החשש התאמת: ניצחון סוחף לגוש האיסלאמי במצרים

למעלה משני שליש מהנציגים בפרלמנט בקהיר הם אנשי המפלגות האיסלאמיות ■ כך עולה מתוצאות האמת של הבחירות ■ "האחים המוסלמים" זכו ב-38% מהקולות ומפלגת "אל-נור" הסלפית הקיצונית ב-27%.

החשש התאמת: מספירת התוצאות הסופית לבחירות לפרלמנט, עולה כי תנועת "האחים המוסלמים" זכתה ב-38 אחוזים מהקולות. נציגים אסלאמיים מזרמים שונים זכו בלמעלה משני שליש מהמושבים בבית - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

ועדת הבחירות המרכזית במצרים פירסמה בצהריים את התוצאות הסופיות של הבחירות שנערכו בשלושה שלבים בחודשים האחרונים. בהתאם לתחזיות, זכה הגוש האיסלאמי בניצחון סוחף.

"האחים המוסלמים", התנועה המתונה יחסית בקרב הגוש, זכתה במקום הראשון עם 38 אחוזים מהנציגים בפרלמנט. מפלגת הסלפים הקיצוניים "אל-נור" זכתה במקום השני, עם 29 אחוזים מהנציגים בפרלמנט.

המפלגה החילונית "אל-ופד" ו"הקואליציה המצרית" זכו במקומות השלישי והרביעי בהתאמה. משמעות התוצאות: המפלגות האסלאמיות זכו לגוש חוסם עם רוב גדול - 67 אחוזים מהנציגים בפרלמנט יהיו איסלאמיסטים.

אופן בחירת הנציגים לפרלמנט המצרי סבוך למדי. מתוך 498 הנציגים בבית התחתון של הפרלמנט, שני שלישים נבחרים באמצעות רשימות המפלגות שהתמודדו בבחירות. השליש הנותר מורכב ממועמדים עצמאיים. הדיון הראשון של "אסיפת העם", או הבית התחתון בפרלמנט, יתקיים ביום שני הקרוב. ברגע שיסוכמו גם התוצאות הסופיות לבחירות בבית העליון, שני הבתים יבחרו יחד פאנל הכולל 100 נציגים, שינסחו את החוקה החדשה במדינה.

"האחים" נגד הצבא: כולם חייבים לתת דין וחשבון

עוד לפני היוודע התוצאות הסופיות, אותתו "האחים המוסלמים" על כוונתם להתעמת עם הצבא כשהממשל יהפוך למשטר אזרחי. יו"ר התנועה, מוחמד באדי, אמר אתמול כי הפרלמנט החדש יבחן את תקציב הביטחון ויראה בצבא את האחראי לטעויות במהלך הממשל הזמני.

"אנחנו מכבדים ומעריכים את הצבא, אבל המועצה הצבאית העליונה חייבת להיות אחראית לטעויות שלה", אמר באדי. "כולם חייבים לתת דין וחשבון".

צרו איתנו קשר *5988