מחיר הדלק עולה? באיטליה מצאו פיתרון "חדש" - חמורים

עליית מחירי הדלק לא מעסיקה רק את הצרכנים הישראלים - גם באיטליה המחיר לליטר בנזין שובר שיאים ■ בעקבות זאת, קבוצה של מגדלי חמורים מקדמת שיתוף פעולה עם נהגי המוניות ויחדיו הם מצאו שירות ישן-חדש: מונית על ארבע או "חמור-טקסי"

מה עושים כשמחירי הבנזין לא מפסיקים לעלות? בחבל אמיליה באיטליה מצאו פיתרון: חוזרים למקורות הישנים והזולים, שהם גם ידידותיים יותר לסביבה.

כבר חודש שלם שמפעילי מוניות בצפון איטליה משאירים את כלי הרכב בחניה ויוצאים להעביר סחורות ונוסעים ברחבי חבל הארץ הצפוני - באמצעות חמורים.

"אני מגיעה למרכז העיר לעשות קניות בקלות", סיפרה אליסיה מראצ'י, משתמשת קבועה ביוזמה החדשה, שזכתה לכינוי המתבקש 'חמור-טקסי'. "מוניות החמורים זה רעיון נהדר, הם עוזרים לי להביא את הקניות הביתה, בלי פקקים ובלי זיהום".

מדובר ביוזמה משותפת של ארגון מגדלי החמורים ונהגי המוניות בעיר, שזוכה להצלחה לא מבוטלת וגם לפרסום עולמי בעקבות הבעיה המשותפת לרבות ממדינות העולם.

אחד ממפעילי החמורים, בחור בשם מרקו מונטארי, מסביר כי בעזרת החמור הוא מצליח להגיע מהר יותר לכל מקום מאשר ברכב. "אני בטוח שהמנהג יגיע לכל רחבי איטליה", הוא אומר.

צרו איתנו קשר *5988