הנקראות ביותר

זוג לסביות מוסלמיות בקנדה: אם נגורש לישראל - נירצח

אימאן ומאג'דה הגיעו ב-2007 בטיסה מתל אביב לטורונטו, ומאז חיות בעיר הקנדית ■ מספר בקשות שלהן להיות מוכרות כפליטות, עקב איומים על חייהן מצד משפחותיהן, נדחו

זוג לסביות מוסלמיות בעלות אזרחות ישראלית, שהיגרו לקנדה בשנת 2007, טוענות כעת בפני בית המשפט בקנדה שאם יגורשו בחזרה לישראל - חייהן עומדים בסכנה ממשית.

השתיים, אימאן ומאג'דה, תושבות טורונטו, הגיעו לקנדה בטיסה מתל אביב. הן ניסו לקבל אשרת פליט במדינה, אך הבקשות נדחו. כעת הן עותרות בעניין לבית המשפט הפדרלי העליון בקנדה. כך מדווחים כלי התקשורת המקומיים.

השופט רוג'ר יוז העניק בתחילת החודש לזוג שימוע נוסף על ידי ועדת ההגירה והפליטים של בית המשפט, על בסיס ראיות שהציגה מאג'דה ולפיהן בן דודה הודה ב"רצח על רקע כבוד המשפחה" של אחותו בת ה-12.

בנות הזוג כתבו במכתב לבית המשפט כי יירצחו בישראל על ידי בני משפחותיהם, מפני שהן חיות במערכת יחסים לסבית-מוסלמית. "אנחנו מקיימות מערכת יחסים חד מינית, שאסורה בבתינו", כתבו.

"ביישנו את משפחותינו בכך שברחנו כדי לנסות ולהתחיל חיים חדשים ביחד", המשיכו. "כנשים מוסלמיות, אין לנו כל זכות במשפחתנו. העובדה שאנחנו לסביות לא עוזרת". במכתב נטען כי סבה של מאג'דה הוא שייח' מוסלמי ש"איים שוב ושוב להרוג אותה".

"נישואים חד מיניים אינם מותרים או מקובלים בכל המדינות הערביות", כתבו בנות הזוג. "יש סיפורים על רציחות-כבוד ואנחנו הקורבנות של זה". "אחיה של מוסא איים להרוג אותה אם היא לא תעזוב את מערכת היחסים ותינשא לגבר", נטען בבית המשפט. "יש מספר תלונות במשטרה בנושא הזה". בינתיים עוד לא נקבע מועד לשימוע החדש.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות