מכון ויצמן תובע 39 מיליון שקל מחברות של NDS גרופ

טוען להפרת הסכמי רישיון, לפיהם חברת "ידע" זכאית לתמלוגים בתמורה לרישיון בלעדי לניצול המצאות מוגנות פטנט שפיתחו מדעני המכון

"ידע" חברה למחקר ופיתוח, שפועלת ליד מכון ויצמן והבעלים של זכויות הקניין הרוחני הנוצרות במכון, הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה בסך כ-39 מיליון שקל נגד שתי חברות מאנגליה השייכות ל-NDS גרופ, שמניותיה נסחרות בנאסד"ק. זאת, בטענה להפרת הסכמי רישיון, לפיהם זכאית "ידע" לתמלוגים בתמורה למתן רישיון בלעדי לניצולן של המצאות מוגנות פטנט שפיתחו מדעני המכון.

הנתבעת, חברת ניוז דאטה קום, עוסקת בפיתוח ובייצור טכנולוגי, המאפשר הפעלה של טלוויזיה דיגיטאלית רב-ערוצית בתשלום והעברה מוצפנת של השידורים למינויים מורשים בלבד. זאת, באמצעות טכנולוגיה המכונה "גישה מותנית" והמושתתת על המצאות שגיבשו מדעני מכון ויצמן.

הנתבעת השנייה, חברת NDS, חברה אחות של ניוז דאטה, עוסקת בשיווקם של שירותים ומוצרים המבוססים על אותה טכנולוגיה ולקוחותיה הינם מפעילי הטלוויזיה הרב-ערוצית.

"ידע" טוענת, באמצעות עוה"ד טל בנד ודובב אפל, כי הנתבעות עשו שימוש רחב היקף בטכנולוגיה של המכון והיא שימשה גורם משמעותי למינוף עסקיהם ולפיתוחם. לטענתה, הנתבעות נמנעו מלהעביר תמלוגים בהיקף של 10 מיליון דולר. היא מבקשת מביהמ"ש לחייב את הנתבעות לאפשר לה לערוך ביקורת מלאה בספריהן כדי לקבוע במדויק את היקף חובן. טרם הוגש כתב הגנה. (ת.א. 2430/07).

צרו איתנו קשר *5988