ההרוג במרתון ת"א: איש קבע מיחידת "עוקץ", אב לתינוק

(עדכון) - משפחתו של מיכאל מיכאלוביץ' (29), איש הקבע מיחידת עוקץ שמת הבוקר ממכת חום במרתון ת"א, לא מעכלת את הבשורה המרה ■ "הוא התאמן על בסיס קבוע", סיפר חברו הקרוב

"אף אחד לא מאמין ולא מעכל. זה מפתיע מאוד אם זה קרה בעקבות משהו שקשור לכושר גופני" - כך אומר לחדשות 2 באינטרנט דור רטס (28), חבר קרוב של מיכאל מיכאלוביץ' (29), איש הקבע מיחידת עוקץ שמת הבוקר במקצה המרתון של תל-אביב כתוצאה ממכת חום.

מיכאלוביץ', נשוי ואב לתינוק בן 3 חודשים, היה אמור לקבל היום את המפתחות לדירה החדשה שלו בקריית גת. "הוא התאמן על בסיס קבוע לא למרתונים, אבל הוא רץ כמה פעמים בשבוע". הוא ציין כי הוא סיפר לחברים שלו שהוא הולך להשתתף במרוץ והתאמן לקראת הריצה.

"אין מילים לתאר אותו, הוא הכי טוב ומקסים שניתן לתאר, איש חברותי, בעל המון ערכים, המשפחה מקסימה". הוא סיפר כי הוא היה עושה ריצות של יותר מ-10 ק"מ פעמים שלוש בשבוע. בבית המשפחה ביישוב טנא בדרום הר חברון נפל אבל כבד עם הישמע הבשורה המרה. "אף אחד לא מאמין ולא מעכל", סיפר דור, שעשה את דרכו לבית אשתו האבלה.

משרד הבריאות: התרענו לבטל המרוץ, בעירייה התעקשו

גורם במשרד הבריאות שהיה מעורב בשיחות שקדמו להחלטה לקיים את כל המקצים, פרט למקצה המרתון כרגיל, אומר כי הפנייה של גורמי משרד הבריאות, הספורט וגורמים רפואיים באיכילוב הייתה לבטל את המרתון. עם זאת, במסמך שנשלח אתמול מהמשנה למנכ"ל המשרד למנכ"ל העירייה לא עולה המלצה כזאת. כתוצאה מהחום, אדם אחד מת ממכת חום ועוד 12 נפגעו קשה מאוד ונאבקים על חייהם.

"עיריית תל-אביב קיבלה החלטה לבטל את המרתון ולהערכתנו, החלטה זו מנעה היקף נפגעים גדול יותר", אמר גורם במשרד הבריאות. בעקבות האירוע, מנכ"ל משרד הבריאות הורה על הקמת צוות מקצועי בשיתוף משרד הספורט לקביעת אמות מידה ותנאים לקיום אירועים ביחס לתנאי מזג אוויר.

"בעיריית תל-אביב ניסו למצוא פתרונות כך שהמרוץ יתקיים בכל מקרה וקיבלו את ההמלצה לסיים את הריצה עד 08:30 בבוקר. הפיזיולוגים אשר התריעו מקיום המרוץ אמרו ביום שלישי האחרון כי על-פי התחזיות הנוכחיות הפסקת הריצה בשעה זו אמורה להספיק. עם זאת, התחזית הוחמרה בימים שעברו", הוסיף גורם שהיה מעורב בדיונים שקדמו למרתון.

צרו איתנו קשר *5988