לפיד לכחלון: "שלא יכשילו אותך עוד לפני שנכנסת למשרד"

בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו פונה שר האוצר לשעבר לשר המיועד ומפציר בו לא לתת לממשלה להיות מורכבת מיותר מ-18 שרים

יאיר לפיד  / צילום: רויטרס
יאיר לפיד / צילום: רויטרס

"אל תתן להם להכשיל אותך עוד לפני שנכנסת למשרד, ולבגוד בקהל הבוחרים שלך עוד לפני שהתחלת לעבוד", כך פונה היום (שבת) שר האוצר לשעבר יאיר לפיד ליו"ר "כולנו" משה כחלון, שר האוצר המיועד.

בפוסט שהקדיש לכחלון מפציר בו יו"ר "יש עתיד" לא לתת יד להרחבת הממשלה ו"להתייצב כחומה בצורה מול כל נסיון להרחיב את הממשלה מעל ל-18 שרים".

"אני לא אצטרף לממשלה הזו, אבל כמובן שאני עומד לרשותך לכל דבר ועניין. המדינה קודמת לכל והצלחתך היא הצלחת כולנו", כתב לפיד. "בעולם מושלם, היו לך עכשיו כמה חודשים להתארגן ולהתכונן, אבל למרבה הצער המבחן הראשון שלך כבר כאן. אם באמת אכפת לך מכספם של האזרחים, ואם אתה באמת רוצה להביא שינוי, אתה מוכרח כבר היום להתייצב כחומה בצורה מול כל נסיון להרחיב את הממשלה מעל ל-18 שרים.

"יגידו לך 'עזוב, מדובר רק בכמה עשרות מיליוני שקלים', אבל כמי שקדם לך בתפקיד וישב על ספרי התקציב אני אומר לך שזהו שקר גס. מדובר במאות מיליונים שלהם תזדקק כדי לעזור לנכים, לקשישים, לקידום הרפורמות שאתה מאמין בהן. כל שר נוסף יהיה משקולת על התקציב ומשקולת על צווארך.

"הסיבה היחידה שהם רוצים להגדיל את הממשלה, היא שזה נוח להם מבחינה קואליציונית, אבל שנינו יודעים שבהזדמנות זו הם גם בוחנים אותך. הם רוצים לדעת מה יכולת העמידה שלך מולם, כמה אתה נחוש להגן על האינטרס הציבורי והקופה הציבורית, האם אתה יודע להלחם, או שאפשר לכופף אותך כבר ביום הראשון? אני משוכנע שלא תתכופף ולא תתקפל".

לפיד כתב כי "שר האוצר הוא האיש שצריך להשגיח שהכסף שלנו יילך למקומות הנכונים - לחינוך, לסיוע לחלשים, להורדת יוקר המחיה והדיור - ולא לתעלולי פוליטיקה. אל תתן להם להכשיל אותך עוד לפני שנכנסת למשרד, ולבגוד בקהל הבוחרים שלך עוד לפני שהתחלת לעבוד. תודיע להם שחוק זה חוק, 18 שרים זה מספיק בהחלט, ושבאת לעבוד בשביל אזרחי ישראל, לא כדי שהם יוכלו לעשות פוליטיקה על הראש שלך ושלנו".

צרו איתנו קשר *5988