אלרן תשתיות תמכור אחזקותיה במתקן התפלת המים באשקלון תמורת כ-93 מיליון שקל

תמכור את אחזקותיה לבעלת מניות אחרת בחברות - Veolia * תרשום רווח של כ-20 מיליון שקל * חלקה של אלרן השקעות, החברה האם, ברווח - כ-9 מיליון שקל

חברת אלרן השקעות הודיעה היום כי חברה בת שלה (45.4%), אלרן תשתיות, חתמה על הסכם למכירת אחזקות בחברת ההתפלה וי איי די (ויד) ובחברת התפעול של המתקן, אדום, לחברת Veolia, אחת מבעלי המניות ב-ויד ובאדום, תמורת כ-93 מיליון שקל.

השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של מספר תנאים מתלים. אלרן תשתיות צפויה לרשום רווח (לפני מס) של כ-20 מיליון שקל. חלקה של אלרן השקעות ברווח (לפני מס) הוא כ-9 מיליון שקל.

אלרן מסרה כי מתקן התפלת המים באשקלון, המתקן הגדול והמתקדם מסוגו בעולם והראשון מסוגו בישראל, הוקם בהשקעה של יותר ממיליארד שקל על ידי חברת ויד, הנמצאת בבעלות של חברת אלרן תשתיות, ויוליה והנדסת התפלה. המתקן החל להתפיל מים בסוף שנת 2005 ומאז מספק מים לרשת הארצית.

ויד היא חברה פרטית שהתקשרה עם מדינת ישראל למימון, לתכנון, להקמה, להפעלה, לתחזוקה והעברה של מתקן להתפלת מי ים באשקלון. אלרן תשתיות מחזיקה כ-23% מההון המונפק וכ- 25% מזכויות ההצבעה ב-ויד. אדום היא חברה פרטית עמה התקשרה ויד בהסכם להפעלה ותחזוקה של מתקן ההתפלה, ואלרן תשתיות מחזיקה ב-10% מהון המניות הרגילות שלה.

צרו איתנו קשר *5988