רווח נקי בשיתוף פוקסי מדיה

פוקסי מדיה - עונה נוכחית

כיצד לפתור את בעיית ההפקדות הסוציאליות של בעלי שליטה בחברה?

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

בעל שליטה בחברה לא נהנה מתנאים סוציאליים מלאים כמו שכיר
במידה ואתה שכיר, סביר להניח כי גובה השכר החודשי וההפרשות הסוציאליות ידועים לך מראש. אך בניגוד לשכירים, בעל שליטה בחברה, למרות מעמדו, לא נהנה מתנאים סוציאליים מלאים, כמו השכירים בחברה שבבעלותו. הכנסתו לצורך תנאים סוציאליים מוגבלת והתשלומים החורגים ממנה נזקפים כהכנסה נוספת ומחוייבים בניכויי מס כשכר נוסף. כל הפקדה הופכת פתאום להחלטה מורכבת של שיקולי מס ותזרים מזומנים בחברה אל מול הזכות הבסיסית לתנאים שווים.

 

הפרשות פנסיוניות לבעלי שליטה בעקבות תיקון 190 לפקודת מס הכנסה
מסתבר שיש פתרון לבעיית ההפקדות הסוציאליות של בעלי שליטה והוא גם פתרון פשוט. אך למרות חשיבותו נדמה שהוא עדיין לא מוכר למרבית הגורמים הרלוונטיים. בשנת 2012 נקבע תיקון 190 לפקודת מס הכנסה אשר מטרתו לשפר את מצבם של בעלי שליטה אשר פורשים לפנסיה מהחברה שבבעלותם. סכום הקצבה החודשית יהיה בשיעור של 1.5% ממשכורתו הממוצעת של בעל השליטה המכופלת בשנות עבודתו.

בעל השליטה בחברה נהנה מקצבה חודשית ללא הצורך להפריש מכיסו
ניקח לדוגמה בעל שליטה שפורש לאחר 20 שנה מהחברה שבה עבד, סך כל משכורותיו במשך השנים מסתכמות ב 3,000,000. כאמור, החישוב לוקח בחשבון את המשכורת הממוצעת, גובה הקצבה בסך 1.5% לכל שנת עבודה - כלומר 30%, והקצבה השנתית המותרת בניכוי. רגע לפני שאתם מוציאים מחשבון, אגיד לכם כי בשורה התחתונה סך הקצבה עומד על 3,750 שקל לחודש. מדובר בקצבה חודשית לכל ימי חייו ומה שישאיר אחריו, מבלי שנאלץ להפקיד מכיסו. מדובר בהטבה שאסור לוותר עליה! בדקו מהר כיצד ניתן לממש את התיקון.

להתייעצות עם מומחה לחץ כאן >>

 

המדריכים שלנו
לוגו יונט

אודות UNET

קבוצת הביטוח והפיננסים יונט החלה את פעילותה בשנת 1998 ומונה כיום כ-200 משרדי ביטוח ופיננסים עצמאים בכל רחבי הארץ, אשר מעניקים שירות ללמעלה מ-300 אלף לקוחות. יונט, משמשת כחברת ניהול אשר שמה לה כמטרה לאפשר לסוכנים הקשורים עמה צמיחה אישית, מקצועית ועסקית. הפעילות העסקית של הקבוצה יוצרת סינרגיה ביכולת להשפיע על חברות הביטוח וספקים פיננסים נוספים לטובת תנאים ייחודיים ללקוחות הסוכנים. הקבוצה עובדת עם כל חברות הביטוח והפנסיה בישראל.

לקבוצה חברות קשורות העוסקות, בין היתר, בייעוץ משכנתאות, מתן פתרונות מימון ואשראי חוץ בנקאי, בית השקעות ועוד. בבעלות הקבוצה עמותה המנוהלת על ידי הסוכנים ואשר משמשת כ"קרן לעזרה הדדית" בין חבריה. הקבוצה משמשת כחתם מורשה מטעם לויד'ס.

לפרטים נוספים www.unet.co.il