יוסי חושינסקי, מבעלי טיב טעם, רוכש את רשת בורגראנץ' מפז ב-40 מיליון ש"

על-פי מקורות מקורבים לעסקה, התוכנית גורסת מעבר לרווח נקי של 4 מיליון שקל בסוף 2006

צדיק בינו, בעל השליטה בפז, שמנסה זה שנתיים להפטר מרשת בורגראנץ', ימכור אותה ליוסי חושינסקי, יועץ אסטרטגי, המחזיק ב-10% בטיב טעם, ונמנה עם מקימי פארק התעשייה איירפורט סיטי, ליד נתב"ג .

חושינסקי ישלם 40 מיליון שקל תמורת העסקה. מתוכם, חצי מהסכום במזומן, והיתרה בתוך שלוש שנים.

חושינסקי מימש את חלקו בפרויקט איירפורט סיטי בסוף שנת 2000 ב-10 מיליון דולר. את המימון לעסקה הנוכחית הוא מביא ממקורות פרטיים.

על-פי המידע שבידי "גלובס", תסיים בורגראנץ' את השנה עם מחזור של 145 מיליון שקל. את הרווח התפעולי המוערך ב-4 מיליון שקל השקיעה פז ברכישת סניפים מזכיינים.

לבורגראנץ כיום 69 סניפים, מתוכם 12 סניפים בזכיינות. אשתקד הפסידה בורגראנץ 6. 5 מיליון שקל, ועל-פי ההערכות, אמורה לסיים שנה זו באיזון. זאת,לאחר מהלך התייעלות מקיף שנערך ברשת, תוך העברה לבעלותה של רוב הסניפים שהיו בידי זכיינים, וכן קיצוץ של עשרות אחוזים בכוח-האדם.

על-פי מקורות מקורבים לעסקה, התוכנית העסקית גורסת מעבר לרווח נקי של 4 מיליון שקל בסוף שנת 2006.

נודע, כי יוסי חושינסקי יפעל בהמשך לשינוי מהותה העסקית של בורגראנץ', לכיוון של מסעדות המבורגר בסגנון של מסעדות קזואל, ופחות לכיוון הפאסט פוד. מטיב טעם נמסר, כי אין כוונה אסטרטגית לשלב בין בורגראנץ' לבין סניפי רשת המזון.

להשוואה, ברגר קינג מוכרת בהיקף של 90 מיליון שקל ועל-פי ההערכות היא עדיין הפסדית, למרות תהליך התייעלות ממושך שמתנהל בחברה

תוך ירידה בהיקף הפעילות מ-140 מיליון שקל בתקופת הבעלות הקודמת של משולם ריקליס, אז רשמה הרשת הפסדים כבדים וחוב של 80 מיליון שקל, שהביא אותה לכינוס נכסים ומכירתה לקבוצת אורגד ב-20 מיליון שקל.

כיום מונה ברגר קינג 42 סניפים.

רשת מקדונלד'ס, שבבעלות עמרי פדן ואשטרום, מפעילה 115 סניפים והיקף מכירות של 360 מיליון שקל. על-פי המידע שבידי "גלובס", רשמה מקדונלד'ס רווח נקי של 11 מיליון שקל בשנת 2004.

העובדה שבורגראנץ' נמכרת רק עתה, נובעת ממגבלות חשבונאיות שלא איפשרו את מכירתה עד דצמבר 2005. המגבלות החשבונאיות נובעות מחוק החברות, בעקבות הסכמי המיזוג של סניפי הרשת שהיו בידי זכיינים ומוזגו, לתוך בורגראנץ' בדצמבר 2003.

צרו איתנו קשר *5988