גלית דיסטל אטבריאן תזומן לבירור ב"כאן" לאחר שכתבה נאומים למירי רגב

הפובליציסטית והסופרת גלית דיסטל אטבריאן תזומן לבירור אצל מנהליה בתאגיד השידור הציבורי כאן, לאחר שבתוכנית של תחנת הרדיו "כאן תרבות", הפועלת אף היא במסגרת התאגיד, נחשף כי כתבה נאומים עבור שרת התרבות, מירי רגב.

על פי הפרסום של הכתב נוב ראובני בתוכנית "גם כן תרבות", דיסטל אמורה לקבל עבור כל נאום כ-800 שקל, בכפוף לחשבוניות (שעדיין לא הגישה), ולדבריה עד כה כתבה מספר בודד של נאומים. מדוח ההתקשרויות של משרד התרבות עם ספקים חיצוניים שהועלה החודש לאתר של היחידה הממשלתית לחופש המידע עולה כי בספטמבר אישר המשרד התקשורת בפטור ממכרז מול דיסטל אטבריאן לצורך כתיבת נאומים, בעלות של עד 25 אלף שקל.

בתאגיד מציינים כי דיסטל אטבריאן לא דיווחה על כך או קיבלה אישור, ולכן היא תזומן לבירור. דיסטל אטבריאן מועסקת בתאגיד באופן חלקי ומפרסמת טורי דעה או פובליציסטיקה בחטיבת הדיגיטל של כאן. לפני כמה חודשים פורסם כי דיסטל אטבריאן נכללת בין מועמדי השרה רגב לכהן כחברת המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות.

בקוד האתיקה של כאן מוקדש חלק ל"מניעת משוא פנים וניגודי עניינים", ובין היתר נכתב בו "לא נעמיד עצמנו במצב של ניגוד עניינים או חשש לניגוד עניינים, בפועל או למראית עין, בין חובותינו כעובדי התאגיד לבין כל עניין אישי שלנו או של קרובינו, ובכלל זה עניין רכושי או פוליטי". דיסטל אטבריאן העדיפה היום בתשובה לפניית "גלובס" שלא להתייחס לסוגיה.

דיסטל אטבריאן מועסקת על ידי גוף שידור ציבורי נוסף, תחנת הרדיו גלי צה"ל, שם היא מצטרפת פעם בשבוע כמגישה לאראל סג"ל. מגלי צה"ל נמסר היום ל"גלובס" כי "העניין ייבדק".

בעמותת הצלחה פנו לפני כמה חודשים לגל"צ כדי שיפעלו להסדיר את נושא ניגודי העניינים האפשריים של עיתונאים ומגישים בתחנה. עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של העמותה, אמר היום ל"גלובס" כי "תקנון האתיקה קובע הוראות מפורשות הנוגעות לכתיבת נאומים לגורמים פוליטיים, וכללי האתיקה גם בתאגיד וגם בגל"צ אינם מאפשרים עיסוק מקביל כזה".

צרו איתנו קשר *5988