מסטארט-אפים להון סיכון: היזם הסדרתי גידי ברק מצטרף לבנצ'מרק

ברק ממייסדי DSPC שנמכרה לאינטל ב-1.6 מיליארד דולר והיה מצוות המייסדים של באטרפליי ומודם-ארט

היזם הסדרתי גידי ברק עומד להצטרף כוונצ'ר פרטנר (Venture Partner) לקרן ההון סיכון בנצ'מרק, כך נודע ל"גלובס". ברק יצטרף אל השותפים-מנהלים בקרן, מארק קרמר, ערד נווה, נחמן שלף ומייקל אייזנברג, יעבוד עם חברות הפורטפוליו של בנצ'מרק וילווה גיוסים של חברות חדשות.

ברק, בן 49, היה בין מייסדי DSPC שנולדה כחטיבה של DSPG ונמכרה לאינטל תמורת 1.6 מיליארד דולר במזומן, הוא גם מכר את באטרפליי לטקסס אינסטרומנטס תמורת 50 מיליון דולר, היה המשקיע הראשון וחבר בדירקטוריון של מודם-ארט שגייסה כ-27 מיליון דולר ונמכרה לאחרונה לאגיר תמורת 145 מיליון דולר, והיה בין המייסדים של אנוורה שנמכרה אשתקד לאינטל תמורת 40 מיליון דולר (ולא השאירה רווח למשקיעים). כיום הוא משמש כיו"ר הסטארט-אפ IXI ויושב בדירקטוריון מטאלינק (סימול: MTLK).

בנצ'מרק, נציין, סיימה במאי האחרון את גיוסה של הקרן השנייה המיועדת להשקעות בישראל, בהיקף כ-250 מיליון דולר. קרן בנצ'מרק ישראל הראשונה, בהיקף של 240 מיליון דולר, גויסה בשנת 2001 ובין ההשקעות שבוצעו ממנה ניתן למנות את אופלס שנמכרה לאינטל ב-100 מיליון דולר ואת סיליקוונט שנמכרה לברודקום תמורת 83 מיליון דולר. בנצ'מרק ישראל גם השקיעה בפינג'אן, סקייבוקס, אטריקה, קלאסטרס, בלו-סקיוריטי ועוד.

בנצ'מרק קפיטל, שהוקמה ב-1995, מנהלת השקעות בהיקף העולה על 2.5 מיליארד דולר ונחשבת לאחת הקרנות המובילות את תעשיית הון הסיכון האמריקנית. ברשימת החברות שבהן השקיעה עד היום מופיעות eBay, ג'וניפר נטוורקס, רד-האט ואחרות.

צרו איתנו קשר *5988