השר אלי ישי: "המטרה: להחזיר את עזה לימי הביניים"

(עדכון) סגן ראש הממשלה אמר כי יש להרוס את תשתיות המים, החשמל והתקשורת ■ גם שר החוץ אביגדור ליברמן אמר היום כי ברגע שמחליטים על פעולה קרקעית, צריך ללכת עד הסוף

בין הקולות הנשמעים בדיוני השרים בנוגע להמשך מבצע "עמוד ענן", נשמעת הערב גם התבטאותו יוצאת הדופן של שר הפנים אלי ישי. "מטרת המבצע היא להחזיר את עזה לימי הביניים", הוא אומר הערב.

לדברי סגן ראש הממשלה וחבר התשיעייה יש להרוס את תשתיות המים, החשמל, הכבישים, התחבורה והתקשורת בעזה. "רק אז תשקוט הארץ 40 שנה", הוא מסביר. ישי, מודע לכך שייתכן בהחלט כי דבריו החריפים לא יעברו ללא תגובות, מציין כי הוא לא מפחד מביקורת. "אחרי שהתל אביבים כמעט חטפו התל אביבים לא יבקרו", משוכנע השר.

מוקדם יותר היום הבהיר שר החוץ אביגדור ליברמן באירוע "שבתרבות" בקריית מוצקין כי אם יחליט הדרג המדיני לצאת לפעולה קרקעית ברצועת עזה, ישראל צריכה לפעול עד להשגת המטרה. "כשאתה נכנס לפעילות קרקעית אי אפשר לעצור באמצע", הבהיר שר החוץ. "צריך ללכת עד הסוף יהיה אשר יהיה, אם אתה לא מסוגל ללכת עד הסוף - אל תתחיל".

ליברמן הסביר את דבריו באמצעות ציטוט מהמערבון הקולנועי "הטוב, הרע ומכוער" בכיכובו של קלינט איסטווד. "if you want to shoot - shoot, don't talk", אמר ליברמן לקול תשואות הקהל הרב בקריית מוצקין.

שר החוץ העביר ביקורת חריפה על תוצאות הפעולה הקרקעית במבצע עופרת יצוקה שלדבריו לא השיגה את המטרה. "לא הלכנו עד הסוף, שילמנו את כל המחירים בביקורת הבינלאומית ובדעת הקהל ולא השגנו את ההרתעה ואת השקט הממושך", הדגיש ליברמן.

"אין פה אמצע אם אתה מחליט תלך עד הסוף", אמר השר, "זה צריך להיות הלקח המרכזי מהמבצעים האחרים. אני מקווה שלמדנו את הלקח".

צרו איתנו קשר *5988