קליבלנד הפסידה לגולדן סטייט במשחק ראשון בגמר ה-NBA

קבוצתו של דיוויד בלאט הפסידה הבוקר במשחק הראשון בסדרת גמר ה-NBA, בתוצאה 108:100 ■ בתום משחק צמוד והארכה, התוצאה בסדרת הגמר היא 1:0

דייויד בלאט / צילום: רויטרס
דייויד בלאט / צילום: רויטרס

בתום הארכה, ובסיום משחק צמוד, הפסידה הבוקר (ו') קבוצת הקליבלנד קאבלירס של דיוויד בלאט לגולדן סטייט 108:100 במשחק הראשון בסדרת גמר ה-NBA. כעת התוצאה בסדרה היא 1:0. כוכב הקאבס לברון ג'יימס קלע 44 נקודות.

הרבע הראשון נפתח בסערה כששחקני האורחת מקליבלנד נראו מוכנים למעמד, וסיימו אותו ביתרון 10 נקודות 19-29, כשלברון ג'יימס מנהיג את החבורה עם 12 נקודות. ברבע השני, גולדן סטייט חזרו למשחק בעיקר בזכות שחקני הספסל, ובסיוע של 20 אלף אוהדים לבושים בחולצות בצבע זהב. קליבלנד לא איבדה עשתונות וסיימה את הרבע ביתרון 3 נקודות. הרבע השלישי נמשך כשהיתרון עובר מצד לצד לכל אורכן, והסתיים בשוויון 73-73.

הרבע הרביעי נמשך מבחינת קליבלנד כ-"ONE MAN SHOW", כשלברון ג'יימס מחזיק את הקבוצה כל הזמן במשחק. חצי דקה לסוף המשחק, במצב של שוויון 98-98, סטף קרי, הכוכב של גולדן סטייט, יכול היה לנצח את המשחק אך נחסם על ידי קיירי אירווינג. מהצד השני, לברון ג'יימס זרק את הזריקה האחרונה, החטיא והמשחק הלך להארכה‬.

לכל אורך הפלייאוף ג'יימס הוביל את הקבוצה, כשבחלק מהזמן נפצעו קווין לאב וקיירי אירווינג, שהיו אמורים כולם להיות השלישייה המובילה. מנגד, קבוצת גולדן סטייט ווריירס, שאותה מאמן סטיב קר בשנתו הראשונה, הפתיעה העונה בכדורסל מהנה שסחף את לב הצופים. כוכב הקבוצה הוא סטף קרי שזכה בתואר השחקן המצטיין של העונה. בסדרת הגמר של המערב ניצחה גולדן סטייט את יוסטון רוקטס 1-4.

צרו איתנו קשר *5988