עמוד הביתקבוצת לוצאטו

רווח נקי בשיתוף פוקסי מדיה

פוקסי מדיה - עונה נוכחית

איך נשתמש בפטנטים ככלי מחקר ופיתוח לחברה?

***הכתבה בשיתוף פוקסי מדיה

שימוש מוגבל בפוטנציאל הגלום בפטנט פוגע ברווח אפשרי
כדי להבין אם יש בידנו אמצאה, חשוב להבין קודם מהי בכלל אמצאה? חוסר התמצאות בשוק הפטנטים בתחום בו אנו עוסקים עלול להוביל אותנו להשקיע זמן וכסף רב במקומות לא נכונים. אם לא נזהה נכון את האמצאה ולא נבין את האפשרויות שעומדות לפנינו, לא נדע שאולי כבר בשלב הפיתוח מתחבא פוטנציאל לפטנט.

 

שימוש בפטנט ככלי למחקר ופיתוח
כל אדם או חברה שעיסוקם בפיתוח מוצרים, צריכים לברר בתחילת התהליך מהו "מצב הידיעות במקצוע". ידיעה זו תסייע לנו לעקוב אחרי הפטנטים של המתחרים במטרה לנסות להקדים אותם ולא לפתח במקום בו אנו חסומים על ידי זכויות של אחרים. נכון, המטרה הסופית היא לקבל פטנט טוב, אך לאורך הדרך בחינת הסוגיות הנוגעות לפטנט יכולה לשמש אותנו כמצפן המלווה את מדיניות המחקר, הפיתוח והתכנון השיווקי של החברה.

למדיניות פטנטים נכונה יש פוטנציאל כלכלי אדיר
לבדיקת פטנטים מקצועית ויסודית יש מספר יתרונות. היא יכולה לחסוך משאבי מחקר ופיתוח מיותרים. היא מאפשרת לנו לבצע התאמות ולהקדים ולהפתיע את המתחרים שלנו. ואם דיברנו על המתחרים, אזי שימוש בתוצאות של מחקר שלהם שהתפרסם, יוכל לחסוך גם הוא כסף וזמן רב. בשורה התחתונה, רישום פטנט לא נועד אך ורק כדי להגן על הרעיון, אלא משמש אותנו גם ככלי ניהול המספק יתרונות שיווקיים וכלכליים.

למידע נוסף לחצו כאן >>

המדריכים שלנו
לוגו לוצאטו

קבוצת לוצאטו

קבוצת לוצאטו, הקיימת 147 שנה, כוללת מספר חברות בתחומי הקניין הרוחני ובהם פירמת עורכי פטנטים, הנמנית על המשרדים המובילים בתחום עריכת הפטנטים בישראל, משרד עורכי דין וחברות נוספות העוסקות במינוף קניין רוחני ומיסחור פטנטים.

פירמת עורכי הפטנטים, לוצאטו את לוצאטו, הנמצאת בליבת הקבוצה, נהנית ממוניטין של משרד מקצועי האמון על מינוף הקניין הרוחני לטובת לקוחותיו, שירות פרטני וקשרי עבודה גלובליים. פירמת עורכי הדין מספקת שירותי ייעוץ משפטי וליטיגציה בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי, תוך התמחות מיוחדת בטיפול במיזמים טכנולוגיים, כשהיא משמשת בית חם לחברות סטארט-אפ, תאגידים, יזמים, חברות, מפתחי אפליקציות, ממציאים ואנשי היי-טק.

ביכולת הקבוצה לספק מגוון רחב של שירותים מקצועיים באיכות גבוהה עבור חברות ותאגידים במגוון רחב של ענפים, כגון: אינטרנט, תקשורת ואפליקציות, כימיה, ביוטכנולוגיה, תרופות, מכשור רפואי, התעשיות הביטחוניות ותעשיות החשמל והאלקטרוניקה.

ד"ר כפיר לוצאטו, נשיא קבוצת לוצאטו, הוא דור רביעי לעורכי פטנטים ומבכירי עורכי הפטנטים בישראל. הפירמה נוסדה , כאמור, באיטליה על-ידי אבי-סבו ב-1869 והועתקה לישראל לפני כ-40 שנה.

לאתר החברה לחצו כאן >>