ועדת המיכרזים בעיריית ת"א אישרה מכירת המגרש ביגאל אלון לקבוצת דורי

ישלמו תמורתו 23.7 מיליון דולר

ועדת המיכרזים של עיריית ת"א אישרה היום (ג') את זכייתן של חברות ב.ס.ר. הנדסה ופיתוח ואורי דורי במיכרז לקניית מגרש בן 10.5 דונם ברחוב יגאל אלון, ליד הסינרמה.

כפי שפורסם לראשונה ב"גלובס", תשלם הקבוצה תמורת המגרש 23.7 מיליון דולר. שלוש ההצעות האחרות עמדו על 13.25-5 מיליון דולר. הצעתם של ב.ס.ר ודורי גבוהה בכ-7 מיליון דולר מהערכת השמאי אהוד המאירי, שהעריך, מטעם העירייה, את המגרש ב-16.8 מיליון דולר.

ב.ס.ר ודורי יבנו על המגרש את "מגדל טויוטה" בן 20 קומות, הקרוי על שם חברת המכוניות טויוטה, בבעלות ג'ורג' חורש ועזרא דגמי. החברה קנתה מראש 3,200 מ"ר מסחר ומשרדים בבניין. כן יבנו על המגרש בית משרדים בן 8 קומות, כ-1,800 מ"ר מסחרי, וחניון ל-1,100 מכוניות. שטח הבניין יהיה 26,000 מ"ר. היזמים התחיבו לבנות טיילת ציבורית על גדת נתיבי אילון במקום.

ההשקעה הכוללת בפרוייקט נאמדת בכ-50 מיליון דולר. ב.ס.ר שיווקה את כל השטחים מראש לכ-75 לקוחות, ובדרך זו השיגה מימון לכל הפרוייקט. פירטי עיסקאות המכירה פורסמו השבוע ב"גלובס".

ב.ס.ר היא בבעלות קלמן סופרין ונחשון קויתי. דורי, נשיא התאחדות הקבלנים, יהיה גם הקבלן הראשי של הפרוייקט. «מאת אלעזר לוין «ועדת המיכרזים בעיריית ת"א אישרה מכירת המגרש ביגאל אלון לקבוצת דורי «ישלמו תמורתו 23.7 מיליון דולר

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988