אלכס גלעדי הגיש תביעת לשון הרע בסך 2 מיליון שקל נגד אושרת קוטלר ונרי ליבנה

גלעדי, ששימש עד לאחרונה נשיא קשת, תבע היום את המגישה מערוץ 10 ובעלת הטור מ"הארץ": "הציגו אותי בציבור כעבריין מין סדרתי" "השתיים פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים על התובע והטיחו בו האשמות שווא ופרסמו עליו השמצות חסרות שחר, לעתים תוך מניפולציה של המציאות"

אלכס גלעדי, שכיהן עד לאחרונה כנשיא קשת, הגיש היום לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע נגד מגישת הטלוויזיה אושרת קוטלר והעיתונאית נרי ליבנה. גלעדי תובע מהשתיים פיצויים בסך 2 מיליון שקל וטוען כי "במודע או שלא במודע, חברו קוטלר ולבנה יחדיו, ובכוחות משותפים הפכו את חייו מן הקצה אל הקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון".

בתביעה, שהגישו עוה"ד אמיר טיטונוביץ* ואפרת אזולאי, נכתב עוד כי "השתיים - תחילה קוטלר ומיד לאחריה ליבנה - פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים על התובע, אישיות ציבורית, הטיחו בו, בפומבי, האשמות שווא, פרסמו עליו, בפומבי, השמצות חסרות שחר, לעתים ביצעו מניפולציה של המציאות, ייחסו לו ביצוע עבירות מין והתנהלות מכוערת, והציגו אותו בציבור כעבריין מין סדרתי, כרמאי וכאדם שלילי".

בנובמבר האחרון התפרסמו ארבע עדויות של נשים שטענו כי גלעדי הטריד או תקף אותן מינית לפני כ-20 שנה ולמעלה מכך. שתי הראשונות, והקלות יותר, ניתנו על ידי קוטלר בתוכניתה בערוץ 10 וליבנה בטורה בעיתון הארץ. קוטלר סיפרה כי קיבלה מגלעדי "הצעה מגונה" בעת שהייתה מועמדת להגיש את תוכנית הבוקר של קשת, ואילו ליבנה סיפרה על מקרה שבו הגיעה לביתו של גלעדי, במחשבה שמדובר בפגישה שקשורה לעבודה, וזה חשף בפניה את איבר מינו.

בעקבות העדויות הודיע גלעדי כי הוא עוזב זמנית את תפקידו כנשיא קשת. בהמשך, כפי שפורסם ב"גלובס", שלח גלעדי התראה לפני תביעה לשני כלי התקשורת ותבע מהם להסיר את הכתבות מאתרי האינטרנט שלהם ולפרסם התנצלות. עו"ד טיטונוביץ הסביר אז בשיחה עם "גלובס" כי "ש נטייה בציבור לומר שגלעדי הודה בסיפור של ליבנה, והיא אינה במקומה. הוא אמר שדברים שאנשים עושים בתוך ביתם הוא עניינם הפרטי, אבל בכך לא היה כדי לאשר את הפרטים ואת מה שלטענת ליבנה התרחש בתוך הבית".

במקביל נדרשו שני כלי התקשורת לחשוף בפני גלעדי את המתלוננות שהופיעו אצלם ללא פרטים מזהים (שתי נשים שהעלו טענות קשות יותר נגד גלעדי, אחת בערוץ 10 אצל העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז, והאחרת בכתבה ב"הארץ" של נעה שפיגל).

לפי הנטען בכתב התביעה, "פרסום הדברים המכפישים הסב לגלעדי נזקים משמעותיים, הן נזקים כספיים והן כאלה שאינם ניתנים להערכה בכסף". גלעדי, שמשמש גם חבר בוועד האולימפי הבינלאומי, תובע פיצוי לאור הנזקים שנגרמו לו: "בין היתר מצא את עצמו התובע נאלץ לתת הסברים לגורמים רמי מעלה בישראל ובחו"ל, ובעקבות הפרסום נגרמה לו בושת פנים גדולה עד מאוד. חותמם של הדברים המכפישים ניכר עד עתה הן בתובע עצמו, שאינו מצליח להתאושש מפגיעתם הקשה, והן בציבור הסבור שאין עשן בלי אש ומביט בתובע באור שונה מזה שבו הביט בו עד לפרסום הדברים", נכתב תביעה.

לאחרונה הגיש גם שדר הרדיו נתן זהבי תביעת לשון הרע נגד העיתונאית הדס שטייף, שפרסמה בגלי צה"ל ובעמוד הפייסבוק שלה שורה של עדויות של נשים שלטענתן הוטרדו או הותקפו מינית על ידו. זהבי תובע משטייף פיצוי של 1.8 מיליון שקל.

מחדשות 10 נמסר היום: "לא קיבלנו לידינו את כתב התביעה. מובן שאנו עומדים מאחורי הדברים שפרסמנו באופן מלא". מ"הארץ" לא נמסרה תגובה. עדיין לא הוגשו כתבי הגנה.

צרו איתנו קשר *5988