הערוץ הייעודי ברוסית ישודר באפיק מס' 9 בכבלים

הערוץ הייעודי בשפה הרוסית, אשר אמור לעלות לשידור בתוך כחודש, ישודר בכבלים ובלוויין באפיק מס' 9, במקום הערוץ הקהילתי המשודר באפיק זה בכבלים. כך מסרה היום (ד') המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין. הערוץ הקהילתי ישודר מעתה בכבלים באפיק מס' 25, ואילו בלוויין הוא ימשיך להיות משודר באפיק מס' 90.

הערוץ הייעודי למוזיקה ישראלית וים-תיכונית ישודר באפיק מס' 24 בכבלים ובלוויין. זאת לאחר שהמועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין החליטה להיענות לבקשת מנהלי הערוץ הייעודי בשפה הרוסית ולהורות לחברות הכבלים ולחברת הלוויין על שידורו של הערוץ באפיק מספר 9. לטענת ראשי המועצה, שידור הערוץ באפיק כה מרכזי, הצמוד בלוח השידורים לערוצים ישראליים נוספים, מצביע על החשיבות שיש לערוץ זה ומבטא תפיסה, על פיה מדובר בערוץ ישראלי לכל דבר, שמקומו הראוי הוא בקרב ערוצי הברודקאסט הישראליים האחרים.

שורה של גופים המשדרים בערוץ הקהילתי התנגדו להעברת הערוץ, והגיעו לישיבות המועצה ואל לשכת שר התקשורת. לטענתם, העברת הערוץ תפגע קשות בנאמנות של צופיו, והיא נעשית על מנת לרצות את בעלי ההון המושקעים בערוץ הרוסי.

ממועצת הכבלים נמסר, כי ההחלטה על שינוי מספר האפיק נעשתה לאחר שהיא שמעה את נציגי הערוץ הקהילתי והגופים המשדרים, אשר נפגשו גם עם שר התקשורת. "המועצה נדרשה לאזן בין האינטרסים השונים והגיעה למסקנה, כי בשינוי מיקומו של הערוץ הקהילתי אין פגיעה משמעותית בו", נמסר.

במקביל, הורתה המועצה לחברות הכבלים ולערוץ הרוסי להודיע לציבור המנויים על השינוי, במספר אופנים ובמשך תקופה שנקבעה בהחלטה. הערוץ הרוסי אף חוייב להשקיע בערוץ הקהילתי כ-360 אלף שקל עד סוף 2003, ולאפשר לערוץ הקהילתי להשתמש באולפניו אחת לחודשיים.

צרו איתנו קשר *5988