כפי שפורסם ב"גלובס": משה שילה מונה למנכ"ל משרד המשפטים

שילה, ששימש כמנכ"ל בפועל, מונה לאחר שנכשלו ניסיונותיו של שר המשפטים דניאל פרידמן לגייס מועמדים חיצוניים

שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, הודיע למנכ"ל משרד המשפטים בפועל, עו"ד משה שילה, כי החליט למנותו למנכ"ל המשרד במינוי של קבע. פרידמן מינה את שילה לאחר שכשלו ניסיונותיו לגייס מועמדים חיצוניים. הכוונה למנות את שילה נחשפה ב"גלובס" בשבוע שעבר.

עוד חשפנו, כי מקורבו של פרידמן, מנהל בתי המשפט לשעבר, בעז אוקון, ומזכיר הממשלה, עו"ד ישראל מימון, סירבו להצעתו של השר החדש להתמנות לתפקיד.

השר פרידמן אמר היום כי מאז נכנס לתפקידו הוא התרשם מעבודתו של שילה, ממקצועיותו ומיחסי האנוש הטובים שלו והוא מאחל לו הצלחה בתפקידו. שילה שימש כמנכ"ל המשרד בפועל בעשרת החודשים האחרונים, מאז עזב המנכ"ל הקודם, אהרון אברמוביץ', שהתמנה למנכ"ל משרד החוץ.

שילה הצטרף למשרד המשפטים בשנת 1984, כפרקליט בפרקליטות מחוז מרכז. בהמשך עבר לעבוד במחלקה הפיסקאלית בפרקליטות המדינה, ומשנת 1998 כיהן כמנהל תחום עררים בפרקליטות המדינה עד לשנת 2003, אז מונה לסמנכ"ל משרד המשפטים.

בשנת 2004 מונה לתפקיד המשנה למנכ"ל משרד המשפטים, ובמסגרת זו היה אחראי לניהול יחידות במשרד, לצד אחריות על מערכת המינהל של משרד המשפטים, בה מועסקים כ-2,500 עובדים. כאמור, מאז יוני 2006 הוא המנכ"ל בפועל.

במסגרת תפקידיו במשרד המשפטים, שימש שילה גם כיו"ר הוועדה הבין-משרדית לאיחוד התביעה המשטרתית עם פרקליטות המדינה, והיה נציג הפרקליטות בוועדה הבין-משרדית לטיפול בענייני אלימות במשפחה. כמו כן, ייצג את עמדת המדינה ב"וועדת אור", בשאלות הנוגעות לחסיונות.

צרו איתנו קשר *5988