התעשייה האווירית תספק לרכבת ישראל קרונות בכ-14 מיליון דולר

מפעל רמת"א של התעשייה האווירית, בשיתוף פעולה עם חברת בומברדייה דנמרק, יספק לרכבת ישראל 17 מערכי קרונות לרכבת, בעיסקה שהיקפה יגיע ל-14 מיליון דולר.

מערך הקרונועים מכונה IC‏3, וההזמנה הנוכחית היא השלישית שקיבל רמת"א עד כה, במסגרת שיתוף הפעולה שלו עם חברת בומברדייה. במפעל זה, השוכן בסמוך לבאר-שבע, מייצרת התעשייה האווירית גם את הספינות המסופקות לחיל הים.

מנהל רמת"א, נתן גלילי, אמר בעת מסירת הקרונות הראשונים, כי "מערך הקרונות הוא הראשון מתוך הזמנה שתושלם עד לחודש מאי 2003". במסגרת הפרויקט, נבנה במפעל רמת"א מתקן ייחודי להרכבת רכבות, ובתשתיות אלה, טוען המפעל, ניתן יהיה לבצע בעתיד גם פרויקטים של תחזוקה ושיפוצים לקרונות.

בנוסף לעבודות הייצור וההרכבה, המבוצעות במפעל עצמו, הוכנסו כשותפות בפרויקט גם חברות אחרות, בעיקר מאיזור הנגב. רמת"א, המעסיק כ-460 עובדים מבאר-שבע וערי הפיתוח בנגב, הגיע בשנת 2001 למחזור מכירות של כ-55 מיליון דולר.

רמת"א נבחר לספק לחיל הים שש ספינות מדגם "סופר דבורה 2", שמסוגלות לפעול בכל מזג אוויר במשימות סיור, חילוץ ומעקב במשותף עם כוחות אחרים. עבור הספינות החדשות פותחה מערכת הנעה מתקדמת, המאפשרת מהירות ותמרון גבוהים.

בשנה שעברה, חתם רמת"א על חוזים חדשים בהיקף העולה על 100 מיליון דולר, ולהערכת ההנהלה נראה שיושגו גם השנה חוזים חדשים בהיקף דומה.

צרו איתנו קשר *5988