משפחת ספרא תרכוש באמצעות פי. בי %25.4 ממניות אינטרגאמא

חברת פי.בי, בעלת השליטה בבנק הבינלאומי, הודיעה היום כי באמצעות חברה בת חדשה, פי.בי בית השקעות, תיטול חלק ברכישת מניות השליטה בחברת ההשקעות אינטרגאמא מידי החברה לישראל. בחודש שעבר, הודיע מנכ"ל אינטרגאמא, תנחום אורן, כי ירכוש מידי החברה לישראל את מניות השליטה (%69.3 מההון ו-%62.3 מההצבעה). אורן מחזיק כיום %18.2 ממניות ההון ו-%19.3 ממניות ההצבעה באינטרגאמא.

מחיר העיסקה נקבע ל-23 מיליון דולר, כאשר בשלב ראשון, עד 5 במאי השנה, ירכוש אורן %57 מההון תמורת 18.7 מיליון דולר ואילו בשלב השני ירכוש תוך 9 חודשים את יתרת מניות החברה לישראל באינטרגאמא תמורת 4.3 מיליון דולר. החברה לישראל תרשום כתוצאה ממכירת חבילת המניות הראשונה רווח הון של 19 מיליון שקל.

היום, כאמור, דיווחה פי.בי, כי תיקח על עצמה %45 מההתחייבות של אורן בעיסקה, תמורת חלק דומה במניות אינטרגאמא שתמכור החברה לישראל. אי לכך, תרכוש פי.בי בשלב ראשון %25.4 ממניות ההון ו-%16.3 ממניות ההצבעה באינטרגאמא, תמורת סכום כולל של כ-8.5 מיליון דולר. בהמשך, תשתתף החברה בשיעור דומה גם ברכישת יתרת המניות.

בין אורן לפי.בי נחתם הסכם שלפיו ישתפו פעולה לגבי מינוי דירקטורים בחברה. כל עוד תחזיק פי.בי %25.1 לפחות מהון המניות של אינטרגאמא, יוקנה לה שיעור של %25.1 בזכויות ההצבעה. השלמת העיסקה בין הצדדים תהיה במועד מכירת מניות החברה לישראל באינטרגאמא.

תנחום אורן אמר היום, כי "אני מאוד מאוד מרוצה. קיבלתי שותפים מאוד טובים שיוכלו לתרום גם בניהול החברה וגם בפיתוח עסקיה להשקעות חדשות. אני מעריך שכשיצוצו הזדמנויות, נושא המימון לא יהווה בעיה".

מנכ"ל פי.בי בית השקעות, רו"ח זאב פלדמן, אמר, כי "ההשקעה באינטרגאמא תיצור נגיעה עבורנו בתחומים רחבים של פעילויות - מסחר, תעשייה והיי-טק, אותן נוכל לקדם באמצעות החיבורים שלנו". בפי.בי, בודקים את האפשרות לנצל את קשריה של משפחת ספרא בחו"ל כדי לקדם את שיווק מערכת דלקן 2000, שפיתחה החברה הנכדה של אינטרגאמא אורפק.

אינטרגאמא מאוגדת בארבע חטיבות שכל אחת מהן מנוהלת באופן עצמאי - סחר במוצרי צריכה (שיווק של מוצרי הדמיה וצילום מתוצרת קודאק, יבוא ושיווק מוצרי חשמל ואלקטרוניקה); חטיבת הציוד הכבד (שירותים לפרוייקטים בתחום האנרגיה ושינוע חומרים, שירותי לוויין לרשתות טלוויזיה מקומיות וזרות); חטיבת הנדל"ן (נכסים מניבים); וחטיבת אלקטרוניקה (חברת רפק, בעלת השליטה באורפק).

אינטרגאמא סיימה את שנת 97' עם הכנסות של 346.3 מיליון שקל ורווח נקי של 10.7 מיליון שקל. זאת לעומת רווח של 6.6 מיליון שקל בשנת 96', כאשר את עיקר השיפור בתוצאות, הניבה מכירת %20 מאורפק לדלק וסונול.

חברת פי.בי, באמצעותה שולטת משפחת ספרא בבנק הבינלאומי (המשפחה היא גם אחד מבעלי המניות בסלקום) הסתפקה עד היום בעיקר באחזקה פסיבית של %46.9 ממניות ההון ו-%66.17 ממניות ההצבעה בבנק. מלבדן, מחזיקה החברה בבעלות המלאה על חברת ניהול קרנות הנאמנות דיקלה (רווח של 4.1 מיליון שקל ב-97').««משפחת ספרא תרכוש באמצעות פי. בי %25.4 ממניות אינטרגאמא

צרו איתנו קשר *5988