אי.די.בי לא הספיקה? בן-משה בוחן את עסקת אלון רבוע כחול

עפ"י גורמים בשוק, מוטי בן-משה ביצע בימים האחרונים בחינה של הנושא, והוא טרם הכריע כיצד יפעל ■ בן-משה יצא מההשקעה באי.די.בי עם הפסד של כ-530 מיליון שקל

מוטי בן משה / צילום: תמר מצפי
מוטי בן משה / צילום: תמר מצפי

האם מוטי בן-משה מחפש דרך לשוב לשוק ההון המקומי לאחר המפלה הכספית שספג באי.די.בי? ל"גלובס" נודע כי בן-משה בוחן בימים אלה את האפשרות להגיש הצעה לרכישת השליטה באלון רבוע כחול .

על-פי גורמים בשוק, בן-משה ביצע בימים האחרונים בחינה של הנושא, והוא טרם הכריע כיצד יפעל. מטעמו של בן-משה לא התקבלה תגובה לדברים.

בתחילת 2014 השתלטו בן-משה ואדוארדו אלשטיין על חברת ההחזקות אידיבי פתוח , במסגרת הסדר חוב שנוהל על-ידי בית המשפט, אלא שזמן קצר לאחר שנוצרה השותפות אד-הוק בין השניים, היא הלכה והתבררה כבעייתית, בלשון המעטה, ובין השניים צפו ועלו מחלוקות קשות על דרך ניהול החברה.

בספטמבר 2015 פסק השופט בדימוס ד"ר עמירם בנימיני, ששימש בורר בסכסוך בין השניים, כי אלשטיין ירכוש את מלוא מניותיו של בן-משה תמורת 152 מיליון שקל ויהפוך לבעל שליטה יחיד באי.די.בי.

משמעות החלטת הבורר הייתה כי בן-משה, שעדיין לא מלאו לו 40, יצא מההשקעה באי.די.בי עם הפסד בלתי נתפס של כ-530 מיליון שקל, שנצבר בתוך פרק זמן של פחות משנה וחצי.

בן-משה איננו הגורם היחיד ששמו מוזכר כמתעניין ברכישת השליטה באלון רבוע כחול, והיום (א') פורסם בהקשר זה גם שמו של חגי שלום, בעל השליטה ברשת קמעונאות המזון טיב טעם, אולם נכון לכתיבת שורות אלה לא הוגשו הצעות רשמיות נוספות מלבד אלה של גד זאבי ושל גינדי החזקות.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988