הפרקליטות מבקשת מהתביעה בארה"ב לחשוף את ספריה של עמותת רבין-אליאנס

דורון כהן ויצחק הרצוג הם בין הפעילים בעמותה, שבאמצעותה הוזרמו כספים לקמפיין ברק

פרקליטות המדינה מבקשת מרשויות התביעה בארה"ב, לקבל מידע ולאפשר חיקור דין גם של אזרחים אמריקנים שתרמו לעמותת רבין- אליאנס שפעלה בארה"ב. העמותה רשומה בארה"ב, והיא כפופה לדין האמריקני. כך נודע ל"גלובס".

בחודשים האחרונים החלו גם רשויות התביעה בארה"ב להתעניין בעמותה זו. שכן, על פי הדין האמריקני, הוצאות בגין תרומות המופנות לפעילות פוליטית, אינן מוכרות לצורכי מס.

החקירה בנושא זה החלה לפני כשנה, עם חשיפת הפרשה ב"גלובס". עמותה זו הופעלה בידי מספר גורמים, להנצחת מורשתו של יצחק רבין. ואולם בפועל, השתמשו ב-1999 מקורביו של אהוד ברק והוא עצמו בעמותה זו, כדי להזרים כספים לגופים ולעמותות שהשתתפו בקמפיין הבחירות של ברק. אחד הגופים שקיבלו כספים בדרך זו היא "שלום עכשיו", שהשתמשה בכספים למימון פעילותה לבחירת ברק.

בין האישים שפעלו בעמותה נמנים: גיסו של ברק ואיש סודו, עו"ד דורון כהן; מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג; איש העסקים לוני רפאלי (בעלה לשעבר של השרה יולי תמיר); נשיא דלתא גליל, דב לאוטמן, ואחרים. היקף התרומות במסגרת העמותה מוערך במיליוני דולרים.

עתה מבקשת הפרקליטות הישראלית מרשויות התביעה בארה"ב לאפשר "הרמת מסך", כדי שניתן יהיה לחקור את ספריה של העמותה, ולבחון מי האישים שתרמו לעמותה ואיזה חלק מכספם אכן הוזרם לעמותות של ברק או לגורמים אחרים.

צרו איתנו קשר *5988