סולאנה ברמאללה: מקווים להתפתחויות בקרוב

הממונה על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר היום (א') לאחר פגישתו עם יו"ר הרשות הפלשתינית, אבו-מאזן, כי "הגיע הזמן שהעם הפלשתיני יקטוף את פירות הביטחון והשלום".

במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר הפגישה ברמאללה, אמר סולאנה: "אנו מקווים שבחודשים הבאים יהיו התפתחויות חיוביות".

סולאנה הבהיר, כי הגיע למזרח התיכון כדי לקדם את התהליך המדיני. הוא הדגיש, כי אירופה תמשיך בסיוע לאבו-מאזן: "נמשיך לעזור לממשלה הפלסטינית, הן כלכלית והן מבחינת הסיוע הביטחוני. צריך שעד סוף השנה תהיינה הצלחות. צריך לנצל את ההזדמנות שנוצרה".

סולאנה ציין עוד, כי המשא ומתן בין ישראל והפלשתינים יזכה לתמיכת האיחוד האירופי והביע תקווה, כי הפעם המו"מ יצליח ושהצדדים יפגינו פתיחות. "הכוונה היא לא רק לעניינים היומיומיים, אלא לצורך יצירת אופק ותקווה לפלשתינים", הוא הבהיר.

הנציג האירופי התייחס גם לוועידת השלום, המתוכננת להיערך בחודש נובמבר בארה"ב ואמר, כי "הפתרון לא יושג כבר מחר, אבל צריך להתקדם".

אבו-מאזן אמר, כי הפגישות עם ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, עוסקות בכל הסוגיות שבין הצדדים, הן בסוגיות היומיומיות והן בסוגיות המדיניות שבמחלוקת. "כל פגישה כזו דורשת הכנה טובה, כדי שלא תוגדר ככשלון", הוא ציין והבטיח: "לא יהיה כל דיאלוג עם החמאס עד אשר תחזור בה מההפיכה שביצעה ביוני".

צרו איתנו קשר *5988