ארה"ב: סגן מנהיג דאעש נהרג בתקיפה אמריקאית בסוריה

שר ההגנה האמריקאי הודיע במסיבת עיתונאים כי המפקד, ששימש כשר אוצר, נפגע בתקיפה של חיל האוויר האמריקאי בסוריה ■ המפקד הבכיר, שעונה לכמה כינויים, מוכר כעבד א-רחמן קדוואלי

מספר 2 ב"מדינה האסלאמית" נהרג בתקיפה אווירית בסוריה - כך הודיע היום (ו') שר ההגנה האמריקאי אשטון קרטר. המפקד הבכיר, שעונה לכמה כינויים, מוכר כעבד א-רחמן קדוואלי. הוא נהרג בתקיפה אווירית של חיל האוויר האמריקאי.

אל-קדוואלי, שכונה גם חאג' אימאם, היה שר האוצר של דאעש, שפיקח והיה אחראי על המימון הרשתי של הארגון. הוא גם ניהל את מבצעי היומיום עבור דאעש ושותפיו בסוריה, בעיראק ובלוב. הוא גם היה איש הקשר המרכזי למנהיג המסתורי של הארגון אבו בכר אל-בגדאדי, שכעת נמצא בתקשורת מועטה עם הארגון.

"פגיעה במנהיגות היא הכרחית, אבל רחוקה מלהיות יעילה", אמר קרטר במסיבת עיתונאים. הוא הוסיף כי ארצות הברית "פוגעת בשיטתיות בבכירי דאעש". לדבריו, "אפשר להחליף מנהיגים, אך אלה היו בסביבה כבר זמן רב, הם בכירים ומנוסים. לכן, חיסולם הוא מטרה חשובה ומשיג תוצאה חשובה".

בדבריו התייחס קרטר גם למותו של אבו עומר א-שישאני , שכונה "שר המלחמה" של דאעש ונהרג בתקיפה אמריקאית מוקדם יותר החודש. א-שישאני נפצע קשה במתקפה בעיירה א-שדאדי שבאזור חסכה בצפון-מערב סוריה. לאחר כמה ימים, כך מעריכים האמריקאים, הוא מת מפצעיו. יחד עם א-שישאני נהרגו במתקפה האווירית עוד 12 לוחמי הארגון.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988