נתניהו יביא מחר את דוח פלסנר לאישור סיעת הליכוד

שעות לפני עצרת המחאה הקוראת לשוויון בנטל הגיוס, הודיע נתניהו כי סיעת הליכוד תדון מחר במסקנות דוח ועדת פלסנר ■ אם תהיה הסכמה, יפגש נתניהו עם מופז כדי לדון בהקמת צוות לגיבוש הצעת חוק

ניסיון נוסף של ראש הממשלה להציל את השותפות עם קדימה: נתניהו הודיע כי ייכנס מחר בבוקר את סיעת הליכוד, כדי לדון במסקנות דוח ועדת פלסנר לקידום שוויון בנטל. ההודעה של נתניהו מגיעה מספר ימים לאחר שהורה על פירוק הוועדה.

על פי ההודעה, במידה שתהיה הסכמה בסיעה על עקרונות הדוח, ייפגש לאחר מכן ראש הממשלה עם שאול מופז כדי לדון בהקמת הצוות שינסח במהלך השבוע את הצעת החוק להגברת השוויון בנטל.

בעקבות ההתפתחויות פרסם שר הביטחון אהוד ברק כי הוא "מברך על גילוי האחריות ועל ההתקדמות במגעים בין ראש הממשלה לשאול מופז". לדברי ברק, הוא רואה בחוק החדש פתח לשינוי היסטורי בחברה הישראלית, לחיזוק אחדות העם ולשוויון בנטל. "יש למצות את כל הסיכויים להעביר את החוק במועד שנקבע, תוך התחשבות באילוצי צה"ל ובהתאמות המתבקשות. הנושא העיקרי הוא הסדרת שירות החרדים בצה"ל, בשירות אזרחי ולגבי המתמידים - המשך הלימודים בישיבות", הדגיש.

הערב צפויה להתקיים בתל אביב "עצרת הפראריירים", הקוראת לשוויון בנטל הגיוס, בה אמור להשתתף מופז. צעדת המחאה תצא מ"מאהל הפראיירים" שבפינת הרחובות ארלוזרוב ונמיר בשעה 20:30. בתיאום עם המשטרה, יעשו המפגינים את דרכם לכיוון רחבת מוזיאון ת"א ברחוב שאול המלך - שם תיערך העצרת בסביבות השעה 20:45. הרחובות בהם תעבור הצעדה צפויים להיחסם.

"הגיע הזמן לחקיקת חוק אמיתי"

רק אתמול דווח כי ראש הממשלה חזר בו מעמדתו, והחליט שלא לקבל את מתווה ועדת פלסנר ואת עקרון הסנקציות האישיות לכל מי שישתמט משירות צבאי.

בתגובה הבהיר מופז כי "לא יהיו ועדות נוספות". בהודעה מטעם קדימה נכתב כי "עקרונות ועדת פלסנר הן המסקנות היחידות ורק על בסיסן ניתן להתקדם. לאחר יממה של משא ומתן התברר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מוכן לאמץ באופן פומבי את המלצות ועדת פלסנר אלא מתכוון להקים עוד ועדה. הגיע הזמן לחקיקת חוק אמיתי לשוויון בנטל".

אתמול פרסמה לשכתו של נתניהו הודעה שממנה הסתמן כי בכוונתו למנות צוות, בהשתתפות השרים משה (בוגי) יעלון ויוסי פלד ויחד עם נציגים מקדימה שעליו תוטל המשימה לגבש עד ליום רביעי הקרוב הצעת חוק שתתבסס על מסקנות ועדת פלסנר. אישיות נוספת ששמה הוזכר כחלק מהקבוצה היא היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור.

צרו איתנו קשר *5988