בעקבות התבטאות הרב עובדיה: נערים תקפו את הרב סתיו

התנכלות המגזר החרדי לרב הדתי-לאומי דוד סתיו, לא מסתכמת רק בדברים הקשים שאמר עליו שלשום הרב עובדיה יוסף ■ אורחים בחתונה בה נכח אמש הרב סתיו, סיפרו כי נערים חרדים דחפו את הרב, שמו לו רגליים ואף קיללו אותו

אחרי שבדרשתו השבועית בשבת האחרונה, תקף הרב עובדיה יוסף את מועמדותו של הרב דוד סתיו לרבנות הראשית - העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח שהרב הליברלי ספג קללות ודחיפות מצד מאמיני ש"ס, בחתונה בה נכח אמש.

חוגגים שהשתתפו בחתונת בתו של רב הכותל בבני ברק סיפרו כי עם הגיעו לחתונה החלו נערים לדחוף את הרב, ואף שמו לו רגליים בשעה שרקד. בנוסף, כשניגש הרב הדתי-לאומי לרקוד, ח"כ אריאל אטיאס התרחק ממנו בהפגנתיות.

כשהרב סתיו, מועמד הבית היהודי לרבנות הראשית, ביקש לעזוב את החגיגה בשל ההתנכלויות להן זכה מצד נערים חרדים, החלו חלק עשרות מהאורחים לצעוק לעברו נאצות כמו "רשע" ו"שיקוץ".

הרבנית אביבה סתיו הגיבה אתמול בריאיון לחדשות 2 על דבריו של הרב עובדיה יוסף, וסיפרה על תחושותיה במהלך סערת הימים האחרונים: "זה לא נעים ללכת לישון ולקום בבוקר ולשמוע שבעלי הוא רשע. הייתי מאוד שמחה לשבת עם הרב עובדיה ולספר לו עוד ועוד על בעלי".

הרב עובדיה: "אין בו יראת שמיים כלל"

הרבנית סתיו המשיכה ואמרה: "הייתי רוצה שיראה כמה בעלי הוא אדם שכל מה שמוביל אותו בחיים זו באמת באמת אהבה גדולה לתורת ישראל ולעם ישראל ולצורך לקרב את התורה לעם ואת העם לתורה, ובזה הוא עסוק מהיום שאני מכירה אותו. זה מה שהוא אמר לי כשהתחתנו - זה מה שהוא".

בדרשתו השבועית במוצאי שבת אמר מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף כי "כל המעמיד דיין שאינו הגון - אדם שהוא לא ראוי, ואני יודע כמה עובדות, כמה ידיעות, שאין בו יראת שמים בכלל. 'היזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות', ואיך אני אחריש כבלע את הקודש?".

הרב עובדיה הוסיף ואמר כי רצונם של השרים לפיד ובנט בבחירתו של הרב סתיו נובע מאינטרס מובהק הנוגע לרפורמות בגיוס אותן הם מבקשים להוביל. "לפיד ובנט, כמה הם שונאי תורה, רוצים לבטל את בני הישיבות מהתורה שלהם ולגייס אותם לצבא", ניתח הרב. "פתאום הם צועקים 'רוצים את הרב סתיו', אותו הם אוהבים? אם הוא היה תלמיד חכם באמת היו שונאים אותו. שר האוצר, שלא רצה למכור חמץ, כי לא יכול להסתכל ברבנים משנאתו, פתאום הוא רוצה אותו רב? אלא בגלל שהוא מהסוג שלהם, לכן אוהבים אותו".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988