מליאת הכנסת אישרה את חוק ברית הזוגיות לחסרי דת

מפלגת ישראל ביתנו: מדובר בהישג היסטורי ■ המפלגות החרדיות לא תמכו ולא התנגדו ■ החוק מבקש לאפשר לכ-300 אלף חסרי דת שאינם יכולים להינשא, להקים משפחה עם בן זוג חסר דת אחר כמו בנישואין

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שנייה ושלישית את הנוסח המצומצם של חוק ברית הזוגיות לחסרי דת. הצעת חוק ברית הזוגיות לחסרי דת, שגיבש משרד המשפטים כחלק מההסכם הקואליציוני עם ישראל ביתנו, מבקשת לאפשר לכ-300 אלף חסרי דת בני 18 ומעלה, שאינם יכולים להינשא, להקים משפחה עם בן זוג חסר דת אחר במסגרת דומה לנישואין.

חברי מפלגת ישראל ביתנו, שיזמו את המהלך, הביעו סיפוק מההצבעה וציינו שמדובר בהישג היסטורי. על פי החוק, זוגות שאינם יהודים יוכלו לחתום על הסכם ברית זוגיות ולאמת אותו בפני רשם זוגיות. ההסכם ייתן תוקף מחייב של ברית זוגיות ויקנה לבני הזוג מעמד רשמי. חברי סיעות ש"ס ויהדות התורה שהתנגדו להצעת החוק, לא השתתפו בהצבעה ובכך אפשרו את אישורו. הצעת החוק אושרה ברוב של 56 חברי כנסת, מול ארבעה. גם חברי סיעת קדימה תמכו בהצעה.

באופוזיציה לא חסכו ביקורת מראש הממשלה בנימין נתניהו על האופן שבו עבר החוק. "נתניהו מאבד שליטה גם על הקואליציה. היעדרותם ההפגנתית והמתריסה של חברי ש"ס ויהדות התורה מהמליאה והפרתה לראשונה של המשמעת הקואליציונית, חשפה את הסדקים וחילוקי הדעות הקשים בקואליציית ההישרדות של נתניהו, ומהווה סממן נוסף לאיבוד השליטה מצדו על חברי ממשלתו", האשימו במפלגת קדימה. "כך נראית קואליציה ללא דרך, ללא מכנה משותף ועם ראש ממשלה שלא יודע מה הוא רוצה".

צרו איתנו קשר *5988