יעלון מאיים במרומז: צה"ל יחסל גם את ערפאת ונסראללה - אם הטרור יימשך

הרמטכ"ל לאחר חיסול יאסין: "מקווה שהפעולה תסמן לאלה שרוצים לרצוח אותנו - מה יהיה סופם"

הרמטכ"ל משה יעלון שיגר היום (ג') אזהרה מרומזת לראשי החיזבאללה ואף ליו"ר הרשות הפלשתינית יאסר ערפאת. "אני מקווה שהפעולה אתמול תסמן לאלה שרוצים לרצוח אותנו - מה יהיה סופם", הזהיר יעלון במרומז על נסראללה וערפאת.

יעלון, שדיבר בכנס של זרוע היבשה בצה"ל בת"א, הדגיש כי "רק התגובות שלהם אתמול מצביעות על כך שהם מבינים שזה מתקרב אליהם".

יעלון הזהיר את החיזבאללה מחימום הגבול הצפוני: "אני מקווה שחיזבאללה מבין שלא כדאי לשחק באש בצפון. נגיב בחריפות על הניסיונות האלה".

באשר לחיסולו של מנהיג החמאס, אחמד יאסין, אמר יעלון : "הפעולה אתמול פגעה במנהיג טרור ולא במנהיג דתי. ראיתי קצת תקשורת ברחבי העולם. יאסין הוצג כמנהיג רוחני נכה. אנחנו התמודדנו עם רוצח שפל, שידיו מגואלות בדם ולשם כיוונו את הפעולה שלנו".

גם יעלון סבור, כי סכנת הפיגועים גברה בטווח הקרוב: "אין ספק שבטווח הקצר נצטרך להתמודד עם פרץ האלימות שהתחלנו לחוות אתמול ואשר מונע על-ידי תקשורת והסתה של כלי תקשורת כמו אל-ג'זירה ואל-ערבייה. לטווח הארוך אני מקווה שזה יסמן לאלה שרוצים לרצוח אותנו מה יהיה סופם".

"תמיד יש דיונים על עיתוי יותר טוב או פחות טוב. אנחנו כבר 120 שנים במאבק ובשלוש וחצי שנים של טרור חסר מעצורים שפוגע בנשים וילדים. אנחנו לא עושים פיגועים ולא מתנקשים כמו שראיתם כשהחמאס הפסיק לפעול נגדנו במשך כמה חודשים הפסקנו לפעול נגדו", הוא הוסיף.

צרו איתנו קשר *5988