הנקראות ביותר

רשת מעונות למגזר החרדי: עיריית ת"א מפלה בהקצאת קרקעות להקמת גנים

העירייה: עמותת "דובדבן מרגלית" הפסידה במכרז בגלל ניהול כושל

האם עיריית תל אביב מפלה רשת מעונות יום בהקצאת קרקעות רק בשל היותה חרדית? כך עולה מעתירה מנהלית שהגישה עמותת "דובדבן מרגלית", המפעילה 21 מעונות יום ברחבי הארץ, 10 מהם לציבור הדתי חרדי, נגד עיריית ת"א, ויצ"ו, נעמת ועמותת פשר, שלהן הקצתה העירייה חמישה מגרשים בעיר לבניית מעונות יום לגיל הרך. בעתירה שהוגשה על ידי העמותה, באמצעות משרד עו"ד יעקב וינרוט, טוענת העמותה כי הקצאת הקרקעות על ידי העירייה בוצעה בניגוד לחובת השוויון, משיקולים זרים, ובשל זיהוי העמותה עם הציבור החרדי, למרות שהעמותה מנהלת בהצלחה מעונות יום בכל הארץ גם עבור אוכלוסייה חילונית.

בתגובה טוענת עיריית ת"א, באמצעות עוה"ד שירי אשכנזי ואפרת הרמן, כי לא מדובר באפליה על רקע זרם דתי, אלא תוצאה מניהול כושל של מעונות היום של עמותת "דובדבן מרגלית". לדברי העירייה, מבדיקה שנעשתה מול עיריית רחובות, שם מפעילה הרשת מעון יום, עלה כי המחלקה לשירותים חברתיים ברחובות אינה נוהגת להפנות ילדים למעון זה, הואיל והתרשמו ממטפלות ברמה ירודה וסטנדרטים שאינם ראויים, כגון מחסור בגירויים וצעצועים לילדים. עוד טוענת עיריית ת"א, כי בבדיקה שערכה באינטרנט, נמצא שהעותרת נקטה הליכים משפטיים נגד רשויות רבות שסירבו להקצות לה קרקעות לבניית מעונות ובהליכים אלה טענותיה נדחו.

גם נעמת, שזכתה בשתי יחידות קרקע מעיריית ת"א, הגישה תגובה לעתירה. באמצעות עוה"ד משה מרדלר וענת קליין ממשרד זיו לב, טענה נעמת כי יש לדחות את העתירה מכיוון שבהסתמך על ההסכם עם העירייה, היא כבר גייסה תרומות בסך 2 מיליון שקל והוציאה הוצאות לא מבוטלות כדי להתכונן לבניית שני המעונות.

הרקע להגשת העתירה נוגע לחמישה מגרשים שהקצתה העירייה לעמותות. ויצ"ו זכתה במגרש בשטח 260 מ"ר ברחוב ידידיה פרנקל בפלורנטין ובשטח של דונם ברחוב אבא קובנר בכוכב הצפון. נעמת זכתה במגרש בשטח דונם ברחוב אליהו ברלין בשכונת צוקי אביב, ובמגרש של 750 מ"ר ברחוב בן סירא. עמותת פש"ר זכתה במגרש בשטח דונם ברחוב המצביאים בשכונת צהלה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות