רכישת ריבוק על ידי אדידס הביאה את החברה להפסדים ברבעון הרביעי

מכירות אדידס צמחו ברבעון הרביעי ב-27.2% ל-1.5 מיליארד אירו כאשר היא נהנית מביקוש גובר למוצרי כדורגל בעקבות המונדיאל המתקרב

חברת מוצרי הספורט הגרמנית, אדידס, דיווחה במפתיע על הפסדים ברבעון הרביעי וזאת בשל ההשתלטות על ריבוק. ענקית מוצרי הספורט צופה גידול חד ברווח עם בוא המונדיאל בקיץ הקרוב, בגרמניה.

החברה דיווחה על הפסד נקי של 4 מיליון אירו (4.8 מיליון דולר) ברבעון הרביעי לאחר רווח של 20 מיליון אירו ברבעון המקביל שנה שעברה. אנליסטים חזו רווח של 3 מיליון אירו.

אדידס רכשה את ריבוק תמורת 3.8 מיליארד דולר על מנת להתחרות בנייקי העולמית המובילה, אך שפל במכירות "ריבוק" הביאו להפסד האמור.

"כל מאמצינו עכשיו יתמקדו לחדש את המותג ריבוק", כך אמר מנכ"ל הרברט היינר עם שחרור הדו"חות. אדידס החליטה למתג מחדש את מוצרי "ריבוק" שנרכשה על-ידה לפני מספר חודשים והושלמה בינואר.

בשלוש השנים האחרונות עברה "ריבוק" שינוי תדמיתי מחברה המתמחה באופנת ומוצרי ספורט לחברה הפונה לקהל רחב יותר בסגנון "אופנת-הרחוב". הבעלים החדש של המותג, חברת אדידס-סולומון הגרמנית, עומדת ככל הנראה להפוך את המגמה הזאת על פניה.

מכירות אדידס צמחו ברבעון הרביעי ב-27.2% ל-1.5 מיליארד אירו כאשר היא נהנית מביקוש גובר למוצרי כדורגל בעקבות המונדיאל המתקרב. הכנסות אלו עוקפות את התחזית הממוצעת של האנליסטים אשר חזו הכנסות בגובה של 1.3 מיליארד אירו.

לשנת 2006 צופה החברה גידול דו ספרתי ברווח וגידול ניכר בהכנסות. החברה סומכת על הביקוש שיתקבל בעקבות המונדיאל שיתרחש בגרמניה.

לדעת אנליסטים ביצועי אדידס נראים טוב אך ריבוק מאכזבת, כמו כן ישנו חשש שרכישת ריבוק "קצת גדולה" על אדידס. לאדידס וריבוק מחכה משימה לא פשוטה: לא זו בלבד שהשוק הצפון-אמריקני נשלט בידי "נייקי" אלא שבשנת 2005 היה הגידול במכירות בכלל השוק זניח: 2.8% בלבד.

למרות זאת מאמין היינר כי ניתן להשיג גידול במכירות: "שילוב נכון של טכנולוגיה וחדשנות-יצירתית יגרום לצרכנים להוציא יותר על מוצרים חדשים בתחום".

בסיכום שנת 2005 החברה רושמת בשורה התחתונה רווח נקי של 383 מיליון אירו, צמיחה של 22%. בכך החברה מפספסת את תחזיות האנליסטים אשר חזו רווח של 392 מיליון אירו אך עומדת בתחזית הנהלה אשר שמה לה למטרה גידול של 20% ברווח.

המכירות בכל השנה צמחו לרמה של 6.636 מיליארד אירו והן מביסות את התחזית הממוצעת אשר צפתה מכירות של 6.410 מיליארד אירו.

צרו איתנו קשר *5988