פגיעה אנושה באנושות

"משימה בלתי אפשרית 2" (ארה"ב 2000)

טום קרוז החליט להחליף את הבמאי בריאן דה פאלמה, שביים עבורו את "משימה בלתי אפשרית", ולסרט ההמשך הזמין את הבמאי ג'ון וו.

וו כבר עשה לו שם כבמאי הפעולה הטוב בעולם. הוא חתום על למעלה משלושים סרטי פעולה בהונג-קונג מולדתו, ועטור תהילה הוא הוזמן להוליווד. אחרי "מטרה קשוחה" עם ואן דאם, "קוד שבור" ו"עימות חזיתי" נראה וו בשל דיו ליטול לידיו את המשימה הבלתי אפשרית - לחזור על ההצלחה הגדולה של החלק הראשון.

קרוז, הכוכב והמפיק, הזמין את התסריט מבכיר התסריטאים האמריקנים, רוברט טאון הוותיק ("צ'יינטאון"), והתוצאה היא אחד מסרטי הפעולה המשעשעים ועתירי הדימיון ביותר של העת האחרונה, אף שלא מדובר בסיפור דרמטי ראוי לשמו.

קרוז, בהנחייתו של אנתוני הופקינס, יוצא למשימתו הקשה בעזרתה של גנבת חיננית (תנדי ניוטון). השניים, בתמיכת שניים נוספים, אמורים לרסן ולחסל את פעילותו של הרשע המרושע, שזומם לפגוע אנושות באנושות. האם יצליחו בכך? 120 דקות.

"אנשים יפים (בריטניה, 1999) הוא סרטו הראשון של הבמאי יליד בוסניה, ג'סמין דיזדאר, שגם כתב את התסריט. זוהי מעין קומדיה, שעניינה המרכזי הוא טירופה של המלחמה הבוסנית.

יותר משזו קומדיה הזויה, זו הצהרה קולנועית למען אחוות אחים עולמית, המחכה לרגע שבו יסתיימו כל המלחמות. לצורך ההצהרה הזאת כתב דיזדאר חמישה סיפורים מצטלבים, לכן גם טענו נגדו שהוא מחקה את "תמונות קצרות" של רוברט אלטמן.

הגורל מאחד את הסיפורים השונים, מתרוצץ ביניהם ויוצר הקשרים מעניינים, משעשעים, או מטורפים לחלוטין. למשל, בוסני אחד מזהה באוטובוס הומה קרואטי מבוהל, ומחליט שהוא אחראי למותו של בני משפחתו. מרדף מטורף מתפתח בין השניים, שמסתיים בבית החולים. שם מתאהבת רופאה מתחילה ממשפחה אריסטוקרטית בצעיר סרבי ולבסוף נישאת לו.

שלושה אוהבי כדורגל בריטיים, טיפוסים אלימים, גזענים ורעשנים, יוצאים להולנד למשחק מכריע כלשהו. בטעות אחד מהם נכנס לתא המטען של מטוס שמיועד להובלת האוכלוסייה הבוסנית, והוא נזרק עם המטען הישר ללב הקרבות. וזה עוד לא הכל. 107 דקות.

"פנטזיה 2000" (ארה"ב, 2000 ). שישים שנה חלפו מאז הפיק וולט דיסני את "פנטזיה" המפורסם שלו, אוסף של קטעי אנימציה, על-פי יצירות מוסיקליות קלאסית ואהובות.

"פנטזיה" נולד כתוצאה משיתוף פעולה יוצא דופן בין דיסני לבין המנצח לאופלד סטוקובסקי. עתה החליט בן משפחתו של דיסני להפיק את "פנטזיה 2000". "שוליית הקוסם", המקסים, שהופיע בסרט הראשון, מופיע גם בסרט החדש, וחוץ ממנו הופקו עוד שבעה פרקים, בניצוחו של ג'יימס לווין על התזמורת הסימפונית של שיקאגו.

את הקטעים מלווים שחקנים המזוהים עם בית ההפקות של דיסני (בט מידלר, סטיב מרטין ואחרים). 75 דקות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988