מיי סייז צונחת יותר מ-5%: קשיים בקבלת הלוואה ממשקיע

החברה המפתחת אפליקציית מדידה טוענת כי משקיע לא עמד בהתחייבותו להלוות לה כחצי מיליון דולר ■ קיזזה את כל העליות שרשמה בנאסד"ק - ומחירה משקף כעת לחברה שווי של כ-60 מיליון דולר

האפליקציה של מיי סייז / צילום: אתר החברה
האפליקציה של מיי סייז / צילום: אתר החברה

חברת מיי סייז, שנמצאת בשבוע האחרון בכותרות בעקבות התנהגות חריגה של מנייתה ותנודות קיצוניות שהיא רושמת, עדכנה היום על קושי בקבלת הלוואה ממשקיע פוטנציאלי, בהתאם להתחייבות מוקדמת שלו. מיי סייז  דיווחה כי אותו משקיע, שפרטיו לא פורסמו, התחייב להעמיד לחברה הלוואה בהיקף של כחצי מיליון דולר, הניתנת להמרה למניות החברה לפי מחיר המשקף שווי של 3.5 דולר למניה - בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים בשנה שעברה.

ואולם כעת, כפי שהודיעה מיי סייז, המשקיע, וכן צדדים שלישיים שערבו לקיום התחייבותו, "לא קיימו את התחייבותם ולא העמידו לחברה את סכום ההלוואה הנקוב בהסכם. ההמחאות שנמסרו להבטחות התחייבויותיהם של הניצע והערכים כלפי החברה, הופקדו בבנק וחזרו כבלתי נפרעות".

מיי סייז מסרה כי "פנתה לניצע ולערבים וניסתה להגיע לפתרון מוסכם ביחס להפרת ההסכם, אך ללא הועיל", ולכן הודיעה להם כי "אם וככל שלא יקיימו את התחייבותם להעמיד הלוואה לחברה, בסכום הנקוב בהסכם, עד ל-27 בפברואר, יהווה הדבר הפרה יסודית של ההסכם, והחברה תנקוט צעדים משפטיים להגנה על זכויותיה".

זינוק חריג במניה

מיי סייז, שנמצאת בשליטתם של שושנה זיגדון (20%), המנכ"ל רונן לוזון (10%) וישראל לוי (9%), מפתחת אפליקציה שמאפשרת למדוד את מידותיו של אדם באמצעות טלפון סלולרי כדי להקל על רכישת בגדים באמצעות האינטרנט. על ההסכם לקבלת ההלוואה חתמה מיי סייז כחלק מתוכניותיה להירשם למסחר בארה"ב - מהלך שאותו ביצעה ביולי האחרון.

כאמור, מיי סייז מרכזת עניין רב זה כשבוע, במה שהתחיל בזינוק חריג של 185% במסחר בבורסת נאסד"ק, שלאחריו רשמה גם עליות חדות בתל-אביב. מאז נמשכו השינויים החדים במסחר במנייתה, תוך שהיא מרכזת מחזורי מסחר גדולים מהרגיל, ומיום שני שעבר ועד היום רשמה המניה זינוק של 60% בערכה בבורסה המקומית, לשווי חברה של כ-220 מיליון שקל.

במסחר בנאסד"ק הגיעה מניית מיי סייז לשווי שיא של 11 דולר, אבל מאז קיזזה את כל העליות שרשמה, והיא נמצאת ברמת שפל של כ-3.5 דולר, המשקפת לה צניחה של 40% מאז שנרשמה שם למסחר בסוף יולי 2016, ומשקפת לחברה שווי של כ-60 מיליון דולר. היום ירדה מניית סייז בכ-6% בבורסת תל-אביב.

בדוחותיה האחרונים, לרבעון השלישי של 2016, הפנו רואי החשבון של מיי סייז את תשומת הלב להפסד של קרוב ל-16 מיליון שקל שרשמה בתשעת החודשים הראשונים של 2016.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988