ישראל הודיעה: שולחים סיוע לשיקום ההריסות בניו-זילנד

מניין ההרוגים בעקבות רעש האדמה הקשה שפקד את העיר כרייסטצ'רץ' עלה ל-46 בני אדם ■ בסיוע הראשוני יישלחו מבנים ניידים, אמצעי סניטציה ואמצעי טיהור מים

נרתמים למאמץ: לשכת ראש הממשלה הודיעה אמש (מוצ"ש) כי ממשלת ניו-זילנד פנתה לישראל בבקשה לסייע לה בשיקום ההריסות באזור רעש האדמה שפקד השבוע את העיר כרייסטצ'רץ'.

במסגרת הסיוע שתעביר ישראל לניו-זילנד, יישלחו מבנים ניידים, אמצעי סניטציה ואמצעי טיהור מים. באותו יום בו אירעה רעידת האדמה הקשה, שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם עמיתו מניו זילנד, ג'ון קי והציע סיוע ישראלי לאי מוכה האסון. שיחת טלפון התקיימה גם בין שרי החוץ של שתי המדינות.

בינתיים, ממשיך לטפס מניין ההרוגים מרעש האדמה. גורמים רשמיים במדינה סיפרו כי מספר ההרוגים עומד על 146 בני אדם. בנוסף להרוגים ישנם עדיין כ-200 בני אדם שמוגדרים נעדרים.

למרות שעברו חמישה ימים מאז רעש האדמה, כוחות החילוץ המקומיים והזרים עדיין לא מאבדים תקווה - וממשיכים לחפש ניצולים חיים. "היינו גם בהאיטי, ושם מצאנו אנשים שחולצו בחיים גם לאחר שבוע", אמרו במשלחת החילוץ הבריטית. "רק היום מצאנו אדם שהצליח לעדכן אותנו על מיקומו באמצעות אולר שוויצרי שבצבץ מבין ההריסות", סיפרו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988