דורי מדיה רכשה 75% מפארן הפקות תמורת 1.6 מיליון דולר

בעקבות המהלך תחזיק דורי מדיה ב-87.5% ממניות דרסט הפקות

חברת דורי מדיה רכשה 75% ממניות פארן הפקות בסכום כולל של 1.6 מיליון דולר. בעקבות הרכישה יעלה חלקה של דורי מדיה בדרסט הפקות מ- 50% ל-87.5%. דניאל פארן, המנכ"ל ובעל המניות היחיד של פארן הפקות, ימשיך לכהן כמנכ"ל פארן הפקות ודרסט.

עד היום, התייחסה דורי מדיה לדרסט בדוחות הכספיים המאוחדים שלה כחברה בת מאוחדת באיחוד יחסי של 50%, אולם כתוצאה מהרכישה הנוכחית תהפוך דרסט לחברה מאוחדת במלואה. בתשעת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2007, היה הרווח לפני מס של דרסט 850 אלף דולר והנכסים שלה נטו בתאריך זה היו בשווי 762 אלף דולר.

נדב פלטי, נשיא ומנכ"ל דורי מדיה, אמר היום כי "רכישה זו מחזקת את מובילותה של דורי מדיה בשוק הטלנובלות בארץ ובעולם. העסקה משפרת את יכולות ההפקה הכוללות של הקבוצה ומרחיבה את אפשרויות החשיפה לתוכניות טלוויזיה מסוג אחר".

פארן הפקות (האחראית עתה על הפקת "עבודה ערבית" עבור זכיינית ערוץ 2 קשת ) החזיקה עד לביצוע המהלך ב-50% ממניות דרסט הפקות, המתמחה בהפקת טלנובלות מקומיות (בובות, האלופה, טלנובלה בע"מ, משחק החיים, מיכאלה). בהמשך לרכישה, פארן הפקות תמשיך להפיק דרמות קצרות, סרטים וסרטי תעודה לשוק המקומי והבינלאומי, ודרסט תמשיך להפיק דרמות, טלנובלות ודרמות יומיות מקומיות.

כזכור, לפני כעשרה חודשים כחלק מרצונה לחזק את השליטה בתחום הפקת הטלנובלות רכשה דורי מדיה % 25 ממניות דרסט הפקות תמורת כ-550 אלף דולר. בתום העסקה החזיקה דורי מדיה ב-% 50 ממניות דרסט הפקות. % 25 ממניות אלו נרכשו אז מידי סרנדיפיטי תוכן ואחזקות, אחת מהחברות המייסדות של דרסט הפקות. סרנדיפיטי נמצאת בבעלות מלאה של ליאורה ניר, סמנכ"ל ערוצי טלוויזיה בדורי מדיה, שהיא גם צד להסכם בעלי השליטה בדורי מדיה.

צרו איתנו קשר *5988