5% בהתאמה. מניית יו ניבו ו זינקה ב-10% על רקע הודעה. מניות הפארמה הדואליותפריגו  ואופקו הלת'  בלטו בירידות של כ-2% כל אחת, דלק  עלתה 1.3% ומניית טאואר  טיפסה בכ-2%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-440 מיליון שקל בלבד.

15:30

אליום מדיקל  דיווחה היום על קבלת אישור משרד הבריאות הדרום קוריאני לשיווק הסטנט האורולוגי הארוך שפותח על ידיה. בכוונת החבה להשיק את המוצר בדרום קוריאה כבר במהלך השנה.  

חברת יו ניבו, לשעבר די פארם, שהתחילה לפעול לפני כמה חודשים בתחום הקנאביס, לאחר שמיזגה לתוכה את חברת UVN, הודיעה כי דירקטוריון החברה אישר להנהלתה לבחון רישום החברה לבורסת ה-OTC (מסחר מעבר לדלפק) בארה"ב.

השלדים הבורסאיים אופקטרא  ופנטזי נטוורק  הודיעו אף הם על כניסה משותפת לתחום הקנאביס. זהו הניסיון השני של אופקטרא להיכנס לשוק הקנאביס, לאחר שהמו"מ למיזוג לתוכה של חברת השבחת זני הקנאביס הוליווד מדיקל לא יצא לפועל. פנטזי הודיעה לפני כחודש על מו"מ להשקעה בחברת CBDigital, בתחום השיווק אונליין של מוצרי קנאביס, ולא התקבל עדכון לגבי סטטוס הסכם זה. שתי החברות מדלגות על הפעילות בישראל ומטרתן היא להשקיע יחד בחברה הנסחרת בארה"ב.

15:00

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בעליות. כך, ת"א-35  ות"א-125  עולים בכ-1%. בנוסף, עולים גם ת"א-ביומד , ת"א-טכנולוגיה , ת"א-בנקי ם ות"א-נדלן . המניות הבולטות בעליות בת"א-35 הן כיל , חברה לישראל  וטבע . בירידות בולטות פריגו , אורמת  ואופקו .

גם מניית אינטרקיור  בולטת בעליות. 

באקסלנס ברוקראז' התחילו לסקר את מניית שטראוס , בהמלצת "קנייה" ומחיר יעד הגבוה בכ-15% ממחיר השוק, תוך שהעריכו כי "התחזקות בצריכת המזון בישראל יחד עם עליית מחירים תספק לחברה רוח גבית".

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית, ואילו במסחר באג"ח הממשלתיות מגמה שלילית.

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, כתב היום: "בשבוע הקרוב נראה כי עיני המשקיעים יהיו נשואות לשני כיוונים שצפויים להיות בעלי ההשפעה הרבה ביותר על כיוון השווקים: ראשית, אל השוק הסולידי, ובראש ובראשונה אל תשואות איגרות החוב הממשלתיות של ארה"ב. המשך עלייה משמעותית אל מעבר לרמות הנוכחיות צפויה להמשיך ולהכביד על שוקי המניות. שנית, המשקיעים יפנו זרקור אל עבר דוחות הרבעון השלישי של החברות, המתחילים להתפרסם בימים אלה. דוחות טובים שימשיכו להצביע על המשך הצמיחה בהכנסות ובשורת הרווח הנקי, צפויים לתרום לאיזון המגמה השלילית. אין ספק כי המסחר בשבוע האחרון הצביע על כך שרמת הסיכונים בשוקי המניות גבוהה ואולי אף גבוהה מאוד. עם זאת, עדיין לא ניתן להצביע על כך שאנו בפתחה של תקופה חדשה של ירידות שערים. על פי מכלול הנתונים, נראה כי משבר איננו בדרך. עם זאת, התנודתיות והעצבנות בהחלט צפויים להימשך ובגדול".

11:00

המסחר בבורסה מתנהל הבוקר במגמה חיובית, עם מחזור מסחר נמוך יחסית.

מדדי ת"א-35  ות"א-125  רושמים עליות, כמו גם מדד הביומד , הבלוטק והטכנולוגיה.

בולטות בעליות ישראל קנדה , טבע , חברה לישראל , כיל , ספאנטק , מג'יק , ארקו החזקות , טאואר  וסאמיט . בולטות בירידות אודיוקודס , קמטק , נטו אחזקות , אופקו הלת' , פריגו  ונפטא .

09:45

המסחר בבורסה בת"א נפתח במגמה חיובית, לאחר העליות שנרשמו בנעילת המסחר בבורסות ארה"ב בסוף השבוע. מדדי ת"א-35  ות"א-125  נפתחו בעליות.

מדד ת"א-ביומד  רושם עליות.

בולטות בעליות מניות טבע , המלט , אפקון החזקות , חברה לישראל , כיל , טאואר , סקופ  וספאנטק . בולטות בירידות גילת , קמטק , אודיוקודס , אפריקה נכסים  ופריגו .

8:20

חברת איי.די.או גרופ , העוסקת בנדל"ן מניב בגרמניה, מעדכנת הבוקר כי חברת הדירוג מודי'ס פרסמה ביום חמישי הודעה בדבר הורדת דירוג ל-ADO Properties ואיגרות החוב שלה מדירוג Baa2 ל-Baa3, ובהתאמה של ניירות הערך המסחריים של החברה מדירוג P-2 ל-P-3. 

כפי שפרסמנו ב"גלובס" ביום שישי, בית המשפט לערעורים בארה"ב דחה את בקשתה של חברת טבע לחדש את רישומם של ארבעה פטנטים על תרופת הקופקסון, הנפוצה ביותר לטיפול בטרשת נפוצה.

עליות שערי המניות בארה"ב ביום שישי סיכמו את השבוע הגרוע ביותר למניות בוול סטריט מאז מארס האחרון. מדד דאו ג'ונס  צנח בשבוע שעבר ב-4.2%, ובמקביל מדד S&P 500  איבד 4.1% ומדד הנאסד״ק  ירד 3.7%.

ביום שישי נפתחה בארה"ב עונת הדוחות הרבעוניים, עם דיווחי הבנקים ג׳י.פי.מורגן צ׳ייס, וול פארגו וסיטיגרופ. לדיווחי החברות על תוצאותיהן הכספיות ברבעון השלישי יהיה משקל משמעותי בתנודות שיירשמו בשוק המניות האמריקאי בשבועות הקרובים.

חברת כיל  מעדכנת כי בית המשפט העליון דחה בקשת ערעור שהוגשה נגד החברה בנושא גילוי ועיון במסמכים בקשר עם פרויקט המחשוב שלה, המכונה פרויקט "ההרמוניזציה". בסוף השבוע דיווחנו באתר "גלובס" כי החברה חתמה על כמה חוזים למכירת אשלג ללקוחות בסין

חברת וורטון פרופרטיז, העוסקת בנדל״ן מסחרי בניו-יורק, מעדכנת כי בוצע פדיון מוקדם של הלוואות שהיא רכשה בסך 100 מיליון דולר, כאשר עד למועד הפירעון קיבלה החברה ריבית בסך כ-7.3 מיליון דולר. 

בין החברות הישראליות הנסחרות בוול סטריט, טבע  תפתח את המסחר בתל-אביב הבוקר עם פער ארביטראז׳ חיובי של 3.2%, לאחר שביום שישי זינקה בארה"ב בכ-4.5%. מניית נבידאה , שזינקה ביום שישי בניו-יורק ב-9.6%, חוזרת למסחר בתל-אביב הבוקר עם פער ארביטראז׳ חיובי של 13.6%. רדהיל , שטיפסה ביום שישי בוול סטריט בכ-8%, חוזרת עם פער חיובי של כ-8.5%. מנגד, קבוצת דלק , שירדה בסוף השבוע בניו-יורק ביותר מ-9%, חוזרת לתל-אביב עם פער שלילי של 4.2%. מניית בריינסוויי , שעלתה בנאסד"ק 1.8%, חוזרת הבוקר עם פער שלילי של כ-9%.

06:30

המסחר בבורסה בת"א ייפתח היום (א'), יומו הראשון של שבוע המסחר, על רקע הנעילה החיובית בבורסות וול סטריט ביום ו'. מדדי הדאו ג'ונס , הנאסד"ק  וה-S&P 500  ננעלו בעליות, לאחר המפולת שחוו השווקים במהלך השבוע שעבר.

מדד הדאו איבד בשבוע שעבר כ-4% מערכו, ומדד הפחד (VIX) זינק במהלך השבוע כ-45%.

ביום ה' ננעל המסחר בבורסה בירידות, כשמדד ת"א-35  איבד למעלה מ-1%.

עוד כתבות

ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב / צילום: Sarah Silbiger, רויטרס

אירוע חריג: הפד חילץ את שוק הריפו ממצוקת נזילות חריפה

התערבות הפד מעוררת הדים במערכת הפיננסית בארה"ב, למרות שעפ"י הערכות אנליסטים, הגורמים למצוקה היו טכניים ולא כשל מערכתי

181 מנהלים אמריקאים חותמים "רווחים זה לא הכל" / צילום: רויטרס

מנכ"לים קשובים - לציבור או לאינטרסים שלהם?

מאז ההצהרה הדרמטית של מנכ"לי-העל בארה"ב בזכות קפיטליזם קשוב, רבים תוהים האם היא מייצגת שינוי עמדות בסיסי, או שבסך-הכול זהו טריק שיווקי ● מה יש בה, בהצהרה, שעוררה שדים מרבצם ודיון תקשורתי ורשתי כל-כך אינטנסיבי ואמוציונלי, ומדוע המשקיעים המוסדיים בארה"ב, ולא רק הם, יצאו נגדה? ● כתבה שנייה בסדרה

אמזון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

"לבחון את הסכם ההפצה של דואר ישראל עם אמזון בראי דיני התחרות"

לשכת המסחר נגד דואר ישראל: פנתה במכתב לרשות התחרות בבקשה לבחון את הסכם ההפצה עליו חתם הדואר עם ענקית המסחר המקוון ● דואר ישראל: "אין תגובה"

הצבעה בבחירות לכנסת ה-22 / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המערכה שאחרי סגירת הקלפיות: גניבת הבחירות שלא הייתה תעיב על תוצאות האמת

ספירת הקולות מתנהלת הפעם בצל האשמות על "גניבת הבחירות", אבל ניתוח העדויות שהוצגו לביסוס הטענה הזו לא מלמד על זיוף בהיקף נרחב ● אם אחרי ההצבעה תתחולל מלחמת גרסאות על תקלות וזיופים, ההכרעה עלולה להגיע לפתחו של בית המשפט העליון

ג’רום פאואל / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

פאוול צפוי להוריד את הריבית - אבל לאכזב את השוק

לקראת הודעת הריבית של הפד הערב, הציפיות בשוק הן להורדת ריבית נוספת של 0.25%, בהמשך להורדה בהודעה האחרונה בסוף יולי ● אבל יו"ר הפד, ג'רום פאוול, אינו צפוי לפזר הבטחות על קיצוצים נוספים בריבית השנה

קלפי בחירות /  צילום: איל יצהר

90.3% מהקולות נספרו: כחול לבן עם 32 מנדטים, הליכוד עם 31

תוצאות הבחירות אינן מאפשרות בשלב זה הכרעה בנוגע לזהות ראש הממשלה, שכן לאף אחד מן הצדדים אין מעל ל-61 ממליצים

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

איילת שקד: "אני מאמינה שמנו גבע צדק הפעם, אבל בואו נחכה לתוצאות האמת"

לפי מדגם ערוץ 12, יש לימינה 8 מנדטים, אך בערוצים האחרים צופים להם 6 או 7 מנדטים ● במפלגה בונים גם על ספירת קולות החיילים, אשר לרוב נוטים לעמדות ימין ועשויים לשפר את המצב של המפלגה

 

דוריה למפל במשדר הבחירות של חדשות כאן 11 / צילום:

יש מנצח אחד למדגמים של הלילה, ולא קוראים לו קמיל פוקס; ומי מהערוצים ניצח בגזרת הרייטינג?

לפי ספירת למעלה מ-90% מהקולות, התוצאה המדויקת ביותר של מדגמי הטלוויזיה שייכת למדגם של כאן 11 ולעדכון המדגם של חדשות 12 שנערך באזור 2 בלילה ● עדכון המדגם של קמיל פוקס, הסוקר המדויק של הבחירות האחרונות בחדשות 13, היה רחוק במיוחד ממה שמסתמן בתוצאות האמת

תורים בקלפיות בת"א / צילום: שני אשכנזי, גלובס

"כמעט ולא הצבעתי מרוב ייאוש. בסוף באתי לכאן כי הבת שלי הכריחה אותי"

התחבורה הציבורית לא ערוכה ליום הבוחר, עם תחנות אוטובוס עמוסות בתושבים שמבקשים להגיע ליעדם ● ובעוד שהקניונים מלאים, בתי הקפה דווקא מדווחים על פחות לקוחות מהבחירות באפריל ● אך נראה שהמקום הכי שומם בבחירות האלה הוא בכלל הקלפיות

בני גנץ נואם לאחר פרסום תוצאות המדגם / צילום: כדיה לוי, גלובס

גנץ: "שוחחתי עם ניצן ועמיר ואדבר גם עם ליברמן. החל מהלילה נפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה ככל שניתן"

בזה אחר זה עלו ארבעת ראשי כחול לבן לבמה לנאום לאחר פרסום מדגמי הבחירות ● "אנחנו למודי ניסיון, באנו להודות אך נמתין לתוצאות האמת", אמר אשכנזי ● לפיד: "נזדקק להרבה סבלנות כעת, תהליך ארוך, עדין ומורכב מאחורי דלתיים סגורות; לכן אני מבקש סבלנות וזמן"

מה אפשר לקנות ב-2.5 מיליון שקל / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-2.5 מיליון שקל במישור החוף הדרומי?

דירת 5 חדרים בראשון-לציון, 6 חדרים בגדרה, 5 חדרים בבת ים או בית בן 3 חדרים בחולון

שכונה חרדית, ירושלים / צילום: shutterstock

"יש מחנה שכל מה שיש לו זה שנאה לנתניהו. מה הם מציעים לעשות?"

ירושלים היא מאגר הקולות הגדול ביותר בישראל למפלגות הימין ולחרדים, 410 אלף בעלי זכות בחירה הצביעו היום ב-666 קלפיות ברחבי העיר ● נוריאל זריפי מבעלי בית הקפה דובשנית, שמפורסם בזכות קשריו עם משפחת נתניהו, בכל זאת מודאג לסיכויו של נתניהו

רה"מ בנימין נתניהו / צילום: Amir Cohen, רויטרס

נתניהו טען כי הרשות הפלסטינית קראה רשמית להצבעה נגדו. האם זה נכון?

ראש הממשלה טען היום כי הרשות הפלסטינית יצאה בהודעה רשמית לערבים בישראל לצאת להצביע נגדו ● אך לא נמצא כל הודעה רשמית מטעם הרשות

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

אחרי שבוע של תעמולה שיכורה, מסתמן שהציבור נתן לבנימין נתניהו גט כריתות

כאילו מדובר בבוקר שאחרי ליל שתייה כבדה, הציבור הישראלי חש כלפי המנהיג שלו את התופעות המוכרות של הנגאובר: כאבי ראש, עייפות וקושי בריכוז ● ב-3 לפנות בוקר, כשקולו סדוק וחרוך, צעק פעיל ליכוד לנתניהו: "תשתה משהו", ונתניהו השיב לו: "אני קיוויתי שנשתה יותר" ● עוד קצת שתייה בקמפיין מועד ב' ולאן היינו מגיעים ● דעה

קמפיינים של כחול לבן והליכוד על גשר / צילום: טל שניידר, גלובס

הפילוג המגזרי לא מגיע רק מקמפיינים פוליטיים, גם לנו בתקשורת יש אחריות אדירה

קל מאוד לנטוע שנאה - בלי שהקוראים שמים לב - דרך בחירת הכתבות, המיקום שלהן, בחירת המילים בכותרות, ההקשר המוצג בכתבה, התמונות שבהן או אפילו תמהיל הכתבות המתפרסמות ● אנחנו, בתקשורת הממסדית, יכולים לעצור את זה ● פרשנות

ניר שטרן / צילום: תמר מצפי

משלחת מקפריסין הגיעה לפגישות עם סלקום ומשרד התקשורת

המטרה לפגישה הייתה מציאת פתרון להפרעות שיוצרת סלקום למפעילים בקפריסין ● התובנה מהפגישות - לא יהיה מנוס מהסטת תדרים של סלקום לטובת תדרים מתאימים עפ"י האסדרה הבינלאומית

בנימין נתניהו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

נתניהו: "בימים הקרובים ניכנס למו"מ כדי להקים ממשלה ציונית חזקה ולמנוע ממשלה אנטי ציונית מסוכנת"

כך אמר הערב רה"מ בנאומו לאחר פרסום מדגמי הבחירות ● "אנחנו עדיין מחכים לתוצאות האמת, אבל דבר אחד ברור - מדינת ישראל נמצאת בנקודת זמן היסטורית" ● "שוחחתי הערב עם שותפות הליכוד במחנה הימין, וכולם הביעו התחייבות חד-משמעית להליכה משותפת למען המטרות שהצבנו"

באר יעקב / צילום: איל יצהר, גלובס

שיכון ובינוי ונתנאל גרופ יקבלו החזר של מיליוני שקלים על היטל השבחה שנגבה מהן שלא כדין

עיריית באר יעקב והוועדה המקומית לתכנון ובנייה מצפה אפק חויבו להשיב לחברות מיליוני שקלים בגין תשלומי היטל השבחה שנגבו מהן על מגרשים שבהם הן מוגדרות "ברות רשות" ולא חוכרות

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה רוצה לייבא במסלול המהיר גם קרנות ריט זרות

מבקשת להחיל מסלול שירחיב את ההקלות שיש לחברות הדואליות גם לקרנות בתחום זה מחו"ל

מנכ״ל אינוביד צביקה נטר / צילום: אינוביד

אינוביד הישראלית רכשה את הרולנס תמורת 30 מיליון דולר

אינוביד הוקמה ב-2007 על ידי צביקה נטר, טל חלוזין וצחי זגדון, ומעסיקה למעלה מ-200 עובדים בעולם ● הרולנס פיתחה פלטפורמה המתמקדת בהעברת תוכן מותאם אישית לפרסומות ומרבית התאגידים הגדולים ביותר בדרום אמריקה הם לקוחותיה, בהם קוקה קולה, רנו ורשת הקניות מרקאדו ליברה