כמעט אסון נוסף: שני מסוקי צה"ל ביצעו נחיתת חירום ברומניה

משרד ההגנה הרומני מדווח הבוקר על נחיתת חירום שביצעו 2 מסוקי צה"ל במדינה, שבוע בלבד לאחר התרסקות מסוק היסעור הקטלנית ■ בנחיתת החירום, לפי הדיווח, לא היו נפגעים ■ צה"ל טרם הגיב לדיווח

שבוע לאחר התרסקות מסוק היסעור ברומניה - תקלה נוספת? משרד ההגנה הרומני מדווח הבוקר (ג') על שני מסוקי צה"ל שביצעו נחיתת חירום במדינה, במסגרת אימון "בלו-סקיי", אותו אימון משותף לחיל האוויר הישראלי והרומני. באירוע לא היו נפגעים.

בצה"ל טרם הגיבו לדיווח.

אסון המסוק בשבוע שעבר: 6 אנשי חיל האוויר נהרגו

רק בשבוע שעבר כאמור, אירע ברומניה האסון הכבד בו התרסק מסוק צה"ל בלב הרי הקרפטים במרכז המדינה. 6 אנשי צה"ל נהרגו. מפרטי חקירת התאונה הטרגית עולה כי ברשת הקשר בין שני המסוקים נאמר כי "יש ענן מסוכן שצריך להתרחק ממנו". בזמן שהמסוק ניסה להימנע מכניסה לענן, הוא התרסק על צלע ההר.

חילוץ הגופות ושברי המסוק נמשך זמן רב, בגלל מזג האוויר ותנאי השטח במקום. "התנאים היו מאוד קשים, היה גשם, שיפועים מאוד חדים ובמספר מקומות, הכלב בזכות התכונות הייחודיות שלו - הצליח להגיע לנקודה", שחזרו אנשי יחידת "עוקץ" - יחידת הכלבנים של צה"ל.

בצה"ל מקווים כי פענוח "הקופסה השחורה" של המסוק, שנמצאה באזור התרסקות המסוק, תוכל לשפוך אור על מה שאירע בכלי הטיס בשניות שקדמו להתרסקות בה נהרגו ששת אנשי חיל האוויר. צילומי הקופסה השחורה הועברו כבר לישראל, ובימים הקרובים ינתחו אנשי חיל האוויר את המידע הטמון בה ולהבין לעומק מה בדיוק גרם להתרסקות הקטלנית.

מהתחקיר הראשוני עולה כי מדובר בטעות אנוש בעקבות מזג האוויר הקשה ולא בתקלה טכנית במסוק. עם זאת, התאונה החמורה לא צפויה להשפיע על המשך פעילות חיל האוויר.

צרו איתנו קשר *5988